Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

prieš 12 minutes , agronoms pranešimas:

Nemanau kad jis atsiduria.O jei ir atsiduria,kaip mes tai galim pakeist?Tada lieka netręšt?

Deja bet atsiduria. Elementariai nuplaukia. Tie kuriems religija nebeleidžia žemės judint, panašu renkasi atomo skaldymą ir jokių kitų variantų nesvarsto.

O man įdomu kaip pavyks tose stebuklingose ekoschemose suderint siekį mažint fosforo taršą ir seklaus dirbimo skatinimą.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Deja bet atsiduria. Elementariai nuplaukia. Tie kuriems religija nebeleidžia žemės judint, panašu renkasi atomo skaldymą ir jokių kitų variantų nesvarsto.

O man įdomu kaip pavyks tose stebuklingose ekoschemose suderint siekį mažint fosforo taršą ir seklaus dirbimo skatinimą.

 

Tos ekoschemos jau tarpusavy nesutaria,be mūsų įsikišimo.Pvz.reikia mažint mechaninį dirvos dirbimą ir tuo pačiu mažint pesticidų kiekį.Kaip tai suderinama?Pagal mane tai niekaip.Jeigu derinsim,tai rezultatas bus drastiškas derliaus mažėjimas mūsų tradiciniuose augalininkystės ūkiuose.Mišrūs ūkiai su organika ir normalia sėjomaina tą gal ir gali padaryti,kvietininkai ir rapsininkai niekaip.O iki atomo skaldymo man trūksta žinių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , agronoms pranešimas:

Aš nieko nebaksnoju.Tiesiog įdomu pasidarė kodėl tie visos LT agronomai pasidarė durni?Atsiprašau jų,jeigu jie čia skaito.O tarp jų yra žmonių su moksliniais laipsniais,praktikų su nemaža patirtim.

Kas sakė, kad durni? Kolkas tik vienas mokslininkas plius minus turi patirties no tille. Ir tik ta prasme, kad darė palyginamuosius tyrimus. O tą mažą saujelę praktikų, savęs nei ne priskiriu prie jų, jūs sėkmingai išvaikėt. Manai kad čia jie nebekalba, tai nekalba niekur? Manai kol vaizduoji viską žinąs, jie nekaupia vis naujos patirties? Naujų žinių? Ir jie, jei tik toks agronomas, su pilnu supratimu apie no till, atsirastų, o jei dar praktikuojantis  praktikas, jie mielai jo išklausytų. Ir susimokėtų už žinias. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Algis... pranešimas:

Is kur jus istrauket tuos pereinamuosius periodus 5 ar 7 metai ??? Kokie cia klasikai taip teigia ? Ar patis meginot tuos 5-7 metus ? Sunkios , lengvos zemes , kodel ? pagriskit saltiniais kazkokiais . Sausra ar dregmes perteklius vel negerai , kodel ? Zinot atsakimus , tai destikit.

 

 

Jus notillininkai labai jautriai reaguojat irgi, kas varto dirva  sako kad nepaeis notill, kas jau bando notill  sako kad kitiem nepaeis po senovei ir teks keistis, kiekvienas turi savo nuomonę, tad nereiktų pykt nei vieniem nei kitiem. O šiaip į temą va anglas Simon Cowell turi heavy clay-sunkaus molio dirvas, bandęs visokių sejalku ir t.t. tai kad molis pasidarytų geros būklės prireikė 18 metu. Naudoja ir cover cropus ir viską, dabar sėja su simtech sejalka ir rašė kad mandresnes nereikia. Dėl cover cropu tai per tiek metų dar ne išsiaiškino kuris variantas geriausias. Didžiausia bėda kad pavasari jei būna daug augalinių liekanų dirva sunkiai dziuna, sunkiai ysyla o set reikia ir nėra ko laukt net Anglijoj tuo labiau pas mus, čia ne Brazilija, vegetacijos laikas ribotas. Tai šiuo metu atlieka bandymus cover cropa mulciuojant, susmulkinant paviršių o šaknis paliekant gyvas iki pavasario sejos. Anksčiau sekiau Amerikos ūkininkus bet ten klimatas kitoks, dabar stebiu anglus kažkiek panašesnis klimatas, tai yra kurie dirba nuosekliai, yra kurie gryzta prie žemės dirbimo, yra keli uk kur su bakterijom rimtai dirba bet gaut info tai tik paviršutiniškai galima.  kolegom kurie labai susižavėja notill palinkėsiu šiek tiek realiau į viską žiūrėt, nei notill nei sejalka nėra panacėja, ir legvose dirvose tikrai lengviau naudot notill nei sunkios. Foto to ūkininko molio dirva po 18m notill

Screenshot_20211112_211449_com.android.chrome.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 27 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Deja bet atsiduria. Elementariai nuplaukia. Tie kuriems religija nebeleidžia žemės judint, panašu renkasi atomo skaldymą ir jokių kitų variantų nesvarsto.

O man įdomu kaip pavyks tose stebuklingose ekoschemose suderint siekį mažint fosforo taršą ir seklaus dirbimo skatinimą.

