Jump to content

Žalinimo programa.Kokia jūsų nuomonė apie šį išmislą?


valstietis

Recommended Posts

prieš 11 minutes , gerasukis pranešimas:

Tai tu pirmas susiarei be taisyklių, o dabar visiem kitiem kas vėliau - sakai reikia kilpą po kaklu dėt dėl DGP, teisingai suprantu? Typo aš pirmesnis tai gudresnis... Tai buvo laikai, kai dar eidavo auginant gyvulius užsidirbt, o dabar su kiekvieną diena mykstant ūkiams, kur tas DGP gyvulinkams dėti? Ar čia kiekvienas gyvulinkas turi dovydo žvaigždę nešiotis?

O valdžiau tegul pamasto kaip šieną panaudot kaip biokurą, nes jo energetinė vertė vienam kg masės tokia pati kaip malkų, tik pelenų du kart daugiau.

Jei iki įstojimo į ES buvo dirbama žemė tai prie ko čia pievos dabar. Asmeniškai nepatenkam į derlingus rajonus, bet nepritariu išdalinimu ant visų. Dabar kokiuose Žygaičiuose ar dar kur balas apie 30 išaria pievas, o atsėja Kedainiai ar Joniškis, logikos nulis, primena Vilniaus mero "ūkiškumą", kai Konstitucijos prospekte rubalina asfaltą, kad įsodintų medžių (nieko keisto, kai tokie "protai" valdžioje, tokie ir sprendimai) ir išvis, norim daugiau užauginti ar mažiau? Norim nuskurdinti ūkininkus ar skatinti. 

Neseniai grįžau iš Olandijos, ten pilna pievų, bet jos pakraščiuose, kur prastesnės žemės, net ir šabarkštynų yra, bet jie ne prie Amsterdamo, kur geros žemės, ten visi augina ar daržoves ar gėles, tai dabar jei vietoj gėlių lieptų pievas auginti manau sulauktų pasipiktinimo ir dar kokio, gautų mėšlo ant savo biurų durų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 12 minutes , Sarunce1 pranešimas:

ne mano reikalas tai tikrai, salygos nevienodos taip. Atsakykit man kodel turiu savo zeme versti ganykla??? Reikalas tikrai ne bendras dejai paukstele tikejaisi praslysti ir t.t. melioracija sutinku bendras reikalas zalias kursas bendras visoje europoje taip. bet dgp nu naglumas ir ispindejimas virs visko.

Pasakyk, kodėl tada dalį savo žemių turime laikyti pūdymais, žirniais apsėti ar dar kažkokiais EASV augalais. Čia principas tas pats bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , Ukius_bulvinskis pranešimas:

Jei iki įstojimo į ES buvo dirbama žemė tai prie ko čia pievos dabar. Asmeniškai nepatenkam į derlingus rajonus, bet nepritariu išdalinimu ant visų. Dabar kokiuose Žygaičiuose ar dar kur balas apie 30 išaria pievas, o atsėja Kedainiai ar Joniškis, logikos nulis, primena Vilniaus mero "ūkiškumą", kai Konstitucijos prospekte rubalina asfaltą, kad įsodintų medžių (nieko keisto, kai tokie "protai" valdžioje, tokie ir sprendimai) ir išvis, norim daugiau užauginti ar mažiau? Norim nuskurdinti ūkininkus ar skatinti. 

Neseniai grįžau iš Olandijos, ten pilna pievų, bet jos pakraščiuose, kur prastesnės žemės, net ir šabarkštynų yra, bet jie ne prie Amsterdamo, kur geros žemės, ten visi augina ar daržoves ar gėles, tai dabar jei vietoj gėlių lieptų pievas auginti manau sulauktų pasipiktinimo ir dar kokio, gautų mėšlo ant savo biurų durų. 

