Jump to content

Žalinimo programa.Kokia jūsų nuomonė apie šį išmislą?


valstietis

Recommended Posts

Manau gyvulininkai labai mažai DGP turėjo prieš apariant ir nueinant augalininkystės keliu. KADANGI nors ir esu augalininkas vistiek suprantu kad iš DGP kokybiško pašaro retai kada padarysi jau nekalbant apie tų žolynų derlingumą. Norint pašaro kokybės ir kiekybės pievas turi atnaujint o tai reiškia kad atnaujintos pievos nepatenka į DGP. Taigi visdėlto nesutikčiau kad čia daugiausiai DGP išdirbo buvę gyvulininkai. Prie DGP mažėjimo labiausiai prisidėjo smulkinimo uždraudimas kas netiesiogiai paliepė ūkiams net ir visokius šabakštynus apsiart nors ten ir nelabai įmanoma augalininkystė. Ir nesuprantu kodėl mes kurie neprisidėjome prie DGP mažėjimo savo ūkiuose paskirt plotus ir iveist DGP ją prižiūrėt, sukt galva kur tą šieną padėt ir dar žemės savininkui kosmine nuomos kaina sumokėt? Net ir gerais metais toks įpareigojimas ūkio pelningumą tikrai numuš ženkliai. Na nebent turi 1000 ir daugiau ha tai galbūt kita situacija. Ir dar idomu kas laukia tų DGP sklypų kur būtent dabar traktoriai aria juos? Kadangi pats turėjau pasiūlymą imt lauką 30ha iš jų apie 14ha DGP ilgai dvejojus atsisakiau, tačiau kiti augalininkystės ūkiai susipešė dėl jo ir kaina užkėlė kaip už aukščiausio našumo žeme. Įdomu kas toliau? Pirks karves ir tą pieva pjaus? Ne, manau dar šiemet apars. Tai reiškia kad ką jie apars mes turėsim atstatyt savo išpuoselėtoj žemėj ją apleisdami? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galbūt tikrai butų variantas, kad deklaruojant dgp, augalinikystes ukis, gautų papildoma išmoka už tai. Aišku kas siaip deklaruoja dgp, butų nepatenkinti. 
variantu yra, juos reikia siūlyti kol dar laikas. Nepritariu nuomoniai, kad ministras negirdi ūkininku, nesikalba. Nu greičiausiai žemės ūkio tarybai ir nepavyks rast bendros kalbos su zum :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 40 minutes , Planetarke pranešimas:

Bet tu man paaiškink, kuo išskirtinė yra dirva, kuri kadaise buvo dgp nuo tos, kuri nebuvo? Aš nekalbu apie faktą, ką reiks padaryti, aš kalbu apie priemonės esmę. Kodėl Kėdainiuose ar Vilkaviškyje negali viduryje kviečių laukų būti gabalas dgp? Kuo tie laukai nuo tų, kur buvo dgp ir dabar vėl reikia atstayti. Čia žiūriu susirinkus dauguma, kuri nėra mėšlo kabinus. Jūs nesuprantate, kas yra darbas. Kodėl tie žmonės, kurie aparė pievą, prikūlė 3 tonas kviečių ir pamatė, kaip yra smagu nesikelti 4h ryto, prie -25 kurti techniką  kad pašerti gyvulius, pamilžti karves ir dar sulaukti pieno surinkimo. Čia dauguma žmonių, kurie laikė  gyvulius liečia tas dgp klausimas. Kodėl jie negali gyventi kaip žmonės, o ne tampyti bergždžią tešmenį? Kodėl jie turi laikyti tas pievas o jūs ne? Atsimerkite žmonės, žemė ta pati, tik balai skiriasi. O grūdininkai puikiai gyvena ir prastose žemėse. Primenu, aš kalbu ne apie faktą. Kalbu apie esmę, kodėl turi laikyti pievą vienas arba kitas, o ne visi?