 

Magistro darbas mano buvo su drenažo vandenių tai fosforo labai minimalus kiekiai aptinkami arba žemiau metodo nustatymo ribos. Beje iš daugiametė pievos, kur nenaudojamos trąšos, fosforo nustatytos didesnės koncentracijos, nei dirbamų laukų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , Minduksx pranešimas:

Jus notillininkai labai jautriai reaguojat irgi, kas varto dirva  sako kad nepaeis notill, kas jau bando notill  sako kad kitiem nepaeis po senovei ir teks keistis, kiekvienas turi savo nuomonę, tad nereiktų pykt nei vieniem nei kitiem. O šiaip į temą va anglas Simon Cowell turi heavy clay-sunkaus molio dirvas, bandęs visokių sejalku ir t.t. tai kad molis pasidarytų geros būklės prireikė 18 metu. Naudoja ir cover cropus ir viską, dabar sėja su simtech sejalka ir rašė kad mandresnes nereikia. Dėl cover cropu tai per tiek metų dar ne išsiaiškino kuris variantas geriausias. Didžiausia bėda kad pavasari jei būna daug augalinių liekanų dirva sunkiai dziuna, sunkiai ysyla o set reikia ir nėra ko laukt net Anglijoj tuo labiau pas mus, čia ne Brazilija, vegetacijos laikas ribotas. Tai šiuo metu atlieka bandymus cover cropa mulciuojant, susmulkinant paviršių o šaknis paliekant gyvas iki pavasario sejos. Anksčiau sekiau Amerikos ūkininkus bet ten klimatas kitoks, dabar stebiu anglus kažkiek panašesnis klimatas, tai yra kurie dirba nuosekliai, yra kurie gryzta prie žemės dirbimo, yra keli uk kur su bakterijom rimtai dirba bet gaut info tai tik paviršutiniškai galima.  kolegom kurie labai susižavėja notill palinkėsiu šiek tiek realiau į viską žiūrėt, nei notill nei sejalka nėra panacėja, ir legvose dirvose tikrai lengviau naudot notill nei sunkios. Foto to ūkininko molio dirva po 18m notill

Screenshot_20211112_211449_com.android.chrome.jpg

Man rods truputį per daug judinama žemė kaip nautilui:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , jevgenijus pranešimas:

Kas sakė, kad durni? Kolkas tik vienas mokslininkas plius minus turi patirties no tille. Ir tik ta prasme, kad darė palyginamuosius tyrimus. O tą mažą saujelę praktikų, savęs nei ne priskiriu prie jų, jūs sėkmingai išvaikėt. Manai kad čia jie nebekalba, tai nekalba niekur? Manai kol vaizduoji viską žinąs, jie nekaupia vis naujos patirties? Naujų žinių? Ir jie, jei tik toks agronomas, su pilnu supratimu apie no till, atsirastų, o jei dar praktikuojantis  praktikas, jie mielai jo išklausytų. Ir susimokėtų už žinias. 

Na tai kas prašė įvardint bent vieną agronomą Lietuvoj,žinantį kas yra notil?Aš tikrai nieko nevaikiau,neturiu tam galimybių ir tiek kompetencijos.Kažką painioji.Ps.Šernus tai ryt pavaikysiu,jei užbris kokia banda,tiek galiu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , Minduksx pranešimas:

Jus notillininkai labai jautriai reaguojat irgi, kas varto dirva  sako kad nepaeis notill, kas jau bando notill  sako kad kitiem nepaeis po senovei ir teks keistis, kiekvienas turi savo nuomonę, tad nereiktų pykt nei vieniem nei kitiem. O šiaip į temą va anglas Simon Cowell turi heavy clay-sunkaus molio dirvas, bandęs visokių sejalku ir t.t. tai kad molis pasidarytų geros būklės prireikė 18 metu. Naudoja ir cover cropus ir viską, dabar sėja su simtech sejalka ir rašė kad mandresnes nereikia. Dėl cover cropu tai per tiek metų dar ne išsiaiškino kuris variantas geriausias. Didžiausia bėda kad pavasari jei būna daug augalinių liekanų dirva sunkiai dziuna, sunkiai ysyla o set reikia ir nėra ko laukt net Anglijoj tuo labiau pas mus, čia ne Brazilija, vegetacijos laikas ribotas. Tai šiuo metu atlieka bandymus cover cropa mulciuojant, susmulkinant paviršių o šaknis paliekant gyvas iki pavasario sejos. Anksčiau sekiau Amerikos ūkininkus bet ten klimatas kitoks, dabar stebiu anglus kažkiek panašesnis klimatas, tai yra kurie dirba nuosekliai, yra kurie gryzta prie žemės dirbimo, yra keli uk kur su bakterijom rimtai dirba bet gaut info tai tik paviršutiniškai galima.  kolegom kurie labai susižavėja notill palinkėsiu šiek tiek realiau į viską žiūrėt, nei notill nei sejalka nėra panacėja, ir legvose dirvose tikrai lengviau naudot notill nei sunkios. Foto to ūkininko molio dirva po 18m notill

