Jump to content

TOP nariai


Populiarus turinys

Showing content with the highest reputation since 2019.01.20 visose temose

 1. 13 points
  uk.algis

  Ašiniai kombainai

  5e./val. jau nelabai ir sudominsi geros kvalifikacijos . Zmones jau vengia ilgu valandu nors i metus 3 menesiai buna kai tenka po 12 val ir ilgiau padirbeti. Geriau vazines miestan po 30km ir papildomai sugais po valanda ar dvi. Zodziu zmogiskasis darbuotoju pasiulos potencialas mazeja sparciai . Tureti pora gerokai panesiotu kombainu ant simto ar keliu simtu ha bus didele prabanga nei vienas nasus ir labai gero techninio stovio . Tas pats ir su padargais. Kam tarkim man reikalingi du skutikai po 4m. ir du traktoristai jei as pats galiu sesti i 400ag traktoriu su 8-10m. darbinio plocio ir per diena apdirbti 100 ha ivairiu komfiguraciju ir plociu lauku. Taip tai brangi technika bet ar 2 zmogeliukai bezvilgciojantis i laikrodi ir nesekantis o ir nelabai suprantantis kaip tas padargas technologiskai turi dirbti sugebes ta plota tiksliai ir gerai padaryti ??? Galbut skambiai cia destau mintis bet realybe tokia , jog zmoniu truksta ir dar daugiau ju truks o ypac nusimananciu. Gamintojai taipat nestovi vietoje ir didina nasumus bei valdimus daro ismaniais . Va ir nenustebkit , kad rytoj sedesit kombaine patys o zmona ves grudus i sandeli
 2. 13 points
  Minduksx

  koki traktoriu rinktis???

  Gal tu naktim kosmarus sapnuoji apie deveta technika? Labai jau perdetas rupestis, gal is pacio naujos technikos niekas neperka, bandai paklausa sukurt variklis 10000val? pilna pavyzdziu kur dirba su 13000, 15000 ir dar daugiau val o tu siulai po 10000val metalan ismest? Greiciau siandieniai varikliai po 10000val metalan iseis negu tie senesnes gamybos.
 3. 9 points
  JCB

  Pieno kainos

  Teko svečiuose pas perdirbėjus pabūti, tai kaip ir nieko naujo nepaskelbė, ko nežinotume. Kad naikinasi smulkūs ir stambesni ūkiai, tai nei motais jiems- stambinasi gigantai, jei dar truks, atsiveš daugiau. O ir pavieniai ūkiai stato modernias fermas, pieno bus. Perspektyvūs tie kas turės daug ir kokybiško pieno. Apie smulkius irgi gerai pasakė, ne spaudai aišku, " gauna gi tuos centus, ant duonos užtenka, kažkaip pragyvena vistiek, elgetaut nereikia eit". Apie kainų kilimus jokios kalbos, nei trumpuoju, nei ilguoju periodu. Tai kaip ir ne vienas, čia yra rašęs- mažiau dejuokim, daugiau dirbkim. Nėra ko suprasti, Jūs esate auksinis klientas tam muštuviui. Perki po 13centų, parduodi po 30centų, atmeti sąnaudas su mokesčiais ir žiūrėk lieka kišeniui iki dešimt centų nebraidant po šūdą- o ką, ne biznis?
 4. 7 points
  Vilius

  koki traktoriu rinktis???

  Už naujo tym kaina išeina labai geros būklės nesenas brendinis traktorius su 3000-4000val. Tokie LS TYM čia beveik tas pats kas sau koja persišautum perkant tokius dingi dongius.
 5. 6 points
  Bulvinykas

  Pieno kainos

  Ką reiškia "paprastą darbą"? Kabinti kelių karvių šūdą ir skursti be perspektyvos, bei reikalauti kažkokios mistinės paramos kaimo gyventojui, tai yra žinoma belenkokios kvalifikacijos reikalaujantis "nepaprastas darbas"? Viskas yra daug paprasčiau - nori padoriai gyventi - turi pats užsidirbt. Paramos, pašalpos ir pan - tai tik minimalių pajamų palaikymas. Dabar apie pieno kainas - kiek matau stambių pieno ūkių - gyvena taip, kad jų su viedru parako nepaimsi. Išvada aiški - kelios karvės niekaip negeneruos pajamų net vienam žmogui, nekalbant jau apie šeimą. Ta pati išvada - eik dirbt, kelkis kitur gyvent, bet nedejuok ir neaušink burnos keikdamas valdžią, nes kokia ji bebūtų, pinigų, padoriam pragyvenimui, neduos. Taškas.
 6. 6 points
  ūkininkas

  koki traktoriu rinktis???