Aš taip pat pritariu. Bet kodėl vienam rajone žemė kainuoja 8 tūkst., o kitam 3 tūkst. Kodėl vienam rajone su tuo pačiu x trašų kulsi 8t, o kitam 4t? Ar kas nors liepė jums tą mėšlą kabinti? Galėjai medžius sodinti. Taigi čia papraščiausia ekonomika ir tavo sprendimai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , Halkasss pranešimas:

Manau gyvulininkai labai mažai DGP turėjo prieš apariant ir nueinant augalininkystės keliu. KADANGI nors ir esu augalininkas vistiek suprantu kad iš DGP kokybiško pašaro retai kada padarysi jau nekalbant apie tų žolynų derlingumą. Norint pašaro kokybės ir kiekybės pievas turi atnaujint o tai reiškia kad atnaujintos pievos nepatenka į DGP. Taigi visdėlto nesutikčiau kad čia daugiausiai DGP išdirbo buvę gyvulininkai. Prie DGP mažėjimo labiausiai prisidėjo smulkinimo uždraudimas kas netiesiogiai paliepė ūkiams net ir visokius šabakštynus apsiart nors ten ir nelabai įmanoma augalininkystė. Ir nesuprantu kodėl mes kurie neprisidėjome prie DGP mažėjimo savo ūkiuose paskirt plotus ir iveist DGP ją prižiūrėt, sukt galva kur tą šieną padėt ir dar žemės savininkui kosmine nuomos kaina sumokėt? Net ir gerais metais toks įpareigojimas ūkio pelningumą tikrai numuš ženkliai. Na nebent turi 1000 ir daugiau ha tai galbūt kita situacija. Ir dar idomu kas laukia tų DGP sklypų kur būtent dabar traktoriai aria juos? Kadangi pats turėjau pasiūlymą imt lauką 30ha iš jų apie 14ha DGP ilgai dvejojus atsisakiau, tačiau kiti augalininkystės ūkiai susipešė dėl jo ir kaina užkėlė kaip už aukščiausio našumo žeme. Įdomu kas toliau? Pirks karves ir tą pieva pjaus? Ne, manau dar šiemet apars. Tai reiškia kad ką jie apars mes turėsim atstatyt savo išpuoselėtoj žemėj ją apleisdami? 

Pats augalininkas ir nematau bedos jei reiks skirti dali ploto dgp, paskirsiu 5 metrus nuo kanalu ir keliu ir oho visai nemazas plotas gaunasi. Manau ir kiti augalininkai nesuare servitutiniu pravaziavimu nenukentes, o ir su kaimynais nesipyks. O tai pabandyk pro augalinko apseta lauka kuriam servitutinis pravaziavimas nustatytas pravaziuot iki savo lauko, tai ratus persauti/perdurt grasina:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , ist17 pranešimas:

Aš taip pat pritariu. Bet kodėl vienam rajone žemė kainuoja 8 tūkst., o kitam 3 tūkst. Kodėl vienam rajone su tuo pačiu x trašų kulsi 8t, o kitam 4t? Ar kas nors liepė jums tą mėšlą kabinti? Galėjai medžius sodinti. Taigi čia papraščiausia ekonomika ir tavo sprendimai.

Man užtenka 3 tonų. Bet kodėl aš su 3 tonomis turiu laikyti pievą, o kas su 8 neturi? Aš šito klausiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Juodas pranešimas:

Dgp teoriškai turėtų būti neliečiama. Natūroje ari tuos laukus ir seji vėl žoles ir deklaruoji dgp. Niekam nerūpi kaip tvarkaisi, svarbu kaip uzdeklaruota 

Atnaujini pievas ir vėl deklaruoji DGP? Čia taspats kas sėt kviečius ir uždeklaruot miežius. Būna žmonės sankcijas gauna rugpjūtį už pievų nenušienavimą nors jie tai padarė gegužį ir pieva spėjo atželt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Planetarke pranešimas:

Bet tu man paaiškink, kuo išskirtinė yra dirva, kuri kadaise buvo dgp nuo tos, kuri nebuvo? Aš nekalbu apie faktą, ką reiks padaryti, aš kalbu apie priemonės esmę. Kodėl Kėdainiuose ar Vilkaviškyje negali viduryje kviečių laukų būti gabalas dgp? Kuo tie laukai nuo tų, kur buvo dgp ir dabar vėl reikia atstayti. Čia žiūriu susirinkus dauguma, kuri nėra mėšlo kabinus. Jūs nesuprantate, kas yra darbas. Kodėl tie žmonės, kurie aparė pievą, prikūlė 3 tonas kviečių ir pamatė, kaip yra smagu nesikelti 4h ryto, prie -25 kurti techniką  kad pašerti gyvulius, pamilžti karves ir dar sulaukti pieno surinkimo. Čia dauguma žmonių, kurie laikė  gyvulius liečia tas dgp klausimas. Kodėl jie negali gyventi kaip žmonės, o ne tampyti bergždžią tešmenį? Kodėl jie turi laikyti tas pievas o jūs ne? Atsimerkite žmonės, žemė ta pati, tik balai skiriasi. O grūdininkai puikiai gyvena ir prastose žemėse. Primenu, aš kalbu ne apie faktą. Kalbu apie esmę, kodėl turi laikyti pievą vienas arba kitas, o ne visi?

O vyruti tu man tikrai neaiskink apie karves ir mesla ,nezinau kiek cia jusu tiek mate .Nuo 1990 metu pagal valstieciu istatyma motina atsieme 21 ha ir prasidejo kelione per kopas ,25karves rankom melziamos ,nuo 10 ha sieno sutvarkoma ,be jokiu presu ir ruliu ,runkeliu 1ha ir t.t Nuo 12 metu iki 20 pahalinau ir viska zinau .Laimingas buvau pabeges i miesta .Tam tikrom aplinkybems susikloscius gryzau i uki ,bet kitam rajone .Ir as blyn dabar neisares turesiu kazkokias pievas atkurt nu nafik nesikeikus.Tas pats ,kai vaziavusi pagal KET sustabdo pareigunas ,atsiprasau dabar turesite susimoketi bauda uz nusizengima kurio jus nepadarete.Taip is dalies sutinku apie kompleksini reikalavima ,bet tegu atkure dgp,kas sunaikino ,o paskui jau galim kalbet apie bendrus reikalavimus visiems.Kodel as turiu geros zemes gabala uz kuri moku didele nuoma laikyt dgp ,kur turesiu papildomo himarojaus.. nusienaut,nuvezt .P.S  ,bent aplinkui mane are dgp gopsuoliai kurie nieko neturi bendro su gyvulinkyste ,tik tikslas ,bet kokiom priemonem prasiplest .Tai gal reiktu isskirti tegu atkure tik augalininkai kurie isare dgp

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , Planetarke pranešimas:

Man užtenka 3 tonų. Bet kodėl aš su 3 tonomis turiu laikyti pievą, o kas su 8 neturi? Aš šito klausiu.

Nes tą patį darbą dirbant, aš min. 2 kartus daugiau uždirbsiu. Ir net neabejoju, jog yra sritis, kur tu dirbant tą patį ką aš uždirbsi 2x daugiau. Kaip manai, kas šaliai labiau apsimoka?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nerasim kompromiso kentesim visi, įjungk logika kad gautum išmokas reikalingas dgp kiekis, neras kompromiso nieks ju tikrai neatkurs del 100eur ir 10ltr kuro manau, retas kuris prie šiandieniu kainu atsisakys augint grudines kulturas ir laikyti pieva, tai tik parodo kad ne vien dėl išmoku dirbame :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 23 minutes , ramas 1 pranešimas:

O vyruti tu man tikrai neaiskink apie karves ir mesla ,nezinau kiek cia jusu tiek mate .Nuo 1990 metu pagal valstieciu istatyma motina atsieme 21 ha ir prasidejo kelione per kopas ,25karves rankom melziamos ,nuo 10 ha sieno sutvarkoma ,be jokiu presu ir ruliu ,runkeliu 1ha ir t.t Nuo 12 metu iki 20 pahalinau ir viska zinau .Laimingas buvau pabeges i miesta .Tam tikrom aplinkybems susikloscius gryzau i uki ,bet kitam rajone .Ir as blyn dabar neisares turesiu kazkokias pievas atkurt nu nafik nesikeikus.Tas pats ,kai vaziavusi pagal KET sustabdo pareigunas ,atsiprasau dabar turesite susimoketi bauda uz nusizengima kurio jus nepadarete.Taip is dalies sutinku apie kompleksini reikalavima ,bet tegu atkure dgp,kas sunaikino ,o paskui jau galim kalbet apie bendrus reikalavimus visiems.Kodel as turiu geros zemes gabala uz kuri moku didele nuoma laikyt dgp ,kur turesiu papildomo himarojaus.. nusienaut,nuvezt .

O tai ką daryt tam zmogui, kuris nebenori vargti su karvėms ir nori sėti kviečius?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , ist17 pranešimas:

Nes tą patį darbą dirbant, aš min. 2 kartus daugiau uždirbsiu. Ir net neabejoju, jog yra sritis, kur tu dirbant tą patį ką aš uždirbsi 2x daugiau. Kaip manai, kas šaliai labiau apsimoka?

Pievų buvo ir derlingose žemėse. Tai ką tiems žmonėms daryti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , Planetarke pranešimas:

O tai ką daryt tam zmogui, kuris nebenori vargti su karvėms ir nori sėti kviečius?

I sita klausima tikrai neatsakysiu ,panasu ,kad pakliuvo i sistemos labirintus.Kaip ir minejau turetu augalininkai  kurie neturi nieko bendro su gyvulininkyste atkurti 100 % kurias uzare.O visa kita diskutuotina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , ramas 1 pranešimas:

I sita klausima tikrai neatsakysiu ,panasu ,kad pakliuvo i sistemos labirintus.Kaip ir minejau turetu augalininkai  kurie neturi nieko bendro su gyvulininkyste atkurti 100 % kurias uzare.O visa kita diskutuotina.

Nėra įstatymo draudžiančio vykdyti veikla yra tik reikalavimai kuriu privaloma laikytis norint gauti išmokas. O ar nori ar nenori išmoku asmeninis reikalas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , ramas 1 pranešimas:

I sita klausima tikrai neatsakysiu ,panasu ,kad pakliuvo i sistemos labirintus.Kaip ir minejau turetu augalininkai  kurie neturi nieko bendro su gyvulininkyste atkurti 100 % kurias uzare.O visa kita diskutuotina.

Tai va tokiu požiūriu sėdi žmonės valdžioje. Čia visa bėda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , ist17 pranešimas:

Ir sankcijos dar yra. O tai jau paramos grąžinimas ir dalis nuo visų gaunamų išmokų. 

O tai kokios sankcijos jei pernai buvo pieva o šiemet nedeklaruoti tie plotai ir net neaišku kas ten juose vyksta per ūkine veikla ? Kiek atsimenu įsipareigojimas yra 5 metus nepertraukiamai deklaruoti nuo pirmos išmokos gavimo dienos. O žmones deklaruoja jau 20metu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , dova07 pranešimas:

O tai kokios sankcijos jei pernai buvo pieva o šiemet nedeklaruoti tie plotai ir net neaišku kas ten juose vyksta per ūkine veikla ? Kiek atsimenu įsipareigojimas yra 5 metus nepertraukiamai deklaruoti nuo pirmos išmokos gavimo dienos. O žmones deklaruoja jau 20metu. 

Sankcijos, jei gavus laišką, neįgyendini jo turinio, easy peasy.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , ist17 pranešimas:

Tai ir dabar yra, jokių problemų su pievų atsėjimu nematau, tik kodėl aš turiu tavo pievas atsėti?

Ne mano pievas turi atsėti, o prisiimti su visais kartu tas pievas kaip dr vieną ekologinę priemonę. O tu atsakyk, kodėl aš turiu atsėti pievas? Kuo mano žemė ypatinga, kad tik joje turi būti pievos o pas tave nei kelių arų negali? Parodyk dokumentą, kuriame parašyta, kad stojant į Europos sąjunga negalėjom arti tarybinių pievų, nes jos turi būti pievos, o ne ariama žemė. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...