Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

Na seniai aš čia buvau.Niekaip nesisekė atgaivinti savo sena nika,tai prisijungiau nauju.Švakas is manes kompiuteristas:icon-cry:.Bet yr kaip yr.Sekiau foruma visad,nes yra ir mano čia sukurtų temų.O kodėl dabar butent parašiau i šią?Tiesiog diskusijos esmė patraukė.Pirmiausia užduoti noriu klausimą seniems notilščikams ir striptilščikams,kurie jau dirba ta visus du metus,arba kurie šiemet pabandė ir jau spėjo suskaičiuoti pelną,kurį gaus kitais metais ir kaip jie vartysis šokolade,t.y.piniguose?Nesvarbu kokiuose,bet jų bus daug.Bent aš tokią nuomonę susidariau.O gal jau jų dabar yra už protegavimą?Nieko asmeniško,tiesiog ispūdis toks susidaro.Nes buvo čia ir Agrisemu,ir kitokių visokių čiūdų,kurie sėkmingai nugrimzdo užmarštin.Nebūkim gal tokie tikri ir šiuo ''stebuklu''.Atsiprašau už pirma toki gal nevykusi komentara.

Cituoti

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šienapjovės su plaušintuvu arba chioperio žalienom nupjaut ir palikt, žemei judint jokių padargų prie tikros no till,padargai tik viskam kas šaus į galvą, ką auginsi dar, kokias tarpines, ką su jom darysi, o gal išvis nieko nedarysi. Beja geras purkštuvas irgi turi būti numatytas.

Agronomui, jokio honoraro už protegavimą.

Protegavimas būtų jei kitose temose tai nuolat skambėtų.

O dabar juk tema vaizdžiai tariant apie "mergas" tai apie mergas visi ir kalba.

Apie "vyrus" tikrai yra temų kituose forumuose, juk niekas nedraudžia rinktis.

Už kritiką rašau 10, reikia kitokio požiūrio, tikrai reikia, bet šalia pesimizmo nors vieną argumentą norėtųsi perskaityt, būtų gerai tokį kuriam nėra kontrargumento.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , voras pranešimas:

Šienapjovės su plaušintuvu arba chioperio žalienom nupjaut ir palikt, žemei judint jokių padargų prie tikros no till,padargai tik viskam kas šaus į galvą, ką auginsi dar, kokias tarpines, ką su jom darysi, o gal išvis nieko nedarysi. Beja geras purkštuvas irgi turi būti numatytas.

Agronomui, jokio honoraro už protegavimą.

Protegavimas būtų jei kitose temose tai nuolat skambėtų.

O dabar juk tema vaizdžiai tariant apie "mergas" tai apie mergas visi ir kalba.

Apie "vyrus" tikrai yra temų kituose forumuose, juk niekas nedraudžia rinktis.

Už kritiką rašau 10, reikia kitokio požiūrio, tikrai reikia, bet šalia pesimizmo nors vieną argumentą norėtųsi perskaityt, būtų gerai tokį kuriam nėra kontrargumento.

Tokių argumentų,kuriems nebūt kontraargumentų,tikriausiai nėra.Tik jie gali būti abu neteisingi,ir tas ir tas.pesimizmo pas mane tikrai jokio nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei tamsta esi augalininkas, aš džiaugčiaus už kiekvieną pastebėjimą iš tokio žmogaus lūpų.

Deja esu inžinierius mechanikas ir man tas mikrobiologijos pasaulis yra mistika. Vadovaujuosi tik patirtim ir tuo ką šian bei ten sužinau. Niekaip negaliu sau leist sakyti išmokstu, nes aš ne velnio nemoku, bet tai, kad nemoku juk nedraudžia norėti daryt kitaip. Taip, kad jei tik yra žinių bagažas - visi laukiam. Visi, tie kurie už ir tie kurie prieš, tai aktualu tiek vieniems tiek kitiems.

Kamuolys tavo rankose, gali diskusiją padaryt labai įdomią!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai,pasiduodu...Tada pirmas toks pastebėjimas.Dauguma akcentuojat gerą sėjomainą šitam visam reikale.Su gera sėjomaina VISI dirvos dirbimo būdai yra geri,ir viskas tada gerai auga.Iš to kyla kitas klausimas,kaip jūs tą sėjomainą padarysit turėdami augalininkystės ūki?Aš irgi iš jūsų tarpo.(čia kad nekiltu klausimų bereikalingų).Turiu galvoj tikra sėjomainą,bent jau su ankštinėm žolėm,o ne tokią kurią mes susikuriam galvoj,ir manom kad ji jau l.gera?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Estijoj kai buvau tai estukas labai akcentavo daugiametes žoles, tuo metu supratau, kad dar ne mano nosiai tokios sėjomainos, nes nebuvo nei sandėlių, nei resursų, nei jokių žinių.

