Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

Prieš 9 valandas, vrimvydas pranešimas:

Kas man gali atsakyti : 

1 Kas yra notill 

2 kam reikalingas pastovus augaliniu liekanu sluoksnis ant pavirsiaus . 

3 kokia nauda duoda notill. 

 

Rimvydai, viskas gerai. Jūs skutat - tai ir skuskit. Mes Jums nebandom įrodinėti, kad Jūs gerai/blogai darot. Mes vadovaujamės savo filosofija, turim teorijos, taikom teoriją praktiškai ir žiūrim kas gaunasi. Būtų gerai, kad vieni kitų nemenkintumėm, visiems turi užtekti vietos po saule. Gyvenimas ilgas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, vrimvydas pranešimas:

Kas man gali atsakyti : 

1 Kas yra notill 

2 kam reikalingas pastovus augaliniu liekanu sluoksnis ant pavirsiaus . 

3 kokia nauda duoda notill. 

 

 Rimvydai , suprasciau jei i pirma klase eitum , bet dabar gi gyvenimo universiteta baiginejam daugelis , tipo pavarysi klausimu apsimesdamas , kad ale nezinai . Paskui pakomentuosi su sarkazmu (O GAL KLYSTU?)  Forume diskusija nesigaus vien todel , kad dauguma yra pries tokia technologija , reikia laukti dar keleta metu... , kada notillininkai bankrutuos kaip daugelis tikisi... arba gris prie dirvos draskimo (cia jau as su sarkazmu) ... uzteks vietos po saule visiems

p.s tiems kurie diskutuoja su sarkazmu sakoma jei nezinai nesnekek , protingi patyli , nezynantis isesko atsakimo o kvailiai saiposi... lengviausia yra pasisaipyti   

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, Sarunce1 pranešimas:

1. paseliu auginimas be zemes dirbimo tik seja.

2. piktzoliu kontrole, erozija, saules, vejo, lietaus.

3. dirvos struktura, erozijos nebuvimas, vandens rezimo ir dirvos temperaturos stabilumas.

na as ne no-till tik domiuosi, cia mano versija.

Nepasakei svarbiausio - natūraliai dirvožemio derlingumą ir sveikumą užtikrina jame gyvenantys mikroorganizmai ir no-till pirmiausia reikalaingas tam, kad dirvožemyje puikiai gyventų daug mikroorganizmų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 56 minutes , vk_ pranešimas:

Nepasakei svarbiausio - natūraliai dirvožemio derlingumą ir sveikumą užtikrina jame gyvenantys mikroorganizmai ir no-till pirmiausia reikalaingas tam, kad dirvožemyje puikiai gyventų daug mikroorganizmų.

ai cia prie erozijos;) uzskaitau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, Sarunce1 pranešimas:

1. paseliu auginimas be zemes dirbimo tik seja.

2. piktzoliu kontrole, erozija, saules, vejo, lietaus.

3. dirvos struktura, erozijos nebuvimas, vandens rezimo ir dirvos temperaturos stabilumas.

na as ne no-till tik domiuosi, cia mano versija.

1 zemes nedirbimas nera iskirtinis notill bruozas o tik vienas is tos filosofijos elementu . 

2 nekulturiniai augalai tai is dalis taip o visa kita musu salygomis nera esminiai veiksniai itakojantis pelnonguma . 

 3 is dalies taip , tik visa tai galma pasiekti ir kitais budais . 

Cia mano pamastimai nes isbandziau visokiu varjantu penkiu metu laikotarpiu . Musu ukio salygomis notillas nedave laukiamo efekto . Matomai mes dar neturime kritiniu veksniu kad pereiti prie notill taciau kada jie atsiras tik laiko klausimas .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, dumoju pranešimas:

Rimvydai, viskas gerai. Jūs skutat - tai ir skuskit. Mes Jums nebandom įrodinėti, kad Jūs gerai/blogai darot. Mes vadovaujamės savo filosofija, turim teorijos, taikom teoriją praktiškai ir žiūrim kas gaunasi. Būtų gerai, kad vieni kitų nemenkintumėm, visiems turi užtekti vietos po saule. Gyvenimas ilgas.

