Jump to content

Pienmėgys

Ekspertai
 • Pranešimai

  2.467
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  19

Pienmėgys paskutinį kartą gavo apdovanojimą Vasario 7 2018

Pienmėgys paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

3 Prenumeratoriai

Apie Pienmėgys

 • Rangas
  Ekspertas

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling

Miestas

 • miestas
  Skaudvilė

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobilą geriausia butonizacijos fazės pjauti.. skanus ir baltymingas..
 2. žiūrint kokios... šunažolę, norint, kad mielai ėstų, reikėjo gegužės viduryje pjauti..... o pjaunant šiandien bet kokios žolės NDF virškinamumas 40proc nesieks.... ir daugelis naudos eis pro uodegą..
 3. Labai abejotinas variantas... Pupuose apie 30 proc baltymų, o baltymingi pašarai sunkiai konservuojasi.. Pvz, gryną liucerną silosuoti reikia labai atsakingai konservantą renkantis.
 4. Nepatariu laikyti ilgiau, kaip tris dienas vasarą. Pienas bėga neblogai, bet kerta per riebalus padauginus. Prieš pradedant šerti reikėtų apsvarstyti, ar įmanoma užsitikrinti pastovumą. Svyruojant gaunamam kiekiui, sumažinimą reikėtų kompensuoti sausu. Ir pagrindinis patarimas (kam jo reikia)- nepadauginkit. Dideliems ūkiams, esantiems arti aliarnių - neblogas dalykas atpiginti raciono baltyminę dalį. Mažiems praktiškai niekada neapsimokės. Reikės tankiai (kaip sakiau, kas tris dienas) vežtis, sušersit nedaug, transportas kainuos daug.
 5. Šeriu keliuose fermuose.
 6. Pienmėgys

  Pieno kainos

  Tikrai pigiau. Aš pas Latvius laikas nuo laiko padirbu, tai jų kainos natūralaus yra truputį didesnės už mūsų bazinio kainą.
 7. Pienmėgys

  Pieno kainos

  Taip. Kaina Latvijoje- kaina už natūralų pieną. Ir Estijoje taip pat.
 8. 5 tonos per vieną žolę?? Na, nėra taip jau mažai, jei 4 žoles imat... Bet ar 5 ar daugiau / mažiau, bet sukti reikia, tinklelis plėvelė kainuoja, įvairi kokybė taip pat..
 9. Grūdų melžiamos nesuvirškins ir jie eis tranzitu... Vertingiausia pašaro dalis- krakmolas bus prarasta.
 10. Čia kažkokie įdomūs kriterijai siloso ir šienainio gaunasi.. O iš tikro tai silosas (žolių) kai SM žemiau 32 šienainis - virš 38; Ir šiaip jau pagrindas tam, ką gaminti, turėtų būti pašaro kaina, o ne kažkas kitkas.. Nes rulonai paprastai dvigubai brangiau tona pašaro išeina..
 11. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Neatsimenu kitų, o statistiką vieno ūkio turiu tik nuo 2013 pradžios susivedęs.. Tie 2008-09 dėl visokeriopo "gerumo" galvoje liko..
 12. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Kad kažko nekėlė 2008 -9 metai sentimentų... 0,53 lito parduodantiems tuo metu12000 kg per dieną... džiaugsmo nekėlė. tai yra ,15 euro .. Mažesni, kiek atsimenu, dar per pus mažiau gaudavo. Karvių mažėjimo metas totalus buvo..
 13. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Na va.... ką tik paskelbė per teliką, kad visi kuriems virš 60, automatiškai nurašomi... Steigiamos "karščiavimo" klinikos į kurias bus priimami tik 18-60 metų pacientai... Kam virš, karčiuokit į medinį švarką..
 14. Čia reikėtų vištų šėrimo specialisto, o ne šalia stovėjusio, kaip aš... Jei etiketėje nėra MJ (pilnaverčio pašaro pagal LR reikalavimus turėtų būti) tai gal Ccal yra? vienas džaulis lygus kažkur 0,24 kalorijos.. Gal pabandykit su kolega Vombo pabendrauti..
 15. Dedeklė višta turėdama minimalią judėjimo laisvę sulesa nuo 120 iki..... beribio kiekio gramų visaverčio lesalo per dieną.. Šiaip jau paukštynai mano, kad kažkur tarp 120 iki 140 gramų... 120 gramų kai pašaras energetiškai ir baltymams "tankesnis" daugiau- kada pašaras " retesnis".. pvz jei (tik pvz) jei pašaro kilograme 19 proc baltymų, jie subalansuoti ir apie 13 MJ kilograme suėdimo kiekis bus vienas, o jei baltymų bus 17 proc, energijos 12 MJ kilograme, višta sules daugiau.. Čia tie atvejai, kai baltymai visiškai subalansuoti pagal reikiamas (nepakeičiamas) įsisavinamąsias amino rūgštis Toliau suėdimas labai priklauso nuo teisingai atrinktų ir pritaikytų esamoms žaliavoms fermentų... Šiaip jau višta pati savo virškinimo trakte gali suvirškinti ir pasisavinti ganėtinai nedidelę pašaro dalį, todėl šiuolaikiniai pašarai netik balansuojami amino rūgštimis (baltymų pasisavinamumas) bet ir riebalų rūgštimis (energija ir nepakeičiamosios omegos..)bet ir labai atsakingai parenkami esamas žaliavas virškinti padedantys fermentai. Vėl kaip pvz... sakykim trūksta vištai fosforo nors lyg tai pašare jo pakanka... Ogi nėra pašare fermento (enzimo) fitazės, ir esamas augalinės kilmės fosforas nepasisavinamas.. Toliau parenkami arba ne priedai, padedantys arba įgalinantys tiems fermentams dirbti.. Pvz įvairūs parūgštintojai (jei fermentas gali tam tikroje virškinimo trakto vietoje dirbti rūgščioje aplinkoje) arba dedama soda (jei reikia šarminės aplinkos).. Dar yra pašaro spalva, kuri irgi įtakoja suvartojimą.. Aha ir dar nereikėtų svaigti apie tai, kad višta, jai gali vaikščioti, kažko reikiamo prisirankioja... Jei ji gali kažkur gastroliuoti, tuomet tik baltymus- energiją tam panaudoja, o ne kažką prisirankioja..
×
×
 • Create New...