Jump to content

Pienmėgys

Ekspertai
 • Pranešimai

  2.553
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  20

Visas nario Pienmėgys paskelbtas turinys

 1. Pieno tyrimai daugiau, žinoma, informacijos duoda, nors irgi toli gražu ne pilnai. O čia vokiškos biologijos tyrimas o jis hmm....... truputėlį klaidinantis, ir truputėlį pasenęs.. Jei kalbėti apie tyrimą, naujausios biologijos neberodo energijų, nes jas rodyti yra seniai pripažinta nesamonė todėl, kad užtrūkusi ir laktuojanti karvė suėdusi tą patį kilogramą siloso gaus labai skirtingą kiekį energijos, jau nekalbant apie prieauglį. Nėra fermentacinių rūgščių, negalima įvertinti susifermentavimo, o ir energija be jų nebus pilna. Naujausiose biologijose ląsteliena apibrėžiama aNDFom (NDF atmetus surištus baltymus, krakmolą ir pelenus) atkirai ADF ir ir atskirai ligniną (ADL). Dar būna virškinamumai ir ląstelienos ir krakmolo, visai geru atveju keliais laiko tarpais. Nėra cukraus kiekio, negalima suprasti kiek tinkamai kukurūzai subręndę. Na, dar daug galima...... Dėl pačio siloso. Krakmolo kiekis tikrai šaunus, tik kodėl tokia šlapia masė??? Įvertinus NDF (41) atrodo, kad augalas turėtų būti subręndęs ir sausesnis.. Tokioje drėgmėje fermentacija gera sunkiai gaunasi.
 2. Yra bandančių (bandžiusių) pjauti po pirma žemiausia burbuole. Krakmolas siekia iki 40 procentų ir daugiau. Tokiam silosui ir grūdainis nereikalingas ypač jei atrajojimą normaliai pagauti ūkis sugeba. Na, tiesą sakant ir krakmolo procentas silose dar ne paskutinis rodiklis. Jo virškinamumas (ir ląstelienos) irgi šį tą reiškia. Niekam niekada neatrodė keista, kad vienais metais mėšlas pilnas nesuvirškintų kukurūzų grūdų, o kitais metais jų visai nėra??? Ir ne visada dėl to smulkinimas kaltas....
 3. Be abejo. Bet kiek Lietuvos ūkininkų gali savo "daugiau už kaimyną siloso padariau" užgniaužti?? Juk tyrimais taip nepasigirsi, kaip aukštu kaupu.
 4. Na, dideli ne visada gerai.. Pernai pvz, viename ūkyje ėjo 60 tonų iš hektaro masės, o krakmolo tik 26-28 procentai... Kitame ūkyje masės apie 30 tonų o krakmolo 37 procentai.... Juk atrajotojams kukurūzus (silosą) šeriame būtent dėl krakmolo...
 5. kad virškinamumas svarbiau... neteko dar niekur šių metų žolių tyrimų matyti.., o smulkintuvų laboratorijos kažkokius vėjus rodė.baltymai žemiau 10.
 6. Raudonių ūkis kažką stumdydavo, jei iki jūsų pasiekia. Jei ne, galiu duoti kontaktus:- http://www.raudoniai.lt/lt/produkcija/
 7. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Ačiū, kraštieti, jau ir aš supratau, kad diskusija be tikslo.. Prasideda argumentai .. į kuriuos ir atsakyti nėra ką..
 8. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Kokiu tyrimu?? Turit galvoje testus?? Kuriuos? PGR? Ar mirčių skaičiais irgi negalima remtis?? Nuėjus į bet kurias kapines, šviežų kauburių skaičius irgi tik vaidenasi??
 9. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Kolega Sole, gal būtų galima detaliau apie tą PSO patarimą nesiremti tyrimo statistika. Koks tai tyrimas?Kur jis yra išspausdintas?? Kas jį pasirašė? Kas veda ir renka statistiką?
 10. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Nesupratau, kur aš paminėjau tyrimą ?? Ar statistiką??
 11. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Turiningas patarimas... Išvertus į lietuvių kalbą:- "Bet kuri valdžia yra tam, kad kenktų žmonėms". Jei kas žinot, kas tai yra tai labai kaip iš kunigaikščio Kropotkino raštų. Žinomo anarchisto.
 12. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Gripas užsidėjo kaukę... ir dingo.
 13. Pienmėgys

