Jump to content

Už kiek perkate žemę?


trifke

Recommended Posts

Nera tarp kaimynu ukininku susitarimo, kad nuomos nekelt,moketi uz zeme iki vidutines rinkos kainos.Kaip pvz. is gyvulinninku girdziu: zinai savininkas deklaruojasi, as zole nusisienauju,ar nusiganau,kura pasiimu,turiu pasaro galvijams.

Kas liecia lenkus,tai Lazdiju rajone pazystu ukininka, kuris augina bulves ir zemes Lenkijoje nuomuojasi pigiau, nei tame Lazdiju rajone.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nera tarp kaimynu ukininku susitarimo, kad nuomos nekelt,moketi uz zeme iki vidutines rinkos kainos.Kaip pvz. is gyvulinninku girdziu: zinai savininkas deklaruojasi, as zole nusisienauju,ar nusiganau,kura pasiimu,turiu pasaro galvijams.

Kas liecia lenkus,tai Lazdiju rajone pazystu ukininka, kuris augina bulves ir zemes Lenkijoje nuomuojasi pigiau, nei tame Lazdiju rajone.....

Gerbemasai o kaip kitaip plesies, eini ir siulai zmogui didesne suma palankesni apmokejimo buda tada jau jis sprendzia ka darys eina pas esama nuomininka ir siulo jau naujas salygas.

esu nusistates suma kura galiu leist moket uz Ha bet ta suma gali padidet jai atsiranda tam tikros salygos.

Sumos NEATSKLEISIU, nes tuoj cia pasipils asaru pakalne

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nera tarp kaimynu ukininku susitarimo, kad nuomos nekelt,moketi uz zeme iki vidutines rinkos kainos.Kaip pvz. is gyvulinninku girdziu: zinai savininkas deklaruojasi, as zole nusisienauju,ar nusiganau,kura pasiimu,turiu pasaro galvijams.

Kas liecia lenkus,tai Lazdiju rajone pazystu ukininka, kuris augina bulves ir zemes Lenkijoje nuomuojasi pigiau, nei tame Lazdiju rajone.....

Gerbemasai o kaip kitaip plesies, eini ir siulai zmogui didesne suma palankesni apmokejimo buda tada jau jis sprendzia ka darys eina pas esama nuomininka ir siulo jau naujas salygas.

esu nusistates suma kura galiu leist moket uz Ha bet ta suma gali padidet jai atsiranda tam tikros salygos.

Sumos NEATSKLEISIU, nes tuoj cia pasipils asaru pakalne

Kaip gerai kad tokių kaimynų varijotų :o šalia neturiu. Pas mus kainos yra daug maž vienodos ir niekas nelaksto pas žemės savininkų kad atimti žemės ha iš kaimyno. Buvo viena senutė pakėlusi ragus ir už ha paprašė didesne kaina. Aš atsisakiau mokėt ir viena meta jos nedirbau aplakstė visus aplinkinius kaimynus bet visi pasakė ta patį jai ''kai jis pats pasakys kad tos žemės atsisako tai tada ir ateik''. Tad aš tikrai galiu džiaugtis kad tokius kaimynus turiu su kuriais miela bendraut :D:D:D !!!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip gerai kad tokių kaimynų varijotų :o šalia neturiu. Pas mus kainos yra daug maž vienodos ir niekas nelaksto pas žemės savininkų kad atimti žemės ha iš kaimyno. Buvo viena senutė pakėlusi ragus ir už ha paprašė didesne kaina. Aš atsisakiau mokėt ir viena meta jos nedirbau aplakstė visus aplinkinius kaimynus bet visi pasakė ta patį jai ''kai jis pats pasakys kad tos žemės atsisako tai tada ir ateik''. Tad aš tikrai galiu džiaugtis kad tokius kaimynus turiu su kuriais miela bendraut :D:D:D !!!!!

Tiesa, geras kaimynas uz broli sakoma artimesnis.Panasiai ir pas mus buvo, siulydavo man, paklausdavau kaimyno kodel man siulo, kodel nenori dirbt, kaimynui siulydavo, ta pati darydavo.Iki... sako drauga pazinsi puda druskos suvalges.Na o kai tas draugas dar ir klasiokas, ir viename suole sedeje...Pirmiausiai is pijokeliu uz bambali zemes supirko, paskui apetitas isaugo.Klausiu tokio zmogelio kodel pardavei, juk sutare buvom kad jei sugalvosi man pirma sakysi.Amziuj tas zmogus, sako labai prase...Po siai dienai laksto pas savininkus ir siulo daugiau, tik tie zmones kaip zmones, sako sutariau su zmogum ir dirbs jis kiek beduosi.manau daug pasakys tai, kad vienais metais apare i raziena bandymui pasetus kviecius.kaip paprastai, nei pardavejas, nei tas "klasiokas" pardaves ar nupirkes zeme nepranesdavo, geriausiu atveju bebaigiant art lauka skambutis.Tad jei turesite reikalu su Selynes "dvarelyje" gyvenanciu klasioku, galesiu pakonsultuot tam tikrais klausimais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nera tarp kaimynu ukininku susitarimo, kad nuomos nekelt,moketi uz zeme iki vidutines rinkos kainos.Kaip pvz. is gyvulinninku girdziu: zinai savininkas deklaruojasi, as zole nusisienauju,ar nusiganau,kura pasiimu,turiu pasaro galvijams.

