Jump to content

Žemės nuoma, kaina, mokesčiai


Recommended Posts

  • po 1 mėnesio...

Laba diena,

Labai atsiprasau, kad isibraunu i Jusu maza valstybe :icon-rolleyes:

Noreciau paklausti kokios yra sustatomos salygos nuomojantis zeme. :icon-question:

turiu 7Ha zemes - kuria nuomuodavosi ukininkas is valstybes nuo 1992m, bet nuo praeitu metu vasaros ji oficialiai mano. Zemes sklypas vienas - ivertintas 52 balais ( Kulvos seniunijoje, Jonavos raj. ) Kokios kaina galetu buti uz nuoma?

Dabar ukininkas nori ja is manes nuomotis - kiek supratau is diskusiju geriau darytis ne nuomos - o panaudos sutarti - norint isvengti mokesciu. ( kiek suprantu jei darysiu nuomos sutarti turesiu sumoketi valstybei 20%)

Dar vienas niuansas - jei manes netenkina jo siuloma kaina ( yra kas siulo didesne) bet ten jau yra apseta zeme to ukininko, ka daryti tokiu atveju?

Busiu labai dekinga uz atsakyma. :icon-rolleyes::icon-rolleyes::icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei zeme apseta, o nori isnuomuoti kitam, tai arba abi salys susitaria del islaidu padengimo, arba derliu nusiima dabartinis zemes naudotojas, o kitam ukininkui zeme isnuomuok nuo ateinancio rudens.... nesuprantu is kur gaunat tuos mokescius, o realiai kas liecia sutartis, kokia ji bebutu, kad ir notaro patvirtinta, konflikto atveju nelabai ka su ja nuveiksi, aisku nelygu situacijai. Zemes nuomos kainos protingi cia neskelbs :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei zeme apseta, o nori isnuomuoti kitam, tai arba abi salys susitaria del islaidu padengimo, arba derliu nusiima dabartinis zemes naudotojas, o kitam ukininkui zeme isnuomuok nuo ateinancio rudens.... nesuprantu is kur gaunat tuos mokescius, o realiai kas liecia sutartis, kokia ji bebutu, kad ir notaro patvirtinta, konflikto atveju nelabai ka su ja nuveiksi, aisku nelygu situacijai. Zemes nuomos kainos protingi cia neskelbs :)

Del nuostoliu padengimo nelabai suprantu kodel as tureciau jam juos dengti - jis apsodino mano zeme to net neatsiklauses - atejau ir pasodinau - nes man taip patinka?:eusa-naughty: Jei lystu i Jusu turta Jus turbut irgi nenoretumet nieko girdeti apie nuostoliu dengima-juk Jus nepraset kad lystu ne i savo darza... :D

Del kainos - kazkodel taip ir galvojau kad nesakys niekas :D :D :D Tada bent jau paprotinkit - del mokesciu - jei isnuomoju jam zeme - man tuo tu gautu pajamu uz nuoma valstybei jokie mokesciai neprisideda?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai norit ir ūkininką apiplėšt, ir valstybę apvogt? :icon-cool:

Na kodel Jus is karto taip?

Kaip ir kiekvieno lietuvio - mano nagai i save riesti :icon-rolleyes: - kaip ir bet kurio turbut is cia esancio :D:lol:

Jus ziuretumete naudos sau - as taip pat noriu naudos sau. :eusa-dance:

Valstybe baigia ir taip paskutines kelnes nuimti :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tada bent jau paprotinkit - del mokesciu - jei isnuomoju jam zeme - man tuo tu gautu pajamu uz nuoma valstybei jokie mokesciai neprisideda?

Prisideda. Privalėsit už nuomą gautas pajamas deklaruot metams pasibaigus ir susimokėt 15 proc. GPM. Jei dirbate ir skaičiuojant atlyginimą buvo naudotas NPD, tai gavus papildomų pajamų ir deklaravus, NPD perskaičiuojamas ir atsiranda dar papildomai mokėtino GPM.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei zeme apseta, o nori isnuomuoti kitam, tai arba abi salys susitaria del islaidu padengimo, arba derliu nusiima dabartinis zemes naudotojas, o kitam ukininkui zeme isnuomuok nuo ateinancio rudens.... nesuprantu is kur gaunat tuos mokescius, o realiai kas liecia sutartis, kokia ji bebutu, kad ir notaro patvirtinta, konflikto atveju nelabai ka su ja nuveiksi, aisku nelygu situacijai. Zemes nuomos kainos protingi cia neskelbs :)

