Jump to content

vk_

Nariai
 • Pranešimai

  527
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  1

vk_ paskutinį kartą gavo apdovanojimą Sausio 26 2018

vk_ paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

1 Prenumeratorius

Apie vk_

 • Rangas
  Dažnas dalyvis
 • Gimtadienis 1972.12.25

Miestas

 • miestas
  Visaginas

Kontaktai

 • El. paštas
  vytautas.kacka@gmail.com

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. vk_

  Šilauogės

  Pamulčiuoti yra labai svarbu, kad mažiau perdžiūvinėtų durpės. Jei būtų laistymo sistema, kuri kasdien kapsėtų, tada mulčiavimas būtų mažiau svarbus. Jei durpėm pamulčiuoti, tai ir toliau lengvai perdžiūvinės. Todėl geriau būtų pamulčiuoti pjuvenomis, žievėmis.
 2. vk_

  Šilauogės

  Aš polietileno plėvele klodavau tik duobės šonus, o dugno neklodavau. Gali nuotraukas pažiūrėti šioje žinutėje ir dar šioje. Manau, kad atskyrimui gerai tinka tiek plėvelė, tiek geotekstilė. Jų spalva nesvarbi, nes jos bus po žeme. Kokias veisles planuoji sodinti?
 3. vk_

  Šilauogės

  Manau, kad net patį viršutinį durpių sluoksnį galima, o gal net verta truputį pamaišyti su pjuvenomis. O patį apatinį sluoksnį galima pilti iš vienų pjuvenų nemaišant durpių. Bet tavo planas taip pat visai geras. Čia nėra griežtų taisyklių. Dar klausimas - mulčiuoti kuo nors planuoji? Laistymą įrenginėsi?
 4. vk_

  Šilauogės

  Iš arti žiūrint mano Patriot ir Chandler labai skiriasi - kitokios formos uogos, kitokios kekės, kitokie krūmai.
 5. vk_

  Šilauogės

  Arūnai, neparašei, ko dar 15 cm dapiltum iki viršaus. Realiai pjuvenų gali pilti daug, svarbu tik, kad viršuje aplink šaknis būtų durpių, kurias taip pat gali pamaišyti su pjuvenomis. Todėl tavo planas geras.
 6. vk_

  Šilauogės

  Pirma ir trečia nuotraukos - Patriot, antra ir ketvirta - Chandler.
 7. vk_

  Šilauogės

  Veisliu apzvalga
 8. vk_

  Šilauogės

  Na, visi jau ismokome auginti silauoges, dabar pats laikas ismokti... jas valgyti:
 9. Paguglinus, panašiausia į obelų žievės antraknozę arba obelų paprastąjį vėžį, greičiausiai lengvesnis variantas - antraknozė. Šios ligos gerai aprašytos čia ir čia. Nemanau, kad čia būtų degligė. Kaip rūpintis? Visada gerai yra genėti, kad pašalinti pažeistas šakeles ir kad neužtankėtų vainikas. Antras dalykas - reikia balinti kamienus, kad neatsirastų pavasarinių saulės nudeginimų. Toliau jau belieka purkšti fungicidais. Pas mane sode irgi buvo panašių dalykų. Bet aš tik geniu sodą ir balinu kamienus, fungicidais nepurškiu. Obelys suaugo, pažeidimai neišplito, lyg ir viskas su jomis gerai. Kodėl taip atsitinka ir kaip išvengti jų pasikartojimo? Tai natūralios ligos, natūralūs grybeliai, jų buvo ir bus, nelabai realu jas visai išnaikinti. Todėl yra du variantai - vienas bandyti kuo daugiau išnuodyti grybelius dažnai purškiant fungicidais ir kitas - bandyti palaikyti obelų stiprumą, kad jos pačios kovotų su ligomis ir tos ligos per daug neišplistų bei nedarytų rimtos žalos. Antru - natūraliu atveju - pirmiausia reikia pasirinkti ir sodinti veisles, kurios atsparios rauplėms ir vėžiui (dabar kartais aprašymuose tai vadina "tinkamos ekologiniam sodui" ), bei tinkamos mūsų klimatui, antra, genėti ir balinti, trečia, nepertręšti.
 10. vk_

  Šilauogės

  Nieko tu nemaisai, uz lango ir yra kazkas panasaus i rudeni. Po siltu oru atveso, gal dar kokia saltesne naktis pasitaike, tai del to silauoges lapams truputi pakeisti spalva yra vienas juokas. Lygtai ir ant savos kazkurios silauoges maciau kazka panasaus. Del to neverta pergyventi. Nebent gali palaistyti silauoge, jei ji kartais sausoje zemeje auga. Ateinanciomis dienomis zada lietaus ir sioki toki atsilima, tai gali savaime praeiti.
 11. vk_

  Šilauogės

  Aš visas šilauoges sodinau pavasarį (vėliausiai birželio mėnesį). Šiaip sakoma, kad šilauoges galima sodinti bet kada, nes jos sodinamos ne plikomis šaknimis, o iš puodelių su žemėmis. Dėl sodinimo rudenį sakoma, kad jei jas pasodinti labai vėlai rudenį, kai jau baigėsi jų augimas, tai jos nespėja prigyti ir truputį blogiau žiemoja. Todėl rekomenduojama nenuvėlinti rudeninio augimo, geriau, kai jos spėja naujoje vietoje prigyti. Todėl sakyčiau, kad jei pasodinęs galėsi jas gana dažnai palaistyti, tai geriausia sodinti jau dabar nelaukiant rudens. Kam laukti rudens, jei šilauogės dabar pasodintos dar spės prigyti ir paaugti?
 12. vk_

  Šilauogės

  Siandien Lidle maciau pardavinejant silauogiu sodinukus is Vokietijos: https://www.lidl.lt/lt/p/lidl-geles/aukstoji-silauoge/p36255 Paziurejau kelis, tai visi buvo Bluecrop veisles. Pas mus silauoges labai eme pulti zvirbliai ir gal zyles. Anksciau mazai lesdavo, tai nedengdavome, o paskutiniu metu gal iprato, gal skanuma pajaute, bet pastoviai atskrenda.
×
×
 • Create New...