Olandija yra olandija :) tie kas gėles augina deklaracijų negauna ar žinai koks ten intensyvumas ? Aš buvau viename olandijos gėlių ūkyje kai rudenį sodina tulpes, pavasarį jas nuskina, ir poto dar 3 daržovių derlius nuima iki vėl kol sodina tulpes, žemės nuomos kaina siekai 500 eur.  Bet šiandien kalbame ne apie olandija O Lietuvą, kur vyrauja mylimiausios kultūros kviečiai ir rapsai, ir sprendžiame klausimą susijusį su daugiametėmis žolėmis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet kaip akivaizdžiai matosi tų pačių ūkininkų tarpe susipriešinimas ir nesutarimas dėl DGP, sprendžiant vieną paprastą klausimą kam ir kaip turėtų tekti atsatyti sunaikintas pievas. Bet atminkite kad čia dar ne pabaiga ir vieno teisingo sprendimo čia nebus. Pievos kaip nyko taip gali ir nykti klausimas kas tada ?  Yra labai daug teisinių spragų, kuriomis pasinaudojus nebeliktų prievolęs atstayti sunaikintas DGP. tačiau šalies mastu jos vistiek nyktų ir tada būtų visų mūsų rūpestis. Tikėtina kad būtų įjungti žymiai griežtesni mechanizmai, ir tada diskusijos bus beprasmės apie tai kiek kainavo mano žemė, arba ką daryti su biomase lauke. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš būčiau už tai, kad vietoje daugiamečių pievų galėtume rinktis kažkokius kitus EASV augalus tik tarkim didesniu santykiu. Kitaip sakant padidėtų žalinimui skirtas plotas. Tada turintys gyvulius galėtų sėti dobilus ir kas 3 metus atsėti į kitus laukus, kai dobilai nykti pradeda, kiti galėtų varyti pupas, žirnius ir visą kitą, ko pasekoje nereiktų nei technikos pievoms, nei laikyti tuščiai dirbamos žemės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , AG Paulius pranešimas:

Daugiamečių pievų išlaikymo tikslas, klimato kaitos švelnininmas, biologinės įvairovės išsaugojimas, paviršutinis vandens apsaugojimas nuo nitratų. Kraštovaizdžio elementų išsaugojimas ir t.t. 

Čia ne pelno ir ne galvijų pašaro klausimai. 

Norit parkų norit kraštovaizdžio susimokekite ir ūkininkai jums mielai viską padarys. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , AG Paulius pranešimas:

Spėju kad prieš 15 metų puse dabar tavo valdomo ūkio ploto sudarė daugiametės pievos :)

esme? puse stambiu ukininku irgi kolukius pereme nelabai svariais budais, rekiu del to? mano ukis vidutinis 250ha viska pilnai rodau ir pelna moku ir sodra belekokia, rekiu del to? Cia lygioj vietoj api...ist nori.. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , Planetarke pranešimas:

Aš būčiau už tai, kad vietoje daugiamečių pievų galėtume rinktis kažkokius kitus EASV augalus tik tarkim didesniu santykiu. Kitaip sakant padidėtų žalinimui skirtas plotas. Tada turintys gyvulius galėtų sėti dobilus ir kas 3 metus atsėti į kitus laukus, kai dobilai nykti pradeda, kiti galėtų varyti pupas, žirnius ir visą kitą, ko pasekoje nereiktų nei technikos pievoms, nei laikyti tuščiai dirbamos žemės.

Būtų gerai, bet problema ta kad DGP apibrėžimas reikalauja išlaikyti ilgiau nei 5 metus lauką su viena kultūra. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , AG Paulius pranešimas:

Olandija yra olandija :) tie kas gėles augina deklaracijų negauna ar žinai koks ten intensyvumas ? Aš buvau viename olandijos gėlių ūkyje kai rudenį sodina tulpes, pavasarį jas nuskina, ir poto dar 3 daržovių derlius nuima iki vėl kol sodina tulpes, žemės nuomos kaina siekai 500 eur.  Bet šiandien kalbame ne apie olandija O Lietuvą, kur vyrauja mylimiausios kultūros kviečiai ir rapsai, ir sprendžiame klausimą susijusį su daugiametėmis žolėmis. 

Esu ir lankęsis ir perku iš gėlininkų produkciją. Beje, kokių daržovių galima tris derlius nuimti nuo liepos vidurio iki spalio, na pasakėlių nereikia sekti. Šiaip intensyvumas labai aukštas ir nuomos kaina ne 500 o 5000eur už 1 ha, kaina apie 100-120k bet parduodamos nėra beveik.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , AG Paulius pranešimas:

Būtų gerai, bet problema ta kad DGP apibrėžimas reikalauja išlaikyti ilgiau nei 5 metus lauką su viena kultūra. 

Kuo paremtas tas išlaikymas? Visais teiginiais, kuriuos išsakei prieš tai poste. O negalim kito varianto išngrinėti tais pačiais aspektais ir rasti kitų kultūrų tik tarkime didesniu ploto santykiu ir pasiekti tą patį ekologinį variantą? Niekas tuo neužsiima, mato tik dgp.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , Planetarke pranešimas:

Kuo paremtas tas išlaikymas? Visais teiginiais, kuriuos išsakei prieš tai poste. O negalim kito varianto išngrinėti tais pačiais aspektais ir rasti kitų kultūrų tik tarkime didesniu ploto santykiu ir pasiekti tą patį ekologinį variantą? Niekas tuo neužsiima, mato tik dgp.