Del nuostoliu padengimo nelabai suprantu kodel as tureciau jam juos dengti - jis apsodino mano zeme to net neatsiklauses - atejau ir pasodinau - nes man taip patinka?:eusa-naughty: Jei lystu i Jusu turta Jus turbut irgi nenoretumet nieko girdeti apie nuostoliu dengima-juk Jus nepraset kad lystu ne i savo darza... :D

Del kainos - kazkodel taip ir galvojau kad nesakys niekas :D :D :D Tada bent jau paprotinkit - del mokesciu - jei isnuomoju jam zeme - man tuo tu gautu pajamu uz nuoma valstybei jokie mokesciai neprisideda?

nuostolius apmokes kitas ukininkas kuris dabar tarkim issinuomouja ta zeme, apmokes uz zemes dirbima ir sejos, seklos investavima.

aplamai idomi istorija, kazkas kazka daro, noriu pinigu, bet ner is ko pareikalaut

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

j:)

nuostolius apmokes kitas ukininkas kuris dabar tarkim issinuomouja ta zeme, apmokes uz zemes dirbima ir sejos, seklos investavima.

aplamai idomi istorija, kazkas kazka daro, noriu pinigu, bet ner is ko pareikalaut

Man jinai irgi labai idomi - o dar kaip pradeda isdurineti tai visai idomu pasidaro. :icon-eek:

Taip gaunasi kad jis naudojasi ja sekmingai, - o as mokescius uz ja mokesiu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei žmogus pasėjo neturėdamas net žodinio susitarimo dėl tolesnės nuomos, tai manyčiau su savo nuosavybe gali daryt ką nori. Tame tarpe ir išnuomot kitam. Pas mus buvo panašus variantas - žodžiu lyg ir sutarė su vienu, tas nupurškė glifosatais, suarė, o pavasarį kitas ūkininkas pasėjo, nes sudarė sutartį raštu. Aišku čia jau žemės sąvininkas nelabai gražiai pasielgė, tačiau jei tu nieko nebuvai žadėjęs, tai dabar laisvas daryt ką nori.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei žmogus pasėjo neturėdamas net žodinio susitarimo dėl tolesnės nuomos, tai manyčiau su savo nuosavybe gali daryt ką nori. Tame tarpe ir išnuomot kitam. Pas mus buvo panašus variantas - žodžiu lyg ir sutarė su vienu, tas nupurškė glifosatais, suarė, o pavasarį kitas ūkininkas pasėjo, nes sudarė sutartį raštu. Aišku čia jau žemės sąvininkas nelabai gražiai pasielgė, tačiau jei tu nieko nebuvai žadėjęs, tai dabar laisvas daryt ką nori.

Būtent, kad nebuvo jokių kalbų apie tai visiškai - tik kai pradėjau judinti šį reikalą jis tada pradėjo kalbėti, kad noriu nuomotis - dar prieš tai primelavęs, kad ten nieko nėra apsėta ( kažkodėl jis buvo šventai įsitikinęs,kad nežinau net kur ta žemė mano yra) - nors patys buvom ir matėm, kad ji apsėta - tada įjungęs kvailį prisipažino, kad apsėjo. Nesidaro juk šitaip :( - aš tikrai nenoriu skriausti nei jo - tuo labiau savęs. :( Todėl ir atėjau čia - pas Jus - nusimanančius žmones. :(

Taip prisipažinsiu - šituose reikaluose nenusimanau - niekada nesusidūrus :icon-neutral: o klausimų turiu tikrai nemažai, o kai pradedi skaityti ir žiūrėti kokie mokesčiai ateityje laukia - tikrai nesinori dar ir iš savo kišenės mokėti - kai Ponas Ūkininkas iš to pelnosi duoną sau ir dar tave bando palikti durniaus vietoje - tada pykit nepykit - bet galite mane apmėtyti pomidorais - bet netikiu, kad ir Jūs tyletumėte. :(:(:(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Armeda, kiek nori gauti nuomos už tą žemę? Atsakyk o tada patarsime , realu tai ar nelabai.

P.S. klausimas kaip tu tą žemę sugebėjai nupirkti be ūkininko atsisakymo? Jeigu jis nuomavo - jo pirmenybė buvo. O užsėjo žmogus gal net neįtardamas, kad sklypas jau ne jo. Sėjos planuojasi ne paskutinę dieną o bent metus prieš kas po ko .

