Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

prieš valandą, Bulvinykas pranešimas:

Nu padėliok matematiką, kad visiems būtų aišku, kaip kuldamas 4 uždirbi tiek pat kiek 8.

Aš tokios matematikos irgi nesuprantu...nebent reikia tam tikru atskaitos tašku kai pigiau ar brangiau pardaviau,arba daugiau tonu saugodamas sugadinau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visi pokalbiai šitoj temoj... Kaip traukinys bėgiais. Važiuoja kažkur ir nusukti neina. 

Kas iš praktikuojančių no till norit dalyvauti normalioje diskusijoje  kreipkitės asmeninė žinute į mane, dumoju, Algis... ir nebereiks šitų nesąmonių vėl vėl skaityti. 

Sėkmės likusiems. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Bulvinykas pranešimas:

Nu padėliok matematiką, kad visiems būtų aišku, kaip kuldamas 4 uždirbi tiek pat kiek 8.

Aš tik darau prielaida. Reikia klausti jei įdomu, o ne stebėtis ir daryti išvadas iš šono.

Na gerai, o jei sudėjai dėl 10 tonų ir kūliai 6 (buvo taip šiemet) nors varpos ir didelės buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 22 minutes , ist17 pranešimas:

Aš tik darau prielaida. Reikia klausti jei įdomu, o ne stebėtis ir daryti išvadas iš šono.

Na gerai, o jei sudėjai dėl 10 tonų ir kūliai 6 (buvo taip šiemet) nors varpos ir didelės buvo.

O manai kad notile nereikės nieko dėt?Ar dėsi 6 o kulsi 10?Man matematika per eilę metų nesusidėliojo.Bet pas mane žemės sunkios,gal dėl to.O jeigu sekas ir gaunas materialus pliusas,aš džiaugiuos.Man deja ne...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dedu 5-6t/ha, kad gaut, o jeigu metas geras duoda ir 8t tai isivaizduoju oru nesimaitina ir tiesiogine sejo. Kolkas pastebiu labiau naudingesnis dalykas su strip till kaip kolega su biologija kur dirba. Visgi augaliniu liekanu pamaisymas duoda geresni efekta ir mano akiai. Nu, bet no till naudojotai pastebiu labai agresyvus tai net ner ko tu patarimu klaust nes viskas per aplinkui ir suprask kaip nori.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Gintas. pranešimas:

Na turiu šiemet pavyzdį, tiesa nei aš nei draugas nesėjome notill, bet reziumė aš savo 30-40 balų žemėj žemaitijoj kūliau vidutiniškai 5,6t kviečių, draugas 50-60 balų žemėj suvalkijoje 7,3t. Kai pasilyginom ką uždirbom jo didelei nuostabai aš 15€/ha  daugiau. :icon-biggrin: Tiesa reikia paminėti kad jis kviečius pardavė po 190€/t aš 210€t. Bet bendrą vaizdą manau galima puikiai susidaryti. 

Ir kaip taip susidėliojo?Gal galima preliminarius skaičiukus?Tada ir bendrą vaizdą bus galima susidaryti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , Gnytasis pranešimas:

dedu 5-6t/ha, kad gaut, o jeigu metas geras duoda ir 8t tai isivaizduoju oru nesimaitina ir tiesiogine sejo. Kolkas pastebiu labiau naudingesnis dalykas su strip till kaip kolega su biologija kur dirba. Visgi augaliniu liekanu pamaisymas duoda geresni efekta ir mano akiai. Nu, bet no till naudojotai pastebiu labai agresyvus tai net ner ko tu patarimu klaust nes viskas per aplinkui ir suprask kaip nori.

Čia ne agresyvumas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 16 minutes , agronoms pranešimas:

Ir kaip taip susidėliojo?Gal galima preliminarius skaičiukus?Tada ir bendrą vaizdą bus galima susidaryti.

Manau vien per azoto vm isryskeja skirtumai. Bednesnese žemese tenkinames su 130vm ir kiekvienais metais derliai sukas 5-6t kai suvalkai perlipa 200vm. kad kult 8-9t

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , dova07 pranešimas:

Manau vien per azoto vm isryskeja skirtumai. Bednesnese žemese tenkinames su 130vm ir kiekvienais metais derliai sukas 5-6t kai suvalkai perlipa 200vm. kad kult 8-9t

Tokie azoto skirtumai tikrai neturi kardinalios įtakos savikainai.Ir retai kas Suvalkijoj duoda tuos 200,nes tai yra nerentabilu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, jevgenijus pranešimas:

Visi pokalbiai šitoj temoj... Kaip traukinys bėgiais. Važiuoja kažkur ir nusukti neina. 

