Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

  • po 1 mėnesio...

Kaip šiemet tiesioginės sėjos rapsas? Mano patirtimi matau kad focus visiškai netinka mūsų klimatui. Rapsas neišžiemojo, daug vietų išretėjo, kadangi buvo pasėtas į vagute kurioje tik buvo judinta žemė ir šią šlapią žiemą būtent toje vietoje drenavo vanduo ir kilnojo šaltis. Ten kur su noraginiu buvo išdirbta žemė geresnis rezultatas, bet principe nėra prasmės dirbti noraginiu ir sėti su focus. 

IMG_20220426_091023.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 24 minutes , Danielius160 pranešimas:

Nuotraukoje labiau drenažas užakęs kaltas ,o ne focusas , turiu su focusu sėtų rapsu ir noraginiu skutikų su biodriliu tiek vagutėse tiek padrikai pasėtas atrodo puikiai.

Turiu setu ir aš po noraginio, taip pat lyginu ir po plugo pasėtų kur drenažas neveikė, nieko panašaus kaip po focus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 26 minutes , Danielius160 pranešimas:

Nuotraukoje labiau drenažas užakęs kaltas ,o ne focusas , turiu su focusu sėtų rapsu ir noraginiu skutikų su biodriliu tiek vagutėse tiek padrikai pasėtas atrodo puikiai.

Vasario -kovo mėnesį  po liūčių ,staigaus sniego nutirpimo net ant smėlynų stovėjo  vandens ežerai ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Virgis. pranešimas:

Kaip šiemet tiesioginės sėjos rapsas? Mano patirtimi matau kad focus visiškai netinka mūsų klimatui. Rapsas neišžiemojo, daug vietų išretėjo, kadangi buvo pasėtas į vagute kurioje tik buvo judinta žemė ir šią šlapią žiemą būtent toje vietoje drenavo vanduo ir kilnojo šaltis. Ten kur su noraginiu buvo išdirbta žemė geresnis rezultatas, bet principe nėra prasmės dirbti noraginiu ir sėti su focus. 

IMG_20220426_091023.jpg

Bendroves rapsai dar prasčiau atrodo po fokuso, laukas prašosi persejimo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, caper pranešimas:

Taigi ir su focusu galima pasėti be vagučiu, o kaip po noraginio. 

Be vagučių mažai ką pasikeistų, vanduo drenuojasi lengviau per judintą vietą, plius  kai dar būna pąšalas ir drenažas neveikia ten vandens būna daugiau nei nejudintoje vietoje ir tada ten atsiranda palankesnes sąlygos rapsui supūti  arba temperatūros svyravimai iš teigiamos į neigiamą temperatūrą patampo šaknis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia pripažinti kad ruduo buvo tikrai šlapias...nežinau kaip pas kitus bet pas mane rapsui tinkamas laikas sėti buvo tik 4,5 dienos.iš kuriu viena reikėjo dar aukoti kad prabrinktu laukai.Šlapioje sunkioje žemėje fokusas tikrai daro "pizes" {ne aš ta termina sugalvojau}.Todėl reikia rinktis ne tik laika kada sėti  bet ir į ką ir kada sėti. 1-2 nuotrauka Dominator,3nuotrauka Dariot,4nuotrauka Akilah.  p.s.mintis mano tokia kad horch,vaderstad,amazone,bednar,ir dar dauggelis kitu pasaulinio lygio technikos gamintoju nepatikrintu padargu į rinka neteikia.Tad lieka kitos priežastys kurios priklauso nuo agronomo arba tarpinės tarp vairo ir sėdynės.p.s.2 patikėk manim aš tikrai žinau kur galima papizdavoti focusa lyginant su kitais gamintojais.Bet bėda ta kad visi padargai tu trukumu turi.mūsų uždavinys tuos trukumus padaryti privalumais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 20 valandų, Virgis. pranešimas:

 Ten kur su noraginiu buvo išdirbta žemė geresnis rezultatas, bet principe nėra prasmės dirbti noraginiu ir sėti su focus. 

 

Šioje vietoje su tavim sutinku "kam du kartus važiuoti su noraginiu"bet su diskiniu prieš focusa kodėl ne jei tai ne juostinė sėja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Virgis. pranešimas:

Nepadėjo mano atveju Diskinis, dalį lauko ir technologines vėžes buvau pravažiavęs. 

su rapso sėja labai svarbus yra sėjos gylis. O kaip atrodė sudyges rudenį ....jeigu taip pat kaip pavasarį vadnas buvo kažkokios kitos sėjos klaidos.Arba netvarkingas drenažas . Be to Voras ne be reikalo klausė kiek metu sėjai.Teko bendrauti su focusistu tai jo manymu pirmais metais ar po kitokios tecnologijos nevisada pavyksta su focusu.Ar tai susije su sėjiko persikrovimu ir jo kompetencija  dirbant su focusu o gal  ir sėjos tipo pasikeitimas turi tam įtakos.Vas.miežiai sėti balandžio 13d. po posėlio ir mėšlavežio...

IMG_1199[1].JPG

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, grazbek pranešimas:

su rapso sėja labai svarbus yra sėjos gylis. O kaip atrodė sudyges rudenį ....jeigu taip pat kaip pavasarį vadnas buvo kažkokios kitos sėjos klaidos.Arba netvarkingas drenažas . Be to Voras ne be reikalo klausė kiek metu sėjai.Teko bendrauti su focusistu tai jo manymu pirmais metais ar po kitokios tecnologijos nevisada pavyksta su focusu.Ar tai susije su sėjiko persikrovimu ir jo kompetencija  dirbant su focusu o gal  ir sėjos tipo pasikeitimas turi tam įtakos.Vas.miežiai sėti balandžio 13d. po posėlio ir mėšlavežio...

IMG_1199[1].JPG

Miežius sėji dideliais tarpueiliais čia gal rapso sekcija uždėta? Koks tarpueilis? Atrodo gražiai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...