Jump to content

Pienmėgys

Ekspertai
 • Pranešimai

  2.507
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  20

Pienmėgys paskutinį kartą gavo apdovanojimą Spalio 30 2020

Pienmėgys paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

3 Prenumeratoriai

Apie Pienmėgys

 • Rangas
  Ekspertas

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling

Miestas

 • Miestas
  Skaudvilė

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pienmėgys

  Pieno kainos

  Ramza, nuo kalcio ir fosforo, nuo magnio ir seleno pienas nei riebesnis, nei baltymingesnis nebūna. Vat visiškai nebūna, kiek jūs šitų dalykų bešertumėt.
 2. Žinoma galima... Į protingus klausimus atsakinėti visada malonu.. Taigi... dauguma įprastinių pašarų, kuriuos šeriame karvei, suėda ne karvė, o prieskrandžio mikrobai prieskrandyje.. Kažkur 70-75 procentų nuo visų sušertų pašarų. Prieskrandžio fermentacijos išvengusi dalis patenka į tolimesnį virškinimo traktą kur juos bando virškinti jau pati karvė, savo organizmo fermentais. Kartu su ten pat patekusia mikrobine mase. T.y. prieskrandžio mikrobų pertekliumi. Jau esu kažkur rašęs, kad gerai subalansavus racioną, per dieną užauga iki 2,5 kg perteklinės mikrobinės masės. Kuri yra nuostabus a
 3. Pienmėgys

  Pieno kainos

  Kolega KAZE, tikrai tokioje bandoje toks koeficientas gali būti. Ir drįstu pasakyti, ganėtinai paparastai.. Nepavydėkit karvėms pašaro pilnai apkraunačio VISĄ virškinimo traktą, neleiskit joms ėsti savęs laktacijos pradžioje, gaminkit laiku ir gerus šienainius ir bus tas koeficientas.. Bus net gal didesnis.. Na, ekologiniuose ūkiuose su tuo sunkiau, žinoma.
 4. Pienmėgys

  Mėsinė galvininkystė

  Tada melasa kaip tik.. tik, kiek, iš lempos pasakyti negaliu.. Priklauso nuo atrajojimą palaikančios ląstelienos kiekio kituose (apėminguose ) pašaruose... Na, ir krakmolo daugiau tada racione reikėtų (kad lašiniai augtų) bet ne kartusu melasos didinimu..
 5. Pienmėgys

  Mėsinė galvininkystė

  Mėsiniams? Augins lašinius. Ir per daug pavojinga, nes ir mėsiniui acidozė būti gali. Penėjimui - krakmolas ir baltymai..
 6. Pienmėgys

  Pieno kainos

  Ramza, gal galėtumėte bent vieną pavyzdį, nuo kokių papildų pienas gali būti riebesnis ir baltymingesnis?
 7. Pienmėgys

  Pieno kainos

  tai yra, laikraštis rašo natūralaus pieno kainą.. bendrovės ir didesnę gana..
 8. būtent išspaudų tiek ir galima dėti (dėl galimo riebalų pertekliaus). tiesa, dar svarbu karšto spaudimo ar šalto. nes karšto spaudimo išspaudose riebalų mažiau (apie 8 proc) tai jų galima ir daugėliau šiek tiek.. O jei naudojat (šeriat) rapso rupinius, tai ir 4kg ne riba... Į urėją žiūrėkim.
 9. Naaa..... negalima aliejaus karvei.. Augalinių riebalų kiekis karvei ribojamas 4% nuo suėdamos sausos medžiagos.. T.y. gera karvė suėda apie (sakau "apie" nes būna ir daugiau) 25 kg SM. Keturi procentai bus 1 kg. Bet į tą vieną kg įeina riebalai išspaudose, šienainiuose, silosuosuose , grūduose.. Patikėkit, susirenka ... nemažai. Tuo tarpu tokių riebalų (aliejų) perteklius stabdo mikrobinę fermentaciją prieskrandyje (anksčiau sakydavo, kad apvelia pašaro daleles ir neprileidžia mikrobų jų skaidyti, dabar sako, kad nuodija), Ypač dvi neprisotintos riebalų rūgštys C18-2 ir C18-3, linolinė ir lin
 10. O kas iš to "plačiau" domina?? Na, nevalytas aliejus...
 11. Ir dar pjausi kada norėsi (ar kada bus geriausia), o granulės daromos kada žolės daugiausia.. Kiek teko matyti kokybinių, ten tikrai ne patys geriausi rodikliai.
 12. Vasario mėnesį tikrai nebebus... Neimkit į galvą.. Įsisavinimas su laiku siloso duobėje gerėja. Iškompensuokit trūkstamą krakmolą dabar, ir neperšerkit vėliau, kai įsisavinamumas pagerės.
 13. Negaliu dabar staigiai pasakyti normos, bet taip, pavojus dėl to, kad riebalai sustabdys prieskrandžio fermentaciją yra. Ir truputį daugiau pašėrus, turėtų pradėti kristi pieno riebalai. Bet turėtų gerėti susisėklinimas.. Normoms reikėtų konkrečiai skaičiuoti, turint kitų pašarų tyrimus.
 14. nereikia plaut... batu praskleiskit.... jei grūdų bus, matysis.. aš čia tam, kad šįmet palyginus blogo krakmolo palyginus geras virškinamumas... grūdų tikrai mažai kur randama..
×
×
 • Create New...