Jump to content

Biomas purškalai


Patrikasska

Recommended Posts

On 2022-01-15 at 19:35, yogop pranešimas:

neverta naudoti netgi šiaudų mineralizaciją skatinančius?

Manau, kad klystate. Rudenį šiaudų mineralizacijai buvo panaudotas  BioSplito ir tikrai nesigailėjau. Rapsas tikrai geriau pasisėjo. Nebuvo jokio šiaudų stumimo, tolygiau sudygo rapsas. Taip išeina, kad verta. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 19 valandų, Rimelis pranešimas:

Manau, kad klystate. Rudenį šiaudų mineralizacijai buvo panaudotas  BioSplito ir tikrai nesigailėjau. Rapsas tikrai geriau pasisėjo. Nebuvo jokio šiaudų stumimo, tolygiau sudygo rapsas. Taip išeina, kad verta. 

O gal tiesiog smulkintuvas šiaudų gera darbą atliko ir paskleidė tolygiai? Kombaino vairo ir sėdynės tarpinė gera gal? Darei kontrole tame lauke su nenupurkštu ruožu, kad skirtumą pamatyti?  + skutimas koks ar koks kitas įdirbimas buvo šiaudų įterpimui? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 19 valandų, Rimelis pranešimas:

Manau, kad klystate. Rudenį šiaudų mineralizacijai buvo panaudotas  BioSplito ir tikrai nesigailėjau. Rapsas tikrai geriau pasisėjo. Nebuvo jokio šiaudų stumimo, tolygiau sudygo rapsas. Taip išeina, kad verta. 

Man labai patinka mato vienetas " tikrai geriau"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasvarstykim, kiek tas yra "daug" mineralinių trąšų, nuo kokios dozės prasideda "sėdėjimas ant adatos"?

Aš nesakau, kad tai nesamonė, bet kiek iš čia esančių gali sau leisti negauti derliaus kokius 4 ar 5 metus, nes supratau, kad tam reikia laiko.

Aš negaliu. Ar norėčiau, - taip.

Tačiau situacija yra kiek kitokia, beja vien netrešti ir nepurkšti neužtenka. Esmė juk bio įvairovė, tai gal ir kalbam atverstom kortom. Čia šitiek dedamųjų, kad vargu ar kuris visas ir išvardins. Tai gal reiktų ir pradėti istoriją nuo pradžių, kad pradžia - sėjomaina, po to no till arba atvirkščiai, no o po to aukštasis pilotažas, cover cropai, dvinarės kultūros ir bile kas kita ko net nežinau.

Juk arti tai nebegali kategoriškai. Tai mano galva purkšti bakterijas ir gadinti dirvą toliau yra ne kas kitą kaip Sizifo darbas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atrodys išsišokėliškai, bet smalsu paklausti ar esate sertifikuoti ekologines gamybos subjektai ir jei ne, tai kodėl, taigi visiškai jokios chemijos ir trašu? Labai patiko pavizdys su kaimo šokiais, kas nutikdavo chebrai priklydus i kito kaimo šokius ? Gaudavo pi*di tai ir su bakterijom biologija chemija  jas sudaužo. Geriausia atrasta bakterija, tai keturkojai su ragais kuriems sukreiki tuos pačius šiaudus. Bakteriju purškima purkštuvu, na tikrai nepavadinčiau organine žemdirbyste. Kad sistema veiktu turi būti grandine, grandinės nera sistema nefunkcionuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bakterijos ir jų veiksmingumas nėra pamatuojamas dalykas. Jos iš niekur neatsirado ir niekur nedingsta. Tiesiog gal koncentracija dirvoje yra skirtinga. Man atrodo paprasčiau sukurti draugiška aplinką bakterijoms ir jos dirbs mano naudai. Nei aklai purkšti preparatais ir tikėtis, to ko nebus.  Gal klystu? Jei ką nepykit ir pataisykite. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , voras pranešimas:

 

Atsiprašau už nenuovokumą, man arti = skusti, tas pats žemės sumaišymas.

 

 

Gal galima plačiau , nes jeigu kas nors kitas būtu taip pasakęs  ,būčiau palaikęs už pezalą bet išgirdus tokį teiginį iš voro , tai suabejojau savo žiniomis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai čia pezalas ir yra, juk pridedu, kad man tai tolygu, skiriasi tik dylančios dalys ir greičiai. Esmė juk ta pati, apnuogini dirvožemio "vidurius" ir atverti juos saulei, kad ultravioletiniuose spinduliuose viskas taptų sterilu. O jei dar pasigilint į anaerobines ir aerobines bakterijas, mikorizę, kapilarus ir visą kitą gaunasi, jog su plūgu žudai dirvožemį tiesiogine žodžio prasme. Su skutiku irgi, tik ne taip intensyviai priklausomai nuo darbinio gylio.

