Jump to content

ar reikia kam atkurti pievas


belarusas

Recommended Posts

prieš 28 minutes , AG Paulius pranešimas:

O gal geriau tiesog ministerijai sumokėti baudą dėl neišlaikytų pievų ploto,  o mums visiems solidariai susitaikyti su kažkiek sumažėjusia bazine išmoka, kaip Jums toks senarijus. Solidariai mažėtu gaunama išmoka nuo deklaruoto ploto tačiau nebūtų prarastas plotas kurį reikėtų užsėti pieva. 

Tai tegul ministerija ir susimoka tą baudą, kodėl mums čia primetama.

Jug  2017-2018 m vienašališkai pervedė didžiąją dalį pievų kurios buvo deklaruotos kodais "Pievos iki 5 m" į DGP. Pas mus seniūnijoj nei vienas nebuvo deklaravęs DGP, o po 2018 m visi patapo daugiamečių turėtojais, kadangi 5 metus iš eilės tam lauke buvo pieva, nors ją ir atsėdavo kas 3 ar 4 metus bet vistiek DGP. Ir dabar persėja, nes kitaip jokios ten žolės nebus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, Inžinierius pranešimas:

Tai tegul ministerija ir susimoka tą baudą, kodėl mums čia primetama.

Jug  2017-2018 m vienašališkai pervedė didžiąją dalį pievų kurios buvo deklaruotos kodais "Pievos iki 5 m" į DGP. Pas mus seniūnijoj nei vienas nebuvo deklaravęs DGP, o po 2018 m visi patapo daugiamečių turėtojais, kadangi 5 metus iš eilės tam lauke buvo pieva, nors ją ir atsėdavo kas 3 ar 4 metus bet vistiek DGP. Ir dabar persėja, nes kitaip jokios ten žolės nebus.

Ne tik gpž vertė deklaruoti dgp, bet ir jei po kvž pasėjai gpž ir papuolė į dgp bloką, niekaip nėjo uždeklaruoti gpž. Problema buvo keliama, atsakymas- tokios taisyklės. Ir taip, tie metai buvo kritiniai, kaip masiškai padaugėjo dgp. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 20 valandų, AG Paulius pranešimas:

O gal geriau tiesog ministerijai sumokėti baudą dėl neišlaikytų pievų ploto,  o mums visiems solidariai susitaikyti su kažkiek sumažėjusia bazine išmoka, kaip Jums toks senarijus. Solidariai mažėtu gaunama išmoka nuo deklaruoto ploto tačiau nebūtų prarastas plotas kurį reikėtų užsėti pieva. 

O tai sove valdisku pinigu taskytojas..... nu ok ne valdisku - musu, nu gal ir europietisku. Sovei tai sovei kaip saudo rumininkai.... kodel visi turi susimesti del tu kurie prisinuomavo dgp ir jas suare, del ko tie patys negalejo suarti dgp, nes zum  pievas netiketai padare dgp? Solidarumas pasibaigia ten kur tavo hikos sako plesykim maikes. Galiu duoti kokius 99 proc kad pacio tevai mete melziamas karves, uki perrase ant taves ir tau dabar kviecius reikia seti i dgp ir tai solidariai kolegom sakai - davai susimetam. O kurioj vietoj dgp turi gryzti i paprastas sejamas ganyklas. O jei rimtai - tai turejai laiko - buvo siulymu protingu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , dzipas pranešimas:

O tai sove valdisku pinigu taskytojas..... nu ok ne valdisku - musu, nu gal ir europietisku. Sovei tai sovei kaip saudo rumininkai.... kodel visi turi susimesti del tu kurie prisinuomavo dgp ir jas suare, del ko tie patys negalejo suarti dgp, nes zum  pievas netiketai padare dgp? Solidarumas pasibaigia ten kur tavo hikos sako plesykim maikes. Galiu duoti kokius 99 proc kad pacio tevai mete melziamas karves, uki perrase ant taves ir tau dabar kviecius reikia seti i dgp ir tai solidariai kolegom sakai - davai susimetam. O kurioj vietoj dgp turi gryzti i paprastas sejamas ganyklas. O jei rimtai - tai turejai laiko - buvo siulymu protingu.

