Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

prieš valandą, Bulvinykas pranešimas:

Taigi kiaulių marą jie buvo pasigavę. Tikro vaizdo, apie tai kas ten vyko ir vyskta mes nesužinosim, bet jų elgesys rinkose iškalbingas.

Ne tik kiaulių maras kaip aš suprantu. Vienas galas kepė, kitas skendo, nu ir dar tas maras. Vien dėl kiaulienos trūkumo ne kurtų maisto švaistymo įstatymų. Mano nuomone, bėda ne maras ar užtvindytos saugyklos ar sausros,  ar nebus taip kad žuvis genda, na ta, kur nuo galvos genda? 

14000 fermų Kinijoje, čia daug ar mažai? Kaip tas anegdotas. Žemaičiai kinams prieš mūšį - mūsų bus 3000 vyrų ant arklių! Kinai svarsto, kaži kuriam viežbuti tie žemaičiai apsistos? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, jevgenijus pranešimas:

Ne tik kiaulių maras kaip aš suprantu. Vienas galas kepė, kitas skendo, nu ir dar tas maras. Vien dėl kiaulienos trūkumo ne kurtų maisto švaistymo įstatymų. Mano nuomone, bėda ne maras ar užtvindytos saugyklos ar sausros,  ar nebus taip kad žuvis genda, na ta, kur nuo galvos genda? 

14000 fermų Kinijoje, čia daug ar mažai? Kaip tas anegdotas. Žemaičiai kinams prieš mūšį - mūsų bus 3000 vyrų ant arklių! Kinai svarsto, kaži kuriam viežbuti tie žemaičiai apsistos? 

Mano pastebėjimas būtų toks kad Kinai jei pradeda kažką tai varo viską nuo nulio. Kaip ir su kiaulių maru buvo pavienių protrukių ūkiuose, ten bandė kovoti, pradėjo plisti maras intensyviau. Visas kiaules į duobes suvarė ir užmiršo. Buvo išėjęs toks pranešimas kad dabar pats tinkamiausias metas atsinaujinti kiaulių auginimo technologijas, modernizuoti fermas. Mokslininkai 2019 metai pateikė projektus ir ataskaitas kaip būtų galima kovoti su kiauliu maru efektyviau, kokias priemones taikyti, ir kokius inžinerinius sprendimus priimti. Vienas iš pasiūlymų buvo daugiaaukštės kiaulių fermos, priimtas istatymas leidziantis statyti modernias kiaulių fermas iki 15 aukštų pastatus. Diegti modernias oro filtravimo ir šildymo sistemas. 

https://www.zhuwang.cc/show-147-369744-1.html

Daugiaaukštės fermos leidžia apsaugoti kiaules nuo ore skraidančių kenkėjų.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, jevgenijus pranešimas:

Ne tik kiaulių maras kaip aš suprantu. Vienas galas kepė, kitas skendo, nu ir dar tas maras. Vien dėl kiaulienos trūkumo ne kurtų maisto švaistymo įstatymų. Mano nuomone, bėda ne maras ar užtvindytos saugyklos ar sausros,  ar nebus taip kad žuvis genda, na ta, kur nuo galvos genda? 

14000 fermų Kinijoje, čia daug ar mažai? Kaip tas anegdotas. Žemaičiai kinams prieš mūšį - mūsų bus 3000 vyrų ant arklių! Kinai svarsto, kaži kuriam viežbuti tie žemaičiai apsistos? 

Ne fermų skaičius čia svarbu, plius čia tik visiškai naujų skaičius. Ir tas skaičius skirtinguose šaltiniuose vis kitoks nurodomas. Svarbu galvų skaičius. 310 mln. būdavo iki šiol, planas didint berots iki 350. Dabar nebeatseku kur skaičiau, tai galiu ir netikslius skaičius pateikt. Bet čia viskas apie tą patį - ateinančio sezono grūdų kainas. Pridėk prie kinų kiaulių sausus orus PA, menkėjančius rezervus JAV (reikia laukt 12d tikslesnių skaičių) ir galima tam tikras išvadas daryt. Bet gal netrukdom temos autoriui filosofuot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, AG Paulius pranešimas:

Mano pastebėjimas būtų toks kad Kinai jei pradeda kažką tai varo viską nuo nulio. Kaip ir su kiaulių maru buvo pavienių protrukių ūkiuose, ten bandė kovoti, pradėjo plisti maras intensyviau. Visas kiaules į duobes suvarė ir užmiršo. Buvo išėjęs toks pranešimas kad dabar pats tinkamiausias metas atsinaujinti kiaulių auginimo technologijas, modernizuoti fermas. Mokslininkai 2019 metai pateikė projektus ir ataskaitas kaip būtų galima kovoti su kiauliu maru efektyviau, kokias priemones taikyti, ir kokius inžinerinius sprendimus priimti. Vienas iš pasiūlymų buvo daugiaaukštės kiaulių fermos, priimtas istatymas leidziantis statyti modernias kiaulių fermas iki 15 aukštų pastatus. Diegti modernias oro filtravimo ir šildymo sistemas. 

https://www.zhuwang.cc/show-147-369744-1.html

Daugiaaukštės fermos leidžia apsaugoti kiaules nuo ore skraidančių kenkėjų.

 

Teisingai - ir žinai ką tai reiškia - smulkus ūkininkas kiaulių nebeaugins. Tiksliau jau nebeaugina. Termo kameros, filtruotas oras, sterilizuoti pašarai. Tai jau fabrikas o ne ūkis. Ir puiki terpė naujam virusui atsirast.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Teisingai - ir žinai ką tai reiškia - smulkus ūkininkas kiaulių nebeaugins. Tiksliau jau nebeaugina. Termo kameros, filtruotas oras, sterilizuoti pašarai. Tai jau fabrikas o ne ūkis. Ir puiki terpė naujam virusui atsirast.

Manau kad pilnai sutinku su tavo teiginiais. Čia kaip lenktynės, vieni pirmauja kiti atsilieka. Vakar berods buvo postas apie nesikeičiančias produkcijos kainas, kaip sunku išgyneti kai viskas brangsta o kaina išlieka ta pati. Pažiūrėjus į tų fermų gamybini efektyvumą akivaizdžiai galiu spėti kad jie dar turi potencialo kainos konkurencijoje.  o Vietinis ūkinikas su 100 kiaulių jau sėdi minuse ir nesupranta kas vyksta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Teisingai - ir žinai ką tai reiškia - smulkus ūkininkas kiaulių nebeaugins. Tiksliau jau nebeaugina. Termo kameros, filtruotas oras, sterilizuoti pašarai. Tai jau fabrikas o ne ūkis. Ir puiki terpė naujam virusui atsirast.

augina ir dar kaip augina pasiguglink ir nustebsi... pasidarė labai didelės kainu žirklės tarp didmeninės ir mažmeninės kainos. ir čia pavieniai augintojai suka bizniuka maža bet labai pelninga. aišku praeitu metu pradžioje paršeliu kainos buvo nenormalios bet kas laikė paršavedes tie gyveno kaip inkstai taukuose- tingi auginti kiaule parduodi paršeli už 120evru ir jau uždirbes.Mūsų rajone bent kelis žinau vienas išsiplėtes iki 100 kriuksiu  per metus o tai jau gaunas po beveik  3 kasdien pas ji kaimiška parduoda pats puselėmis kaina jopapi kardanas kokia ....  pas mane 3 bekonus gali už tiek nupirkti.šeima iš to gyvena ir po trupučiuka svajoja perspjauti mus......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 42 minutes , grazbek pranešimas:

augina ir dar kaip augina pasiguglink ir nustebsi... pasidarė labai didelės kainu žirklės tarp didmeninės ir mažmeninės kainos. ir čia pavieniai augintojai suka bizniuka maža bet labai pelninga. aišku praeitu metu pradžioje paršeliu kainos buvo nenormalios bet kas laikė paršavedes tie gyveno kaip inkstai taukuose- tingi auginti kiaule parduodi paršeli už 120evru ir jau uždirbes.Mūsų rajone bent kelis žinau vienas išsiplėtes iki 100 kriuksiu  per metus o tai jau gaunas po beveik  3 kasdien pas ji kaimiška parduoda pats puselėmis kaina jopapi kardanas kokia ....  pas mane 3 bekonus gali už tiek nupirkti.šeima iš to gyvena ir po trupučiuka svajoja perspjauti mus......

