Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

Prieš 2 valandas, Gintas. pranešimas:

Na nežinau ką ne taip skaičiuojam, nes kaip ir surašiau mano trąšos chemija ~300€ draugo ~600€ žemės dirbimui ir kurui ~ 200e paskaičiavom pas abu, o kad yra ir daugiau kintamųjų tai faktas. Jei įtrauktume technikos nusidėvėjimą ir savo darbą įvertintume ar žemės nuomos kainą, bet čia tokie veiksniai, kurių nelabai pakeisi, o chemijos ir trąšų įdejimus gali pakeisti kasmet. Beje ką galiu dar paminėti, kad abu užauginom ektsra-1klasės grūdus, todėl viską dar lengviau palyginti. O pardavimo kainas taip pat galima suvienodinti tada pelnas gausis +- lygu, bet mano investuotas 1 euras vistiek bus atnešęs daugiau nei draugo. 

 

Ar galite išsamiau papasakoti apie dirbimą. Tuos 200 eur išdalinti? Labai įdomu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 19 minutes , Juodas pranešimas:

Kas sėja no till, galėtų dažniau pasidalinti padarytom klaidomis. Dėl ko taip gavosi, kodėl nebuvo norimo rezultato, ką keisit kitą kartą. Gražių pasėlių nuotraukos nieko nesako, nėra iš ko pasimokyti.

Vytautas No-till kanalas Youtube, ten parodoma gana išsamiai apie šią technologija ir jei kas neaišku, jis visada atsako į klausimus. Rekomenduoju pasižiurėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tarpiniai pasėliai labai svarbi dedamoji, o sėklas stengiatės patys augintis ar perkate?

ateina metas kaip keisis ir pas mane technologija į strip til bet sukas mintys ir apie no till tik kad va dar du metai kaip plūgo atsisakęs, tai dar vis mastau kad gal būtų per anksti šokt jau į kažkurią technologiją.

kas liečia no till, man labai atrodo paranku dėl tarpinių sėjos ar po tarpinių sėti pagrindinę kultūrą su ta pačia sėjamąją, bet tik va dėl rapso vistiek atrodo norėtus to žemės sujudinimo kaip kad strip till. 

tarpinių augalų parinkimas ir ypač jų įsėjimas į pagrindinę kultūrą man vis daugiausiai klausimų kyla dėl šito. bet tik va skaitant šią tema tik žaibai viens kitam mėtomi, o konkrečiai apie esmę arti nulio. labai jau visi susireikšminę 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl tos rapso šaknies...  Aš pas save jų randu įvairių, bet didžioji dauguma tokia pat šaknis kaip bet kada anksčiau. Visai kitas klausimas digimo tolygumas , šliužai, pelės. 

Vat su tuo informacijos poreikiu tai įdomiai. Tokie mes anokie... O patys ką padarėte, kad gauti tą info? Ta prasme, sunku parašyti pm, susiskambinti, gal pasiprašyti į laukus? Kaip no till nėra tik sėjos būdas, taip bet koks klausimas apie no till gali būti atsakytas tik pilnai  ir su visu kontekstu. O atsakimai visiškai nesigaudančiam, tai jau paklodės rašymo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , manttys pranešimas:

Kas nuosekliai skaito forumą, tai čia net ne bajeris :D kažkokią magiją turi no till. Keičia žmones nevaikiškaI

O tu pabandyk, gal ir tu pasikeisi :)

Visi pasikeitė, net dėdė voras pasikeitė :D

Susitikti alaus... Pageidautina, bet sunkiai organizuotina. :romance-ballandchain::beer:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, tadasjo pranešimas:

tarpiniai pasėliai labai svarbi dedamoji, o sėklas stengiatės patys augintis ar perkate?

ateina metas kaip keisis ir pas mane technologija į strip til bet sukas mintys ir apie no till tik kad va dar du metai kaip plūgo atsisakęs, tai dar vis mastau kad gal būtų per anksti šokt jau į kažkurią technologiją.

kas liečia no till, man labai atrodo paranku dėl tarpinių sėjos ar po tarpinių sėti pagrindinę kultūrą su ta pačia sėjamąją, bet tik va dėl rapso vistiek atrodo norėtus to žemės sujudinimo kaip kad strip till. 

tarpinių augalų parinkimas ir ypač jų įsėjimas į pagrindinę kultūrą man vis daugiausiai klausimų kyla dėl šito. bet tik va skaitant šią tema tik žaibai viens kitam mėtomi, o konkrečiai apie esmę arti nulio. labai jau visi susireikšminę 

Strip till neblogas variantas esant dirvos suslegimui. Suslegtoj dirvoj gyvena anerobines  bakterijos kuriais nuodija augalu saknis. Vistiek bus naudojamos trasos fungicidai. Bus didesnis santykis bakterijos nei grybu. Bakterijos keis dirvos rugstinguma , vartos azota, skatins pikzoliu dygima. 

