Jump to content

Žemės nuoma, kaina, mokesčiai


Recommended Posts

Na brangieji kolegos, jau galim pasidžiaugti 10 kartų padidėjusiu žemės mokesčiu. Dabar jau mūsų žemė pasidarė net 10 kartų vertingesnė, o tuo pačiu ir mes tampame turtingesni ir garbingesni. Tur būt visi suprantame, kam už tai turime būti dėkingi. Tik truputį apmaudu, nes kad ir kiek bemokėtumėm tų mokesčių vistiek kaip į kiaurą maišą.

http://www.manoukis.lt/?s=14191&m=2&t=22

va sulaukim kai savivaldybes nustatys mokescio tarifa, tada pamatysme ju apetitus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jaras, neskleisk dezinformacijos !!!

Nervina tokių žmonių, kurie nenori ir/arba nesugeba analizuoti to kas parašyta. Įstatymu tik išplėstos mokesčio ribos, o savivaldybės jau galės spręsti kas mokės daugiau, o kas mažiau.

Čia prie tos pačios dezinformacijos. Jeigu tamstą ir nervino esami mokesčiai, tai galiu nuraminti, nuo ateinančių metų tikriausiai nebenervins. Kai mokėsite 10 kartų didesnius mokesčius, nervuotis nebus laiko, reikės ir dirbti 10 kartų daugiau. Be to pasiskaitykite Mano ūkio komentarus. Ten ūkininkams kaip tik ir siūloma tik dirbti, dirbti ir dirbti.

http://www.manoukis.lt/?m=2&s=14235&t=22

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žemės ūkio rūmų prezidiumas nepritaria Žemės mokesčio įstatymo pakeitimo įstatymo projekto nuostatoms, bei prieštarauja, kad žemės mokesčio dydžio nustatymo pagal žemės rinkos vertę metodika būtų taikoma užsiimantiems žemės ūkio veikla. ŽŪR prezidiumo nariai kreipiasi į LR Prezidentę, siūlydami atmesti šį projektą ir grąžinti jį tobulinimui.

Visą ŽŪR prezidiumo posėdžio rezoliuciją galite paskaityti

http://www.zur.lt/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...
  • po 1 mėnesio...

Susidūriau su tokia problema. Išsinuomavau žemę. Žemės savininkas pasakė, kad aplinkui likusią žemę taip pat galiu dirbti, nes jos niekas nedirba. Savininkai mieste ir ja nesirūpina. Žemė iš tiesų buvo apleista, užleista kiečiais. Suariau aš ir tą likusią žemę - apie 5 ha. Tačiau po to sulaukiau tos žemės savininko skambučio. Jis prašo atlyginti žalą, už žemę, kurią aš suariau. Mat ten buvo "pieva". Vėliau pavyko išsiaiškinti, kad jis sėdėdamas mieste teikė deklaracijas dėl pievos ir gaudavo išmokas. Ir štai čia pasimaišiau aš. Jis nori kompensacijos. Tik aš niekaip negaliu suprasti kokią REALIĄ ŽALĄ jam padariau. Gal jūs buvote susidūrę su panašiais atvejais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Susidūriau su tokia problema. Išsinuomavau žemę. Žemės savininkas pasakė, kad aplinkui likusią žemę taip pat galiu dirbti, nes jos niekas nedirba. Savininkai mieste ir ja nesirūpina. Žemė iš tiesų buvo apleista, užleista kiečiais. Suariau aš ir tą likusią žemę - apie 5 ha. Tačiau po to sulaukiau tos žemės savininko skambučio. Jis prašo atlyginti žalą, už žemę, kurią aš suariau. Mat ten buvo "pieva". Vėliau pavyko išsiaiškinti, kad jis sėdėdamas mieste teikė deklaracijas dėl pievos ir gaudavo išmokas. Ir štai čia pasimaišiau aš. Jis nori kompensacijos. Tik aš niekaip negaliu suprasti kokią REALIĄ ŽALĄ jam padariau. Gal jūs buvote susidūrę su panašiais atvejais.

Jis daugiau nebegalės teikti deklaracijos pievai, pūdymo taip pat negalės rodyt, nes teks apsėt, o kaip jam tai padaryt, jei tikriausiai ant pečiaus nemažai laiko praleidžia :lol: Aš tai matau du kelius: tu tą žemę išsinuomoji iš jo, arba turbūt teks atstatyti pievą, daugiau kelių nebežinau. Aišku nekas, nekas..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Susidūriau su tokia problema. Išsinuomavau žemę. Žemės savininkas pasakė, kad aplinkui likusią žemę taip pat galiu dirbti, nes jos niekas nedirba. Savininkai mieste ir ja nesirūpina. Žemė iš tiesų buvo apleista, užleista kiečiais. Suariau aš ir tą likusią žemę - apie 5 ha. Tačiau po to sulaukiau tos žemės savininko skambučio. Jis prašo atlyginti žalą, už žemę, kurią aš suariau. Mat ten buvo "pieva". Vėliau pavyko išsiaiškinti, kad jis sėdėdamas mieste teikė deklaracijas dėl pievos ir gaudavo išmokas. Ir štai čia pasimaišiau aš. Jis nori kompensacijos. Tik aš niekaip negaliu suprasti kokią REALIĄ ŽALĄ jam padariau. Gal jūs buvote susidūrę su panašiais atvejais.