Kas iš praktikuojančių no till norit dalyvauti normalioje diskusijoje  kreipkitės asmeninė žinute į mane, dumoju, Algis... ir nebereiks šitų nesąmonių vėl vėl skaityti. 

Sėkmės likusiems. 

Žinai ką man tai pradeda primint:

Kaip sužinot kad žmogus vegetaras?

- Jis pats pasakys.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O man tai primena nūdienos įdomiausią žaidimą: - " vakseris - nevakseris "

Koks skirtumas?

Vegetaras, nevegetaras. Till ar no till, suvokimas galų gale  ateina per instinktus. Niekas neduos pinigų, kad visi galėtų tą technologiją gauti dovanų. Anksčiau ar vėliau sprendimą teks priimti. Nors daug galingų žemės ūkio bendrovių nė nesidairo į tą pusę. Va čia man paradoksas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na bet kažkam per prastas lygis čia su mumis :) 

tas taip, žemkė laukus pavasariui irgi suarus, erozija atvira kaip sakant, tai nesuprantu ką, Liakas, sau galvoja. Kaip ir dauguma, viena kalba, kitą daro. Ale aukščiausio lygio ž.ū. mokymo įstaiga ir nežiangia su tehnologijom. Studentai jei čia yra, ką šiai dienai moko, verstuves kaip reguliuoti ar kaip sliekus saugoti? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, agronoms pranešimas:

Ir kaip taip susidėliojo?Gal galima preliminarius skaičiukus?Tada ir bendrą vaizdą bus galima susidaryti.

Pasižiūrėjau užrašus ir pasitikslinau tai netgi 35e į mano pusę gavos. O matematika tokia mano įdėjimai su treštuvu ir purkštuvu buvo 310e/ha su 150vm azoto, kai draugo 615 ir 190-200vm azoto. Kitoms sąnaudoms kaip žemės dirbimas, kuras ir pan. skaičiavom, kad maždaug abu panašiai išleidžiam po 200e/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , JCB pranešimas:

Na bet kažkam per prastas lygis čia su mumis :) 

tas taip, žemkė laukus pavasariui irgi suarus, erozija atvira kaip sakant, tai nesuprantu ką, Liakas, sau galvoja. Kaip ir dauguma, viena kalba, kitą daro. Ale aukščiausio lygio ž.ū. mokymo įstaiga ir nežiangia su tehnologijom. Studentai jei čia yra, ką šiai dienai moko, verstuves kaip reguliuoti ar kaip sliekus saugoti? 

Nebesu jau studentas, bet baigiau netaip seniai, todėl galiu atsakyti. Tą eksperimentinį ūkį ar kaip jis ten vadinasi tikrai ne Liakas prižiūri ir nekokie mokslininkai iš universiteto. Ten dirba agronomas, kuris ir sprendžia viską. Turi 9 laukų sėjomainą. Turiu galvoj tikrą sėjomainą (ne kveiciai rapsas kviečiai pupos kviečiai), o kai ištikro tas pats augalas gryžta į lauką po 9 metų. Atsakyti kodėl būtent suarta pavasariui tiksliai atsakyti negaliu, bet mano spėjimas būtų, kad tiesiog jie sėja su senučiu rapidu, o jis kaip žinom nei notill nei striptill nesėja (žinoma eksperimentuoja kiti ir bando su rapidais, bet čia jau kita kalba). O kodėl neperka striptill/notill sėjamosios paklausit. Dėl tos pačios priežasties kaip ir kodėl kukurūza, kai studijavau pjovė smarkiai peranksti ( nes neturi savo smulkintuvo ir samdo paslaugą kuri kada gali tada atvažiuoja) ir dėl tos pačios priežasties kodėl sėja su tuo senu rapidu. Nes nėra lėšų naujai technikai. Ūkis turi pats save išsilaikyti mokėti darbuotojams gan solidžias algas (bent prie gyvulių ) dalį laukų skirti įvairiems bandymams kur nebūtinai bus pelno ir kaip aš suprantu, bet gal ir klystu, kad jis negali dėl savo specifikos pasinaudoti paramomis. O dėl mokymo tai taip buvo paskaitų ir kai plūgą mokė reguliuoti. Bet kaip Bogužas per paskaitas sakė visi Lietuvos dirvožemiai yra tinkami beariminiam dirbimui ir anksčiau ar vėliau visi pradės dirbti be plūgų išskyrus ekologus jiems tai atleistina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , JCB pranešimas:

Na bet kažkam per prastas lygis čia su mumis :) 

tas taip, žemkė laukus pavasariui irgi suarus, erozija atvira kaip sakant, tai nesuprantu ką, Liakas, sau galvoja. Kaip ir dauguma, viena kalba, kitą daro. Ale aukščiausio lygio ž.ū. mokymo įstaiga ir nežiangia su tehnologijom. Studentai jei čia yra, ką šiai dienai moko, verstuves kaip reguliuoti ar kaip sliekus saugoti? 

O gal žemkė daro arimo poveikio dirvožemiui tyrimus? :think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, Bulvinykas pranešimas:

Žinai ką man tai pradeda primint:

Kaip sužinot kad žmogus vegetaras?

- Jis pats pasakys.

 

Vegetaras toks pat zmogus kaip ir kiti . 

O kas liecia diskusijas sioje temoje , nors ir pavadinimas temos apie tai atspindi , tai jos nepaeis visu pirma del priesiskumo is daugumos , antra moderacija yra saliska (turiu minti pati) , liudna . 

p.s ... ir dar gal pakeiskit temos pavadinima i "no-till ar tradiscine?" , va taip panasiai ir vyksta diskusijos  nes apie no-till praktiskai net nediskutuojama 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Notille  su kvieciais gali but problema mazinti trasas, nes tipo prarado gebejima palaikyti mikorize arba silpnai  del selekcijos.   Ir kaip kazkas gali kazka mokinti jog patis mokslininkai dar daug ko nesupranta. Pvz https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0038071720304120

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienintelis budas turbut isiaiskint pasinuomuot kokia sejamaja keleta metu no till nes pirkt kaip ir kosmosas i nezinomybe. Bet nuomuojantis vel gali nepataikyt dregmes rezimo jeigu greit negausi ar per anksti gausi, zodziu slidus reikalas. Dabar pradedu suprast kodel is tradiciniu nenorima daug kur pereit prie kitu technologiju nes ner pigi tehnika, nes nuoma ne pats vadovauji sejos dienos pasirinkimui ir plius daug nezinomuju kaip tas paselis vystysis nuo per slapio ar per sauso pasejimo nepadarius laiku del nuomos. Stengiuosi neart jau 4 metai bet vis kas nors dar islenda neprognozuojamo ko nebudavo su tradicine visu zinoma ir geriau nuspejama technologija. Tikrai nesutikciau su zaliu kursu smulkiems ukeliams kuriems ir taip yra kas veikt su negalinga technika velkant keliu korpusu pluga, o apie no till tokiuos ukiuos tai isivaizduoju isvis zolynas butu ar tai sliuzynas nes per daug nezinomuju. Bandymai ale suprast isiaiskint savo kailiu gali ir prie bankroto privest, todel zmones renkasi aisku paprasta nuo seno dirbima, kad butu lengviau sukontroliuot situacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi čia visi kalba apie viską tai aš su no till draugauju keli metai kaiminystėje. Atvaro iš toleliau chebra dirbti (koki 40km). Kaip visada aišku kai viskas būna apdirbta jau. Prieš pirmais metais paėmę žemę aparė. Tvarkė pakraščius, medžius ir pan, viską suvienodino. Poto keli spėjimai su skutikais. Paskutinį kartą praskuto, pasejo rapsa. Po šito rapso pernai sėti kvieciai. Vėlai sėjo, spalio pirmoje pusėje. Mūsų salia laukelis po žirnių irgi apsėstas kviečiais. 2x diskinis ir sėja. Ten tiesiai. Vajetau koks baisus laukas. Kviečiai vos vis išlindo. Degtuko dydžio, sakom ragai, neišsilaikys, nesišsikrumys. Mūsų žaliuoja kaip rūta. Atejo pavasaris, pasivijo mūsiškius, susilygino ir aplenkė net vietomis. Šiemet vėl no til rapsai. Tech vėžias praskuto, nes kietos buvo tikrai. Pasejo apie 25 rugpjūčio, kaip ir mes šalia. Ten kur judinta žemė, greičiau įkibo. Kur tiesiai į ražienas, vėl labai sunkiai pradėjo, bet jau po truputį vejasi. Nedaug daugų kvadrate tikrai. Bet jei kyla pavasarį kartu su mūsiškiais, tai neįsivaizduoju iš kur tas priešiškumas šitai technologijai.. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Gintas. pranešimas:

Nebesu jau studentas, bet baigiau netaip seniai, todėl galiu atsakyti. Tą eksperimentinį ūkį ar kaip jis ten vadinasi tikrai ne Liakas prižiūri ir nekokie mokslininkai iš universiteto. Ten dirba agronomas, kuris ir sprendžia viską. Turi 9 laukų sėjomainą. Turiu galvoj tikrą sėjomainą (ne kveiciai rapsas kviečiai pupos kviečiai), o kai ištikro tas pats augalas gryžta į lauką po 9 metų. Atsakyti kodėl būtent suarta pavasariui tiksliai atsakyti negaliu, bet mano spėjimas būtų, kad tiesiog jie sėja su senučiu rapidu, o jis kaip žinom nei notill nei striptill nesėja (žinoma eksperimentuoja kiti ir bando su rapidais, bet čia jau kita kalba). O kodėl neperka striptill/notill sėjamosios paklausit. Dėl tos pačios priežasties kaip ir kodėl kukurūza, kai studijavau pjovė smarkiai peranksti ( nes neturi savo smulkintuvo ir samdo paslaugą kuri kada gali tada atvažiuoja) ir dėl tos pačios priežasties kodėl sėja su tuo senu rapidu. Nes nėra lėšų naujai technikai. Ūkis turi pats save išsilaikyti mokėti darbuotojams gan solidžias algas (bent prie gyvulių ) dalį laukų skirti įvairiems bandymams kur nebūtinai bus pelno ir kaip aš suprantu, bet gal ir klystu, kad jis negali dėl savo specifikos pasinaudoti paramomis. O dėl mokymo tai taip buvo paskaitų ir kai plūgą mokė reguliuoti. Bet kaip Bogužas per paskaitas sakė visi Lietuvos dirvožemiai yra tinkami beariminiam dirbimui ir anksčiau ar vėliau visi pradės dirbti be plūgų išskyrus ekologus jiems tai atleistina.

Eksperimentai pasibaige tame ukyje jau pries dvidesimt metu (kas liecia augalininkyste). Ukis is principo yra daugiau del pieno ir del to jog universitetui suteiktas gabalas valstybines zemes mokslo tikslams. Tie mokslo tikslai tai daugiau saves islaikymas parasant viena kita mokslini darbeli - zelmenu auginimas konteineryje ir serimas pieninems karvems - berods toks paskutinis. Kas liecia agronoma - (jei dar dirba pagarba jam) su Henriku tame ukyje ir pasibaigs is agronomijos puses. Kas liecia 9 sejomainas - reikia nepamirsti kad dalis paseliu pas juos ekologiniai - esu jiems presaves siaudus (kaip ir minejai del lesu trukumo sugedus presui - naujo neisejo nusipirkti - samde) is ekologines sirvintos - tai tikrai deka pastangu agronomijos piktzoliu ten reikejo paieskoti. O arimas manau pas juos nes taip iprate. Nu reiks kada direktoriu priremt prie sienos ir paklausti - kodel nesivaiko naujoviu :) 

P.s. nereiketu maisyti sito ukio su bandymu stotimi, kuri yra visai salia ir kuri jau tikrai atlieka bandymus savo mini laukeliuose.

Ir dar kodel nera progreso tokiuose ukiuose (buvusiuose vetkei ir zemkei) - valstybine zeme prie Kauno - visi pakabine zandikaulius kaip praryt sita kasneli kad koki kvartaleli pastatyt. Tiek rektoriai, tiek visokio plauko besikeiciantys valdininkeliai. Is esmes su kiekviena nauja valdzia keliamas klausimas - atiduot zeme i laisva fonda ir pofik tie visi eksperimentai. Todel ir neinvestuoja, todel ir nekeicia profilio, nes neaisku kas bus po metu dvieju ar triju. 