  Dėl naujų bet kokių modelių traktorių (ir ne tik)gamintojai dar vis į mus žiūri kaip į trečia šalį. Nes jau surinkime ant konvejerio yra pažymima kad tas traktorius važiuoja į rytų europa. Turiu nh 1996 metų apie 10 metų tai į jį detalėm suinvestuota max.1500€ pagrindinė bėda potenciometrą nusuka ir pradžioj buvo bėdos su vandens pompa kol neįdėjom restauruotos. Pažystamas su Sapard parama ta patį modelį buvo pirkes nauja tai per 5 metus dalim išleido tiek pat pinigų kiek tas traktorius kainavo. Prieš keleta metų dirbau su autovežiu teko pastebėti audi vw markės automobiliai kur būdavo skirti vokiečiams olandams ir kitoms senosioms eu šalims tai ant datalių parašyta made germany. O kur važiuodavo į rytų europa ant tų pačių detalių teke matyt užrašų made taiwan, vietnam. Tai mano nuomonė yra tokia geriau naudotas iš europos nei naujas iš Lietuvos.
 7. 6 points
  Ukmin

  Trašų kainos

  Griovio neperšokes, nesakyk OP . Dar žiema tik ipusėjo ....
 8. 5 points
  Bulvinykas

  Pieno kainos

  Man ta mantra - nyksta kaimas, jį reikia remti, jau iki gyvo kaulo dasiėdė. Ką jūs norit remt? Gyvenančius kaime? Dėl ko? Jei tavo ūkis natūrinis, eik dirbt. Jei jis negeneruoja pakankamai pajamų - eik dirbt. Kur problema? Labai lengva suskaičiuot, kad jei turi 100 ha ir augini javus, tai dirbt turi vienas kad užsidirbtum sau algą. Matematika yra labai paprasta šitoj vietoj.
 9. 5 points
  M&M

  John Deere traktoriai

  Šiandien PROFI paskaičiau, kad naujas 6215R variklis turi kintamos geometrijos turbiną, egr su aušintuvu, DPF, SCR ir amoniako blokavimo ADC katalizatorius, kažin jis garantiniam pasibaigus iš garažo dar išvažiuos?
 10. 5 points
  JCB

  Claas kombainai (informacija)

  Matėm, nu tikrai gražiai per televizorių atrodo, net pats užsimaniau, bet atsistojau nuo sofos, matyt kraujas per smegenis geriau cirkuliuot pradėjo ir noras praėjo.
 11. 5 points
  darius5

  MTZ-1221 ar vertas demesio

  aš jums taip pasakysiu : 11 metų atidirbau su 1221.3, ėmiau nuo nulio, iš kajovikos parsivarydamas,skambinau, kodėl kaukia 4 transportinė. ir po šiai dienai ji kaukia, pradirbau apie 4000 moto/h, šiemet nuo sažinės pasakysiu, pakeičiau pusašio guolį, visi gedimai, per 11 metų, kabinau tą, ką kabindavau t150, 8m kultivatorius ir ir 5 korp. plugas. geresnio traktorius nežinau, kai žvėris nu užbombarduokit turiu kitų vakarietiškų, ir taisyt, ir dirbt teko
 12. 4 points
  Witalikas

  Skiltis chemijai

  Kaip sakant, smulku uki pis.... is visu pusiu.
 13. 4 points
  kestoxs

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Yra toks posakis, blogas tas kareivis kuris nenori tapti generolu, tai ir čia, jei pats nesieki perspektyvos, kas tau gali padeti? Kodel įsikibti į ta aš smulkus, kas man padės?
 14. 4 points
  Minduksx

  koki traktoriu rinktis???

