Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

prieš 49 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Nesupratau, kodėl dirbtoj žemėj turi būt daug grumstų?

Gal ir galima tikėtis, kad išplis natūralūs jų priešai, tačiau aš mačiau ką ir kokiu greičiu jie padaro dygstančiam rapsui.

Bet kokioj tiesioginėj rapso sėjoj yra šita rizika. Gerai išdirbtoje dirvoje savos rizikos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, mwex pranešimas:

na pirmais-penktais metais  tiesiogine seja ar strip till tikrai nera pranasesne uz arima jei kalbame apie vandens igerima….galiu parodyti foto, su probleminiais laukais, kuriuose pelkes jau desimt metu stovi, o ta problema vadinasi “lomos”, pakalnes, daubos ir t.t. :D tuo pat siulau prisiminti berods 2017 metu rudeny, kai dauguma butent plugo, o kartais ir ekskovatoriaus pagalba “nuvedinejome” pavirsini vandeny is lauku….treti metai skutimas noraginiu ir seja ir tikrai galiu teigti, kad arime vanduo “susireguliuoja” greiciau ir tolygiau….nepaisant to, minimalaus zemes dirbimo teikiama nauda, mano nuomone, atsveria iprasta dirbima :) 

Tavo vadinama iprasta dirbima mes jau eile desimti metu propagavome ir propaguojame . Viskas su juo ok, bet …. Reikia dafiga technikos . Dafiga arkliu . Dafiga žmogisku ištekliu, žinoma viskam ir kuro .  Kadangi mes nesam tokie turtingi is neturim žmonių prie savo didmiesčio kurie artu skustu už tikrai padoru atlygi, einame link tos technologijos kurioje dviese galime apddirbti be vargo dar didesni plotą . Pvz, skutant ir sejant rapsa, niekada nera buve svaraus lauko, nes dygstant rapsui, susižadino piktžoles kurios irgi dygsta ypac garstukas ir svėrė . Todel paprasciausiai pavargau nuo tokių laukų matymo . Kova su vejo malūnais . No till technologijoje man pirma sudygo rapsas . Piktzole viena kita . Garstuko, sveres isvis nematau kad ir kaip užkresta lauka esam paseje . Man to rezultato užtenka ir jis mane tenkina . Kaip Jevgenijus sake, mes po liūties kita diena važiavom purškem nuo pabiru, net traktoriaus ratai neaplipo. Iprastoi technologijoje, dar iki dabar butum neivažiaves . Šiemet visi žinom koks oras . Reikejo ir kulti pabaigti, ir rapsus pasėti . Jeigu būtume sėje iprasta technologija, tikrai arba butume nebaige kulti, arba butume nepasėje . Vienas iš dviejų . Ir dar gimusios dukters tikriausiai bučiau nepamates per darbus :) Dabar padaryta viskas . 
Aš irgi skutu, sėju. Bet ar tai darau tik kolkas . Laikas daryti kitaip . Ne visur technologija tinka . Bet musu žemese, tikrai super duper . Reikia tik pačiam prie esamo lauku vaizdo priprasti, ir kaimynus išauklėti kad nukulta ražiena nera tik ražiena per kuria pajibat galiu važiuoti . Vienas kaimynas paseta lauka 8m juostą išskuto, sako galvojau kad ražiena, norejau pravažiuot . Taip ir gyvenam su tokiu mentalitetu :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Bulvinykas pranešimas:

Nesupratau, kodėl dirbtoj žemėj turi būt daug grumstų?

Gal ir galima tikėtis, kad išplis natūralūs jų priešai, tačiau aš mačiau ką ir kokiu greičiu jie padaro dygstančiam rapsui.

@pauliusradvila parodyk rapso pabiras nugriaužtas skutime . Žmones netiki kad ten šliužu būna . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 29 minutes , edviuks pranešimas:

@pauliusradvila parodyk rapso pabiras nugriaužtas skutime . Žmones netiki kad ten šliužu būna . 

Kada jūs išmoksite girdėt kitus, ne tik save. Niekada nesakiau, kad skutime jų nebūna.

 

prieš 49 minutes , AGROMAN pranešimas:

iliustruokite.

