Jump to content

vk_

Nariai
 • Pranešimai

  829
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  4

vk_ paskutinį kartą gavo apdovanojimą Birželio 27

vk_ paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

1 Prenumeratorius

Apie vk_

 • Rangas
  Patyręs dalyvis
 • Gimtadienis 1972.12.25

Miestas

 • miestas
  Visaginas

Kontaktai

 • El. paštas
  vytautas.kacka@gmail.com

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Medlievos ėmė nokti, bet be tinklo jas iškart paukščiai labai puola. Bent man medlievos daug labiau pasiteisina lyginant su sausmedžiais.
 2. vk_

  Lazdynai

  O ką, ar maža: Pernai pas mane buvo raudonlapis lazdynas mažais lapais ir mažais riešutais, bet su labai daug atžalų. Žiemą jį gerai išgenėjau, tai dabar nebegaliu jo atpažinti ir - ir lapai, ir riešutai tapo normalaus dydžio, nežinant net būtų galima pagalvoti, kad čia kita veislė.
 3. vk_

  Šilauogės

  Pirmiausia ėmė nokti Rekos:
 4. vk_

  Šilauogės

  Žiemą šilauoges Lidle parduoda atvežtas iš čia:
 5. vk_

  Šilauogės

  Aš irgi arti aplink tranšėjas pjaunu trimeriu, bet bent mano trimeris meta žolę į kairę, tai einu, kad tranšėja būtų iš dešinės, ir užmeta visai mažai žolės. Manau, kad nedidelis žolės kiekis supus ir taps trąša, gaunasi kaip pamulčiavimas, bet storesnis žolės sluoksnis jau gali būti blogai, nes, pirma, gali uždengti oro priėjimą šaknims, o, antra, gali sumažinti substrato rūgštingumą. Todėl gali neskubėti rankioti žolių, bet toliau stebėk kaip auga tavo šilauogės. Aš pats seniau nurankiodavau tokias didesnes užmestas žoles, o dabar palieku. Bet pas mane mažiau užsimeta, nes pagrindinius plotus nupjaunu vejos traktoriuku su žolės surinkimu.
 6. vk_

  Šilauogės

  Šia tema yra dvi naudingos patarlės: 1) rusiškai - "что тут думать - тут трясти надо". 2) ir angliškas Nike šūkis - "just do it". Tai yra, per daug nesvarstant reikia imtis veiksmų. Jei turi pasisodinęs 10 šilauogių, tai gali iškart išbandyti 10 skirtingų jų gaivinimo būdų atskirai su kiekviena šilauoge ir kai atrasi vieną veiksmingą būdą - tai galėsi jį pritaikyti visoms savo (ir kaimyno ) šilauogėms. Dėl taškelių aš neskubėčiau pergyventi, man šiuo momentu labiau nepatinka lapų raudonumas. Kažkas joms blogai, kažkas nekomfortiška. Rask sprendimą, sudaryk komfortiškas sąlygas ir jos taps žalios bei nauji ūgliai, tikiuosi, išaugs sveiki be dėmelių. Kas joms gali būti? Keliam versijas: 1) blogas rūgštingumas. Korekcinis veiksmas - pamatuoti rūgštingumą, jei jo trūksta, tai parūgštinti. Esant blogam rūgštingumui dėl chlorozės lapai tampa gelsvi, o čia rausvi, tad čia dar kažkas kito turėtų būti; 2) per karšta ant juodos plėvelės. Lauke karščiai, spigina saulė, nuo jos labai įkaista juoda plėvelė, nuo plėvelės įkaista substratas ir perkaista paviršinės šilauogių šaknys. Korekcinis veiksmas - pamatuoti temperatūrą substrate prie plėvelės karščiausiu metu. Toliau apmulčiuoti šviesiomis pjuvenomis bent angas aplink sodinukus, plėvelės nuimti ar kuo nors baltu uždengti negali, tai kažkuo pridengti saulę, padaryti šešėlį ir/arba laukti vėsesnių debesuotų orų. Viename video pasakojo, kad užėjus karščiams versliniam šilauogių augintojui lenkui teko nuplėšti juodas plėveles net nuo suaugusių šilauogių. Kenkia ne tik maksimali temperatūra, bet ir dideli temperatūros svyravimai per parą; 3) sodinukai silpni ir nesugeba maistinių medžiagų paimti iš substrato. Durpės yra skurdus substratas su užkonservuotomis organinėmis medžiagomis, todėl, kad šilauogės sugebėtų paimti maistines medžiagas, reikia, kad išplistų mikorizė. Sąlygos nekomfortiškos (pvz., dėl didelių temperatūros svyravimų), mikorizė nesivysto, rezultate sodinukai "vos galą su galu suduria" ir leisgyviai yra lengvai pažeidžiami ligų ir kenkėjų. Korekcinis veiksmas - pabandyti truputį patręšti amonio sulfatu plius galima labai mažai įdėti universalių trąšų; 4) problema grybinėje ligoje. Korekcinis veiksmas - nupurkšti fungicidu; 5) per šlapia ar per sausa. Korekcinis veiksmas - matuoti substrato drėgnumo pokyčius kelias dienas ir, pastebėjus didesnį nukrypimą, bandyti tai ištaisyti; 6) trūksta kokio nors mikroelemento. Korekcinis veiksmas - pabandyti pagal lapų spalvą nustatyti, kokio elemento trūksta, ir atskiras šilauoges patręšti magniu, kaliu, geležim ar dar kuo nors.
×
×
 • Create New...