Dėl mokesčių - kodėl ūkininkai privalo mokėti Jūsų mokesčius? Nuo to, ką negali įtraukti į išlaidas, automatiškai sumoki ūkininkų pajamų mokestį? Mes irgi buvome nepatenkinti, kad jį įvedė bet nei supirkėjai daugiau duoda nei tiekėjai mažiau prašo. Tenka ŪKININKO PELNĄ pamažinti tiek kiek valdžia pareikalauja. O vat gudručiai žemės savininkai stato ragus :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu aš irgi savo istorija. sudariau žemes nuomos sutarti 5metam. Dabar eina antri nuomos metai, rudeni nuėmes kviečius suskutau žeme išbarsčiau trąšas iš vakaro. o ankstu ryta sėjau rapsą.tai per kaimynus liepe perduoti žinia man kad žemė jau parduota, tai sužinojes nulėkiau pas savininkus (pencininkai) vos negavau is lazdos per galva ir pasake dink iš kiemo, sako mano žeme ka noriu ta darau, nors dar nebuvo parduota ištikrujų. bandžiau i kalbinėti ir kaina didesne siūliau kad man parduotu bet poto pardavė kaimynam su kuriais aš nesutariu tikriausiai žymiai mažesne kaina nei aš siūliau, bandžiau gazdinti teismais bet taip ir paliko viskas, dabar neaisku ar liks man tas rapsas ar apars pavasari.

ka paratumet daryti? cia viskas vyksta savam kaimeli tarp kaimynu, plotas juokingas bet jis man suskaldo mano dirbama sklypą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu aš irgi savo istorija. sudariau žemes nuomos sutarti 5metam. Dabar eina antri nuomos metai, rudeni nuėmes kviečius suskutau žeme išbarsčiau trąšas iš vakaro. o ankstu ryta sėjau rapsą.tai per kaimynus liepe perduoti žinia man kad žemė jau parduota, tai sužinojes nulėkiau pas savininkus (pencininkai) vos negavau is lazdos per galva ir pasake dink iš kiemo, sako mano žeme ka noriu ta darau, nors dar nebuvo parduota ištikrujų. bandžiau i kalbinėti ir kaina didesne siūliau kad man parduotu bet poto pardavė kaimynam su kuriais aš nesutariu tikriausiai žymiai mažesne kaina nei aš siūliau, bandžiau gazdinti teismais bet taip ir paliko viskas, dabar neaisku ar liks man tas rapsas ar apars pavasari.

ka paratumet daryti? cia viskas vyksta savam kaimeli tarp kaimynu, plotas juokingas bet jis man suskaldo mano dirbama sklypą.

Raštišką žemės nuomos sutartį su abiejų pusių parašais turi :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As tos zemes nenusipirkau - o ja grazino valstybe nes ji buvo mano senelio. Nuosavybe atstatyta buvo jau 2011metu gale. Ukininkui tos zemes valstybe jau 2012 metams nebenuomavo - taigi jis zinojo, kad ji turi naujus savininkus. Ir dar jis skambinosi mamai mano ir klause ar mes ja nuomosimes - o paskui dingi lyg i vandeni... ir zinoma tvarkesi ta zeme toliau - neklauses niekieno pritarimo ir leidimo. As manau civilizuoti zmones - jeigu jie planuoja toliau ten kazka seti - turetu pagalvoti apie tai kad as galiu pareiksti pretenzijas.

Kas liecia nuoma - kalbejausi su vienu agronomu - sake turetu buti 250-350lt. :icon-eek:

Jo pradine kaina buvo 130lt. Nezinau kaip Jums - bet dabar per kelias dienas kai pasigilinau- toli razu kaina turetu buti ne tokia kokia jis siulo. (suprantu - kiekvieno pirstai i save riesti)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas liecia nuoma - kalbejausi su vienu agronomu - sake turetu buti 250-350lt. :icon-eek:

Jo pradine kaina buvo 130lt. Nezinau kaip Jums - bet dabar per kelias dienas kai pasigilinau- toli razu kaina turetu buti ne tokia kokia jis siulo. (suprantu - kiekvieno pirstai i save riesti)

:icon-eek: Ką tuo nori pasakyti? Mažai?

