Jump to content

ar reikia kam atkurti pievas


belarusas

Recommended Posts

prieš 7 minutes , ceck pranešimas:

turės atstatyti tas kas paskutinis deklaravo

paskutinis deklaravo tas kuris pardavė naujas savininkas žinodamas apie sankcijas jos nedeklaravo. Kaip atstatys buves savininkas jau jam neprklausančios  nuosavybės. Tiesa gims teismuose.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Virgis. pranešimas:

Manau pakankamai dabar yra deklaruoto kuris suartas, tai tas kuris bus dar tik suariamas ir nedeklaruojamas persikels ant seniau sutarto. 

2018m.750tūks.plotas buvo praitais 550tūks.deklaruota skirtumas 200tūkst. paklaidu riba tik 5proc.tai gausime visi pasidalinti našta Kitaip nebus. Aš nusipirkau pieva ir aš neatsakingas už buvusio savininko veiksmus kaip ir jis neatsakingas už mano. patinė situacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , grazbek pranešimas:

2018m.750tūks.plotas buvo praitais 550tūks.deklaruota skirtumas 200tūkst. paklaidu riba tik 5proc.tai gausime visi pasidalinti našta Kitaip nebus. Aš nusipirkau pieva ir aš neatsakingas už buvusio savininko veiksmus kaip ir jis neatsakingas už mano. patinė situacija.

Kol ministeriją bandys spręsti pačios sukurta problema bolševikų metodais  nieko nebus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , grazbek pranešimas:

2018m.750tūks.plotas buvo praitais 550tūks.deklaruota skirtumas 200tūkst. paklaidu riba tik 5proc.tai gausime visi pasidalinti našta Kitaip nebus. Aš nusipirkau pieva ir aš neatsakingas už buvusio savininko veiksmus kaip ir jis neatsakingas už mano. patinė situacija.

     Visiškai nesvarbu nei kas išarė, nei kas nupirko, nei kas pardavė. Yra žemėlapis ir ten užfiksuota DGP vieta. Sankcijos atsiranda ne tada, kai pieva yra išariama, o tada, kai referencinis pievų rodiklis sumažėja daugiau kaip 5 proc, ir NMA paprašo atstatyti paskutinį deklaravusį. Buvęs savininkas tuo metu, kai išarė, jis ko gero neturėjo įsipareigojimo atkurti ir jis nebėra už tai atsakingas.

      Aišku yra dar viena išeitis nebeturėti įsipareigojimo atkurti, jeigu asmuo gavęs įspėjimą, daugiau nebedeklaruos jokių plotų. Tokiu atveju naujas deklaravęs asmuo toje vietoje ko gero turėtų atkurti pievą tik tuo atveju, jeigu dar kartą sekančiais metais vėl  sumažėtų tas referencinis rodiklis.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 45 minutes , grazbek pranešimas:

paskutinis deklaravo tas kuris pardavė naujas savininkas žinodamas apie sankcijas jos nedeklaravo. Kaip atstatys buves savininkas jau jam neprklausančios  nuosavybės. Tiesa gims teismuose.....

atstatys kitam plote, truputis info...Svarbu atkreipti dėmesį, kad tuo atveju, jei daugiametė pieva buvo suarta ar pertvarkyta, o vėliau žemė perduota kitam žemės valdytojui, naujasis žemės valdytojas perima visus su daugiamečių pievų atkūrimu susijusius įsipareigojimus. Todėl ūkininkai prieš įsigydami ar išsinuomodami žemės sklypus vadovaudamiesi šiuo žemėlapiu gali įsivertinti, ar šiems sklypams gali atsirasti prievolė juos atkurti, daugiamečių pievų sumažėjus daugiau nei leidžiama.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, ceck pranešimas:

atstatys kitam plote, truputis info...Svarbu atkreipti dėmesį, kad tuo atveju, jei daugiametė pieva buvo suarta ar pertvarkyta, o vėliau žemė perduota kitam žemės valdytojui, naujasis žemės valdytojas perima visus su daugiamečių pievų atkūrimu susijusius įsipareigojimus. Todėl ūkininkai prieš įsigydami ar išsinuomodami žemės sklypus vadovaudamiesi šiuo žemėlapiu gali įsivertinti, ar šiems sklypams gali atsirasti prievolė juos atkurti, daugiamečių pievų sumažėjus daugiau nei leidžiama.