Biski nesusikalbejom . As tik norejau gauti atsakymus i tuos klausimus . Tikrai man idomu ir neturiu vienareiksmisku atsakymu . Cia diskusija ir ziniu pajieska kuriu man truksta .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Algis... pranešimas:

 Rimvydai , suprasciau jei i pirma klase eitum , bet dabar gi gyvenimo universiteta baiginejam daugelis , tipo pavarysi klausimu apsimesdamas , kad ale nezinai . Paskui pakomentuosi su sarkazmu (O GAL KLYSTU?)  Forume diskusija nesigaus vien todel , kad dauguma yra pries tokia technologija , reikia laukti dar keleta metu... , kada notillininkai bankrutuos kaip daugelis tikisi... arba gris prie dirvos draskimo (cia jau as su sarkazmu) ... uzteks vietos po saule visiems

p.s tiems kurie diskutuoja su sarkazmu sakoma jei nezinai nesnekek , protingi patyli , nezynantis isesko atsakimo o kvailiai saiposi... lengviausia yra pasisaipyti   

Tikrai nesiruosiu kazka kritikuoti . Atvirai sakau , man truksta informacijos . Tesiog siemet baigiau penkiu metu notill bandima 20 ha lauke . Rezultatai mane nuvyle , del to ir bandau suprasti kur as prameciau , kodel gavau neigiama finansini efekta su nezymiu zemes kokybes pagerejimu palyginus su kitom technologijom . Suskaiciavau ir ivertinau viska ....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, vrimvydas pranešimas:

Tikrai nesiruosiu kazka kritikuoti . Atvirai sakau , man truksta informacijos . Tesiog siemet baigiau penkiu metu notill bandima 20 ha lauke . Rezultatai mane nuvyle , del to ir bandau suprasti kur as prameciau , kodel gavau neigiama finansini efekta su nezymiu zemes kokybes pagerejimu palyginus su kitom technologijom . Suskaiciavau ir ivertinau viska ....

Labai mažai susidūręs su no till, bet kai prasideda sunkus dirvožemiai, tokie sunkus, kad plytas galetum daryt. Gilus dirvos purenimas duoda tokiam lauke gera derliu. Jei dirbsi sekliai, nieko gero neūžaugs, nors dirva ir turinti potencialą. 
 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, vrimvydas pranešimas:

Tikrai nesiruosiu kazka kritikuoti . Atvirai sakau , man truksta informacijos . Tesiog siemet baigiau penkiu metu notill bandima 20 ha lauke . Rezultatai mane nuvyle , del to ir bandau suprasti kur as prameciau , kodel gavau neigiama finansini efekta su nezymiu zemes kokybes pagerejimu palyginus su kitom technologijom . Suskaiciavau ir ivertinau viska ....

Na agronomai sako, kad negalima pult į šitą reikalą iškart. Reikia minimalaus dirbimo, tada linijinės sėjamosos, o tada kai sudils linijinė sėjamoji pereit į tiesioginę. Kolkas esu stadijoje, kad iš arimo pereinu į skutimą ir tai rezultatai nedžiugina, bet 7 ha jau gal 6 metai bus neartas, tai lyg pasivijo arus laukus. Kol dasigyvensiu iki tiesioginės žiūrėk bus mada pasikeitus ir reiks vėl kitaip daryt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 28 minutes , urbonas10 pranešimas:

Na agronomai sako, kad negalima pult į šitą reikalą iškart. Reikia minimalaus dirbimo, tada linijinės sėjamosos, o tada kai sudils linijinė sėjamoji pereit į tiesioginę. Kolkas esu stadijoje, kad iš arimo pereinu į skutimą ir tai rezultatai nedžiugina, bet 7 ha jau gal 6 metai bus neartas, tai lyg pasivijo arus laukus. Kol dasigyvensiu iki tiesioginės žiūrėk bus mada pasikeitus ir reiks vėl kitaip daryt.