Gudruoli, pasiūlyk kažką, kad visiems tiktų... Jei būtų lengvai sprendziamas klausimas, jau senai būtų išspręstas. Kodel butent mes turim susimest visas DGP ant savęs? Todėl, lygiai taip pat kaip ir pats, neturintys DGP, nenori net pagalvot apie paemima DGP pas save. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 56 minutes , Duncia pranešimas:

Gudruoli, pasiūlyk kažką, kad visiems tiktų... Jei būtų lengvai sprendziamas klausimas, jau senai būtų išspręstas. Kodel butent mes turim susimest visas DGP ant savęs? Todėl, lygiai taip pat kaip ir pats, neturintys DGP, nenori net pagalvot apie paemima DGP pas save. 

Aš irgi tos nuomonės, kad neteisinga kažkokiai vienai grupei žmonių suversti visas tas dgp. Žemės popieriuose parašyta, kad ariama žemė, be apribojimų. Reiškia ar ten pieva, ar ten pats šv.petras nusileidęs, vienodos paskirties žemė. Dgp įsipareigojimas yra visiems deklaruojantiems, valstybei, ministerijai, galų gale Lietuvai. Tai manau liečia visus. Tiek valstybė turi įtraukti valdiškas žemes maksimaliai į tą procesą, tiek minksterija privalo visiems sąžiningai paskirstyti įsipareigojimą, nes tai valstybės mastu reikalavimas. Kai varneles žmonės dėjo, žemės paskirtis nesikeitė. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, dzipas pranešimas:

O tai sove valdisku pinigu taskytojas..... nu ok ne valdisku - musu, nu gal ir europietisku. Sovei tai sovei kaip saudo rumininkai.... kodel visi turi susimesti del tu kurie prisinuomavo dgp ir jas suare, del ko tie patys negalejo suarti dgp, nes zum  pievas netiketai padare dgp? Solidarumas pasibaigia ten kur tavo hikos sako plesykim maikes. Galiu duoti kokius 99 proc kad pacio tevai mete melziamas karves, uki perrase ant taves ir tau dabar kviecius reikia seti i dgp ir tai solidariai kolegom sakai - davai susimetam. O kurioj vietoj dgp turi gryzti i paprastas sejamas ganyklas. O jei rimtai - tai turejai laiko - buvo siulymu protingu.

Bėda, kad arė DGP visi greičiausiai ir tu tik daug ankčiau, bet kentės tik tie kas tai padarė paskutinius kelis metus. Tai atrodo sąžininga? Uždavinėt klausimus reikia ne kas turės atstatyti, bet kodėl kokie kvaili kriteriai parinkti kaip 5 metai nesuarus, kodėl ne 10 ar ne 15 metų? K O D Ė L????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Duncia pranešimas:

Gudruoli, pasiūlyk kažką, kad visiems tiktų... Jei būtų lengvai sprendziamas klausimas, jau senai būtų išspręstas. Kodel butent mes turim susimest visas DGP ant savęs? Todėl, lygiai taip pat kaip ir pats, neturintys DGP, nenori net pagalvot apie paemima DGP pas save. 

Numesk gaza ir nedraskyk maikes gudruoli skaitove - kurioj b...t vietoj siulau visiems dalintis? as pats-pries toki viciko pareiskima - ir pats turiu ganyklu stebuklingai tapusiu dgp kuriu net nearsiu. Jusu tokiu sprogstanciu minciu problema tame kad puolat maikes plesyt nei neisiskaite kur problema- svarbu partija palaikyt - o atsisuka siknon pagaliu - o siule visi vicikui ir jo partneriams fetismui, bet nepatogu gi ne savo nuomone istatytmu itvirtinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , gerasukis pranešimas:

Bėda, kad arė DGP visi greičiausiai ir tu tik daug ankčiau, bet kentės tik tie kas tai padarė paskutinius kelis metus. Tai atrodo sąžininga? Uždavinėt klausimus reikia ne kas turės atstatyti, bet kodėl kokie kvaili kriteriai parinkti kaip 5 metai nesuarus, kodėl ne 10 ar ne 15 metų? K O D Ė L????