na šioje vietoje jau ir taip aišku kad niekas neaišku. man aktualu plotai kurie pažymėti geltonai - plotai kurie buvo nedeklaruoti bet priskirti daugiametėms pievoms. Tokiu plotu yra nemažai kausimas kodėl jie pavirto daugiametėmis pievomis jeigu jie nedeklaruoti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 40 minutes , grazbek pranešimas:

na šioje vietoje jau ir taip aišku kad niekas neaišku. man aktualu plotai kurie pažymėti geltonai - plotai kurie buvo nedeklaruoti bet priskirti daugiametėms pievoms. Tokiu plotu yra nemažai kausimas kodėl jie pavirto daugiametėmis pievomis jeigu jie nedeklaruoti?

Šitą irgi pastebėjau ir irgi nesuprantu :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, grazbek pranešimas:

na šioje vietoje jau ir taip aišku kad niekas neaišku. man aktualu plotai kurie pažymėti geltonai - plotai kurie buvo nedeklaruoti bet priskirti daugiametėms pievoms. Tokiu plotu yra nemažai kausimas kodėl jie pavirto daugiametėmis pievomis jeigu jie nedeklaruoti?

Spėju, padarė juos daugiametėm todėl, kad padidėtų neišartų pievų plotas ir reikėtų mažiau atkurti, kažkurioj stadijoj taip bandė gelbėti ūkininkus. Bet čia tik spėjimas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, ceck pranešimas:

Šitą irgi pastebėjau ir irgi nesuprantu :eusa-think:

Priskirti tai kaip, jei jie nedeklaruoti. Arba kaip informacinis nu paisymas geltonai.
Jei tas plotas būdavo ne deklaruojamas ir ji uzdeklaravus gpz, jis tik po 5 metu galėdavo patapti dgp. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Naujas žemėlapis su GAAB ir VR reikalavimais: https://zuikvc.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=e7fade140ccf4c3d8c1922e43e56a0c6&fbclid=IwAR1F2tlwSJjr6ojSf47ih2XXiZmjWHdRta0ofmThT4Kjuu2wrlCz1bhAUoM

Nežinau kaip pas kitus, bet mano vietovėje tiek prižymėta paukščių apsaugos plotų, nors ir nuo 2020m jau suarta DGP, bet ten paukščiai užmesti ir visur kitur, kur dar nesuartos DGP, ten irgi paukščių sluoksnis. Ar nebus taip, jog dėl paukščių buveinių lieps atkurti pievas :D image.png.4dd18a79752ff799a0fc161ec7596b41.png

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Marijus197 pranešimas:

Naujas žemėlapis su GAAB ir VR reikalavimais: https://zuikvc.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=e7fade140ccf4c3d8c1922e43e56a0c6&fbclid=IwAR1F2tlwSJjr6ojSf47ih2XXiZmjWHdRta0ofmThT4Kjuu2wrlCz1bhAUoM

Nežinau kaip pas kitus, bet mano vietovėje tiek prižymėta paukščių apsaugos plotų, nors ir nuo 2020m jau suarta DGP, bet ten paukščiai užmesti ir visur kitur, kur dar nesuartos DGP, ten irgi paukščių sluoksnis. Ar nebus taip, jog dėl paukščių buveinių lieps atkurti pievas :D image.png.4dd18a79752ff799a0fc161ec7596b41.png

žemelapis paimtas 4 metų senumo, jau medžiai senai išpjauti o pažymeti kaip kraštovaizdžio elementai🤣

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, Juozukas pranešimas:

O tarkim versiu durpžemius pievom pagal tą naują programą, tai užsiskaitys, kaip atkurta pieva ar ne?

Nuo pat pirmų metų po pavertimo ta pieva užsiskaitys kaip daugiametė, tačiau ne kaip atkurta daugiametė. Toje pačioje vietoje ir atkurti daugiametę pievą ir kartu gauti išmoką kaip už pavertimą pieva, ŽŪM neleido, nors toks pasiūlymas ir buvo pateiktas. Gal kai įsijungs atkūrimo mechanizmas, tai ŽŪM pakeis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, Marijus197 pranešimas:

Naujas žemėlapis su GAAB ir VR reikalavimais: https://zuikvc.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=e7fade140ccf4c3d8c1922e43e56a0c6&fbclid=IwAR1F2tlwSJjr6ojSf47ih2XXiZmjWHdRta0ofmThT4Kjuu2wrlCz1bhAUoM