Šiandien manau, kad drasiai galėčiau pasėti dobilų ir eraičino mišinį užauginti jį iki kelių, nupjauti ir palikti sugrįžt į žemę. Peržėlusį atolą nupurškiu rugpjūčio 1 dieną ir tą pačią dieną pasėju rapsą su crosslot, jei ne rapsą, tada nupurškiu rugpjūčio 30 ir tą pačią dieną sėju kviečius.

Ko čia nesuprast?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Zvanas pranešimas:

Tai darykim sąrašą galimų auginti ir nesunkiai realizuoti kultūrų ir tada dėliojam sėjomainą. 

Kviečiai, miežiai, kvietrugiai, rugiai, avižos, rapsai, žirniai, pupos ir t.t.

Va čia ir iškyla svarbiausias klausimas,NESUNKIAI realizuojamų kultūrų...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , voras pranešimas:

Estijoj kai buvau tai estukas labai akcentavo daugiametes žoles, tuo metu supratau, kad dar ne mano nosiai tokios sėjomainos, nes nebuvo nei sandėlių, nei resursų, nei jokių žinių.

Šiandien manau, kad drasiai galėčiau pasėti dobilų ir eraičino mišinį užauginti jį iki kelių, nupjauti ir palikti sugrįžt į žemę. Peržėlusį atolą nupurškiu rugpjūčio 1 dieną ir tą pačią dieną pasėju rapsą su crosslot, jei ne rapsą, tada nupurškiu rugpjūčio 30 ir tą pačią dieną sėju kviečius.

Ko čia nesuprast?

Ekonominės pusės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , voras pranešimas:

200 ha pievai nepaliksiu, bet kokio 50 kodėl ne. Rapsas atiduos tą praradimą, plius žalinimo išmoka, plius mažiau trąšų ir viskas ok

Dar vienas plius, tai žemė nuosava

Yra racijos tamstos žodžiuos,bet...Prarandi vienų metų derlių,žolių sėklos,darbas.Trąšų nemanau kad mažiau,žolės labai mėgsta kalį...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas būtų gražu smėlynuose ir nenašiose žemėse, kur žemė prastesnė ten ir piktžolės mažiau auga. Kasmet vartyt smėlį manau neverta, ten no-till būtų protinga apsauga nuo pustymo, ne tokia problema suslėgimo bet kur žemės geros, priemoliai, kažkaip skeptiku tampu protu paėmęs visus procesus, oro sąlygas ir ligų problemas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Problemos yra ne ligos , o šliužai ir pelės

Pasigilink į Crosslot darbo specifiką ir technologiją, manau tikrai nebebūsi skeptikas.

Taip, padargas labai brangus, bet jei tikrai būtų parama, stovėsiu pirmas prie slenksčio.

Kolkas pasitenkinsiu Focusu, rezultatai tikrai pranoko lūkesčius, ypač varpiniuose, kad gerai rapsams manau visi jau žino, pasirodo gerai ir javams.

Svarbu neturėt bardakyno laukuose.

Turiu takažolės ar smulkialapio rūgčio kaip jis ten žaltys vadinasi, tai lb negražiai atrodo.

Žodžiu reikia žiūrėt kokių piktžolių turi ir kokią chemiją naudoji

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 12 minutes , nts519 pranešimas:

Į sėjomainą puikiai įsipaišo posėliai ir tarpiniai augalai, kurių dėka praplečiam sėjomainą mažiausiai 4-5 augalais. Ar ne taip? Galima ir monokultūrą auginti, jeigu bus auginami tinkami tarpiniai pasėliai tarp sezonų. 

Čia iš serijos kaip Kanadoj: canola-snow-canola? Tada atsiranda tokios problemos kaip "green bridge".

prieš 30 minutes , Zvanas pranešimas:

Tai darykim sąrašą galimų auginti ir nesunkiai realizuoti kultūrų ir tada dėliojam sėjomainą. 

Kviečiai, miežiai, kvietrugiai, rugiai, avižos, rapsai, žirniai, pupos ir t.t.

Išvardijai lengvai realizuojamas kultūras, bet nesusidėlioja iš jų teisinga sėjomana. O dar kai lygtyje turi būt ir pelno dedamoji, tada ratas siaurėja visai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Grean bridge vis dar turim glifosatą  manau, kad jį turėsim dar labai ilgai, ypač nūdienos kontekste.

Susidėliosim kiekvienas savo sėjomainą, svarbu būtų su kuo pasidalint įspūdžiais, sėkmėm ir nesėkmėm.

Čia viešai rašyt tai dažnu atveju savižudybė, nes reakcija vos ne 100%, kad cha, cha, cha ot gerai, nepaėjo, o jei paėjo tada reakcija pizdiec melagis ir tt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...