Jump to content

gerasukis

Nariai
 • Pranešimai

  835
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  15

gerasukis paskutinį kartą gavo apdovanojimą Vasario 4

gerasukis paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie gerasukis

 • Rangas
  Patyręs dalyvis

Miestas

 • miestas
  Kaimo pakraštys

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. gerasukis

  Zymeto Kuro Kaina

  Panašu, kad naftos kainos pajudėjo iš mirties taško į viršų, apsidraudimui patarčiau užsipirkt
 2. gerasukis

  frontaliniai krautuvai

  Sakyčiau kosmosas, kaip už tokią konstruciją, nes yra kur kas stipresniu rėmu ir pigiau. Asmeniškai pirkau metal-fach mt-02 su 2.3m kaušu, rulonų žnyplėm, didmaišių kėliku ir pilnu sumontavimu, už viską gavosi berods 4400€ su PVM. Kabinu po pilną kaušą žvyro ir jokių bėdų. Tiesa, teisybės dėlei, žvyrui dabar rinkčiausi iki 1,9-2m kaušą, nes su maniškiu šiek tiek gaila traktoriaus, ypatingai, kai reikia su pilnu didensį atstumą pavažiuot ir dar per visokias duobes.
 3. gerasukis

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Gal kam bus naudinga. Nes mano akimis tai čia žiauriai gera pataisa, padėsianti sutaupyti nemažai pinigų.
 4. gerasukis

  Grūdų kainos pasaulyje, Ateities sandoriai, MATIF, LIFFE

  O kam idomu, ar LT peržiemos žieminiai ar ne? Ne LT diktuoja rinkos kainas, čia tik kibiras grudų iš viso aruodo. Jūsų teisė rinktis fiksuoti ar ne. Bet paskui nesistebėkite, kad fiksuodami 4 kart iš 5 pralošiate. Nes mano subjektyvia nuomone reikia fiksuoti "aukštą" kainą, o ne tada kai jau ji stabiliai nukritusi ir laikosi vietoje. O argumentas, kad va dabar daugiau nei pernai tokiu pat matu fiksuojama kaina tai ką žinau, man daugiau negu keistas. Ir ar baisiai laimingi buvot kai per javapjūtę kainos kilo nebe dienom o valandom. Bet kokiu atveju su savo pinigais galite daryti ką tik norit.
 5. gerasukis

  Grūdų kainos pasaulyje, Ateities sandoriai, MATIF, LIFFE

  Ta prasme, o koks čia tiklas fiksuot kaina, kuri yra mažesnė net už šiuo metu perkamą kainą? Savo noru atiduodat būsimo derliaus pelno dalį? Garantijos duot negaliu, nes dėja neturiu krištolinio rutulio, bet jei kas paklaustų, tai iš techninės analizės pusės didesnė tikimybė, jog kaina bus didesnė nei dabar ar bent pasieks savo pernai metų rūgpjūčio kainos lygį. Va tada galima apsidraudimui fiksuot.
 6. gerasukis

  Trašų kainos

  Nežinau kur tu žiūri, bet aš matau kviečių trendą į viršų virš EMA 50 savaitiniam, kas rodo, kad metam įsibėgėjus galim sulaukti dar geresnių kainų nei pernai, o dujų ir karbamido kaina ritasi kaip nuo uolos, kas labai tikėtina, kad kainuos pigiau nei pernai (ką prognozavau jau berods lapkričio mėn.) jei nebus didelio atšokimo. Čia dujų grafikas
 7. gerasukis

  Kaip pradėti ūkininkauti

  Seniai jau viskas suskaičiuota jei 7 rulonus iš ha suki gaunais ant 0, jei mažiau pigiau nusipirkt. Bet vėl rulonas rulonui nelygus, čia kalbu apie 1.3m tvirtai tinkliuku susuktus rulonus, užsenietiškais presais. Bet jei jūs išlaidas vertinat tikaip sudegintą kurą tai nėr ką ir kalbėt. Aišku turint savo presą turbūt nepirksi rulonų...
 8. gerasukis

