Jump to content

Špyžius

Nariai
 • Pranešimai

  15
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Apie Špyžius

 • Rangas
  Naujokas

Miestas

 • miestas
  Pakruojis

Paskutiniai lankytojai

250 profilio peržiūros
 1. Špyžius

  claydon technika

  Na, aš kaip įsivaizduoju jos šiek tiek prajudina žemę, kas padidina dygimą, visų sėklų esančių kažkur viršutiniame sluoksnyje, todėl šios Claydon akėčios manau labai tinka pabirų daiginimui. Nebereiktų su skutiku daryti šio darbo, kas daug pigiau ir efektas regis geresnis.
 2. Špyžius

  claydon technika

  Pernai nusipirkom aketėles pupoms akėti nuo piktžolių, tai sakom pabandykime rapsus po kūlimo paakėti. Tai 100ha lauke pusė lauko skutom sekliai su Carrier Vaderstad ir antra pusę su tokiomis aketėlėmis. Aketėlės visgi skirtos piktožėms akėti, tad labai kišosi šiaudai, tad viso lauko ir nepadarėm, tačiau rezultatas tikrai nustebino. pridygo rapso pabirų tiesiog aklinai. Na, o po Carrier buvo mažiau sudygę ir antrą kart skutant prieš sėją atsiverčia daug nesudygusių rapsų, kurie dygsta jau kartu su pasėtais kviečiais. Iš esmės Claydon aketėlės geresnės,. nes ten paprasti virbalai ir ne V formos kaip tos piktžolėms akėti, tad jų nekiš o rezultatas sudaiginant tikrai daug geresnis. Tik klausimas ko jūs norite ar tik sudaiginti ar dirbą jau įdirbinėti sėjai. Realiai Claidon naudojant šias aketėles reikia ir jų sėjamosios ir be jokių tolimesnių žemės dirbimų dirbti. Nes praakėti tam, kad sudaiginti, paskui skusti 2 kartus, kad būtų į ką sėti. Jau nebeefektyvu.
 3. Jo šiaip kai pirkau prie purkštuvo John Deere 6130R tai vien dėl to, kad automatas teko imti R komplektacijos, nes į M automato nededa.Ten tikrai aukštas lygis viskas ok, bet kaip įsivaizduoju M būčiau nupirkęs 15 000 pigiau. 2016m. kainavo 80 000€ manasis 130ag traktorius su automatine greičių dėžę. Be to jeigu freza, tai ten labai stipraus darbinio reikia. Geriau kokį devėtą pasiieškok, nes mes kai samdėme frezavimui tai 400ag MF atvažiavo. Šitas darbas ne iš lengvųjų.
 4. Visi komentarai labai seni, gal kas turite kokių šviežesnių atsiliepimų apie Dinapolio priekabas?
 5. Špyžius

  Kas vyksta Lietuvoje?