Taip ir as taip ejau palaipsniui ir dabar jau galeciau seti tesiogiai bet bandau suprasti ar man to reikia . Kas liecia ilga pereinama laikotarpi tai busi padares klaidu kurias padarius vel giztama metus o kartais ir du i pradine padeti . Pasirink is saraso . Seta ar idirbta dirva kuri buvo perdregna , neatsakingas tarpiniu auginimas , perdidelis azoto naudojis , perdidelis glifosatu ar kitu pesticidu naudojimas , neskatinamas biologinis aktyvumas, na ir dar kazkas ko as nezinau . Seip priklausomai nuo zemes bukles iki bearimines visas procesas uztrunka 5-7metai nedarant grubiu klaidu .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Z.mieziai siandien. Seta po 10 d.  Prieselis nelabai tinkamas , z.kvieciai  atseliuoti 3 metus. Buvo dirbama diskiniu ir noraginiu. Siemet seta tiesiai be trasu. Matoma kaip diskas ispaudzia pelus ir siaudus. Reikia sausu dirvu kad gerai pjautu vieno disko sejamoji. Aisku cia ne crosslot. Arba reikia montuoti eilutes valytuvus. 

IMG20211112150659.jpg

IMG20211112150704.jpg

IMG20211112150726.jpg

IMG20211112150743.jpg

IMG20211112151221.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, Juodas pranešimas:

Labai mažai susidūręs su no till, bet kai prasideda sunkus dirvožemiai, tokie sunkus, kad plytas galetum daryt. Gilus dirvos purenimas duoda tokiam lauke gera derliu. Jei dirbsi sekliai, nieko gero neūžaugs, nors dirva ir turinti potencialą. 
 

Kaip visur, vieno recepto viskam nebūna. No till in heavy clay soil. Taip googlinčiau aš. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, urbonas10 pranešimas:

Na agronomai sako, kad negalima pult į šitą reikalą iškart. Reikia minimalaus dirbimo, tada linijinės sėjamosos, o tada kai sudils linijinė sėjamoji pereit į tiesioginę. Kolkas esu stadijoje, kad iš arimo pereinu į skutimą ir tai rezultatai nedžiugina, bet 7 ha jau gal 6 metai bus neartas, tai lyg pasivijo arus laukus. Kol dasigyvensiu iki tiesioginės žiūrėk bus mada pasikeitus ir reiks vėl kitaip daryt.

Pasakyk man pavardę agronomo ant Lt, kuris apskritai supranta kas yra no till. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Is kur jus istrauket tuos pereinamuosius periodus 5 ar 7 metai ??? Kokie cia klasikai taip teigia ? Ar patis meginot tuos 5-7 metus ? Sunkios , lengvos zemes , kodel ? pagriskit saltiniais kazkokiais . Sausra ar dregmes perteklius vel negerai , kodel ? Zinot atsakimus , tai destikit.

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Gal jau gana tų kalbų apie nieką.

Geriau pakalbam apie pvz fosforą. Taigi mes juo teršiam vandenį. Bet juk fosforas faktiškai nejudrus dirvožemyje. Vadinasi problema mūsų trešimo būdas. Kaip spręsim šitą problemą?

Bandom.Kuo blogas tręšimo būdas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , Algis... pranešimas:

Is kur jus istrauket tuos pereinamuosius periodus 5 ar 7 metai ??? Kokie cia klasikai taip teigia ? Ar patis meginot tuos 5-7 metus ? Sunkios , lengvos zemes , kodel ? pagriskit saltiniais kazkokiais . Sausra ar dregmes perteklius vel negerai , kodel ? Zinot atsakimus , tai destikit.

 

 

Aš atsakymų per 6 metus neradau.Ieškojau pats,daug skaičiau ir žiūrėjau,bet tik dar daugiau klausimų iškilo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, Algis... pranešimas:

Va , sakysi apie nieka , bet problemos sprendimas yra netresti , dirvozemije yra pakankamai fosforo , tereikia ji atpalaiduoti  , kaip ? tarpiniu pagalba , sejomaina ir zinoma kas daug kam nepatinka tai dirvos nejudinimas. Apie tai begale informacijos

Viskas gerai.Informacijos daug,tik nebūtinai ji turi būti teisinga.Ir nebūtinai ji turi tikti visoms klimatinėms zonoms.Netgi ne zonoms,o Lietuvėlės savivaldybėms.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...