Jump to content

Pienmėgys

Ekspertai
 • Pranešimai

  2.393
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  19

Pienmėgys paskutinį kartą gavo apdovanojimą Vasario 7 2018

Pienmėgys paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

2 Prenumeratoriai

Apie Pienmėgys

 • Rangas
  Ekspertas

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling

Miestas

 • miestas
  Skaudvilė

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na, riebalai šokinėja daugiausiai visose bandose, ir kur dvidešimt karvių ir kur penki šimtai.. Taip yra todėl, kad jie piene pasiskirstę netolygiai, labai daug reiškia talpos sumaišymas, pasėmimas, netgi tai ar iš kaušelio pirmiau pieninei pilame ar PT, gali ir natūraliai svyruoti nuo pašaro išrūšiavimo, bandos ramybės ir ypač gromuliavimo trukmės. Ir tiriant Laktoscope prietaisu, paklaida 0,04, ganėtinai didelė. Baltymai tuo tarpu svyruoja daug mažiau, piene pasiskirstę tolygiai, tyrimo paklaida mažesnė 0,02 jei teisingai atsimenu, taigi kitimas didelis būti negali. Laktozės kiekis (pieno cukraus) daugiausia priklauso nuo šviežiapienių karvių kiekio bandoje, ir stipriai svyruoti natūraliai tikrai kas antrą dieną negali. Taigi, su riebalų svyravimu dažniausiai tenka susitaikyti, tuo tarpu baltymų ir laktozės ryškūs svyravimai kelia labai didelius įtarimus....
 2. Galima, žinoma, ir taip manyti. Kažin kiek karvių banda, jei vieną išėmus, (įsivaizduokim, kokie turėjo būti jos riebalai) tiek bendro pieno riebalai krinta?? Kartu su laktoze, kuri šiaip jau per tokį tarpelį tiek šokinėti iš principo negali..
 3. Nei tas kiekis didelis, (bandos vidurkio nežinom, kolega tik apie konkrečią labai gerą karvę kalbėjo) nei riebalai kažkokie.. santykis gi nepabėgęs... Įvertinkit ir tai, kad banda "trūkstanti". T.y. ganėtinai mažai šviežiapienių. O jei pas jūsų karvutes kepenyse buvo pūliniai, tai ganomos karvutės turbūt??
 4. O ką jūs matot tuose pieno duomenyse??
 5. O tai veterinorius klausė fonendoskopu?? Dėl skrandžio dislokacijos??? tai, kad parašiau, kad negali būti, dar nereiškia, kad nebuvo.. Gali- negali, o požymiai tai tikrai panašūs buvo į šį dalyką. Ar pradėjusi ėdinėti gramuliuoja karvutė??
 6. Kad vėloka skrandžio užsisukimui.. Juk kolega sako, kad trys mėnesiai po veršelio.. Ir, jei teisingai aprašo, raciono pagrindas šienainis... Pašaras apėmingas, turėtų ir laktacijos pradžioje neleisti skrandžiui užsisukti... Žinoma, jei nešeriama kaip dar pasitaiko, kad ryte tas, per piet anas, vakare dar kažkas.. o naktį visai be pašarų.. ir po to... miežiniai miltai su kombinuotais..
 7. Beveik garantuotai galiu pasakyti, kad ne kukurūzai..
 8. Baltymų būtų mažiau...
 9. Baltymo jūsų pašare kaip tik. Daugiau nereikia. Klausimas baltymo kokybėje. Žirnių baltymas labai greitai skaidomas, o reikėtų truputėlį lėtesnio.. Nebūtinai saulėgražų.. Galima rapso, galima sojos, galima gliutenų... Reikalas kompozicijoje.. Bet ir žirniai visai ne pro šalį.
 10. Šiaip jau įdomus produktas...... Galima pakeisti apie trečdalį raciono grūdų (šįmet, kai kvietrugį galima už du šimtus parduoti) ir jei grūdai sudaro ženklią koncentratų dalį, truputį pagerinti pieno riebalų rodiklius.. Ten labai gerai virškinama ląstelienos celiuliozė su visiškai mažu lignino (nevirškinama ląstelienos dalis) kiekiu.
 11. Jei valgo gerai...... kodėl ne?? Žinoma, truputis kokybiškesnio baltymo žirnių sąskaita, truputis melasos dėl skonio būtų visai gerai..
 12. Kam duosit?? Ta prasme, kokioms avims? Penimoms , ėringoms ar mamoms? Gaunasi toks mišinėlis apie 19 - 19,5 baltymų sausoj... su tokiu palyginti tolygiai skylančiu krakmolu...
 13. Pienmėgys

  Telyciu pirkimas

  Kolega KAZE aš rašiau " jei pirko tikrai genetiškai vertingą bandos pakaitalą". Esmė žodyje "jei". Žmogus, kai kažką daro, paprastai galvoja kaip neprašauti ir imasi tam tikrų veiksmų... Tarp kurių ir tie, kuriuos kolega Kestoxs išvardino.. man, pvz, tie 1300 veršingoms telyčioms neatrodo labai daug, jei jos ir jų dukros duos virš 10000 kg per laktaciją. Nes per praeitus ir šiuos metus tikrai mačiau ne vieną ir ne du ūkius (bendroves) kurie tokia ir didesne kaina pirko ir pardavė telyčias. Ir Lietuvoje ir kaimynam.
×
×
 • Create New...