Aš kalbėjau apie Kiniją. Ten kažkada fermos iki 50 galvų aprūpindavo 70 proc. poreikio. Dabar kalba eina tik apie 3 proc.  Vakaruose visai kitas požiūris į šitą reikalą, nes vertinama aplinkosaugos reikalai, gyvūnų gerovė. O Lietuvoje tikiu, mane vienas toks augintojas ragino pradėt augint, tipo pašarų turi o visa kita aš tave išmokysiu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Bulvinykas pranešimas:

Aš kalbėjau apie Kiniją. Ten kažkada fermos iki 50 galvų aprūpindavo 70 proc. poreikio. Dabar kalba eina tik apie 3 proc.  Vakaruose visai kitas požiūris į šitą reikalą, nes vertinama aplinkosaugos reikalai, gyvūnų gerovė. O Lietuvoje tikiu, mane vienas toks augintojas ragino pradėt augint, tipo pašarų turi o visa kita aš tave išmokysiu. 

Nebūkit tokie kategoriški negasdinkite  kitu ir saves judėjimo laisvės mada jau praėjo po truputi grįšim į tuos laikus kai gyvenom tik savo sultyse....šioje vietoje yra tik vienas bet tai mėsos gaminimo tradicijos mėgintuvėlyje...Vištiena jau tokia yra ir vartotojams patinka jei dar ir kaina bus konkurencinga tai patys suprantate kas nutiks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, grazbek pranešimas:

Nebūkit tokie kategoriški negasdinkite  kitu ir saves judėjimo laisvės mada jau praėjo po truputi grįšim į tuos laikus kai gyvenom tik savo sultyse....šioje vietoje yra tik vienas bet tai mėsos gaminimo tradicijos mėgintuvėlyje...Vištiena jau tokia yra ir vartotojams patinka jei dar ir kaina bus konkurencinga tai patys suprantate kas nutiks.

Aš tik pateikiau skaičius, kodėl tamstai tai atrodo kaip kažkoks gąsdinimas? Dėl judėjimo laisvės - noras judėt niekur nedingo ir dabar žmonės Kalėdoms į Meksiką nulekia, o jei situacija su virusu stabilizuosis, tai durys užsikiš oro uostuose. Mėsa mėgintuvėlyje. Jei tikėt prognozėm apie gyventojų skaičiaus didėjimą ir mėsos poreikį, tai per artimiausius 30m jis didės dvigubai. Tai manau visiems vietos užteks. O kaip vyks pramoninis mėsos auginimas, kaip pavyks susitvarkyt su švara (aplinka reikalinga tokia pat kaip vaistų pramonėj), energijos poreikis, hormonų lygis ir t.t. it pan.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 25 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Aš tik pateikiau skaičius, kodėl tamstai tai atrodo kaip kažkoks gąsdinimas? Dėl judėjimo laisvės - noras judėt niekur nedingo ir dabar žmonės Kalėdoms į Meksiką nulekia, o jei situacija su virusu stabilizuosis, tai durys užsikiš oro uostuose. Mėsa mėgintuvėlyje. Jei tikėt prognozėm apie gyventojų skaičiaus didėjimą ir mėsos poreikį, tai per artimiausius 30m jis didės dvigubai. Tai manau visiems vietos užteks. O kaip vyks pramoninis mėsos auginimas, kaip pavyks susitvarkyt su švara (aplinka reikalinga tokia pat kaip vaistų pramonėj), energijos poreikis, hormonų lygis ir t.t. it pan.

...nori pasakyti kad tavo pateikti skaičiai pagrindžia tavo nuomone kaip išskirtinai teisinga...... gal būt bet tada tau ne žeme reikia knisti....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 58 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Aš tik pateikiau skaičius, kodėl tamstai tai atrodo kaip kažkoks gąsdinimas? Dėl judėjimo laisvės - noras judėt niekur nedingo ir dabar žmonės Kalėdoms į Meksiką nulekia, o jei situacija su virusu stabilizuosis, tai durys užsikiš oro uostuose. Mėsa mėgintuvėlyje. Jei tikėt prognozėm apie gyventojų skaičiaus didėjimą ir mėsos poreikį, tai per artimiausius 30m jis didės dvigubai. Tai manau visiems vietos užteks. O kaip vyks pramoninis mėsos auginimas, kaip pavyks susitvarkyt su švara (aplinka reikalinga tokia pat kaip vaistų pramonėj), energijos poreikis, hormonų lygis ir t.t. it pan.