Jei butum nuoseklus - ne tujintum - neariau ir nearsiu dgp, bent jau tos kur nebuvo is lempos prisabacinta. o ta lempa - tai tu neteisus - nei 10 nei 15 metu nekeicia nieko - ka keicia dgp ir ariama zeme kad ir perarta pieva su zjbs iseliu? kurioj vietoj cia b...t  sventove vabalu slieku ir pauksciuku? ir pan.? Europa sako - her. Bukit prontingi paskaitykit reglamenta ir tada man davai citata. Cia davai is forumu ir fb komentu deliojam uz ir pries teises aktams - kas kaip kam susviecia taip ir komentuojam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , Planetarke pranešimas:

Aš irgi tos nuomonės, kad neteisinga kažkokiai vienai grupei žmonių suversti visas tas dgp. Žemės popieriuose parašyta, kad ariama žemė, be apribojimų. Reiškia ar ten pieva, ar ten pats šv.petras nusileidęs, vienodos paskirties žemė. Dgp įsipareigojimas yra visiems deklaruojantiems, valstybei, ministerijai, galų gale Lietuvai. Tai manau liečia visus. Tiek valstybė turi įtraukti valdiškas žemes maksimaliai į tą procesą, tiek minksterija privalo visiems sąžiningai paskirstyti įsipareigojimą, nes tai valstybės mastu reikalavimas. Kai varneles žmonės dėjo, žemės paskirtis nesikeitė. 

Dar galva  i smeli ikisk kad kiti uzupakali apziurinedami priimtu sprendimus apie intervencija i kuna. pzdc vergu poziuris - poxui kas parasyta  - ale parukom ir paskraidom su visais ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , dzipas pranešimas:

Jei butum nuoseklus - ne tujintum - neariau ir nearsiu dgp, bent jau tos kur nebuvo is lempos prisabacinta. o ta lempa - tai tu neteisus - nei 10 nei 15 metu nekeicia nieko - ka keicia dgp ir ariama zeme kad ir perarta pieva su zjbs iseliu? kurioj vietoj cia b...t  sventove vabalu slieku ir pauksciuku? ir pan.? Europa sako - her. Bukit prontingi paskaitykit reglamenta ir tada man davai citata. Cia davai is forumu ir fb komentu deliojam uz ir pries teises aktams - kas kaip kam susviecia taip ir komentuojam.

Taip tu visus laukus gavai iš karto pasėtus kviečiais. Jei ne tu tai vistiek kažkas suarė. ir kodėl tas kur suarė ankčiau galimai nup*sęs geriausias žemes iš kolūkio (netaikau to tau, bet yra tokių) turi būti prnašesnis už tą kuris suarė per paskutinius kelis metus? Kaip nekeistų metų prailginimas, jei dgb taptu po 10m, faktas, kad daug mažiau turėtume DGP statuso pievų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, dzipas pranešimas:

O tai sove valdisku pinigu taskytojas..... nu ok ne valdisku - musu, nu gal ir europietisku. Sovei tai sovei kaip saudo rumininkai.... kodel visi turi susimesti del tu kurie prisinuomavo dgp ir jas suare, del ko tie patys negalejo suarti dgp, nes zum  pievas netiketai padare dgp? Solidarumas pasibaigia ten kur tavo hikos sako plesykim maikes. Galiu duoti kokius 99 proc kad pacio tevai mete melziamas karves, uki perrase ant taves ir tau dabar kviecius reikia seti i dgp ir tai solidariai kolegom sakai - davai susimetam. O kurioj vietoj dgp turi gryzti i paprastas sejamas ganyklas. O jei rimtai - tai turejai laiko - buvo siulymu protingu.

O ką siūlai, kažkaip daug virpini orą bet nieko konkretaus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , AG Paulius pranešimas:

O ką siūlai, kažkaip daug virpini orą bet nieko konkretaus. 

