Jump to content

jawax

Nariai
  • Pranešimai

    516
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    1

jawax paskutinį kartą gavo apdovanojimą Balandžio 25 2016

jawax paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie jawax

  • Rangas
    Dažnas dalyvis
  • Gimtadienis 1992.06.29

Vartotojo informacija

  • Lytis
    Not Telling

Miestas

  • miestas
    Pasvalys

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. jawax

    T-150

    Sausai įkrautų būna. Ten papraščiausiai gamykloj užpila, įkrauna, o tada išpila/išvalo. Gali ilgai stovėti ir laukti pirkėjo. Motociklui tokį pirkau. Užpili elektrolitu ir gali net nekrovęs jungt. Nors papildomai pakraut dar niekam nepakenkė.
  2. jawax

    Pliurpalas

    Pas savo mamą jis dirba, tai nei bernavimas, nei svetima šalis.
  3. jawax

    koki traktoriu rinktis???

    Pagaliau per tris lapus priėjom iki atsakymo
  4. jawax

    Verslo sinergija ūkyje.

    Jei vertinant info tik dokumentuose, tada tiesa, viskas priklauso kokie duomenys paimami ir kaip pateikiami. Viena pusė nori matyt taršą, kita pusė nenori. Bet... vandens tarša maistmedžiagėmės dėl ūkinės veiklos akivaizdi. Turiu pavyzdį nuo vaikystės - vieta, kur į upę įteka upelis iš laukų(laukuose ištiesintas melioratorių). To intako baseine gyventojų vienetai, net 5 sodybų nėra, vien tik laukai, todėl gyventojų tarša minimali. Prieš 20 metų ta santaka buvo srauni, švari, tas ūpelis 3m pločio skaidraus vandens, o dabar net nebesimato vagos, žolės dvimetrinės,vanduo "filtruojasi" per jas, upėje intako vietoje susidarę žolių pusiasaliai ir tikrai ne dėl sanašų. 20 metų vien tik augalininkystės mūsų krašte tikrai prisidėjo prie vandens taršos. Aš neneigiu taršos ir taip pat neneigiu kad mes prie to prisidėjom. Tarša blogai dviem aspektais - tiesioginiu, kaip žala gamtai ir netiesioginiu, kaip žala ūkininko finansams, nes tos išplautos trąšos kainuoja.
  5. jawax

    Kaip pradėti ūkininkauti

    Jeigu tvirtai apsisprendei ūkininkauti, tai būtų kvaila nepasinaudoti tokia paramos galimybe. Vis tiek ūkininkausi, net nepajusi tų įsipareigojimų, jeigu viską teisingai darysi ir verslo plane neprirašysit nepasiekiamų rodiklių. Gyvulininkystė prioritetinė sritis, j.ū. įsikūrimo paramai šanšų daugiau nei augalininkui. Svarbiausia susitaikyt, kad bent 5m po igyvendinimo reikės ūkininkauti. Tėvai ūkininkai, sunku nebus.
  6. jawax

    Verslo sinergija ūkyje.

    Dėl darbo laiko sutinku. Jei ne gyvulius augini ir nereikia su šakėm dirbt, tada daugumoj samdomų darbų, imant visus metus, reikia daugiau dirbt, o jei dar darbas rutininis, nuo kurio stogas vaziuot gali... Kaip ir sakiau, įsivertint reikia, bet atsižvelgt ir į darbo malonumą būtina.
  7. jawax

    Verslo sinergija ūkyje.

    Kam taip nusivertini... Vienas skaičiuoja, kitas ne. Gi rašiau, kad kalbu aplamai ir niekam asmeniškai netaikiau Vien keliu neapsiribokim, daug ką galima optimizuoti, pvz didesnė priekaba-mažiau reisų, ekstensyvi kultūra-mažiau važiavimų prižiurėt ir t.t Įsivertint save nesunku - kiek su savo įgūdžiais gali uždirbt tą laiką skirdamas kitkam: dirbdamas samdomą darbą ar užsiimdadas kita veikla. Tada įvertini kiek kainuoja tavo darbo valanda. Dauguma nevertina savo darbo, laiko, supranta kad šiuo metu "uždirba" neadekvačiai mažai, lyginant su savo įgūdžiais, bet tikisi, kad ateityje bus geriau. Ta geresnės ateities viltis užkoduoja genuose, viskas gerai, jei dar bent oriai gyvent galima, tada pateisinama, nes ne viskas pinigais matuojama, veikla turi teikt dar ir džiaugsmą
  8. jawax

    Verslo sinergija ūkyje.