  Kaip pradėti ūkininkauti

  Smulkiam ūkyje kaip taisyklė reikia dirbti daug sunkiau nei dideliam. nes labai mažai mechanizacijos. Čia esmė tame, kad smulkus ūkis iki 50 ha prastų žemių su vien tik nuoma tikrai nėra pelningas, tačiau dažnu atveju prisideda vienas ar kitas lengvinantis faktorius dėl ko save ir apgaudinėjame. Net pencijos "neužsidirba" toks ūkis kad ir su 40 metų stažo ūkininkavimo, o juk dirba tikrai daug sunkiau, nei kokia vadybinkė ofise. Vieni nenori nieko keisti, kiti negali, treti neturi galimybių staiga persikelti į miestą, dar kiti jau susitaikę ir jiem gerai... Daug priežąsčių. Nukrypom čia jau labai į asmeniškumus ko nereikia daryti, bet mano sąlygomis aktyviai ūkininkauti finansiškai neapsimoka, todėl pasibaigus paramos administravimo laikotarpiui visur įsėsiu pievas ir pardavinėsiu rulonus arba tik smulkinsiu. Net SSRS laikais mūsų kolūkis gamindavo pagrinde žolės miltus ir juos keisdavo į kitus pašarus, o tai daug ką pasako apie žemių potencialą.
 9. gerasukis

  Kaip pradėti ūkininkauti

  Na kažkodėl sunku patikėt, kad tiek už pieną gaunat, bet na tarkim gaunat. Gerai tokiu atveju jūsų ūkis pelningas. bet ką tas keičia? gauti 100-200€ pelno per mėn. atmetus visas išlaidas, tai čia tas orus gyvenimas kaip pagrindine veikla? Nes su karvėm, veršiais ir dar avim, tai čia antro darbo jau tikrai nepadirbsi ir išeiginės ar biuletenio nepasiimsi. Bet jei jums gerai, tai ir man gerai. Kiekvieno teisė rinktis. Bet dažniausiai į savo vietas padeda sustatyti pajamų išlaidų užsirašymas. Ne tų kurių noriu ar prisimenu, bet visų susijusių. Skaičiai niekad nemeluoja.
 10. gerasukis

  Kaip pradėti ūkininkauti

  Na gerai grįžtam prie to pačio. Visgi nelabai suprantu iš kur jūs gaunate 3000€ išmokų, nes paprasti mirtingieji tegautų apie ~ 1500-2000€ bet tiek to, sakykime ten susietoją gaunat už karves, pirmi ha ir t.t. Dar papildomai gaunate € priduodant pieną, greičiausiai po 0,13€ dar kokius 500€, nes gi daugiausiai kiek supratau suvartojate. viso ūkio pajamų 3500€ Išlaidos: 1500€ žemės nuomą. Gerai jūs jos nemokat, bet galima sakyt, kad ją jūs iš savęs nuomojatės, nes bet kuriuo metu atsisakius ūkio ją galima būtų išnuomoti ir gauti pajamų. Pašarai. Kiek supratau ~3 karvėms 60 rulonų ~ 900€ + šiaudai, premix'ai, grudai, elektra, vanduo, kuras ir t.t. dar kokie na labai taip optimistiškai minimum 600€ tai trijų karvių išlaikymas per sezoną 1500€ jau neskaitant, kad žiauresnio boso už karvę nėra ar audra ar lijundra nustatytu laiku jau turi būt isikibęs į karvės tešmenis. Vėl gi paprasti mirtingi privalomai draudžiami sveikatos draudimu, o turėdamas ~10 ha ir karvių turėtų berods gautis virš 2 EDV, kas reikštų 38,74 x 12 = 464.88€ Neįtraukiu ten haltuščikų kuriuos samdot, nei žemės mokesčio, veterinaro paslaugų, pažymų ar kitų daugybės, DAUGYBĖS susijusių išlaidų bet esmę pagavot. Taigi išlaidų turime 3464.88€. Mūsų super duper pelnas gaunasi 35.12€ WOW! Beg gi sakysit, gerasukis gi tu nusišneki, nemoku aš nei nuomos ir pašarus pati pasiruošiu (samdau) o ir PSD nereikia mokėti, nes invalidumą turiu. Tačiau čia ir yra esminis dalykas, kad jūsų visas ūkio pelnas ir susidaro tik iš to, kad nemokate niekam nuomos ir turite lengvatą PSD. O pašarai jei taip grubiai paskaičiavus ir viską tektų samdytis, dar klausimas ar ne brangiau gautusi. Tai galime drąsiai padaryti išvada, kad smulkus 10 ha ūkis yra visiškai nuostolingas, ir galėtumėte jį lengva ranka uždaryti ir išnuomoti savo žemes, kas jūsų atveju būtų protingiausias sprendimas.
 11. gerasukis