Nežinau kaip pas kitus, bet mano vietovėje tiek prižymėta paukščių apsaugos plotų, nors ir nuo 2020m jau suarta DGP, bet ten paukščiai užmesti ir visur kitur, kur dar nesuartos DGP, ten irgi paukščių sluoksnis. Ar nebus taip, jog dėl paukščių buveinių lieps atkurti pievas :D image.png.4dd18a79752ff799a0fc161ec7596b41.png

Tai gerai pas mani kur paukščiukai peri ten suaugę medzei tai ar bus galima deklaruoti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, Dar vienas miestietis... pranešimas:

Nuomojosi sklypą iš valstybes,ryt kaip tik matavimai,ten 80 proc sklypo,sodai medžiai dideli ir mazi ir tt,bet miškui nepriskirta,tik KE ir paukščiuku pripiesta.Nesuprantu ar išpjauti viską galėsiu ar kaip? Nes kitaip nafik man tas sklypas...

Pas mane ir panašiai, tik gal 20 proc. krūmai ir pažymėta KE. Kol kas galvoju iškirsti ir tos dalies nedeklaruoti. Deklaruojant ne KE, manau sankcija gali pareiti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 19 valandų, Marijus197 pranešimas:

Naujas žemėlapis su GAAB ir VR reikalavimais: https://zuikvc.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=e7fade140ccf4c3d8c1922e43e56a0c6&fbclid=IwAR1F2tlwSJjr6ojSf47ih2XXiZmjWHdRta0ofmThT4Kjuu2wrlCz1bhAUoM

Nežinau kaip pas kitus, bet mano vietovėje tiek prižymėta paukščių apsaugos plotų, nors ir nuo 2020m jau suarta DGP, bet ten paukščiai užmesti ir visur kitur, kur dar nesuartos DGP, ten irgi paukščių sluoksnis. Ar nebus taip, jog dėl paukščių buveinių lieps atkurti pievas :D image.png.4dd18a79752ff799a0fc161ec7596b41.png

O kur galima rasti, kokios sankcijos laukia, jei nevykdavo VR? Konkrečiai paukščių apsaugos reikalavimas, o tu imi ir sudaro pievą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, ludditas pranešimas:

O kur galima rasti, kokios sankcijos laukia, jei nevykdavo VR? Konkrečiai paukščių apsaugos reikalavimas, o tu imi ir sudaro pievą?

Už bet kokį pažeidimą pirmą kartą dėl GAAB ar VR sankcija nuo 1 iki 5 proc. nuo visų išmokų, išskyrus už ražienų deginimą, nelegalios chemijos naudojimą, ir vaistų likučius produkcijoje 15-18 proc. sankcija.

Metodika savaitės bėgyje bus patvirtinta.

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/895e5ce1c3f511ed924fd817f8fa798e

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , Dar vienas miestietis... pranešimas:

Tai mano privačiam sklype kažkas gali pripiešti šlapynių,kraštovaizdžių elementų paukščiuku buveinių ir tt?? Ir kas toliau?

Jaigu nėra slapyniu bet tau jas piešia tai su nma programėlė siunti foto kordinates ir panaikins iki deklaracijos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip reiktų suprasti šį punktą:

3 vALDYMO REIKALAVIMAS – LAUKINIŲ PAUKŠČIŲ APSAUGA

 

17. Žemės ūkio veiklos subjekto valdos plote, kuris patenka į Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (toliau – PPIS) esantį Paukščiams svarbių teritorijų sluoksnį, turi būti laikomasi konkrečiam plotui nustatytų ūkinės veiklos apribojimų, kurie gali apimti draudimus suarti ar persėti pievas, pievas keisti kitomis žemės ūkio naudmenomis (leidžiama jas persėti žoliniais augalais: dobilais, esparcetais, barkūnais, liucernomis, gargždeniais, ožiarūčiais, seradėlėmis, žolinių augalų mišiniais, kuriuose baltyminės žolės yra vyraujančios, azotą kaupiančių augalų mišiniais), naikinti krūmų, įsiterpusių tarp ariamų laukų, juostas, sausinti pievas (įrengti naujas sausinimo sistemas).

Parašyta jog gali apimti draudimus nustatytus konkrečiam plotui. Čia kažkur papildomai bus aprašyta?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...