  Kur tas ''nomas'' kai jo labiausiai reikia
 15. 4 points
  Dzūkija

  Socialinis draudimas (SODRA)

  Kaip galima nežinot kas bus šiemet, jei jau visi mokestiniai įstatymai patvirtinti. Tik reik skaityt ir domėtis. P.S. Šiaip tai reiktų skaityti Garix klausimą. Ten kalba ėjo būtent apie pelną. O šiaip tai labai paprastas patarimas iš praktikos. Nesunku juk tuos čekius ir sąskaitas susirinkt. Nes paprastai būna tokia situacija - perku be sąskaitų nes pigiau, man jų nereikia. Tik va sugalvoju metų gale nusipirkti traktorių. O pasirodo jei užsiregistruosiu PVM mokėtoju tai dar ir PVM susigrąžinsiu. A va čia opa ir išlipa GPM. Ir ką mes turim? Pardavimų sočiai, o va sąnaudų špyga taukuota. Tada pelnas didelis, mokesčiai taip pat. Kaip ten bebuvo, valdžia stengiasi kuo daugiau apmokestint. Jūsų darbas iki minimumo susimažint mokesčius. Ir tai įmanoma padaryt.
 16. 4 points
  smilgietis

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Už lango žiema pusto sniegą .o jį iš kiemo stumdo naujas traktoriukas Lavol 354 su frontaliniu krautuvu šienapjovė dar laukia savo sezono. Tad noriu visiems smulkiems ūkininkams patarti rašykit projektą ar samdykit tai mananti žmogų, jei patys tai nesistengsime tai niekas už mus to nepadarys. Mes europos sajungai atiduodame labai daug savo žemes ,turtingesnė šalys baigia iškirsti miškus mūsų pačių rankomis,tad nors sugebėkime pasiimti tuos mažus pinigėlius kuriuos jie duoda.
 17. 4 points
  manttys

  Ašiniai kombainai

  virsvalandziu darbas priklauso nuo keleto veiksniu. 1. asmenybes: zinu zmogu, kuria niekada neina papildomai uzsidirbti uz dviguba tarifa, nes jam tiesiog to nereikia. 2. apmokejimo: jeigu zmogui virsvalandzius apmokesi didesniu tarifu, jo motyvacija stipriai dides. o siaip, viskas gana desninga. labai motyvuotas gali buti jaunas zmogus. as 20 metu pradejau i anglija vasarom vazineti ir dirbti pas ukininka be iseiginiu, po 80-100 val i savaite. viska dariau tikrai atsakingai ir apsilankiau gal 4 sezonus kol baigesi mokslai. parsivezdavau kokius 5 tukst eur uz 3 parduotus menesius ir atrode ziauriai geri pinigai. bet ar dabar arciau? ne, kazkaip nieko idomaus, nes tokiua pinigus galiu gauti dirbdamas ofise zmogiskas valandas arba kelias savaites pachalturindamas budamas pats sau bosas. kur link suku... kad jeigu zmogus turu proto, yra nepescias, tai jos is tokio primityvaus darbo kaip mechanizatorius tikrai isaugs, o jeigu cia jo ribos, tai arba jis bus labai brangus ir tobulai valdantis bet koki judanti aparata, arba tiesiog nemotyvuotas vidutiniokas.
 18. 4 points
  dariius 30

  Kaip pradėti ūkininkauti

  As tai patarciau nedaryt klaidos ir neprasidet su gyvulinkyste, geriau su tevuku auginkit grudus.
 19. 4 points
  jawax

  Verslo sinergija ūkyje.