Jis daugiau nebegalės teikti deklaracijos pievai, pūdymo taip pat negalės rodyt, nes teks apsėt, o kaip jam tai padaryt, jei tikriausiai ant pečiaus nemažai laiko praleidžia :lol: Aš tai matau du kelius: tu tą žemę išsinuomoji iš jo, arba turbūt teks atstatyti pievą, daugiau kelių nebežinau. Aišku nekas, nekas..

Na aš irgi tik tokius du variantus matau. Jei nesusitarsim dėl nuomos, tai atstatysiu jam pievą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Susidūriau su tokia problema. Išsinuomavau žemę. Žemės savininkas pasakė, kad aplinkui likusią žemę taip pat galiu dirbti, nes jos niekas nedirba. Savininkai mieste ir ja nesirūpina. Žemė iš tiesų buvo apleista, užleista kiečiais. Suariau aš ir tą likusią žemę - apie 5 ha. Tačiau po to sulaukiau tos žemės savininko skambučio. Jis prašo atlyginti žalą, už žemę, kurią aš suariau. Mat ten buvo "pieva". Vėliau pavyko išsiaiškinti, kad jis sėdėdamas mieste teikė deklaracijas dėl pievos ir gaudavo išmokas. Ir štai čia pasimaišiau aš. Jis nori kompensacijos. Tik aš niekaip negaliu suprasti kokią REALIĄ ŽALĄ jam padariau. Gal jūs buvote susidūrę su panašiais atvejais.

va man idomu, o kodel iskart neieskojai to sklypo savininko?????

na o daba viskas priklauso tik nuo savininko, kaip pasakys taip ir bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip ieškojau to savininko, bet niekas nieko apie jį nežinojo. Ribų laukuose irgi nebuvo. Reikalas tas, kad jis nebegales nieko nedarydamas deklaruoti, nes tų laukų apžiūrėt buvo atvažiavusi NMA. Bet mane domina kitas dalykas, ar jis gali reikalauti iš manęs piniginės kompensacijos, jei tarkim aš jam atstatau pievą tokią, kokia ji buvo. Realiai, jis jokios žalos nepatyrė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip ieškojau to savininko, bet niekas nieko apie jį nežinojo. Ribų laukuose irgi nebuvo. Reikalas tas, kad jis nebegales nieko nedarydamas deklaruoti, nes tų laukų apžiūrėt buvo atvažiavusi NMA. Bet mane domina kitas dalykas, ar jis gali reikalauti iš manęs piniginės kompensacijos, jei tarkim aš jam atstatau pievą tokią, kokia ji buvo. Realiai, jis jokios žalos nepatyrė.

viskas priklauso nuo zemes savininko, ir kaip su juo susitarsi. jai bus piktas gali rimtu bedu turet.

o del to kad nerandi ir del sklypo ribu tai man juokingai ir vaikiskai skamba jusu pasiteisinimai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Kaip tai nepadarei zalos? jeigu jis deklaravo krastovaizdzio pievas, tai tam savininkui gali prisieiti grazinti po 338 ltl/ha uz tiek metu kiek jis ta pieve deklaravo NMA.. be to, nuo ateinanciu metu, krastovaizdzio pievos nebus galima daryti jeigu zeme buvo arta per paskutinius penkis metus. Manau jei savininkas zemes protingas, gali tureti rimtu nuostoliu, na maks 338/ha kart 5 metai, paciu blogiausiu atveju.. (5 ha x 5 metai X 338 = 8450 LTL) Be to, turek omenyje, kad tavo mokama nuoma apmokestinama 15% GPM, o ismokos - ne.. tai dar teoriskai reiktu didinti nuostoli..

o siaip tai galu gale zmones paprotekit siek tiek, art zeme ant VBL (viena bobute leido) yra tikras idiotizmas.. nors kiek teko susidurt, ketvirtadalis zemaitijos taip dirba, o paskui loja atseit zeme ateme nuo amziu dirbta. juokdariai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
Kaip tai nepadarei zalos? jeigu jis deklaravo krastovaizdzio pievas, tai tam savininkui gali prisieiti grazinti po 338 ltl/ha uz tiek metu kiek jis ta pieve deklaravo NMA.. be to, nuo ateinanciu metu, krastovaizdzio pievos nebus galima daryti jeigu zeme buvo arta per paskutinius penkis metus. Manau jei savininkas zemes protingas, gali tureti rimtu nuostoliu, na maks 338/ha kart 5 metai, paciu blogiausiu atveju.. (5 ha x 5 metai X 338 = 8450 LTL) Be to, turek omenyje, kad tavo mokama nuoma apmokestinama 15% GPM, o ismokos - ne.. tai dar teoriskai reiktu didinti nuostoli..

o siaip tai galu gale zmones paprotekit siek tiek, art zeme ant VBL (viena bobute leido) yra tikras idiotizmas.. nors kiek teko susidurt, ketvirtadalis zemaitijos taip dirba, o paskui loja atseit zeme ateme nuo amziu dirbta. juokdariai.

Nemaišykit paprastos pievos su kraštovaizdžio tvarkymu. Tai du skirtingi dalykai. Beje, su žemės savininku suradom kompromisą - pasirašėm nuomos sutartį. Žmogus suprato, kad nebe tie laikai, kai gulėdamas ant pečiaus, nė lito neinvestuodamas, galės gauti išmokas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...