  force majeure yra nenugalima jėga. Ji visada numatyta.
 6. 200€/t kviečių kaina yra labai žema. Dar iš vaikystės atsimenu, kad kviečiai kainavo 500-700lt/t, Kas ir yra tos pačios kainos, ką gauname šiandien, kai absoliučiai visą kitą pabrango 3-5 kartus. Žemės kaina nuo 2000 metų pabrango gal ir 15-20 kartų, maisto kainos irgi lyginant su 2000 metais yra turbūt 4-5 kartus didesnės (sunku man dabar prisiminti vaikystės maisto kainas). Kodėl kviečiai ir kita mūsų auginama produkcija nepabrango kartu su viskuo? Nes rinkoje pakanka kviečių. Turime atsargų visiems metams. Taip, kad jeigu ši pandemija lems tiekimo sutrikimus, tarkim negausime chemijos ir trašų nusipirkti tada kai mums to reikės derliai kris dvigubai ar trigubai, tada šios atsargos bus sunaudotos ir dar po metų kviečiai kainuos tikrai jau ne 200. Bet čia tokia ilga "kas būtų jeigu būtų" grandinė, kad neįmanoma kažko prognozuoti. Kas ten žino kada baigsis ši liga, o gal niekada. Gal vasarą praeis, o rudenį sugrįš. Gal ji savaime praeis, kai mirs 10% žmonijos populiacijos (silpnieji), likę persirgs ir įgaus įmunitetą, kaip, kad buvo su prieš 100 metų siautėjusiu ispanišku gripu, kuriam mes dabar visi esame atsparūs, o tada mirė milijonais žmonės. Galų gale mes žemdirbiai regis labai nebijome, nes mes gana nepriklausomi, traktorius turime, technika yra, tik dirbti reikia, bet kiti sektoriai gali bankrutuoti. O mes visi šiais laikais taip tampriai susiję, kad sunku ir pasakyti per kurią vietą mums žemdirbiams gali atsiliepti. Uždarys uostą Rygoje ir Klaipėdoje ir jeigu neturėsime kur sandėliuoti savo derliaus kokius metus laiko (ir iš ko gyventi nepardavę naujo derliaus) va tada tai bus mums krizė daug didesnė nei 2009. Bet vėlgi tai įmanomi scenarijai, bet gal visgi jų nebus. Gal po poros mėnesių gyvenimas stos į savas vėžes, kas panašu vyksta kinijoje ir nelabai ką teprisiminsime po kelių metų ir tik juoksimės.
 7. Esu baigęs ekonomiką, bet buvau kursuose apie grūdų kainas, tai realiai atsargų kviečių pasaulyje yra vieniems metams, tad galime šiemet nieko neauginti ir žmonės turės ką valgyti. Manau šiuo atveju svarbiau ar virusas paveiks jūrų transportą ir mūsų naujas derlius ar liks mūsų aruoduose ar visgi išplauks į aziją ir afriką. O taip gali būti, nes niekas badu nemirs ir grūdų atsargų yra ir jei azija ir afrika matys, kad nėra būtinybės pirkti grūdų ar galimybės jų atsigabenti, tai jų ir nepirks. Bet čia spekuliacijos. Gali būti kainos netikėtai ypač aukštos, gali nukristi visiškai žemyn. Grūdai parduodami biržoje, o ten viskas nuo nuotaikų priklauso (ko tikisi pirkėjai).
 8. Gali būti visaip čia kažką prognozuoti labai sunku.
 9. JCB tampydavom, bet pradėjo tepalą varyti, nes greičių dėžė ten hidraulinė, tai pro vožtuvą tepalą varo kai sunku traukti.
 10. Špyžius

  IMG_20190911

  Kiek tonų kviečių veža priekaba?
 11. Špyžius

  žiemkenčių buklė

  Anglai negalėjo pasėti dėl lietaus kviečių, tai gruodį sėjo, vienas anglas Youtube mačiau prieš savaitę pasėjo žieminius kviečius ir tikisi, kad bus ką kulti.... Ši mūsų žiema yra kaip Prancūzijoje tipinė žiema. O ten auga ir žieminiai Kviečiai ir Rapsai, o ir derliai dar didesni, nors aišku pas juos gal dirvos kitokios.
 12. Špyžius

