Jump to content

Pienmėgys

Ekspertai
 • Pranešimai

  2.374
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  19

Pienmėgys paskutinį kartą gavo apdovanojimą Vasario 7 2018

Pienmėgys paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

1 Prenumeratorius

Apie Pienmėgys

 • Rangas
  Ekspertas

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling

Miestas

 • miestas
  Skaudvilė

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  Aišku. aš suprantu, kad šis produktas tai eilinis trešimui skirtas karbamidas apdorotas fermento (enzimo) ureazės veikimą stabdančia medžiaga (medžiagomis). T.y . medžiagomis, stabdančiomis karbamido azoto atsipalaidavimą ne dirvoje. Šiaip jau tikrai nežinau, kaip karbamidas su tokiu priedu bus skaidomas karvės prieskrandyje, nes ten kaip tik reikia, kad azotas iš karbamido atsipalaiduotų pakankamai greitai.
 2. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  urėjos apsaugojimas šėrimui yra apipurškimas arba riebalais (mikrogranulė riebalų kiaute) arba baltymais (mikrogranulė proteino kiaute).
 3. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  Čia tas kur šerti stabilizuotas, ar tas kur tręšti?? Nes anksčiau tuos visokius Optigenus, Ntop'us, etc. kur skirti šėrimui, vadindavo apsaugotais, o ne stabilizuotais??
 4. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  upss.. o kuo jie skiriasi?? Neturiu dabar laiko daug rašyti, gal ryt parašysiu..
 5. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  Šėriau trašinį karbamidą ne viename ūkyje, o ir dabar tebešeriu..... tiesa, prekybinkų siūlomas ir trašinis vis tik skiriasi dažniausiai..
 6. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  1,4 rapso sojos iš viso, ar po 1,4 kiekvieno..? Na, tyrimai (už kuriuos mokami pinigai) šiaip jau auksiniai, jei nevertinsim urėjos ir laktozės.. Laktozė maža greičiausiai todėl, kad mažai šviežiai apsiveršiavusių (nors rašot, kad padidėjo pieno kiekis) greičiausiai dauguma bandos karvių laktacija į antrą pusę.. Urėja maža todėl, kad visi racione esantys baltymai dėl teisingo (ar net perteklinio) krakmolo (energijos) padavimo nueina į pieno baltymus.. jei karvės Holšteinizuotos. Ką daryti, kad padidėtų? Sumažinkit palaipsniui puse kg grūdų miltus, bet dėl to gali sumažėti ir pieno. antras variantas- pakeiskit kilogramą grūdų miltų kilogramu maltų žirnių ar dar geriau pupų.. Trečias variantas sumažinę pusę kg miltų pridėkit 250 gr sojos.. Ketvirtas variantas (jei šienainis geras) pakeiskit kilogramą kukurūzų siloso kilogramu šienainio. Kuris variantas jums priimtiniausias, tą ir darykit... Viskas labai priklauso nuo fermos vietinių sąlygų ir apėmingų pašarų parametrų..
 7. Pienmėgys

  Pasarai,lesalai

  Trupintuvai būdavo kombinatuose..
 8. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  Abu avižas labai nenoriai traiško.. Traiškytuvai dviejų "rolikų" sunkiai reguliuojasi, mūsų sąlygomis dėl reguliavimo klaidų labai greitai dyla (per porą metų intensyvesnio naudojimo). Lietuvoje iki 2013 niekas nerestauruodavo (dabar nežinau) o keitimas pas austrus ar vokiečius kainuoja ne tik pinigų, bet ir malūno prastovą... todėl ir taip gaunasi..
 9. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  Gerai įsisavina... Jei tik sutraiškyti įmanoma- traiškykit... Tarp kitko, ir žirnių ir pupų labai vertingas krakmolas, labai tolygiai skylantis... Ko nepasakysi apie baltymus...
 10. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  Aš turėjau omenyje malūnų gamintojus.. Lietuvoje tik dviejų gamintojų malūnai, austro JohanesoTroperio ir vokiečių Bušofų šeimos..
 11. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  Mobilūs?? Tropper ir Buschoff malūnų traiškytuvai laaaabai nenoriai traiško avižas... Kažkaip nepavyksta sureguliuoti juos.. Jei netraiškys, tai bent tedul mala avižas stambiau...
 12. Pienmėgys

  Rapsų saulėgrąžų išspaudos

  Kolegos, nesipykit... Kolega Grazbek, atsiprašau, jei kažkuo užgavau jūsų jautrią dūšią. Galiu tik pasikartoti, kad rašau taip, kaip moku, ir tik tai, ką žinau. Neketinu specialiai paprastinti savo postų, manau suinteresuotieji ir ne su tokiomis jautriomis sielomis juos pakankamai gerai supranta. Jei nesupranta, perklausia. Jei turiu laiko, atsakau... Čia gi laisvų diskusijų ir nuomonių pasikeitimo forumas, ar ne?
 13. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  Čia apie sausus kukurūzų grūdus?? Nepergyvenčiau.. turėtų įsisąvinti... pvz, nevisada, jei išmatuose matomi kukurūzų grūdai, ten ir yra grūdai... dažnai matomi tik kiautai..
 14. Pienmėgys

  Melžiamų karvių šėrimas

  Sakyčiau, kad atvirkščiai... Kukurūzų krakmolas lėčiau skyla, todėl jį reikėtų paduoti smulkesnį, tam pačiam energijos atsipalaidavimo efektui pasiekti.. Už kviečių krakmolą greičiau skyla tik avižų krakmolas, todėl šiuos grūdus geriau būtų traiškyti, o ne malti.. Ir tai bus gana per greitas krakmolo skaidymas prieskrandyje... Juk kalbam apie melžiamas karves, ar ne?? Priekrandyje pašarai išbūna apie 18-24 valandas, priklausomai nuo sumulkinimo ir karvės dydžio / produktyvumo... Šeriant reikėtų stengtis šerti taip, kad krakmolo/ baltymų skaidymas mikrobais vyktų tolygiai visą tą laiką.. Tai yra mikrobai dirbtų, augtų, daugintųsi, išskirtų acto, svieto, propionines LRR ir kuo daugiau jų pačių patektų į plonąsias žarnas..
 15. Pienmėgys

  Rapsų saulėgrąžų išspaudos

  Kaip moku, taip ir pasakoju... Kai yra ūpo. Kai nėra, nutylu, kolegos patys aiškinasi...
×