  Kaip pradėti ūkininkauti

  Mano filosifija nereidžia investuoti į gerbūvį, kol nėra užtikrintų pajamų srauto. Bet tas srautas vis dar keliauja į ūkio išlaikymą. Aš suprantu, kad gal kai kam atrodo tai kaip kliedesiai. Turėdamas jūsų sąlygas gal irgi kitaip galvočiau. Taip sakant nepabuvęs kito žmogaus kailyje nesuprasi. Iš kitos pusės nebūtina ir kiekvieno žiniuonio klausyt, bet bent įsiklaysyt ką kalbą ir kodėl taip galvoja tikrai verta.
 12. gerasukis

  Kaip pradėti ūkininkauti

  Kaip dabar prisimenu, prieš pradėdamas turėjau tuo metu man didelę krūvą pinigų ir užsidegimą, kad čia tikrai verta eiti ir "stabilus verslas". Dabar turiu už tuos pinigus pripirktų geležų, kurie kai ateis laikais bus kartais nuvertėję, kelis lopinius žemės, investicijas į ūkį, kurių nieks matereliai neįvertins ir viltį - kad rytoj bus geriau. Ir tikrai bus, bet ne visiems.
 13. gerasukis

  Kaip pradėti ūkininkauti

  wow wow. sustokim šitoje vietoje. "Geresnės pajamos" tai dar nereiškia geresnis pelnas. Jei padarytumėte detalią, analizę tai pastebėtumėte, kad per paskutinius 20 metų produkcijos kaina dažnu atveju keitėsi nežymiai, o dėl veikiamos infliacijos viskas pabrano ne procentais o X'ais, Butai, namai, žemė, paslaugos ir t.t.. Dėl spaudimo iš abiejų pusių - pardavimo kainos ir savikainos ūkininko dalis darosi vis kudesnė. Todėl kas turi ne gerų o vidutinių ~100ha praktiškai viską pravalgo. O tie kas valdo 300+ gerų žemių kaip pats puikiai gyvena ir nemato, kad liaudis tai plika. Nors kai kurie optimistai vis dar tiki, kad turėt ko pavalgyt ir šiltą bakūžę yra gero gyvenimo sinomas. Ir nepamirškim, kad retas kuris turi nuosavos žemės po 200 ha. Šiais laikais žmonės ir nuomą moka kas ir sudaro liūto dalį. Kai kuriems apsukriems individams jos mokėti nereikia, todėl ir gyvena kaip ponai, nes savu laiku, buvo tinkamose pareigose ir padėjo reikiamus parašus tinkamoje vietoje...
 14. gerasukis

  Kaip pradėti ūkininkauti

  Na tu būtum mano herojus, jei bent puse to PELNO sugebėtum sugeneruot iš ha kaip ir pats pastebėjei mano pelkėse ir smėlynuose. Tiesa iš 60 ha turiu ir 2 ha gero molio, bet jie tikrai didelės ytakos nedaro. Nu jūs duodat, atrodo, kad pas visus vien tik moliai ir byra nemažiau 8 t. O jei taip ir yra tai lenkiu prieš jus galvą ir linkiu ilgai ir pelningai ūkininkaut toliau.
 15. gerasukis

  Kaip pradėti ūkininkauti

  Aplamai ūkininkavimas yra ūbago verslas. Bet bandoma visada susireikšminti, kad darome kažką DIDINGO! Čia kaip prie bokalo susitinki, tai visi tokie verslininkai, protingi, viską žino viską moka. Bet realiai tai nieko taip ir nepadaro...
×