Jump to content

Pienmėgys

Ekspertai
 • Pranešimai

  2.384
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  19

Pienmėgys paskutinį kartą gavo apdovanojimą Vasario 7 2018

Pienmėgys paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

2 Prenumeratoriai

Apie Pienmėgys

 • Rangas
  Ekspertas

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling

Miestas

 • miestas
  Skaudvilė

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Baltymų būtų mažiau...
 2. Baltymo jūsų pašare kaip tik. Daugiau nereikia. Klausimas baltymo kokybėje. Žirnių baltymas labai greitai skaidomas, o reikėtų truputėlį lėtesnio.. Nebūtinai saulėgražų.. Galima rapso, galima sojos, galima gliutenų... Reikalas kompozicijoje.. Bet ir žirniai visai ne pro šalį.
 3. Šiaip jau įdomus produktas...... Galima pakeisti apie trečdalį raciono grūdų (šįmet, kai kvietrugį galima už du šimtus parduoti) ir jei grūdai sudaro ženklią koncentratų dalį, truputį pagerinti pieno riebalų rodiklius.. Ten labai gerai virškinama ląstelienos celiuliozė su visiškai mažu lignino (nevirškinama ląstelienos dalis) kiekiu.
 4. Jei valgo gerai...... kodėl ne?? Žinoma, truputis kokybiškesnio baltymo žirnių sąskaita, truputis melasos dėl skonio būtų visai gerai..
 5. Kam duosit?? Ta prasme, kokioms avims? Penimoms , ėringoms ar mamoms? Gaunasi toks mišinėlis apie 19 - 19,5 baltymų sausoj... su tokiu palyginti tolygiai skylančiu krakmolu...
 6. Pienmėgys

  Telyciu pirkimas

  Kolega KAZE aš rašiau " jei pirko tikrai genetiškai vertingą bandos pakaitalą". Esmė žodyje "jei". Žmogus, kai kažką daro, paprastai galvoja kaip neprašauti ir imasi tam tikrų veiksmų... Tarp kurių ir tie, kuriuos kolega Kestoxs išvardino.. man, pvz, tie 1300 veršingoms telyčioms neatrodo labai daug, jei jos ir jų dukros duos virš 10000 kg per laktaciją. Nes per praeitus ir šiuos metus tikrai mačiau ne vieną ir ne du ūkius (bendroves) kurie tokia ir didesne kaina pirko ir pardavė telyčias. Ir Lietuvoje ir kaimynam.
 7. Pienmėgys

  Telyciu pirkimas

  Nei velnio... Aukštaitė teisingai padarė, jei pirko tikrai genetiškai vertingą bandos pakaitalą. Jos investicija ne vienai gyvulių kartai. Nes melš ne tik jas pačias, bet ir jų dukras, ir dukrų dukras. Vien bulių sėkla gerinant, bandos gerinimo (primilžių didinimo) procesas truks daug ilgiau. Įsivaizduokit, laikot karves, šeriat jas gerai, laukiat pajamų iš pieno, o jos lašinius augina ir problemas pačios sau didina.. Geriau jau painvestuoti iš kart ir gauti pajamas iš to, iš ko tikiesi.... Iš Rietavo pajamų negaunam.
 8. Pienmėgys

  Mėsinė galvininkystė

  O ko čia tą SM mokytis??? Pasiimat kiek įmanoma vienodesnį siloso pavyzdį, sakykim 1 kg (buitinės graminės svarstyklės kaip tik) kišat tą pavyzdį į grybų džiovyklę 60 laipsnių temperatūroje maždaug dviem parom. Po to laiko ištraukiat, pasveriat vėl ir maždaug žinot, kiek pašaras turi SM (sausos medžiagos) Maždaug todėl, kad su vandeniu išgaruos ir fermentaciniai spiritai, amoniakai ir laisvos riebalų rūgštys, kuriuos tikros laboratorijos turėtų įvertinti kaip sausas medžiagas. Na, bet buitiniam tikslumui tiks.. Bet ką geriau šerti sumaišytą.
 9. Pienmėgys

  Mėsinė galvininkystė

  Šersit vien tik kukurūzų silosu? Ne visai gerai... o kartais ir blogai.. Šiaip jau toks turėtų suėsti per parą apie 2,5 proc SM pašarų nuo savo kūno svorio.
 10. Jei nuo kalcio atsikėlė, reiškia eilinė parezė (hypokalcemija) buvo... Ir vaistų pirkimas čia jūsų patirčiai nieko nepadės... Mokykitės šerti ėringas mamas teisingai, nes kitaip problema kartosis..
 11. Aišku. aš suprantu, kad šis produktas tai eilinis trešimui skirtas karbamidas apdorotas fermento (enzimo) ureazės veikimą stabdančia medžiaga (medžiagomis). T.y . medžiagomis, stabdančiomis karbamido azoto atsipalaidavimą ne dirvoje. Šiaip jau tikrai nežinau, kaip karbamidas su tokiu priedu bus skaidomas karvės prieskrandyje, nes ten kaip tik reikia, kad azotas iš karbamido atsipalaiduotų pakankamai greitai.
 12. urėjos apsaugojimas šėrimui yra apipurškimas arba riebalais (mikrogranulė riebalų kiaute) arba baltymais (mikrogranulė proteino kiaute).
 13. Čia tas kur šerti stabilizuotas, ar tas kur tręšti?? Nes anksčiau tuos visokius Optigenus, Ntop'us, etc. kur skirti šėrimui, vadindavo apsaugotais, o ne stabilizuotais??
 14. upss.. o kuo jie skiriasi?? Neturiu dabar laiko daug rašyti, gal ryt parašysiu..
 15. Šėriau trašinį karbamidą ne viename ūkyje, o ir dabar tebešeriu..... tiesa, prekybinkų siūlomas ir trašinis vis tik skiriasi dažniausiai..
×
×
 • Create New...