Kas liecia lenkus,tai Lazdiju rajone pazystu ukininka, kuris augina bulves ir zemes Lenkijoje nuomuojasi pigiau, nei tame Lazdiju rajone.....

Gerbemasai o kaip kitaip plesies, eini ir siulai zmogui didesne suma palankesni apmokejimo buda tada jau jis sprendzia ka darys eina pas esama nuomininka ir siulo jau naujas salygas.

esu nusistates suma kura galiu leist moket uz Ha bet ta suma gali padidet jai atsiranda tam tikros salygos.

Sumos NEATSKLEISIU, nes tuoj cia pasipils asaru pakalne

Kaip gerai kad tokių kaimynų varijotų :o šalia neturiu. Pas mus kainos yra daug maž vienodos ir niekas nelaksto pas žemės savininkų kad atimti žemės ha iš kaimyno. Buvo viena senutė pakėlusi ragus ir už ha paprašė didesne kaina. Aš atsisakiau mokėt ir viena meta jos nedirbau aplakstė visus aplinkinius kaimynus bet visi pasakė ta patį jai ''kai jis pats pasakys kad tos žemės atsisako tai tada ir ateik''. Tad aš tikrai galiu džiaugtis kad tokius kaimynus turiu su kuriais miela bendraut :D:D:D !!!!!

tai gal jusu kaime keli ukininkai zemes sumeme ir viskas, o pas mus kaime gal 10 ukininku zeme yra didesneis ar mazesniais gabalais. didieji tik ir nori mazuosius isstumt kad nesimaisytu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Žemės ūkis. Savininkai laukia kainų kilimo, ūkininkai kalba apie burbulą

Iš žemės ūkio paskirties sklypų rinkos bėga spekuliantai

Didieji žemės valdytojai ir ūkininkai pažymi, kad auga žemės ūkio paskirties sklypų pasiūla – juos siūlo iš aktyvaus ūkinininkavimo nusprendę pasitraukti žemdirbiai ir spekuliantai, taip ir nesulaukę kainų šuolio bei didesnių ES tiesioginių išmokų. Kita priežastis, investuotojus verčianti trauktis, yra baimė, jog pajamoms neaugant didės mokesčiai. Nuo šių

metų įsigalios iki 4% žemės mokestis už nedirbamus plotus, pateikti įstatymai, griežtinantys stambių ūkių

plėtrą. Ribojamos gyvulininkyste neužsiimančių valdų savininkų galimybės gauti tiesiogines išmokas. Kita

žemės ūkio paskirties žemės rinkos sujudimo priežastis – dveji iš eilės metai ūkininkams buvo pelningi ir jie

turi lėšų. Kiek tęsis pelningas etapas, niekas negali nuspėti.

„Vis daugiau sklypų siūlo įmonės ir finansinės grupuotės, kurios plotus pirko ne gamybai, o vertino kaip

investicijas. Prieš tai metus buvo štilis. Spėju, kad jie tikėjosi greitesnio kainų kilimo, kai su ES

vidurkiu susilygins tiesioginės išmokos“, – svarsto Jonas Talmantas, Ūkininkų sąjungos pirmininkas, pats

kartu su šeima jis dirba 1.300 ha. Jis prognozuoja, kad kainos kris, nes kol kas niekas neskuba kloti prašomų

sumų.

„Turime pasiūlymų pirkti tiek ūkių, kad jei visus įsigytume, valdytume didesnius plotus nei dirbame dabar“, –

giriasi Ramūnas Karbauskis, UAB „Agrokoncernas“ savininkas.

Pervertinta žemė

„Bliūkšta žemės ūkio paskirties žemės kainų burbulas. Skaičiuojant pagal prognozuojamas ateinančio finansinio

laikotarpio išmokas, dabar sklypai atsipirktų tik per keliolika metų“, – skaičiuoja p. Talmantas. Jis spėja,

kad didžiuosius investuotojus spaudžia pinigus skolinę bankai, o grąža iš investicijų nėra tokia, kaip

tikėtasi.