Tai yra labai normali ir protinga nuomos kaina. Nežinau visų niuansų su tuo sklypu , gal kreivas, šlapias ar dar velnias žino kas. Bet tik ne 130 lt. Būkim biedni bet teisingi. (žinau kas ir dabar po 100 nuomoja, bet ten kiti niuansai) Na, o jeigu jis žinojo tą faktą, kad žemė atmatuojama savininkams ir su Jumis nederino dėl tolesnio bendradarbiavimo tai.......... pats kaltas. Bet jeigu tamsta esi žmogus bandyk Jį atvesti į protą, kad sutinki tokiomis tai sąlygomis nuomoti Jam, o jeigu Jam vistiek nedašunta :eusa-doh: Ką dabar - ruoškis trąšų pavasariui, SAVO pasėlių priežiūrai :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-eek: Ką tuo nori pasakyti? Mažai?

Tai yra labai normali ir protinga nuomos kaina. Nežinau visų niuansų su tuo sklypu , gal kreivas, šlapias ar dar velnias žino kas. Bet tik ne 130 lt. Na, o jeigu jis žinojo tą faktą, kad žemė atmatuojama savininkams ir su Jumis nederino dėl tolesnio bendradarbiavimo tai.......... pats kaltas. Bet jeigu tamsta esi žmogus bandyk Jį atvesti į protą, kad sutinki tokiomis tai sąlygomis nuomoti Jam, o jeigu Jam vistiek nedašunta :eusa-doh: Ką dabar - ruoškis trąšų pavasariui, SAVO pasėlių priežiūrai :D

As nesakau, kad mazai :D - jo siuloma kaina 130 uz HA - cia juokinga man atrodo. :lol:

Sklypas normalus - ukininko teigimu - zeme siek tiek prie durpes.

Gal norite paprotinti - kaip ji atvesti i prota? :icon-rolleyes: Nelabai sugalvoju - kokias jam salygas sustayti... :icon-confused:

Jau matau vaizda - kaip ruosiu trasas :D net pralinksminot :lol::lol::lol::eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu tiesa, kad ten prie durpės :eusa-think: Tada tai ne kokios naujienos į tavo daržą - šūdas su ta durpe tiesa pasakius :) Bet 52 balai :eusa-think: sako kažką kitą :eusa-think: . Paaiškink žmogui, kad jeigu jis nesutiks su teisingomis sąlygomis abiems (Na gal tada ne max ką parašei bet gal kažką sutarsite), savo pasėlius gali susivynioti ir išsinešti :eusa-shifty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu aš irgi savo istorija. sudariau žemes nuomos sutarti 5metam. Dabar eina antri nuomos metai, rudeni nuėmes kviečius suskutau žeme išbarsčiau trąšas iš vakaro. o ankstu ryta sėjau rapsą.tai per kaimynus liepe perduoti žinia man kad žemė jau parduota, tai sužinojes nulėkiau pas savininkus (pencininkai) vos negavau is lazdos per galva ir pasake dink iš kiemo, sako mano žeme ka noriu ta darau, nors dar nebuvo parduota ištikrujų. bandžiau i kalbinėti ir kaina didesne siūliau kad man parduotu bet poto pardavė kaimynam su kuriais aš nesutariu tikriausiai žymiai mažesne kaina nei aš siūliau, bandžiau gazdinti teismais bet taip ir paliko viskas, dabar neaisku ar liks man tas rapsas ar apars pavasari.

ka paratumet daryti? cia viskas vyksta savam kaimeli tarp kaimynu, plotas juokingas bet jis man suskaldo mano dirbama sklypą.

Raštišką žemės nuomos sutartį su abiejų pusių parašais turi :icon-question:

Gal sutartis registruota registrų centre?

P.S. Didesnio vargo su suvaikėjusiais pensininkais nebūna :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu aš irgi savo istorija. sudariau žemes nuomos sutarti 5metam. Dabar eina antri nuomos metai, rudeni nuėmes kviečius suskutau žeme išbarsčiau trąšas iš vakaro. o ankstu ryta sėjau rapsą.tai per kaimynus liepe perduoti žinia man kad žemė jau parduota, tai sužinojes nulėkiau pas savininkus (pencininkai) vos negavau is lazdos per galva ir pasake dink iš kiemo, sako mano žeme ka noriu ta darau, nors dar nebuvo parduota ištikrujų. bandžiau i kalbinėti ir kaina didesne siūliau kad man parduotu bet poto pardavė kaimynam su kuriais aš nesutariu tikriausiai žymiai mažesne kaina nei aš siūliau, bandžiau gazdinti teismais bet taip ir paliko viskas, dabar neaisku ar liks man tas rapsas ar apars pavasari.

ka paratumet daryti? cia viskas vyksta savam kaimeli tarp kaimynu, plotas juokingas bet jis man suskaldo mano dirbama sklypą.