Screenshot_20211112_211449_com.android.chrome.jpg

Nu comon... Prieš porą puslapių pabandžiau naglai nusukti pokalbio temą į kažkokią normalią vagą. Primeciau foto... Ir ką? Trukt už vadžiu vėl iš pradžių. Tas pats blt per tą patį. Juk yra tema - ekologistams, ar matai mane ten pasisakantį? Pieno kainos? Dar koks 50 temų? ... Gal ir eitų apie kažką čia šnekėti, bet esmė paskęsta visam šitam š... Paatvirausiu, greit temą bus galima rakinti. Kitu atveju atrodys lyg tokie kaip aš ginčitusi su pienmegiu apie karvių šėrimą... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , jevgenijus pranešimas:

Nu comon... Prieš porą puslapių pabandžiau naglai nusukti pokalbio temą į kažkokią normalią vagą. Primeciau foto... Ir ką? Trukt už vadžiu vėl iš pradžių. Tas pats blt per tą patį. Juk yra tema - ekologistams, ar matai mane ten pasisakantį? Pieno kainos? Dar koks 50 temų? ... Gal ir eitų apie kažką čia šnekėti, bet esmė paskęsta visam šitam š... Paatvirausiu, greit temą bus galima rakinti. Kitu atveju atrodys lyg tokie kaip aš ginčitusi su pienmegiu apie karvių šėrimą... 

O gal kiti nenori rakinti?Gal nori tiesiog diskutuot ir rasti tame bent kruopelę tiesos,o ne tik matuotis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , jevgenijus pranešimas:

Nu comon... Prieš porą puslapių pabandžiau naglai nusukti pokalbio temą į kažkokią normalią vagą. Primeciau foto... Ir ką? Trukt už vadžiu vėl iš pradžių. Tas pats blt per tą patį. Juk yra tema - ekologistams, ar matai mane ten pasisakantį? Pieno kainos? Dar koks 50 temų? ... Gal ir eitų apie kažką čia šnekėti, bet esmė paskęsta visam šitam š... Paatvirausiu, greit temą bus galima rakinti. Kitu atveju atrodys lyg tokie kaip aš ginčitusi su pienmegiu apie karvių šėrimą... 

O tai kur aš sakiau kad  neina notill, tik pateikiau pvz kiek gali reikėt metu, o tavo vieni metai dar nereiškia kad visad taip bus, ar tu tik nori foto ykelt kaip viskas gerai ir tiek? Nes  nemanau kad visa laik visiem seksis ir nereikės patarimu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , Minduksx pranešimas:

O tai kur aš sakiau kad  neina notill, tik pateikiau pvz kiek gali reikėt metu, o tavo vieni metai dar nereiškia kad visad taip bus, ar tu tik nori foto ykelt kaip viskas gerai ir tiek? Nes  nemanau kad visa laik visiem seksis ir nereikės patarimu

Ten kur žmonės kalbasi į temą, tai kalba apie viską, ir apie sėkmes, ir apie nesekmes. Ir svarbiausia apie tai, kaip padaryti. O čia... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 36 minutes , Jonas1995 pranešimas:

Blyn, amžinas smėlis... kelis metus bandžiau pasėt tiesiogiai, ir pagaliau pavyko. Kitamet plotai didės, net nesvarbu kad sėjamoji ne tam skirta.

20210917_155941.jpg

20211005_172737.jpg

Pagailo zvyre bružint su noraginiu ir pasejom su pronto rapsa tiesiai po avižu rezultatas džiugina. 

48F1A928-99D8-47D7-BDBD-88F96845FD9C.jpeg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki , daug skaiciau , klausiau ka kalbat kelis metus forume , bet nelabai gavau daug info  , nes keli labai " mandrus "cia forumieciai yra daug ismano bet nieko nepasako :) 

Dar kaskiek bandziau klausti ir kalbetis ,dometis ,  bet vos ne pasiustas buvau ko cia nori :D

tai kaip sakant paimiau nupirkau ta no till sejalka ir pasejau ir pabandziau pats savo kailiu :)

Kol kas auga , o kaip toliau bus matysim :)

 

20211031_155808.jpg

20211031_155530.jpg

20211031_155509.jpg

20211031_155758.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 31 minutes , Karolis.S pranešimas:

Sveiki , daug skaiciau , klausiau ka kalbat kelis metus forume , bet nelabai gavau daug info  , nes keli labai " mandrus "cia forumieciai yra daug ismano bet nieko nepasako :) 

Dar kaskiek bandziau klausti ir kalbetis ,dometis ,  bet vos ne pasiustas buvau ko cia nori :D

tai kaip sakant paimiau nupirkau ta no till sejalka ir pasejau ir pabandziau pats savo kailiu :)

Kol kas auga , o kaip toliau bus matysim :)

 

20211031_155808.jpg

20211031_155530.jpg

20211031_155509.jpg

20211031_155758.jpg

Šiemet tik kviečiai no till? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...