Žemės kaina jau kelerius metus auga nežymiai. Potencialių pirkėjų taip pat nedaug. Žmonės stebi rinką ir

neskuba skirtis su pinigais.

„Žemės ūkyje pelningi tik kas kelinti metai, nes šis verslas priklausomas nuo gamtos ir biržų. Iš sukauptų

lėšų paprastai nuostolingu laikotarpiu reikia išlaikyti ūkius“, – cikliškumo įtaką pabrėžia p. Talmantas. Jis

pažymi, kad visgi pagrindinis ūkių plėtros šaltinis kol kas yra ES parama – vien savo lėšomis mūsų žemdirbiai

negalėtų taip vystyti ūkių.

Siūlo ir mainus

„Kiekvieną savaitę gauname tarpininkų ir savininkų pasiūlymų. Matome, kad iš žemės ūkio gamybos traukiasi

garbaus amžiaus ūkininkai ir spekuliantai“, – pokyčius rinkoje jau kuris laikas stebi ir p. Karbauskis.

Tiesa, potencialūs žemės pardavėjai ypač reikalauja paisyti konfidencialumo. Pasiūlymai pateikiami toli gražu

ne viešai ir ne kiekvienam.

Kita vertus – tai numato ir žemės ūkio paskirties sklypų pardavimą reglamentuojanti tvarka. Pirmiausia

sklypą reikia pasiūlyti jį nuomojančiam ar dirbančiam asmeniui arba bendrovei. Paprastai tai didieji šalies

žemės savininkai. Kitas procesas – daugėja mainų pasiūlymų. Taip siekiama stambinti valdas.

„Jei žmogus planuoja trauktis, dabar tinkamas laikas, nes stambūs ūkiai po gerų metų turi pinigų plėtrai“, –

siūlo p. Karbauskis.

Konkuruoja su Rusija

„Pasiūlymų gauname daug, tačiau už nerealius pinigus šluoti sklypų neskubame. Matome, kad traukiasi

spekuliantai, nes suvokia, kad jei jiems reikės mokėti už apleistas žemes, o ūkininkams bus prasti metai,

išparduoti plotus bus sudėtinga“, – kolegoms pritaria Vilius Kaikaris, UAB „Šiaurės vilkas“ generalinis

direktorius. Jis

skaičiuoja, kad siūlomi 100–500 ha plotai išskaidyti mažais gabalais.

Bendrovė valdas plečia, jei sklypas yra patrauklioje geografinėje vietoje. Pono Kaikario vertinimu,

dirbamosios žemės kaina, palyginti su brangusiais grūdais, krito.

„Šiandien tiek pat, kiek Lietuvoje, kainuoja 100 ha, Rusijoje galima įsigyti 1.000 ha. Kam pirkti pas mus?“ –

apie didžiųjų žaidėjų prioritetus kalba p. Kaikaris.

Plačiau: http://laikrastis.vz.lt/index.php?act=m ... z2HaMDPPGP

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nagi pasiskaiciuokit, per kiek laiko atsipirks už 10000Lt pirktas hektaras? Mano skaičiavimu atsipirkines apie 12-20 metu(priklausomai nuo daugelio dalyku, kuriuos visi puikiausiai žinote). Rimtos kredito istaigos retai kada finansuoja tokius projektus kuriu atsiperkamumas iki 12metu. O burbulas mano supratimu tikrai pučiamas, prie kurio putimo labiausiai mes, ukininkai, konkuruodami(kartais pamindami netgi sveikos ekonomines logikos dėsnius) ir prisidedame.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiamas Jonas su gerbiamu Ramunu neblogas tandemas butu(yra?) :D Idomu, kur butent, gerb. Ramunui siulo pirkt zemes, o jis atsisako ir laukia kol kainos nukris? Gal menulyje? :D Nezinau kaip menulyje, bet Kedainiu r. nenupirkai siandien = niekada ir nebenupirksi.

To joniskietis > tamstos skaiciavimai biski perdaug pesimistiski. As gal is derlingu kedainiu zemiu varpines kitaip viska matau, bet vienintele negendanti, nerudyjanti investicija zemes ukyje yra zeme, kuri liks vaikams ir anukams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

niekas už 35 balų žemę ir nemoka 10t litų. Pritarčiau ir aš, kad šiandienėje situacijoje, jei nenupirkai šiandiena, praktiškai tas pats kad nenupirksi niekada. Bei pritariu minčiai, kad žemė - nekilnojamas turtas ir nerūdijantis turtas, kuris liks vaikams ir anūkams. Be to, kas iš tų geležų ant kiemo, kai nėra ką veikti su jais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...