Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

On 2020-12-17 at 09:58, Algis... pranešimas:

Vat ir esme pelne o ne derliuje tonomis , gi pats gerai zinai :icon-wink: , dabar klausim vienas kito taip , kiek tonu pelno kuliai? :icon-wink:

pas mane nebrangi arimine technologija, priklausomai nuo lauko dydzio su seja trunka 2.5-3 val traktoriu darbo, apie 100eur savikaina, pelnas yra ir kur pasieka 4.8t/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, Virgis. pranešimas:

pas mane nebrangi arimine technologija, priklausomai nuo lauko dydzio su seja trunka 2.5-3 val traktoriu darbo, apie 100eur savikaina, pelnas yra ir kur pasieka 4.8t/ha.

Kalėdiniai stebuklai, neįsivaizduoju 100 EUR savikainos, nebent kaimynas viską padaro su savo padargais už dyką:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 41 minutes , linas78s pranešimas:

Kalėdiniai stebuklai, neįsivaizduoju 100 EUR savikainos, nebent kaimynas viską padaro su savo padargais už dyką:)

Na čia visa esme ir yra savikainoje, man traktoriaus valandos su padargu užtenka 25 eur amortizacijos, nors natūroje tai ne tiek nėra +5 operatoriaus darbas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , Zvanas pranešimas:

Reikia pirma žinoti kiek ha ūkis ir kokia technika.

Traktorius MF6499, ha 100. 5k plugas, germinatorius 7,5m, Ex technika sėjamoji amazone su CASE 120 AG. 

 

prieš 17 minutes , linas78s pranešimas:

Nu gal,bet jau kuliat su elektriniu kombainu niva:)

Norėtum, mano vienintelis rusiškos technikos buvo mtz82. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man šitas jūsų matavimasis pyskom, labai primena anekdotą, apie tris brūkšniukus ant baro stalo. 

O jei kalbant į temą, tai mano galva, turim kelias problemas.

Technikos pasiūla. Nesivelsiu čia dabar į sąmokslo teorijas, kad tai nenaudinga pardavėjams ir pan. Man čia labiau panašu į mažos rinkos problemą. Pvz, kas ant Lietuvos atstovauja Kunh? Raskit pas juos Kunh aurock sėjamąją tinklapyje. Apie mažiau žinomus gamintojus net kalbos nėra.

Žinių trūkumas. Tiek praktinių tiek teorinių. Labai įdomu žiūrėt kaip ūkininkauja ukrainiečiai, bet sąlygos kardinaliai skiriasi nuo mūsų.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, Virgis. pranešimas:

pas mane nebrangi arimine technologija, priklausomai nuo lauko dydzio su seja trunka 2.5-3 val traktoriu darbo, apie 100eur savikaina, pelnas yra ir kur pasieka 4.8t/ha.

pas mane savikaina visų darbų išeina tokia:

su arimu (arimas, germinavimas, sėjimas, 3xtrešimai, 4xpurškimai, kūlimas) 250eur, 1valanda, 25min, 60 litrai kuro

be arimo (skutimas disk, skutimas norag, sejimas, 3xtrešimai, 4xpurškimai, kūlimas) 220eur, 59minutės, 50litras kuro

no-till galėtu kas naudoja parašyt (sejimas, 3xpurškimai, 4xtrešimai, kūlimas)  SPĖJIMAS ~180eur, ~45minutes, ~35 litrus

 

darbuotojo atlyginimas vienai traktoriaus darbo valandai tikrai ne 5 eur, nerandu greitai savo skaičiavimu bet manau bus apie 20eur, nes traktoriuje dirbama mažai laiko, o atlyginimas mokamas ištisus metus + apmokamos atostogos ir t.t.

manau ir beariminėje technologijoje taikant gera sėjomaina (ne rapsas, kviečiai, kviečiai),  baltyminius augalus, tarpinius ir t.t.(kas kaip suprantu būtina no-till)  rezultatai bus tikrai puikus ir žemė tikrai nedegraduos, o kaip tik gerės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-12-17 at 16:54, viktorass pranešimas:

Tai, kad čia beveik vienas forumietis ceck atsimušinėja prieš krūva no tillo ir strep tillo gerbėju ir kažkodėl man atrodo, kad jis visai nepiktas

pažiūrėjau youtubej vytautas nottil vaizdelius ir atsakymą radau dėl chemijos ,,mažiau'' kur visi vengė atsakymo tik įsikandę tą frazę kad mažiau,bet paaiškint negali,jevgeninus gali nekomentuot :icon-lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , ceck pranešimas:

pažiūrėjau youtubej vytautas nottil vaizdelius ir atsakymą radau dėl chemijos ,,mažiau'' kur visi vengė atsakymo tik įsikandę tą frazę kad mažiau,bet paaiškint negali,jevgeninus gali nekomentuot :icon-lol:

Labai puiku,nors ant švenčių galim visi atsipalaiduoti:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 29 minutes , ceck pranešimas:

pažiūrėjau youtubej vytautas nottil vaizdelius ir atsakymą radau dėl chemijos ,,mažiau'' kur visi vengė atsakymo tik įsikandę tą frazę kad mažiau,bet paaiškint negali,jevgeninus gali nekomentuot :icon-lol:

Tu nenormalus kažkoks, pasikartoju, nenaudojo rapsinio herbicido, pernai tik pavasarį korvetu aplink apvažiavo, ir visai gali būt kad ateinantį pavasarį bus tas pats. 

Tu gi linksmų plaučių žmogus, nesuprantu, kodėl provokuoji, galima juokauti, net pasipizdavoti, bet atrodo tau to mažai. Kodėl? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, ceck pranešimas:

pažiūrėjau youtubej vytautas nottil vaizdelius ir atsakymą radau dėl chemijos ,,mažiau'' kur visi vengė atsakymo tik įsikandę tą frazę kad mažiau,bet paaiškint negali,jevgeninus gali nekomentuot :icon-lol:

Niekas nevengė to atsakymo, gi rašė, kad kažkurių pesticidų atsisakymas. Mėgsti intrigas žiūriu :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau kaip daugelis galvoja, kaip planuoja, bet mano galva negali ant to no till pulti stačia galva. Pats įsivaizduoju, kad pamažu prisipratinsiu šitą technologiją. Juolab strip till'as dar daugiau niuansų.

Į piktžolėtus arba su daug augalinės masės nepasėsi, ražiena turi būti tvarkinga, tarpiniai nesivelti kitaip šikna totali. Į no till'ą ateisiu išmokęs ko negalima daryt su minimaliais nuostoliais, o agregatas bus tikrai ne avatar.

Nes avatar tik šiaip toks neblogas variantas, bet irgi ne tikrajam no till

Crosslot arba Novag, kitų analogų kolkas nežinau, tai teks dirbti kol pavyks uždirbti geriausiam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, jevgenijus pranešimas:

Tu nenormalus kažkoks, pasikartoju, nenaudojo rapsinio herbicido, pernai tik pavasarį korvetu aplink apvažiavo, ir visai gali būt kad ateinantį pavasarį bus tas pats. 

Tu gi linksmų plaučių žmogus, nesuprantu, kodėl provokuoji, galima juokauti, net pasipizdavoti, bet atrodo tau to mažai. Kodėl? 

matai mes šnekam ir nesusišnekam,vienas apie ratus,kitas apie batus,paskaityk koks mano klausimas buvo,o tu iškart jis nenaudojo chemijos,jis naudoja chemiją net du sykius iki sėjos,jei nesutinki pažiūrėk įdėmiai jo video,o ne nėr žolių ir nenaudoja,NAUDOJA,tik gal būt susiklosčius kažkokiom mistinėm aplinkybėm nenaudoja,ko aš ir klausiau,čia lygiai toks pat chemizuotas ūkis kuris naudoja chemiją,pateiksiu kaip pavyzdį kv.metre 5 balandos ir 9 skirtumas yra? yra,purkši jas? aš taip,tu gal ir ne, beje kažkuriam lauke pas jo yra takažolė žinai kokia priežastis ją privertė augti? beje taip kaip naudoja herbicidus konkrečiai glifosatą įrašius į žurnalą augalų apsauga nepagirtų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, dumoju pranešimas:

Niekas nevengė to atsakymo, gi rašė, kad kažkurių pesticidų atsisakymas. Mėgsti intrigas žiūriu :D

gerai,ruduo,žieminiai rapsai, 1 prieš sėją glifosatai,2 vienskiltės kertamos targa ar kuom ten nepamenu ;) kviečiai po sėjos glifosatas arba targa ar ką ten naudojo.nėra chemijos?:eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 35 minutes , ceck pranešimas:

matai mes šnekam ir nesusišnekam,vienas apie ratus,kitas apie batus,paskaityk koks mano klausimas buvo,o tu iškart jis nenaudojo chemijos,jis naudoja chemiją net du sykius iki sėjos,jei nesutinki pažiūrėk įdėmiai jo video,o ne nėr žolių ir nenaudoja,NAUDOJA,tik gal būt susiklosčius kažkokiom mistinėm aplinkybėm nenaudoja,ko aš ir klausiau,čia lygiai toks pat chemizuotas ūkis kuris naudoja chemiją,pateiksiu kaip pavyzdį kv.metre 5 balandos ir 9 skirtumas yra? yra,purkši jas? aš taip,tu gal ir ne, beje kažkuriam lauke pas jo yra takažolė žinai kokia priežastis ją privertė augti? beje taip kaip naudoja herbicidus konkrečiai glifosatą įrašius į žurnalą augalų apsauga nepagirtų

Man nereikia žiūrėt video, aš tame lauke stovėjau ir žinau kad jo laukas švaresnis nei mano po metazamix+berkar. Rapsas kaip rapsas, aš turiu ir prastesnių laukų. Nei aš apie kokia ekologiją kalbėjau, nei apie chemijos mažinimą, nei apie drugelius, nei apie sliekus, nei apie palikimą vaikams ir tikrai neplanuoju dirvos uostyt. Jei kažką tokio apie mane pagalvojai, tai visai be reikalo. Aš ieškau universalumo ir tiek. Gal kada ir pradėsiu "aukščiau tvarto žiūrėt", bet kolkas ne. Tiesiog ieškai kabliukų ne pagal adresą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , jevgenijus pranešimas:

Man nereikia žiūrėt video, aš tame lauke stovėjau ir žinau kad jo laukas švaresnis nei mano po metazamix+berkar. Rapsas kaip rapsas, aš turiu ir prastesnių laukų. Nei aš apie kokia ekologiją kalbėjau, nei apie chemijos mažinimą, nei apie drugelius, nei apie sliekus, nei apie palikimą vaikams ir tikrai neplanuoju dirvos uostyt. Jei kažką tokio apie mane pagalvojai, tai visai be reikalo. Aš ieškau universalumo ir tiek. Gal kada ir pradėsiu "aukščiau tvarto žiūrėt", bet kolkas ne. Tiesiog ieškai kabliukų ne pagal adresą. 

vienu žodžiu no till technologija tai ne ekologinis ūkis kuris nenaudoja chemijos o galvojau kad taip,tai rišu tą tema 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 46 minutes , jevgenijus pranešimas:

Man nereikia žiūrėt video, aš tame lauke stovėjau ir žinau kad jo laukas švaresnis nei mano po metazamix+berkar. Rapsas kaip rapsas, aš turiu ir prastesnių laukų. Nei aš apie kokia ekologiją kalbėjau, nei apie chemijos mažinimą, nei apie drugelius, nei apie sliekus, nei apie palikimą vaikams ir tikrai neplanuoju dirvos uostyt. Jei kažką tokio apie mane pagalvojai, tai visai be reikalo. Aš ieškau universalumo ir tiek. Gal kada ir pradėsiu "aukščiau tvarto žiūrėt", bet kolkas ne. Tiesiog ieškai kabliukų ne pagal adresą. 

jau buvau išsigandęs, kad ir tave praradom. :icon-lol:

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...