Cia savais zodziais ka visumoj radau internete

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, jevgenijus pranešimas:

Dėl tos rapso šaknies...  Aš pas save jų randu įvairių, bet didžioji dauguma tokia pat šaknis kaip bet kada anksčiau. Visai kitas klausimas digimo tolygumas , šliužai, pelės. 

Vat su tuo informacijos poreikiu tai įdomiai. Tokie mes anokie... O patys ką padarėte, kad gauti tą info? Ta prasme, sunku parašyti pm, susiskambinti, gal pasiprašyti į laukus? Kaip no till nėra tik sėjos būdas, taip bet koks klausimas apie no till gali būti atsakytas tik pilnai  ir su visu kontekstu. O atsakimai visiškai nesigaudančiam, tai jau paklodės rašymo. 

Aha, bandžiau vienam tokiam protinguoliui parašyti, taip taip nudėjo, kad praėjo noras bet kam rašyti asmeniškai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 52 minutes , Rimelis pranešimas:

Aha, bandžiau vienam tokiam protinguoliui parašyti, taip taip nudėjo, kad praėjo noras bet kam rašyti asmeniškai. 

 Ir pagal tą vieną pasidarei išvadą apie visus kitus? Jau ne pirmą sykį etiketės klijuoji. Mes gi ne feisbuke, kur gali rašyt ką nori. Nedaryk taip. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, Rimelis pranešimas:

Aha, bandžiau vienam tokiam protinguoliui parašyti, taip taip nudėjo, kad praėjo noras bet kam rašyti asmeniškai. 

Matyt ne tam rašei.... Kad čia visi draugiškai. Kas važiavo pas mane dėl striptill triejų valandų turas prabėgo idomiai kai kurie padarė išvadas kai kurie ne ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2021-11-17 at 08:29, Gintas. pranešimas:

Na nežinau ką ne taip skaičiuojam, nes kaip ir surašiau mano trąšos chemija ~300€ draugo ~600€ žemės dirbimui ir kurui ~ 200e paskaičiavom pas abu, o kad yra ir daugiau kintamųjų tai faktas. Jei įtrauktume technikos nusidėvėjimą ir savo darbą įvertintume ar žemės nuomos kainą, bet čia tokie veiksniai, kurių nelabai pakeisi, o chemijos ir trąšų įdejimus gali pakeisti kasmet. Beje ką galiu dar paminėti, kad abu užauginom ektsra-1klasės grūdus, todėl viską dar lengviau palyginti. O pardavimo kainas taip pat galima suvienodinti tada pelnas gausis +- lygu, bet mano investuotas 1 euras vistiek bus atnešęs daugiau nei draugo. 

 

Mano ha savikaina 825 eurai.Ir joje yra viskas iskaičiuota. Kiek žinau mažiau kaip 750  euru į ha nelabai gaunasi.Ir tai sugalvojau ne aš - buhalteriai .kitaip viskas skaičiuota mintyse arba šakėmis ant vandens. P.S Mačiau šiu metu įmonės kuri beveik 3000 ha valdo balansa jis yra šiais metais  - 500 tukstančiu.Ir nieko jie mato šviesu rytoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Vilius pranešimas:

Matyt ne tam rašei.... Kad čia visi draugiškai. Kas važiavo pas mane dėl striptill triejų valandų turas prabėgo idomiai kai kurie padarė išvadas kai kurie ne ;)

Būtent, čia yra draugiški, o kai parašai asmeniškai, na žodžiu....  Viskas gerai. 

Aš pats buvau , kaip sakoma, lauko dienoje pas Romą, Kupiškyje dėl no-tiil technologijos. Puikus žmogus, papasakojo daug apie šią technologiją, sėjamają , apie galimas problemas. Tikrai yra ir daugiau tokių, spaudžiu dešinę tokiems.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...