Iš ministerijos asignavimų ministerija išsinuomoja kiek trūksta jiems tu Dgp , prižiūri ir ką turės naudos tai ir bus alga juju... Nematau kito kelio kaip sugrąžinti sveiką protą ir pagarbą kaimo žmogui...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 55 minutes , PArty pranešimas:

Iš ministerijos asignavimų ministerija išsinuomoja kiek trūksta jiems tu Dgp , prižiūri ir ką turės naudos tai ir bus alga juju... Nematau kito kelio kaip sugrąžinti sveiką protą ir pagarbą kaimo žmogui...

Galim tik palinkėti sėkmės, žūm. O jei realiai tai nekažką visai lietuvos politikai, žmonės eina iš proto ir kas tam turi įtakos aš jau nebesuprantu ... Galim čia burnotis iki kol žandai plyš tačiau biurokratinis įstatymų mechanizmas jau yra sunkiai aprėpiamas ir kiekvienais metais vis dar papildomas įvairiomis fantazijomis. Tad nenuostabu, kad einam į kraštutinumus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, dzipas pranešimas:

Dar galva  i smeli ikisk kad kiti uzupakali apziurinedami priimtu sprendimus apie intervencija i kuna. pzdc vergu poziuris - poxui kas parasyta  - ale parukom ir paskraidom su visais ?

Ponuli, jūsų įžvalgų aš nekomentavau. O jei nelaiko nervai ir nepavyksta normaliai atsakyti į kitų nuomonę, tai pasiūlyčiau bilobilo bei valerijono. Ramiau miegosis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 19 minutes , PArty pranešimas:

Iš ministerijos asignavimų ministerija išsinuomoja kiek trūksta jiems tu Dgp , prižiūri ir ką turės naudos tai ir bus alga juju... Nematau kito kelio kaip sugrąžinti sveiką protą ir pagarbą kaimo žmogui...

Nereikia nuomotis,yra nemažai valstybinės žemės.Tegul ir sėja ten,kas draudžia?Įsipareigojo kas?Pagal mane tai valstybė.Tai tegul ir vykdo ką įsipareigojo,prie ko čia Jonas ir Petras kurie tų pievų niekad savo gyvenime neturėjo ir velniam joms jiems dabar nereikalingos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , AG Paulius pranešimas:

Galim tik palinkėti sėkmės, žūm. O jei realiai tai nekažką visai lietuvos politikai, žmonės eina iš proto ir kas tam turi įtakos aš jau nebesuprantu ... Galim čia burnotis iki kol žandai plyš tačiau burokratinis įstatymų mechanizmas jau yra sunkiai aprėpiamas ir kiekvienais metais vis dar papildomas įvairiomis fantazijomis. Tad nenuostabu, kad einam į kraštutinumus. 

Bet tikslas aiškus, paverst prasčiausias nuomojamas žemes DGP ir pasakyti joms goodbye bye bye bye bye bye! Valstybinės žemės su pakilusia nuoma jau didesne nei išmokos tikrai neprivers laikyti gyvulių, kad panaudoti DGP.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , gerasukis pranešimas:

Bet tikslas aiškus, paverst prasčiausias nuomojamas žemes DGP ir pasakyti joms goodbye bye bye bye bye bye! Valstybinės žemės su pakilusia nuoma jau didesne nei išmokos tikrai neprivers laikyti gyvulių, kad panaudoti DGP.

Pievos tai kaip pievos bet, va tas šūvis tai žiaurus kur dabar įkalė spec sąlygas laukams įstatymu, kad bus tik pieva ir tik pieva be jokių išlygų. Iš tikro tai žiauriau būti negali, turtas per naktį nuvertėjo. Iš tokių laukų jau naudos jokios, o pagal turto mokeščio paistalus greičiausiai tie laukai pagal rajono vidutinė žemės vertę skaičiuosis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Na Jūs čia pykstatės jau net į asmeniškumus leidžiatės, bet man iskyla klausimas kodėl mes kitais metai turime atstatyti pievas jei neviršijome tų 5%? Jei aš klystu prašau pasakykite ko aš nesuprantu o ne teiskite. Jei vadovaujames naujausia ŽŪM informacija kuri buvo gan aiškiai išdėstyta skaidrėse kurias manau daug kas matė ir turi ministerija giriasi jog referencinį dydį išsiderėjo su ES sumažinti iki 695 tūks.ha 