Na daugiau nebesiplėsiu, esmę, manau, išdėsčiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pavasarį išbandžiau būtent biomaso bakterijas kviečiuose iki tol buvau irgi gan skeptiškas, bet panaudojus skepticizmas dingo. Kontrolėje buvo apie 2 (1,8 jei tiksliai) atmesti segmentai kur purkšta 0-1 (0,5 tiksliai). Tie kurie sakot, kad purkšti neapsimoka, nes tiesiog sukursite palankias sąlygas ir turėsit bakterijų viskas gerai tik yra, pora bet. Pirma palankios sąlygos bakterijoms yra pievose, bet ne javų laukuose, nes nemanau kad įmanoma daugumai atsisakyti fungicidų ir herbicidų bei sėti tik notill. Antra kaip sukontroliuosit kad dirvoje būtų tos bakterijos, kurių reikia mums ir mūsų augalams, nes būtent blogosios bakterijos ir grybai yra daug atsparesni nepalankiems veiksniams nei gerieji ir blogieji dauginasi greičiau. Manykit kaip norit visada bus galvojančių priešingai  ir besipriešinančių, bet aš visai atvejais geriau panaudosiu bakterijas nei papildomai trąšų sintetinių trąšų. Tuo labiau, kad kaina ypač dabar bakterijų pusėje. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, Gintas. pranešimas:

Pavasarį išbandžiau būtent biomaso bakterijas kviečiuose iki tol buvau irgi gan skeptiškas, bet panaudojus skepticizmas dingo. Kontrolėje buvo apie 2 (1,8 jei tiksliai) atmesti segmentai kur purkšta 0-1 (0,5 tiksliai). Tie kurie sakot, kad purkšti neapsimoka, nes tiesiog sukursite palankias sąlygas ir turėsit bakterijų viskas gerai tik yra, pora bet. Pirma palankios sąlygos bakterijoms yra pievose, bet ne javų laukuose, nes nemanau kad įmanoma daugumai atsisakyti fungicidų ir herbicidų bei sėti tik notill. Antra kaip sukontroliuosit kad dirvoje būtų tos bakterijos, kurių reikia mums ir mūsų augalams, nes būtent blogosios bakterijos ir grybai yra daug atsparesni nepalankiems veiksniams nei gerieji ir blogieji dauginasi greičiau. Manykit kaip norit visada bus galvojančių priešingai  ir besipriešinančių, bet aš visai atvejais geriau panaudosiu bakterijas nei papildomai trąšų sintetinių trąšų. Tuo labiau, kad kaina ypač dabar bakterijų pusėje. 

Nelabai sutinku,prie ko pievos ir javai, ir ten ir ten gali būti tos sąlygos,o kad blogosios bakterijos dauginasi greičiau, tai kažkaip neįtikėtina, mano manymu jei sąlygos geresnės blogom bakterijom tai jos ir daugysis geriau ir atvirkščiai:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, voras pranešimas:

Pasvarstykim, kiek tas yra "daug" mineralinių trąšų, nuo kokios dozės prasideda "sėdėjimas ant adatos"?Aš nesakau, kad tai nesamonė, bet negauti derliaus kokius 4 ar 5 metus, nes supratau, kad tam reikia laiko.

Aš negaliu. Ar norėčiau, - taip.

Tačiau situacija yra kiek kitokia, beja vien netrešti ir nepurkšti neužtenka. Esmė juk bio įvairovė, tai gal ir kalbam atverstom kortom. Čia šitiek dedamųjų, kad vargu ar kuris visas ir išvardins. Tai gal reiktų ir pradėti istoriją nuo pradžių, kad pradžia - sėjomaina, po to no till arba atvirkščiai, no o po to aukštasis pilotažas, cover cropai, dvinarės kultūros ir bile kas kita ko net nežinau.

Juk arti tai nebegali kategoriškai. Tai mano galva purkšti bakterijas ir gadinti dirvą toliau yra ne kas kitą kaip Sizifo 

Voras nėra ten jokių 4-5 mažiau derlingų metų. Gauni stabiliai  ta pati derlių, o gal net ir geresni (Strip tille ) ką ir tavo kaimynai. Susimažines trašas 30-40% susimažines cheminius purškimus 50-60% ir dadėjęs i visą šitą reikalą  biologinius produktus + tarpiniai pasėliai. Ir varai atsipūtęs negalvodamas apie 200-250vm azoto kainą hektarui ar 3× fungicidinių ir augimo reguliatorių miksą ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Vilius pranešimas:

Voras nėra ten jokių 4-5 mažiau derlingų metų. Gauni stabiliai  ta pati derlių, o gal net ir geresni (Strip tille ) ką ir tavo kaimynai. Susimažines trašas 30-40% susimažines cheminius purškimus 50-60% ir dadėjęs i visą šitą reikalą  biologinius produktus + tarpiniai pasėliai. Ir varai atsipūtęs negalvodamas apie 200-250vm azoto kainą hektarui ar 3× fungicidinių ir augimo reguliatorių miksą ;)

O jeigu viena fungicida tenaudoji, per kuria vieta ta 50proc dar mažinsim ? Pusine norma kad pratintume augala apsvaigti po biški ? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol pats neisbandysi tol nezinosi duoda naudos tos bakterijos ar ne.As galvoju paimsiu koki mazesni lauka ir paekspirementuosiu kelis metus, paliksiu kontrole toj pacioj vietoj,pamazinsiu chemijos, trasu ,ar visai neduosiu. Tada tikrai zinosiu ar yra nauda ar ne.Nors asmeniskai manau kad geriausia trasa meslas,ten ir bakteriju sociai,tik kad darbo su juo daugiau ir kiekio didesnio reikia nei mineraliniu trasu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...