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Na, skaitau, skaitau..... ir vėl skaitau... Ir kilo toks klausimas... Kolega Zvanai, kolega Sole, na ir kiti panašiai manantys.. Jūs gi skaitot (manot), kad visi mokslininkai, visos vyriausybės, Europos Sąjungos institucijos tame tarpe ir mūsų vargšė valdžia (dabartinė ir buvusioji) apgalvotai ir samoningai klaidina mus visus, apgalvotai ir samoningai kenkdama mums (ir visos Europos, pasaulio su mažomis išimtimis tautoms) uždarinėja mus į karantiną, leidžia į raumenis kažkokią kenksmingą buzą......siekdami kažkokių tikslų?? Gal kas nors galėtumėte įvardinti tuos jų siekiamus tikslus?? Ir gal kas nors galėtumėte, man senam durniui, pasakyti, už ką balsuoti per sekančius rinkimus, kad toliau šito nebūtų??
 14. Krūvos patirties su šienainiu, atidarytu ir šertu po 14 dienų nuo uždengimo. Tiesa, visada šerta buvo ne vienas šienainis, dažniausiai su kukurūzų silosu ir kitkuo. Grynai varpinės yra buvę ir be konservantų. Na, grynų ankštinių nebandęs ir nenorėčiau bandyti.
 15. Na, ten aiškiai neparašyta, kad karvėms netinka. Ten parašyta kad "suriša amoniaką". O jei savininkas supranta savo karvių medžiagų apykaitą, tai ir suprasti turi, kad amoniako surišimas karvei (virškinimui/ fermentavimui) tik kenkia... Yra normatyvai, kiek to amoniako prieskrandyje turi būti. Ir rekomendacijos, kad tie normatyvai bent 120 proc būtų vykdomi, jei rezultato norim..
 16. na, taip, šitas. Ir šioje brošiūroje, be visa ko labai aiškiai parašyta, kodėl šio produkto nereikėtų šerti karvėms. "Suriša amoniaką"... Normalus raciono skaičiuotojas iš visų jėgų stengiasi, kad amoniaką valgančioms bakterijoms būtų ką valgyti, kad jos augtų (pasigamintų daugiau mikrobinio baltymo). Tam į raciono baltyminę dalį dedami labai lengvai skaidomi baltymai (tie patys žirniai pupos, atsakingais atvejais net karbamidą tenka dėti), o čia suriša..... Monogastriniams (kiaulėms, vištoms) tai teigiamybė, o atrajotojams- minusas, ir didelis..
 17. Tie kas šeria , šeria po 100 gr/karvei/dienai... Tipo- "profilaktikai". Kai paklausi, ko profilaktikai, tai atsakymai nuo toksinų iki ketozės ir acidozės.. Tuščias dalykas.
 18. Na, bet juk jame nieko ir neturi būti?? Kaip ir bet koks toksinų surišėjas ZEOLIT yra mineralinė kempinė, kurios dalelių vidaus plotas daug kartų viršija išorinį plotą (dėl akytumo). Ir sugeria viską, kas pasitaiko pakeliui, kad išnešti viską, ką sugėrė iš organizmo per tą galą, kur ne burna. Bet taip veikia absol visi toksinų surišėjai. O visokios zaunos apie biologinį skaidymą, patikėkit, tikrai labai mažai pagrindo turi. Daugiausia,kas būna padaryta toksinų surišėjuose, tai kokiu nors būdu (dažniausia temperatūra) suaktyvinamos įgeriamosios savybės, ir tik tiek. O tai ką, Mycofix Plus ar Mycofix Standart irgi dabar panašiai kainuoja??