Raštišką žemės nuomos sutartį su abiejų pusių parašais turi :icon-question:

turiu

su jo parasu bet beda kad nesam susirase kas butu netesybu atveju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu aš irgi savo istorija. sudariau žemes nuomos sutarti 5metam. Dabar eina antri nuomos metai, rudeni nuėmes kviečius suskutau žeme išbarsčiau trąšas iš vakaro. o ankstu ryta sėjau rapsą.tai per kaimynus liepe perduoti žinia man kad žemė jau parduota, tai sužinojes nulėkiau pas savininkus (pencininkai) vos negavau is lazdos per galva ir pasake dink iš kiemo, sako mano žeme ka noriu ta darau, nors dar nebuvo parduota ištikrujų. bandžiau i kalbinėti ir kaina didesne siūliau kad man parduotu bet poto pardavė kaimynam su kuriais aš nesutariu tikriausiai žymiai mažesne kaina nei aš siūliau, bandžiau gazdinti teismais bet taip ir paliko viskas, dabar neaisku ar liks man tas rapsas ar apars pavasari.

ka paratumet daryti? cia viskas vyksta savam kaimeli tarp kaimynu, plotas juokingas bet jis man suskaldo mano dirbama sklypą.

Raštišką žemės nuomos sutartį su abiejų pusių parašais turi :icon-question:

Gal sutartis registruota registrų centre?

P.S. Didesnio vargo su suvaikėjusiais pensininkais nebūna :eusa-doh:

ne neturiu registruotu sutarciu registre, jei butu registre cia nekamantineciau jusu,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-eek: Ką tuo nori pasakyti? Mažai?

Tai yra labai normali ir protinga nuomos kaina. Nežinau visų niuansų su tuo sklypu , gal kreivas, šlapias ar dar velnias žino kas. Bet tik ne 130 lt. Na, o jeigu jis žinojo tą faktą, kad žemė atmatuojama savininkams ir su Jumis nederino dėl tolesnio bendradarbiavimo tai.......... pats kaltas. Bet jeigu tamsta esi žmogus bandyk Jį atvesti į protą, kad sutinki tokiomis tai sąlygomis nuomoti Jam, o jeigu Jam vistiek nedašunta :eusa-doh: Ką dabar - ruoškis trąšų pavasariui, SAVO pasėlių priežiūrai :D

As nesakau, kad mazai :D - jo siuloma kaina 130 uz HA - cia juokinga man atrodo. :lol:

Sklypas normalus - ukininko teigimu - zeme siek tiek prie durpes.

Gal norite paprotinti - kaip ji atvesti i prota? :icon-rolleyes: Nelabai sugalvoju - kokias jam salygas sustayti... :icon-confused:

Jau matau vaizda - kaip ruosiu trasas :D net pralinksminot :lol::lol::lol::eusa-dance:

manau 200-250 tokio sumoj turetum sutarti, o jam nera kur dingti nes apseta vistiek yra, bent iki rudens kad galetu nusikulti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ne neturiu registruotu sutarciu registre, jei butu registre cia nekamantineciau jusu,

Tikiuosi tos žemės nedeklaravai kaip eko :icon-question: Šiaip rapsas tai spėju kad nedarei ten eko.Tavo klaida ir yra kad nerigistravai registrų centre,nes jei būtų registruota-be tavo raštiško atsisakymo pas notarą nebūtų pardavę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu

su jo parasu bet beda kad nesam susirase kas butu netesybu atveju

Kadangi neregistravęs registre sutarties tai jos notaras ir nemato prieš formindamas pirkimo pardavimo sutartį (pardavėjai - pensininkai notarui sąmoningai nepranešė), bet visgi mano kaip nebaigusio teisės supratimu :) tu neprarandi pirmumo teisės pirkt tą žemės sklypą. Ir iš to vėlgi mano supratimu :) tu atsiduri ganėtinai palankioje padėtyje. Kodėl? Kreipiesi į teisininkus, reiški pretenziją ir jeigu sutartis tvarkinga, parašai nepadirbti :), teisėjas tau atgaline tvarka perkelia pirkėjo teises ir pareigas. Pats pagalvok išvengi kainų varžytinių su taip nemėgstamu kaimynu :), tiesiog sumoki tiek kiek nurodyta pirkimo pardavimo sutarty. O kad žinodamas apie planuojamą žemės pardavimą nesuskubai sutarties užregistruot registre, tai čia jau stiprus apsileidimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...