Jump to content

Pieno kainos


Pofke

Recommended Posts

Gerai tie kukurūzai silosui, bet jų savikaina nežmoniškai didelė, ypač, jei galimybė šerti yra tik rulonais. Be to, jų derliaus nuėmimas labai maišosi su žieminių kultūrų sėja. Dėl šių priežasčių ir nepradėjome patys auginti. Seilė varva matant kaip pas kaimynus auga, bet protas neleidžia pradėti jų auginti. Nesinori perkrauti rugsėjo su papildomais darbais, kurių ir taip netrūksta. Tad tenka energijos trūkumą kompensuoti perkant kukurūzų grūdus.

Pienininkystė sunkus verslas visom prasmėm. Net ir esant geresnėm kainom, emociškai išsunkia kaip reikiant. Perspektyvos į ateitį miglotos, o dėl prasidedančios klimato kaitos, pasirodo, jautriausia ūkininkavimo šaka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 42 minutes , dumoju pranešimas:

Gerai tie kukurūzai silosui, bet jų savikaina nežmoniškai didelė, ypač, jei galimybė šerti yra tik rulonais. Be to, jų derliaus nuėmimas labai maišosi su žieminių kultūrų sėja. Dėl šių priežasčių ir nepradėjome patys auginti. Seilė varva matant kaip pas kaimynus auga, bet protas neleidžia pradėti jų auginti. Nesinori perkrauti rugsėjo su papildomais darbais, kurių ir taip netrūksta. Tad tenka energijos trūkumą kompensuoti perkant kukurūzų grūdus.

Pienininkystė sunkus verslas visom prasmėm. Net ir esant geresnėm kainom, emociškai išsunkia kaip reikiant. Perspektyvos į ateitį miglotos, o dėl prasidedančios klimato kaitos, pasirodo, jautriausia ūkininkavimo šaka.

Gal žemaitijoje čia taip, kad pjovimas maišosi su javų sėja. Mūsų krašte pilnai spėjam pasisėt ir dar luktelt reik, fao200. Paskutiniais dvejais metais spalio nesulaukiam. Iš kitos pusės ir gerai, mažiau tikimybės murkdytis.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, dumoju pranešimas:

Gerai tie kukurūzai silosui, bet jų savikaina nežmoniškai didelė, ypač, jei galimybė šerti yra tik rulonais. Be to, jų derliaus nuėmimas labai maišosi su žieminių kultūrų sėja. Dėl šių priežasčių ir nepradėjome patys auginti. Seilė varva matant kaip pas kaimynus auga, bet protas neleidžia pradėti jų auginti. Nesinori perkrauti rugsėjo su papildomais darbais, kurių ir taip netrūksta. Tad tenka energijos trūkumą kompensuoti perkant kukurūzų grūdus.

Pienininkystė sunkus verslas visom prasmėm. Net ir esant geresnėm kainom, emociškai išsunkia kaip reikiant. Perspektyvos į ateitį miglotos, o dėl prasidedančios klimato kaitos, pasirodo, jautriausia ūkininkavimo šaka.

O jei pačiam augintis grūdams, pjauni  maždaug šiuo metu, ir dedi į dešra... nepigiau ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, JCB pranešimas:

Gal žemaitijoje čia taip, kad pjovimas maišosi su javų sėja. Mūsų krašte pilnai spėjam pasisėt ir dar luktelt reik, fao200. Paskutiniais dvejais metais spalio nesulaukiam. Iš kitos pusės ir gerai, mažiau tikimybės murkdytis.

 

Nesikerta ir toj žemaitijoj :) tiek pernai tiek šiemet viskas gražiai išsidėliojo. O ir tas pjovimas ne tiek daug ir užtrunka, jei per diena be vargo sudoroji 500 t masės tai viskas liux, kiek čia tų dienų tereikia. Kiekvienam pagal plotus..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , dumoju pranešimas:

Variantas, kurį svarstau. Pinigai ne viskas šiam gyvenime, kiekvieno cento nesivaikau. Patinka ir pagulėti :)

Kam dirbti jei gali nedirbti, man patinka tavo mintys ir aš be ironijos.

Kazin kaip gautųsi jei su kokiu grudininku susitari, kad augintu kukurūzu grūdams ir iš jo viską nupirksi, o drėgnus grūdus sudėjus į dešras ir naudoti karviu šėrimui. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, Zim511 pranešimas:

Nesikerta ir toj žemaitijoj :) tiek pernai tiek šiemet viskas gražiai išsidėliojo. O ir tas pjovimas ne tiek daug ir užtrunka, jei per diena be vargo sudoroji 500 t masės tai viskas liux, kiek čia tų dienų tereikia. Kiekvienam pagal plotus..