Ir dar del eksperimentu - buvo toks ukis dotnuvoj, kur deka galimybes pasidaryti babkiu atliko eksperimenta - pastate pieniniu karviu robotizuota ferma, pieno perdirbimo cecha ir t.t. Buvau tame ukyje pries pardavima aukcione - nu nemaciau daugiau nustekento ukio .... viskas iskaitant technikos parka, ta pacia ferma, cecha ir valstybine zeme. Is esmes jeigu vadovas liepia tresti meslu tokiu oru kaip dabar ir tiesiog supilant kaupus meslo o paskui bando juos islyginti ir aparti.... tragedija. Bet turbut buvo ruosiama pardavimui ar ilgalaikei nuomai ta valstybines zemes gabaliuka (500 ha apie). 

Isvada - nereiktu ziureti valdisku ukiu pavyzdziu - zinau du ukius kurie tvarkosi del to jog ten tikras vadas dirba, kiti - bile praleist dieneles ir pan.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Algis... pranešimas:

Vegetaras toks pat zmogus kaip ir kiti . 

O kas liecia diskusijas sioje temoje , nors ir pavadinimas temos apie tai atspindi , tai jos nepaeis visu pirma del priesiskumo is daugumos , antra moderacija yra saliska (turiu minti pati) , liudna . 

p.s ... ir dar gal pakeiskit temos pavadinima i "no-till ar tradiscine?" , va taip panasiai ir vyksta diskusijos  nes apie no-till praktiskai net nediskutuojama 

 

Algi, vietoj to, kad  pastoviai dejuot, kaip čia jus skriaudžia ( nu ar tikrai?), geriau pabandykit užduot toną diskusijai. Tik pasistenkit suvokt, kad ne visi užsikrėtę tokiu radikaliu vienos technologijos garbinimu. Elementariai suveikia švytuoklės principas. 

Šita, kaip beje visos likusios šio forumo temos, nėra moderuojamos absoliučiai. Bet čia dar nėra didžiausia nuodėmė, kuria buvau kaltinamas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, voras pranešimas:

O man tai primena nūdienos įdomiausią žaidimą: - " vakseris - nevakseris "

Koks skirtumas?

Vegetaras, nevegetaras. Till ar no till, suvokimas galų gale  ateina per instinktus. Niekas neduos pinigų, kad visi galėtų tą technologiją gauti dovanų. Anksčiau ar vėliau sprendimą teks priimti. Nors daug galingų žemės ūkio bendrovių nė nesidairo į tą pusę. Va čia man paradoksas.

pas mane yra viena didelis ūkis, tai teko girdėti kaip valdžia agronomus išsikviečia "ant kilimėlio" dėl pablogėjusių rodiklių. matyt tokie dalykai ir įtakoja jų imlumą į šių dienų naujas technologijas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, voras pranešimas:

O man tai primena nūdienos įdomiausią žaidimą: - " vakseris - nevakseris "

Koks skirtumas?

Vegetaras, nevegetaras. Till ar no till, suvokimas galų gale  ateina per instinktus. Niekas neduos pinigų, kad visi galėtų tą technologiją gauti dovanų. Anksčiau ar vėliau sprendimą teks priimti. Nors daug galingų žemės ūkio bendrovių nė nesidairo į tą pusę. Va čia man paradoksas.

Ir dairosi ir turi kuo,ir daro.Bet ne drąstiškai ir ne viską.Šiemet sėjo focusu rapsą į išdirbtą dirvą.Nedidelį kiekį sėjo į ražieną.Ražienoj daug nugraužto.Dirbtoj l.gražus rapsas.Nors jis ten bet kuo pasėjus gal būtų gražus,nes dobiliena,kiekvienais metais tręšiama mėšlu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, jevgenijus pranešimas:

Niekas čia nei agresyvūs, nei kažkas kažkam yra per prasti, tiesiog temą reikia pervadinti į "šikinikas" ar kažkas tokio, nes ar taip ar taip dauguma ateina čia tik palikti savo žymę - aš prieš. Ir tarp tų krūvelių rast informaciją...

Iš kur čia bus ta informacija jei 98% nežino net kas tas yra, daugelis dar tik pradžios stadijoje,galim pasiūlyti kitur bandyti ieškoti informacijos. demokratija- visi nori pasireikšti, ir tegu diskutuoja žmonės nuo kažko pradėti reikia,per dieną niekas ne taps nuotilščiku:) šikinykus palikim ramybėj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...