  Nesupykit, niekam asmeniškai netaikau, bet visiems reikėtų dalykiškiau bendraut, o ne jaustis įžeistais ir pažemintais. Kartais kritika naudinga, o diskusijose gimsta tiesa. Tęsiant į temą: neaiškinkit kad kiekvienas skaičiuojat geriausius transporto judėjimo maršrutus, vertinat savo darbo valandas, detalizuojat menkiausias išlaidas ir pan. Turiu artimą grudų pirkimo vadybininką, bendrauja tiek su stambiais 1000ha+ ūkiais, tiek su smulkiais. Bendraujant su ūkininkais dažnai paklausia, ar jie žino savo užaugintų grūdų tonos savikainą, neprašo įvardint, tik taip pasidomi, ir visų nuostabai dauguma nežino. Pažiūrėję praėjusių metų buhalteriją tikrai kiekvienas rastų tos tonos savikainą (ir tai nevertinant savo sugaišto laiko jei ūkyje dirba tik vienas pats). Kas iš to išplaukia? Atsakymas: jei darai kaip kolega @grazbek gamybinį planą, gali įvertint sprendimus realiu laiku, palygint juos su ankstesniais. O jei nedarai? Tada neskaičiuodamas tikrai "degini" pinigus. Kai reikia sprendimus priimt greitai, gali palyginti nebent su nuotrupom atmintyje, kurios kažin ar patikimos. Ar dauguma iš čia esančių žinome kiek, pvz, iki birželio 19 mums kainavo konkrečios kultūros hektaras? Arba kokia šiuo metu žiemojančių kviečių hektaro savikaina? Ar ji didesnė nei pernykštė tokiu laiku? Nieko pikto nenoriu pasakyt, bet mes dauguma tikrai per mažai skaičiuojame (jei visi skaičiavimai vien tik galvoje, dar abejoju ar 100% tikslūs). Kas valdo duomenis, tas valdo pasaulį.
 20. 4 points
  M&M

  Verslo sinergija ūkyje.

  Nebeturiu ką pasakyt... čia iš tos serijos kaip kolega ūkininkas su švedu ūkininku bendravo, galiausiai užklausė ar naudoja dronus laukam stebėt, ligom ir t.t. anas nesuprato taigi sako iš savaeigio matau... ką dabar gali priplanuot jei kiekvieni metai skirtingi, kiekvienas sezonas kaip diena ir naktis, čia vat kol nėra darbu rimtu galima forume planus skaičiuot, strategijas kurt, 5mečio planus ir t.t. bet mano nuomone iš jų naudos kaip iš ožio pieno. Peace.
 21. 4 points
  Vilius

  koki traktoriu rinktis???

  Nomas turiu vadinama tavo metalo laužą....... Fendas 130ag 26m senumo (1993) mokėta 16k e apie 18000valandu ir važiuoja tikrai smagiai ir dirba ūkyje jau 6 metus investuota i einamaji remonta minimaliaiper 2000val ir nėra bėdų, net liežuvis nepersiverčia pasakyt, kad tai yra metalo laužas, nes techninė būklė arti puikios. Pažiūrėjus youtube tie patys vokiečiai senus fendus džiondyrus ar case taip atblizgina, remontuoja , kad dirba ūkiuose pilnumoj. Taip kad lyginti nauja TYM nes aš perku tik naujus tai apsurdas. Kapeikas jis kainuoja. Reiktu 150-300ag depazone rinktumeis rinkoje geriausia rimčiausia varianta nauja-naudota o ne made in hui znajet.
 22. 4 points
  Virgis.

  koki traktoriu rinktis???

  senas lauzas, jau 11 metu. YEAR-2008, ONLY 2475 HOURS
 23. 4 points
  arciu555

  koki traktoriu rinktis???

  Cia yra ,tik saves pateisinimas,kad reikia naujo traktoriaus ir t,t, Cia tik savo itikinimas. Kai pamaciau savo akimis ukininka verkianti z. u atstovybeje ir vadybininka jam skaiciuojant tukstantines saskaitas ir grasinant antstoliais tai smulkesniam na..fik tie nauji. O vibracinem ligom tikiikrai nesusirgsi vaziuodamas tiek su 1995m 3650 JD tiek su Case MX -sais,jie ne MTZokai. O del valandu atsukimu tai paziuri mazgus,varikli ir matai kiek jis dirbes , kokius darbus ir pas koki seimininka buves. O jei Lietuvoj paklius pas normalu,,drozeja,,tai bus uzdroztas normalus traktorius per 2 metus.
 24. 4 points
  Bulvinykas

  Anekdotai...

  Gili mintis: Gera mašina gali tarnauti iki mirties, svarbu greitai važinėti...
 25. 4 points
  Bulvinykas

  koki traktoriu rinktis???

  Kaip tik anglas turi parašyt sąskaitą 10m traktoriui. Tai pagal vieną veikėją išeitų, kad laužą perkam, o mano akim perkam dar gerai neprisidirbusį daiktą už trečdalį naujo kainos.


×