Mėšlo vežimas, žemės ruošimas, sėja, atolo pjovimas, grūdų tvarkymas, pasėlių purškimas... Tame tarpe poilsio dienų reikia. Viskas priklauso nuo to, kokios proporcijos gyvulininkystės ir augalininkystės. Kai žmogiškųjų išteklių nedaug, eini lengviausiu keliu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , Juodas pranešimas:

Kam dirbti jei gali nedirbti, man patinka tavo mintys ir aš be ironijos.

Kazin kaip gautųsi jei su kokiu grudininku susitari, kad augintu kukurūzu grūdams ir iš jo viską nupirksi, o drėgnus grūdus sudėjus į dešras ir naudoti karviu šėrimui. 

Mano atveju, šerti viską kas ne rulonuose ir ne miltų pavidalu, žiauriai nepatogu. Iki tos dešros padėjimo į vietą reik investicijų, po padėjimo irgi, kad būtų patogu paimti. Ar verta investuoti, va čia kyla klausimas. 

25 metai iš 32 su karvėm. Pečių gyslos nutraukytos, kelėnų taip pat, randų taip pat krūva. Darbas su gyvais organizmais, kurie už tave 7 kartus didesni prie gero nepriveda. Ir tas pastovus tempas darbų nuo gegužės galo iki užšalant... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai gali dėti dešra kaip ir rulonus, koks skirtumas, nieko nebijo, be to grūdų dešra nebutu tokia didele kaip visos nuimtos žalios mases , tai ir vietos mažiau užimtų. Su paėmimu nežinau kaip būtų, niekada nebandes dešros darymo, bet minčių visada kyla kaip butų jeigu butų. 

Jei ūkyje nėra maišytuvo-dalytuvo tai nežinau nežinau... taip pat kai chemizuotam augalininkystės ūkyje nebutu purkštuvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , Juodas pranešimas:

Tai gali dėti dešra kaip ir rulonus, koks skirtumas, nieko nebijo, be to grūdų dešra nebutu tokia didele kaip visos nuimtos žalios mases , tai ir vietos mažiau užimtų. Su paėmimu nežinau kaip būtų, niekada nebandes dešros darymo, bet minčių visada kyla kaip butų jeigu butų. 

Jei ūkyje nėra maišytuvo-dalytuvo tai nežinau nežinau... taip pat kai chemizuotam augalininkystės ūkyje nebutu purkštuvo.

Per stiprus palyginimas. Nėra tie primilžiai blogi pas mane, o ir paisvės be dalytuvo daugiau, bet čia ne priežastis kodėl jo nėra. Paprasčiausiai netelpa ten, kur turi važiuoti. Augalininjystėj be purkštuvo neprasisuksi niekaip

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane dabar žiemos laikotarpiu pririštas laikymas, o vasara ganosi, tai primilžių vasara nebūna vien dėl to, kad neina pašerti karviu tinkamai. Komb pašarų nepaduosi kiekvienai atskirai kai pievose ganosi, o vien seriant rulonais irgi neduoda norimo rezultato. 

Pašarų dalytuvas sprendžia daug problemu ir dar finansine grąža duoda, bet jei nėra galimybių dirbti tai sprendi problemas kitaip. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, dumoju pranešimas:

Mano atveju, šerti viską kas ne rulonuose ir ne miltų pavidalu, žiauriai nepatogu. Iki tos dešros padėjimo į vietą reik investicijų, po padėjimo irgi, kad būtų patogu paimti. Ar verta investuoti, va čia kyla klausimas. 

25 metai iš 32 su karvėm. Pečių gyslos nutraukytos, kelėnų taip pat, randų taip pat krūva. Darbas su gyvais organizmais, kurie už tave 7 kartus didesni prie gero nepriveda. Ir tas pastovus tempas darbų nuo gegužės galo iki užšalant... 

Dirbai dėl pinigų, dabar dirbsi dėl sveikatos. Sukamės kaip žiūrkėnai rate ir tiek. Svarbu laiku susivokt ir spėt išleist :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, dumoju pranešimas:

Mano atveju, šerti viską kas ne rulonuose ir ne miltų pavidalu, žiauriai nepatogu. Iki tos dešros padėjimo į vietą reik investicijų, po padėjimo irgi, kad būtų patogu paimti. Ar verta investuoti, va čia kyla klausimas. 

25 metai iš 32 su karvėm. Pečių gyslos nutraukytos, kelėnų taip pat, randų taip pat krūva. Darbas su gyvais organizmais, kurie už tave 7 kartus didesni prie gero nepriveda. Ir tas pastovus tempas darbų nuo gegužės galo iki užšalant... 

esmė perlipti per save ir išleisti kapeiką. Visko neįmanoma apžiot. Jeigu yra galimybė nusipirkti normalia kaina. Mano vienas klientas, gal 60 metų, samdo melžėjas, perka kombinuotus pašarus, samdo traktoristą daliai darbų, samdo mane suruliuot, bet žmogus visiškai nesuvargęs, matosi, dirba darbus, kurie jam prie širdies, pinigų gal nevarto nerealių, bet normaliai gyventi užtenka. Kitas gi viską nori pats pasidaryt, kaip juokauju, net kuoliuką tiesiau įkalt, nei samdomas, tai ir baigias sveikatėlė ties kokiais 55-60 m.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Juodas pranešimas:

Šiandien kaip tik netikėtai užklupau Pagėgių rajone. Sakė daro ne pirmus metus. Gaila su fermos vadovu nepasnekejau. 