Nemanau, kad vaizdelis sužavės. Bet faktas tas, kad jei bus rapso, niekas kitas jiems neįdomu. Išpūčiau kombainą po rapso kiemo kampe. Sužėlė daili krūva pabirų. Ten dabar rapso nei su padidinimo stiklu nerasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dainiuk aš tave girdžiu, visada girdžiu :D

Ką tik parsivilkau iš laukų. Vakar pas mane pliaupė, kiemas balose, keliukai balos balos, o aš su croksais po laukus. Aišku, sudygimo tolygumo niema, besimokant žmogiškųjų klaidų visa puokštė... Žodžiu ne idealiai, toli gražu. Tai va nežinau kaip ten su šliuzais, bet spragės jau pasidarbavusios. Skylėtu, su duobutemis daug, net po dalį nugraužto lapo yra. Nežinau ar ką dar reiktų su tuo daryti. Yra laukų kur tik agilo reikia, yra kur visų herbicidų, yra ir kur nieko kolkas nereikia. 

Pradedam kulti vadinasi ir arti, tada tai kaltai, tai noragai, tai nelenda, tai arklio galvas verčia, reikia neuždžiovinti, dviejų kultivavimu lyg mažai, tada dar sykį, tada pasejam į sausą, volai, kažkuriuo momentu dar nu purkšt reikia, tada liūtis ir užplakimas ir malda kad visgi išlystu... ir daug daug garstukų ten kur visai nesitiki... Nah. Neskaitant streso belaukiant sudygs/nesudygs, ramiausias ruduo per mano 13 metų žemės ūkyje. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , dumoju pranešimas:

Čia ne kada mes išmoksime išgirsti, o kada jūs nustosite ieškoti priekabių ir juoktis pirmai nesėkmei ištikus.

Čiup už vadžių ir vėl iš pradžių. Apie tokius pareiškimus aš jau kalbėjau ir nematau reikalo kartotis.

Aš tik matau problemą, kuri, manau aktuali visiems vienodai. Bet akivaizdu, kad diskusijos nesigaus.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , Witalikas pranešimas:

Ir pilnai pakanka ar dar perpurškinėjat, pavasarį?

Nuo pabirų tikrai purkšiu dar kartą. O šiaip tai pavasarį bus matyt. Kelis metus net nebandėm augint žieminio, nes visi bandymai baigdavosi nesėkmėm. Bet žaizdos užgyja ir vėl bandai. :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , voras pranešimas:

Pabiras purškiu tik vieną kartą, bet leidžiam jom gerai suželti, jei po miežių gal reiktų ir anksčiau purkšti, bet po kviečių pilnai pasiteisina.

Visom kitom belkar su metazamix ir jokių purškimų nuo žolių daugiau. Švaru !

Bet pabiros rapsa stelbti pradeda,? Nori nenori reik purksti anksti. 
Belkaras su metazamix, nesutvarko sveres garstuko ir ramunes. Nevisuose laukuose, bet …..
Toks pastebejimas mano

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , voras pranešimas:

Stelbia, tiesa

Nenaudoju jokių reguliatorių, neišsikeliu savikainos ir neinu iš proto kai visi dreba dėl iššalimų.

Kaip kas skaičiuoja

Na va ir vėl naujiena sužinojau. Gyveni ir mokaisi. 
Maniau būtinas reguliatorius. 
Reiks pabandyti, dalį nepurkšti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, Bulvinykas pranešimas:

Nuo pabirų tikrai purkšiu dar kartą. O šiaip tai pavasarį bus matyt. Kelis metus net nebandėm augint žieminio, nes visi bandymai baigdavosi nesėkmėm. Bet žaizdos užgyja ir vėl bandai. :icon-smile:

Pernai nuo pabiru 3x purskiau, bet su vienskiltes kita kalba... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinom koks bus ruduo, kas anksti pasisėjo, tiems galbūt reiks stabdyti.

Beja 10 dienų ccc tikrai sustabdo, trineksepak etilas turi nuostabų poveikį, stiebas sumedėja ir pavasarį gali nesukti galvos dėl paslėptastraublio, bet į eterį to nederėtų nešti. Tai gal ir nebesiplėsiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 25 minutes , voras pranešimas:

Nežinom koks bus ruduo, kas anksti pasisėjo, tiems galbūt reiks stabdyti.

Beja 10 dienų ccc tikrai sustabdo, trineksepak etilas turi nuostabų poveikį, stiebas sumedėja ir pavasarį gali nesukti galvos dėl paslėptastraublio, bet į eterį to nederėtų nešti. Tai gal ir nebesiplėsiu

Nieko mes nematėm ir negirdėjom. Nesiplėsk... O apie ką nesiplėsi? :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...