Jump to content

Duncia

Nariai
 • Pranešimai

  365
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  1

Duncia paskutinį kartą gavo apdovanojimą Birželio 28 2018

Duncia paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie Duncia

 • Rangas
  Dažnas dalyvis

Miestas

 • miestas
  Anyksciai

Paskutiniai lankytojai

2.680 profilio peržiūros
 1. Kaip visada ziauriai daug siaudo. Byra 6 - 6,5 yra smulkiu grudu, kur po zirnių stambesni grudai ir smulkiu maziau. Apie 80- 90 % pagulę. Drėgmė apie 15 vidurkis. Dar nevežti į punktą,tai neaišku rezultatai. Kaip tokiais metais lyg ir tikėjausi siek tiek geriau, bet turbūt pamazinau azoto. Su npk, 150 veiklios azoto gavę.
 2. Na mes edvina vakar pradejom, drėgmė apie 14,5 - 16,5 priklauso ar pagule kur ar ne. Siandien nuo 16,5 tesiam. Bent jau tiek rodo is bunkerio su dregnomacii pamatavus. Kas punkte bus dar neaisku. Gal ir butu galima laukti bet kombainas senas, o kulimo dar 100 ha vien zieminiu tai nesinori labai rizikuot.
 3. Kaip 2017 tikrai nebus. Bus arba blogiau arba geriau 50 ant 50. kiek mazdaug savikaina dziovinimo su nuosava dziovykle neskaitant pacios dziovykles kainos?
 4. Kokio dregnio planuojat imti siemet? Kas neturit dziovyklu turiu mintyje.Nes ziuriu kuo toliau tuo labiau su sausais nepaeis, per paskutines dvi savaites is 14 d gal 5 buvo be lietaus bet ir tos pavienes. Dar tik 2 ha kvieciu paimta. Anksciau galvojau 16 bus ir imu, bet kuo toliau, tuo labiau manau tiks ir 17 gal net 18. Vel pakeitė prognozes tai jau pirmadieni vakare vel lietus, kaip ir antradieni bei treciadieni. Po to vel kaip ir be lietaus, bet ziuriu kai jau lyja tai lyja, ziurek vel pakeis nieko nepaplanuosi.Dar vakar rode tik antradieni lietu.
 5. Duncia

  No-till

  Na va pagaliau bent vienas kažkiek aiškiau išaiškino, kaip ten su ta tiesiogine seja. Dėkui voras. Ar smarkiai suprastejo derliai, pradzioj perejus prie tiesiogines sejos? Ar čia tik pasakos kad reikia laiko kol žemės struktūra ar kas ten pasikeičia? Tipo nuo plugo jei einama tada jau i bearimine ir tik tada tiesiogine seja. Man tik truputį neaišku kodel kad ir po šių metų aukščiai aprašytų bandymų nearti, vienur tiko toks dirbimas kitur visai ne i naudą? Realiai visai nebaisi ta technologija. Tereikia traktoriaus, sejamosios, purkstuvo ir kombaino, o paskui jau vietoj ismastysi kaip kas kur.
 6. Duncia

  No-till

  Nei megstu nei nemėgstu to no tillo, tik mazai apie ji ismanau, todėl domiuosi. Visai gerai skamba nei ari nei akeji tiesiai seji Ar galėtum paaiškinti ką turi mintyje ir ūkininkui ir žemei priprasti reikia? Kokia sejomaina pas tave, glifosato daug reikia, P-K trašų spėju, mažiau sunaudojama?
 7. Na privare tiek lietaus kad keketa dienu i dirva neis ivaziuot, kad tik nebūtų 2017 scenarijus
 8. Duncia

  No-till

  Žinau kad bile koks till bet su kuom turiu su tuom ir bandau kazka. Pats suprantu kad iki no till toli, dar prie bearimines iki galo niekas neaisku. Kiek laiko reikia zemei priprast? Pora metu kazkur girdejau? Plius sėjomainoj turiu daugiamečių zolių tai kaip ir nemanau kad alinasi žemė ariant. Kaip tu pats vorai darai? Ar čia paslaptis, nes niekas iki galo nenori dalintis kaip patys daro, nes tikriausiai už dyka nesinori visko atskleist kai pats viska savo kailiu išbandai....
 9. Duncia