 19. Apskritai tai jokios. Tokia mano privati nuomonė. Bet yra Lietuvoje krūva toksinų surišėjų karvėms propaguotojų ir mylėtojų, tai jiems aš sakau, kad egzistuoja dešimt kartų pigesnis (apie 200 eur/tona) produktas, veikiantis absoliučiai taip pat kaip ir dauguma toksinų surišėjų.. Toks buvęs bankininkas Slovėnišką ar Slovakišką stumdo kartu su latviais.
 20. Upsss... Va, kam danai naudoja fermentatorius.. kiaulių šėrime. Parūgštinimui, matyt. Kažkada Bilunde mačiau, bet iki šiandien naudojimo logika monogastrinių šėrime neaiški buvo. O dėl žinių..... Labai sunku duoti žmogui žinių, jei jis pats jų nenori. Ir tas "nenori", tai ne tiesioginis "nenoriu", bet jokiais argumentais nepramušami neturintys jokio pagrindo įsitikinimai. Ne tik pas eilinius darbuotojus, bet deja, ir pas savininkus.
 21. Ceolit'o nesat bandę? Nes kiek atsimenu, šiurpas nukrėsdavo reprodukciniam apie 6 dienų kiaulaičių apskrętusius knysiukus ir paraudusias vulvas pamačius.. Ir ganėtinai neretai būdavo... Tiesa, tada nei lukštenimo technologijų neturėjom, nei parūgštintojų padorių pasirinkimas buvo..
 22. Gediminai, mes apie karves kalbam. Jei karvei sušeriam 1kg pupų, tai sudaro truputį daugiau negu 1,5 procento dienos raciono. (apie60kg suėda) Kokios jos būtų toksiškos, toks kiekis nelabai ką paveiks.. Na, ir priekrandis... Netgi garsusis Biominas pripažysta, kad prieskrandis net zearlenono kiekius 80 proc neutralizuoja. Realybėje iš visų jėgų karvių racionuose stengiusi atsišaudyti nuo siųlymų ir nuo norų dėti į racionus toksinų surišėjus, nors jei šerčiau monogastrinius gyvūnus, būčiau visomis keturiomis už. Karvės virškinimas toks, kad sugėrimo ir neutralizavimo nauda būna daug mažesnė už žalą, nes prieskrandyje daug rūšių mikrobų maitinasi kitų rūšių mikrobų gyvybinės veiklos produktais.. Galima daug prarasti.. Jei jau bandų šeimininkai labai nori surišėjų, tada galima naudoti ZEOLIT, bent jau ryškiai pigesnis dalykas.
 23. Bet, kaip ir sakiau ankščiau, vistiek be sojos neapsieisi, na ir be rapso.. Visiškai pakeisti tikrai neįmanoma. Vien prieskrandinis baltymas neveža.
 24. Na..... diskutuotinas teiginys.. O ir praktika (ne tik kompiuteris) rodo, kad tikrai galima... Pupų ir žirnių baltymai virškinami (fermentuojami) prieskrandyje, o tokių baltymų dalį turi ir sojos ir rapso rupiniai. Taigi, tą dalį reikia ir keisti. Kita vertus, žirnių ir pupų krakmolas lėtai ir tolygiai skaidomas, todėl gali ne tik pakeisti kukurūzų ar miežių krakmolo dalį, bet ir užauginti papildomą mikrobinio baltymo kiekį, kas vėl kažkiek mažins dabar deficitinio įvežtinio baltymo dalį. Viename užnemunės rajonų poroje ūkių pupų padidinome iki 1,5 kg dienai, atsargiai pasibalansavę kitas žaliavas, ir nei kiek pieno nepraradome.. Dar ir koeficientas truputį pagerėjo.
 25. Iš lempos neatsakysi.. Skaičiuoti reikia. Bandos melžiamos vienu racionu šeriamos? Kokie apėmingi? Liucernos yra? Susirašinėjimas užims laiko iki rudens, iki rapso atpigimo..
×
×
 • Create New...