  kooperatyvai

  Na tai, kad esi smulkus ūkininkas nelabai ką reiškia, šiaip ar taip principas pakankamai paprastas kaip ir paprastame grūdų elevatoriuje, tiesiog parduodi grūdus tiek, kiek turi ir tiek. Šiaip reikia įstatinį kapitalą įnešti. Aš įnešiau 20 000lt, tą padariau per tris metus, tai pabaigiau mokėti jau įvedus eurus. Nuo šito kapitalo + apyvartos (pirktos chenijos ir parduotų grūdų) skaičiuoja dividendus ir kiekvienų metų pavasarį visi susėdę sprendžia ar išsimokėti tuos dividendus. Kartais nusprendžia mokėti, kartais ne. Jeigu vykdomos investicijos kooperatyve (pas mus statė salyklinių miežių bokštus) tai visi nusprendėme nemokėti dividendų (nors aš balsavau, kad mokėtų Bet kuriuo atveju tavo įstatinis kapitalas po trupūtėli ten auga ir senatvėje galėsi atsiimti tuos pinigus arba atiduoti vaikams. Priimti gali nenorėti naujų narių jeigu javapjūtės metu elevatoriuje didelės eilės. Kai mes balsavome dėl naujų narių, realiai tai tik šis argumentas tebuvo, nes kuo daugiau veža, tuo didesnės eilės, bet realiai man atrodo visus priėmė, kiek kas prašėsi. Patogumas yra tas, kad yra agronomas kooperatyve, jis apžiūri laukus pataria, rengia mokymus būtent dabar vasario mėnesį, kviečiai įvairius svečiu, kad paskaitytų pranešimų apie įstatymų pakeitimus ar pačią agronomiją. Kooperatyvas itin protingai žiūri į atidėjimus už chemiją ir trąšas į rudenį. pernai vykdžiau sandėlio statybas, tai praktiškai visa metų chemija ir trąšos pirktos buvo su atidėjimu į rudenį. Blogiausiu atveju gali ir paskolinti pinigų. Jei atiduodi per mėnesį nieko neima palūkanų, o jei ilgiau, tai ima, nes tiesiog tai ne finansinė institucija ir jie nori, kad banke būtų pigiau skolintis, tad specialiai padaro, kad ten būtų brangiau. Bet jei su banku nesusitari, su jais susitarsi. Minusą matau tik vieną, tai grūdų kainos. Tiesiog taip jau veikia rinka, kad kažkuris iš grūdų supirkėju siūlo geresnę kainą. Vieną dieną mūsų kooperatyvas, kitą dieną koks agrokoncernas, paskui vėl Linas agro koks. Iš esmės kooperatyvui sunku visada pasiūlyti didžiausią kainą ką galėtum gauti rinkoje. Bet pridėjus dividendus kažkur panašiai viskas ir gaunasi.
 13. Tai domina, tik, kad kiek kas kalba, tai apart Kramerio visi lyg ir puse žingsnelio atsilieka nuo JCB.
 14. Kas neseniai pirkote JCB kaip ten reikalai su adblue plūdėmis? dar prieš pusantrų metų meistras tvarkęs mūsų JCB (Stokker atstovas) sakė, kad seno neparduoti, nes nauji labai daug bėdų turi su būtent Adblue plūdėmis. Jos absoliučiai visiems traktoriams gedo ir gamykla sakė net nebeduodavo Stokkeriui pagal garantiją tų plūdžių, nes manė, kad jie meluoja nes tiesiog masiškai visiems keitė pagal garantiją. Statėme sandėlį, tai statybinkų JCB eskavatorius irgi kaukė ir puse gazo dirbo, nes sakė 3 kartus keitė plūdę ir nebe prisišaukia garantinio, kad vėl pakeistų. Super geras krautuvas mūsų senasis JCB, bet reikėtų ir antro ir labai sunku kažką nuspręsti...
 15. Sveiki. Turiu bėdą su krašto sistema. Užsisakiau barstytuvą su svarstyklėmis, ir krašto sistema Limitter. Viskas būtų puiku, tikrai šaunus barstytuvas, bet krašto sistema neveikia visai. 4 metrų ruožas arba lieka nepabarstytas (pasibarsto 20-30% normos) arba tuos 4 metrus su 20-30% normos reikia mesti ant kaimyno. Gal kas gali pakomentuoti? Pats ir taip ir taip reguliavau, tačiau nebežinau ką ir bedaryti, galvoju gal geriau būtų nusipirkti GPS įrangą šiam barstytuvui, kad nebereikėtų naudoti to Limmiterio, tačiau nerandu pakankamai informacijos kaip barstytuvai su GPS įranga barsto kraštą. Pats barstytuvas 24 metrų, tad kraštu reikia palikti 12m. Būsiu labai dėkingas už bet kokias mintis ar įdėjas.
×
×
 • Create New...