image.png.0dfdb41a84e881e5677e77c9edf097cf.png

Tai įsidedu skaičius į formulę:

image.png.89e7774d07d221c5515a088b18dbeb93.png

Jei daleiskime jie lygina kiek bendras pievų plotas sumažėjo nuo bendro deklaruoto ploto:

image.png.0c809f6187d7ef21fe9f4f805ff76e49.png

  Tai irgi 5% nesigauna. O jie skaidrėse nurodo net raudona spalva pievų plotą nesumažinus pagal naują referencinį dydį

image.png.eae77c0aefd8a7da79f9702f7bc306bf.png

Tai man čia klausimas didelis kodėl taip, aš jau kalbėjau su vienu ūkininkų sajungos nariu tačiau jis man negalėjo paaiškinti ir jam pačiam klausimas iškilo. Tema rimta bet mano nuomone ŽŪM į tai žiūri atmestinai.

Kas turi skaidrias gali pažiūrėti antroje skaidrėje jie nurodo jog pavyko sumažinti rerferencinį dydį iki 695 tūks.ha. tačiau jau 694 tūks.ha

image.png.53ac53f90ed988a138050e55b63a80b1.png

NMA puslapyje kuriame yra patalpintas straipsnis 2023 kovo 16 d. ten nustatytas naujas referencinis dydis jau 687 tūks.ha

image.png.67621f56276a44b735a069450292de00.png

Jei klystu bučiau dėkingas jog pataisytumėte.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 27 minutes , Nykstys pranešimas:

Sveiki,

Na Jūs čia pykstatės jau net į asmeniškumus leidžiatės, bet man iskyla klausimas kodėl mes kitais metai turime atstatyti pievas jei neviršijome tų 5%? Jei aš klystu prašau pasakykite ko aš nesuprantu o ne teiskite. Jei vadovaujames naujausia ŽŪM informacija kuri buvo gan aiškiai išdėstyta skaidrėse kurias manau daug kas matė ir turi ministerija giriasi jog referencinį dydį išsiderėjo su ES sumažinti iki 695 tūks.ha 

image.png.0dfdb41a84e881e5677e77c9edf097cf.png

Tai įsidedu skaičius į formulę:

image.png.89e7774d07d221c5515a088b18dbeb93.png

Jei daleiskime jie lygina kiek bendras pievų plotas sumažėjo nuo bendro deklaruoto ploto:

image.png.0c809f6187d7ef21fe9f4f805ff76e49.png

  Tai irgi 5% nesigauna. O jie skaidrėse nurodo net raudona spalva pievų plotą nesumažinus pagal naują referencinį dydį

image.png.eae77c0aefd8a7da79f9702f7bc306bf.png

Tai man čia klausimas didelis kodėl taip, aš jau kalbėjau su vienu ūkininkų sajungos nariu tačiau jis man negalėjo paaiškinti ir jam pačiam klausimas iškilo. Tema rimta bet mano nuomone ŽŪM į tai žiūri atmestinai.

Kas turi skaidrias gali pažiūrėti antroje skaidrėje jie nurodo jog pavyko sumažinti rerferencinį dydį iki 695 tūks.ha. tačiau jau 694 tūks.ha

image.png.53ac53f90ed988a138050e55b63a80b1.png

NMA puslapyje kuriame yra patalpintas straipsnis 2023 kovo 16 d. ten nustatytas naujas referencinis dydis jau 687 tūks.ha

image.png.67621f56276a44b735a069450292de00.png

Jei klystu bučiau dėkingas jog pataisytumėte.

 

sumažėjimas yra nuo DGP referencinio ploto, o ne nuo viso deklaruoto ploto. 5% nuo 694 000 ha yra 34 700 ha. Tai realiai sumažėjo 19,55%. Bet skaičiuojant pagal pernai metų skaičius gavosi 18,22% ir kažkodėl sutilpom... Arba ima metus atgal, bet tokiu atveju 2021 metams DGP sumažėjimas gaunasi 11,59%. Žodžiu trūksta pačio skaičiavimo detalizavimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...