    Nesupykit, niekam asmeniškai netaikau, bet visiems reikėtų dalykiškiau bendraut, o ne jaustis įžeistais ir pažemintais. Kartais kritika naudinga, o diskusijose gimsta tiesa. Tęsiant į temą: neaiškinkit kad kiekvienas skaičiuojat geriausius transporto judėjimo maršrutus, vertinat savo darbo valandas, detalizuojat menkiausias išlaidas ir pan. Turiu artimą grudų pirkimo vadybininką, bendrauja tiek su stambiais 1000ha+ ūkiais, tiek su smulkiais. Bendraujant su ūkininkais dažnai paklausia, ar jie žino savo užaugintų grūdų tonos savikainą, neprašo įvardint, tik taip pasidomi, ir visų nuostabai dauguma nežino. Pažiūrėję praėjusių metų buhalteriją tikrai kiekvienas rastų tos tonos savikainą (ir tai nevertinant savo sugaišto laiko jei ūkyje dirba tik vienas pats). Kas iš to išplaukia? Atsakymas: jei darai kaip kolega @grazbek gamybinį planą, gali įvertint sprendimus realiu laiku, palygint juos su ankstesniais. O jei nedarai? Tada neskaičiuodamas tikrai "degini" pinigus. Kai reikia sprendimus priimt greitai, gali palyginti nebent su nuotrupom atmintyje, kurios kažin ar patikimos. Ar dauguma iš čia esančių žinome kiek, pvz, iki birželio 19 mums kainavo konkrečios kultūros hektaras? Arba kokia šiuo metu žiemojančių kviečių hektaro savikaina? Ar ji didesnė nei pernykštė tokiu laiku? Nieko pikto nenoriu pasakyt, bet mes dauguma tikrai per mažai skaičiuojame (jei visi skaičiavimai vien tik galvoje, dar abejoju ar 100% tikslūs). Kas valdo duomenis, tas valdo pasaulį.
  9. jawax

    ES parama 2014-2020 m. Investicijos į materialųjį turtą

    @buster540 nebūtinai žemė nuosava. Padarai panaudos arba nuomos sutartis visam įgyvendinimo ir kontroles laikotarpiui (5-7metam) ir gali bandyt teikt paraišką.
  10. jawax

    koki traktoriu rinktis???

    Pirmame poste pamatęs susilaikiau nepamokęs, bet antrą kartą pasakysiu: P.S. - Post scriptum. P.P.S - Post post scriptum.
  11. jawax

    Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

    Tas įsipareigojimas gąsdina, ar verta apsiribot dėl eurų. Pinigai nesimėto, laiške rašė apie 6000, dabar atsiuntė kitą, pasitikslinus dar telefonu, kaip ir pakilo iki 60% nuo paraiškos sumos, tai be gyvulių 30k gaunasi. Iš savęs dar 30k reikia(10k pvm). Apsisprendimo momentas. Faktas, kad čia pirmas ir paskutinis šansas pasinaudoti parama, nes modernizavime standartinis mažas augalininkystės ūkis neturi vilčių. Bet...visą verslo planą atnaujint reikia, galima sakyt parašyt naują per 6 dienas. Registrų centras, komerciniai, ruošimas. Viskas reikalauja laiko ir lėšų.
  12. jawax

    Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

    Atnaujinai verslo planą ar atsisakei? Jei atnaujinai, spėjai per 10 dienų viską sutvarkyti?
  13. jawax

    Zymeto Kuro Kaina

    70 litrų. Va toks, piusi fitras https://www.fueltankshop.co.uk/piusi-clear-captor-particlewater-fuel-filter/p5123
  14. jawax

    Zymeto Kuro Kaina

    Ką ir norėjau pasakyt, niekas iš šalies nepripylė. Pats prisileido į baką iš talpos, nes pilsto be filtro/atstoiniko. Laikom kurą metalinėj cisternoj ir visada po žiemos kondensato būna, jei talpa ne sklidina. Bet kokiu atveju geriau statyt filtrą išpilstymui, nei po to kišt tūkstančius į remontą. Net jei ir su vandeniu tiekejas atvežė, filtras būtų padėjęs.
  15. jawax

    frontaliniai krautuvai

    Koks čia skirstytuvas? Metal fach uždėtas walvoil sdm 122, tai jam troso antgalis išsisuka, o čia, kaip iš komentaro supratau, fiksuoja kaištukas.
×