F6959D29-7A4F-46A2-839C-1069034CD61F.jpeg

BDB5EF1E-A662-4A97-A7BA-ABB766A98AE0.jpeg

Tai čia jau kelinta diena... aš važiavau ketvirtadienį (praeitą savaitę) jau judėjo.. Jie tikrai tai daug metų daro.. Ir ten ne su fermos, o su bendrovės vadovu kalbėti reikia.. galiu telefoną į PM parašyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-10-20 at 16:23, ferma121 pranešimas:

nerandu info apie pašarų pristūmėjus,koks geriausias ir į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis fermos ilgis90 metrų,vienoje fermos pusėje karvės kitoje telyčios ir užtrūkusios žodžiu pristūmėjas darbuosis ratu.

Man rodos jie visi turi trūkumu, ir yra gan neblogi grybai:-D o pinigai tai geri 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va o as naivuolis galvojau , kad pieno kainoms neber kur krist o pasirodo yra.Amerikonai muitus uzkrove o perdirbejai vienas per kita jau klykia , kad pieno kaina teks mazinti .Jei supirkimo kaina tikrai mazes tai  bus paskutine vinis i pienininku karsta .Aplink kaimynai vienas su 30 kitas su 60 karviu pasitrauke is pieno gamybos o as vis dar abejojau ir tikejausi kazko geriau o ir tame amziuje , kai esi neber kur dingti .Taciau jei ir si mizerna pieno supirkimo kaina dar nukris , tikrai jokiu abejoniu ir man nebeliks o ir labai palengvins apsisprendima .Valstybei irgi  negana ,  vis gilyn ir gilyn  i mano kisenes lenda ir paskutini uzdirbta centa  nusavina Nebetoli jau tas laikas , kai  skurlupiai  perdirbejai  ,dar ir primokejimo pareikalaus tipo  uz paslauga , kad piena veltu paima

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 23 minutes , Stasys1962 pranešimas:

Na va o as naivuolis galvojau , kad pieno kainoms neber kur krist o pasirodo yra.Amerikonai muitus uzkrove o perdirbejai vienas per kita jau klykia , kad pieno kaina teks mazinti .Jei supirkimo kaina tikrai mazes tai  bus paskutine vinis i pienininku karsta .Aplink kaimynai vienas su 30 kitas su 60 karviu pasitrauke is pieno gamybos o as vis dar abejojau ir tikejausi kazko geriau o ir tame amziuje , kai esi neber kur dingti .Taciau jei ir si mizerna pieno supirkimo kaina dar nukris , tikrai jokiu abejoniu ir man nebeliks o ir labai palengvins apsisprendima .Valstybei irgi  negana ,  vis gilyn ir gilyn  i mano kisenes lenda ir paskutini uzdirbta centa  nusavina Nebetoli jau tas laikas , kai  skurlupiai  perdirbejai  ,dar ir primokejimo pareikalaus tipo  uz paslauga , kad piena veltu paima

Čia nieko kito ir nereikėjo tikėtis,nes mes europai esam reikalingi kaip vartotojai o ne gamintojai.Būsim priversti pasitraukti iš žemės ūkio,nes tokiomis sąlygomis kokios yra dabar ilgai netempsim.Ir kas svarbiausia kuo toliau,tuo gražiau.Net prezidentas nutarė,kad gyvenam pertekliuje ir galim prisidėt prie gerovės valstybės kūrimo.O kad bankai,prekybininkai varto milijonus niekam tai neužkliūva.Pasigirdo kalbų,kad reikėtų juos apmokestinti,bet šie pareiškė,kad viską suvers ant vartotojų.O kai mus apmokestins,mes neturėsim ant ko suverst savo naštos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, ferma121 pranešimas:

todėl manau reikia viska kuo daugiau mechanizuoti kad mažiau darbuotoju reikėtu ir galėtume patys apsidirbti,nes kaime norinčiu dirbti ir dar fermoje niekas nenori o ir normaliu atlyginimu jaučiu greitai nebebus iš ko mokėti

Darbuotoju vistiek reikes, daugiau ar mažiau vistiek turėsi kažką samdyti...

elektros išlaidos, maždaug vieno darbuotojo atlyginimas...

aptarnavimas  dar maždaug vienas - du atlyginimai... aišku gal geriau tureti daigta kuris dirba ir valgyt nepraso, 

pvz savo pristumeja tai “dalbajobu” vadinu, nes jis kaip darbuotojas, turi pagirias, užeina atsiremia į stulpą ir stovi nepatenkintas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...