  No-till

  Tai parasykit man nudojantys no tilla kokie padargai būtini šiai technologijai sėkmingai veikti? Speju kombainas gerai skleidžiantis ir smulkinantis šiaudus, purkštuvas, speciali sėjamoji su trašų įterpimu, akėčios gal kokios, traktorius palačiais ratais ar net vikšrais kad mažiau mintų dirvą, trąšų barstytuvas, dar kas nors? Pernai pirmą kartą pabandžiau sėti į neartą dirvą, po ž kvietrugių, pasėta ž miežiai, suskusta dirva, sudygus pabiroms, tik gal kiek velokai, nes sudygę kvietrugiai tose vietose kur kombaino vaziuota, nelabai pasidavė naikinami mano lenkiskam skustuvui, suskusta antrą kartą. Tada trečia kartą su akėčiom skersai kad tas likusias pabiras dar pribaigt. Tada pasėta. Kaip tik šalia naują laukelį dasijungiau, tik ten po vasarinių miežių ir suariau toliau viskas tas pats. Jau nuo pat sudygimo matėsi kad artoj grazesni, kai nusikūlė ir derlius ten tikrai geresnis nei neartoj. Neartoj buvo daug tokių pustusčių pleikių, bet buvo ir tokių pat gražių kaip artoj, bet jei paėmus tą vietą kur sujungta su nearta, ten kaip su linija užrėžta artos dirvos naudai. Plius kvietrugių neartoj vietom tikrai daugokai prisimaisę. Lyginant bendrą derlių su kitu žymiai, toliau esančiu, lauku kur vient tik arta, gautas panašus bendras derlius. Dar vienam lauke irgi bandyta nearti po kvietrugių, ten su derliumi tragedija, 2,5 t mažesnis nei kirur. Vienų metų gal mažokai viską įvertinti, bet kol kas tik maža plotelį paliksiu neartai dirvai. Kažkaip daugokai man gavosi tų pustuščių plotų neartoj. Priėjau prie išvados jog kai nevienodas dirvožemis vienoj vietoj tas nearimas labai tiko, kitur visai nepaėjo korta.
 10. Būtų įdomu išgirsti naujienas apie naują paramos laikotarpį, kokie prioritetai remiami, kokios naujos programos laukia, kas ir už kiek remiama.
 11. Edvins 17 dregme, kvietrugiai 18 . Lauksim dar, gal i vakara pradzius.
 12. Duncia

  Claas kombainai (informacija)

  Ka rinktis is clasu iki 30 tukst. eur kad paskleidimas siaudu smulkinimo per visa kederi eitu? 6 metrai pats tas butu. Db turim dominator 85 su 6 metrais tai jis tik gal iki kokiu 4-5 m paskleidzia.
 13. Vakar z mieziu bunkeriuka pasikuliau. Is rankos 14 -15 dregme rode. Siandien tam paciam bunkerije pamatavau be zalionku 16 dregme, jei zalionku daugiau i dregnomati tai ir visi 18. Dar lauksim truputi. Ka patartumėt su kitu ž mieziu laukeliu daryti. Ekperimentavau seti i nearta zeme po z kvietrugiu. Tai dabar tu kvietrugiu gana nemazai vietomis. Ar laukti kvietrugiai kol sunoks ar ruostis nuoskaitoms uz dregme?
 14. Duncia

  Skiltis chemijai

  Po atributo panaudojimo ž kvieciuose pavasari,esate kas seje rapsa rudeni? Raso kad negerai o kaip praktikoj?
 15. Ant tu zodziu bepresujant pradejo kazkas cypauti, paziuriu kai sucypia uzstringa kondiskes skyvelis. Vadinasi, dirbsim be kondiskes kuri laika
×
×
 • Create New...