Įtariu kad tai gali būti atėję iš europos sajungos bendro regalmento. Čia kaip visada lengviausia pasakyti man liepė reikia taip daryti :)  Žinoma diskusijos ir derybos ministerijoje turėtų vykti tačiau reikia protingų pasiulymų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, AG Paulius pranešimas:

 Tikėtina kad būtų įjungti žymiai griežtesni mechanizmai, ir tada diskusijos bus beprasmės apie tai kiek kainavo mano žemė, arba ką daryti su biomase lauke. 

Ir kas tai būtų? Sodintų į vagonus už tai kad pievų neatkuri savo privačioje nuosavybėje? 

Jei sugalvotume ką daryti su biomase, kad gautume iš jos pakankamai pajamų, ši diskusija taptų beprasmė.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, AG Paulius pranešimas:

Iš tavo pasakymo atrodo kad gyvulininkystes ūkiai per parama tik šakės galėjo, pirkti. Jei nusipirko traktorių tai dabar blogis nes pievas aria. 

Aš taip nesakiau, bet kiekvienas iš mūsų nesunkiai gali rasti minėtų pvz. Dar galima pastudijuoti statistiką ir sugretinti prioritetinių šakų atsiradimą su pieno ūkių nykimo dinamika. Nebus taip, kad biški apšalę liksim? 

Kada prioritetas gyvulininkystei atsirado? 2014. Kiek karvių padaugėjo? Nei kiek. Nes yra tolygus mažėjimas. Kad bent ant plato būtume išėję... Lavonui klizma  niekaip nepadeda. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , vyttas pranešimas:

Diskutuojat daug, tik man viena dalyka paaiškinkit: jei aš nesuariau nei vienos pievos kodėl turėčiau solidariai atsėt jeigu kažkas išarė šimtus hektarų? kodėl turiu atsakyt už kitų ''nuveiktus'' darbus?

:D bičiuli tavo foto net rodo kad didžiuojasi arimu pievos :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , vyttas pranešimas:

Diskutuojat daug, tik man viena dalyka paaiškinkit: jei aš nesuariau nei vienos pievos kodėl turėčiau solidariai atsėt jeigu kažkas išarė šimtus hektarų? kodėl turiu atsakyt už kitų ''nuveiktus'' darbus?

Taip , pas mus irgi panasiai neturim nei aro daugiameciu pievu, gyvulius auginam nuo 2003metu ir visados zinojom kad nedeklaruot pievu dgp , nepirkom-nesinuomavom dgp ,nors variantu buvo per tiek metu, zinojom kad ateis ta diena kai siandien kad reikes jas atset, bet dabar kazkodel turim priisimt kitu bedas pas save :) tai gautusi kad galejom pasiimt pvz 100ha papildomai ir det skersa nes dabar tuos mano 100ha atsetumem visi :D , o man reiktu tik 2-4ha is ju atset, vistiek nauda akivaizdi . Bet nieko kad kitas norejo prasiplest keliais ha tai as dabar uz ji turiu tuos kelis ha atiduot per visa uki.nukentet tikrai nenukentesiu, bet ar taip teisinga  tai irgi klausimas 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 37 minutes , vyttas pranešimas:

Diskutuojat daug, tik man viena dalyka paaiškinkit: jei aš nesuariau nei vienos pievos kodėl turėčiau solidariai atsėt jeigu kažkas išarė šimtus hektarų? kodėl turiu atsakyt už kitų ''nuveiktus'' darbus?

O kuo skiriasi nora vienas tavo laukas suartas nuo to, kur suarta pieva? Kuo skiriasi tavo kviečiai nuo tų, kuriuos žmogus paėjo į suartą pievą? Kodėl tie, kurie kadaise "saugojo gamtą" su dgp, dabar vėl turi saugot? Gal si kartą tavo eilė. Tu gali drožti laukus be saiko, o kažkas turi likyti pievas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , Planetarke pranešimas:

O kuo skiriasi nora vienas tavo laukas suartas nuo to, kur suarta pieva? Kuo skiriasi tavo kviečiai nuo tų, kuriuos žmogus paėjo į suartą pievą? Kodėl tie, kurie kadaise "saugojo gamtą" su dgp, dabar vėl turi saugot? Gal si kartą tavo eilė. Tu gali drožti laukus be saiko, o kažkas turi likyti pievas?

čia jau, ponuli, prasideda jūsų demagogija... jūs pateisintumėt mane, jei aš viršiju greitį gaunu baudą, o mokat jūs?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...