Mano nuomone artimiausias mėsos realizacijos iššūkis bus pusfabrikačių gamyba, nes šeimininkių mažėja kurios moka apdirbti žalią mėsą. Lenkijoje yra žmonės kurie paima kiaulę ir padaro dešras, kumpelius ir t.t.kai važiuoju pro Pilviškių irgi matau mazų(manau) gamintojų kurie reklamuoja mėsos gaminius, tai įmanoma įsirengti cechelius taip išeina.? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 27 minutes , grazbek pranešimas:

...nori pasakyti kad tavo pateikti skaičiai pagrindžia tavo nuomone kaip išskirtinai teisinga...... gal būt bet tada tau ne žeme reikia knisti....

Tu čia rimtai? Kalba ėjo apie Kiniją. Dar pasakyt, kad tas fermas su 2,1 mln galvų per metus, ūkininkai stato. 

prieš 5 minutes , arciu555 pranešimas:

Mano nuomone artimiausias mėsos realizacijos iššūkis bus pusfabrikačių gamyba, nes šeimininkių mažėja kurios moka apdirbti žalią mėsą. Lenkijoje yra žmonės kurie paima kiaulę ir padaro dešras, kumpelius ir t.t.kai važiuoju pro Pilviškių irgi matau mazų(manau) gamintojų kurie reklamuoja mėsos gaminius, tai įmanoma įsirengti cechelius taip išeina.? 

Tas pats atsakymas - ne apie mūsų kaimą kalba eina. Tiesiog teoriniai pasamprotavimai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Bulvinykas pranešimas:

Tu čia rimtai? Kalba ėjo apie Kiniją. Dar pasakyt, kad tas fermas su 2,1 mln galvų per metus, ūkininkai stato. 

 

Prasidėjus ASF pasigirdo kalbu , Kinijoje, Kanadoje,JAV kai kuriose eu valstybėse , kad strategines verslo šakos tokios kaip gyventoju aprupinimas mėsa turi pereiti į valstybiu rankas.Taip tipo bus lengviau kontroliuoti ir valdyti nenuspėjamus ligu protrukius....Šitos Idėjos propagavimu labiausiai susižavėjo Kinija.Nes naturiniai šeimos ūkiai kaip ir generavo šeimos pajamas bet grėsmės atveju darė didelius nuostolius valstybei. Todėl pas juos pradėjo statyti mega ūkius su valstybės parama tokius kuriuos lengviau valdyti esant pandeminėm situacijom.O kad pas juos viskas vyksta devynmyliais žingsniais tai juju toks supratimas yra :Partija skazala nado, kamsamol atvetil jest....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, grazbek pranešimas:

Prasidėjus ASF pasigirdo kalbu , Kinijoje, Kanadoje,JAV kai kuriose eu valstybėse , kad strategines verslo šakos tokios kaip gyventoju aprupinimas mėsa turi pereiti į valstybiu rankas.Taip tipo bus lengviau kontroliuoti ir valdyti nenuspėjamus ligu protrukius....Šitos Idėjos propagavimu labiausiai susižavėjo Kinija.Nes naturiniai šeimos ūkiai kaip ir generavo šeimos pajamas bet grėsmės atveju darė didelius nuostolius valstybei. Todėl pas juos pradėjo statyti mega ūkius su valstybės parama tokius kuriuos lengviau valdyti esant pandeminėm situacijom.O kad pas juos viskas vyksta devynmyliais žingsniais tai juju toks supratimas yra :Partija skazala nado, kamsamol atvetil jest....

Na,na” černobiliu " žalą mažesnė:icon-biggrin:

Berzuos 10 susirgo 20000 palaidojo sveikų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , PArty pranešimas:

Na,na” černobiliu " žalą mažesnė:icon-biggrin:

Berzuos 10 susirgo 20000 palaidojo sveikų

matai kaip ir aš su Dainium taip ir tu į pokalbį isiterpei nuo galo.Kalba eina ne apie beržus o apie daugiaukštes mėsos gaminimo laboratorijas kur netgi darbuotojai prieš ten patekdami 10min. mirksta kalio permanganato voniose ir iš jos išlipe šilta namu lova mato tik po mėnesio. Tai yra šimtus kartu saugiau nes toks objektas turi saugos zona tarkim 5km.spinduliu kur niekas daugiau nelaiko kriuksiu .kaip kad buvo iki ASF pliupsnio Kinijoje kai kiaulės laikė kiekvienas jos laikomos buvo ukiškai kiekvieno namo kieme su tarpais tvorose kad paršeliai galėtu kaimyno vaisiu paragauti.Pabandyk toki objekta įsivaizduoti pas mus .....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, grazbek pranešimas:

matai kaip ir aš su Dainium taip ir tu į pokalbį isiterpei nuo galo.Kalba eina ne apie beržus o apie daugiaukštes mėsos gaminimo laboratorijas kur netgi darbuotojai prieš ten patekdami 10min. mirksta kalio permanganato voniose ir iš jos išlipe šilta namu lova mato tik po mėnesio. Tai yra šimtus kartu saugiau nes toks objektas turi saugos zona tarkim 5km.spinduliu kur niekas daugiau nelaiko kriuksiu .kaip kad buvo iki ASF pliupsnio Kinijoje kai kiaulės laikė kiekvienas jos laikomos buvo ukiškai kiekvieno namo kieme su tarpais tvorose kad paršeliai galėtu kaimyno vaisiu paragauti.Pabandyk toki objekta įsivaizduoti pas mus .....

Galima  statyti  kad ir Mėnuly bet   tokie objektai anksčiau ar vėliau sprogsta, o žalą visada bus didesnė nei  turint 1000 smulkių. 

 

 O kad hiperkapitalas veržiasi į žemės ūkį tai tik parodo kad šitam pasauliui nedaug liko

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, PArty pranešimas:

Galima  statyti  kad ir Mėnuly bet   tokie objektai anksčiau ar vėliau sprogsta, o žalą visada bus didesnė nei  turint 1000 smulkių. 

 

 O kad hiperkapitalas veržiasi į žemės ūkį tai tik parodo kad šitam pasauliui nedaug liko

kaip galvoji kur daugiau tvarkos čia

Ar čia:  

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiekvienas iš Jūsų yra teisus jei į šią kiaulių auginimo situaciją pažvelgtume per tam tikrą raidos prizmę.  

Dabartinė situacija, situacija po 5 metų, ir situacija kada žmonių skaičius pasieks 10 Milijard.
Žmonių skaičius didėja, yra prognozuojama kad 21 amžiaus pabaigoje jei neivyks masinė katastrofa žmonių populiacijos kreivė pasieks išteklių kreivę ir ją kirs. Mokslininkai prognozuoja kad tokia žmonija jei nebus sukurtos naujos maisto pramonės technologijos taps nebetvari, mūsų poreikiai viršys pasiūlos galimybes. 
Pasiūlos padidinti taip greitai nepavyks, populiacijos didėjimas neigiamai veikia klimatą, dirvožemius, vandenį,  žemės ūkis susidurs ekstremaliomis meteorologinėmis sąlygomis kurios neleis padidinti produkcijos gamybos apimčių bet dar ir padidins gamybos savikainą. Dirbtinė mėsa, dumbliai, vabzdžiai ir kitos keistenybės kurios šiandien mums atrodo šlykščiai ateityje gali būti norma. Tačiau iki kol ateis ta ateitis žmonės turi užtikrinti maisto poreikį šiandien. Pavieniai ūkiai yra geras sprendimas tačiau ekonominiu požiūriu yra neefektyvūs ir brangūs, kaip ir jūs buvote užsiminę kas būtų jei ligos sunaikintų visų mažų ūkių produkciją. Nuostolis yra jaučiamas nuo žemiausios grandies kuri praranda pajamas kaip pragyvenimo šaltinį iki valstybės kuri turi galbūt padėti, kompensuoti patirtus nuostolius. 
Taip pat tokios mega fermos tikrai nėra prastas sprendimas ir jis man patinka. Ne veltui prie štai buvau užsiminęs apie kooperatyvus. Esu skaitęs kiniečių straipsnį kad tai puiki proga smulkiems ūkininkams verstis efektyvesnia ir pigesne kiaulių auginimo veikla perkan kiaulių auginimo franšize. Augintojas yra ūkininkų kooperatyvas kuris atlieka profesionalią auginimo paslaugą. O ūkininkas yra užsakovas kuris prašo jam užauginti per tam tikrą laiką kad ir  1000 kiaulių, jis sumoka užauginimo savikainą ir pats rūpinasi kur realizuos mėsą, arba perdirba kitame mėsos perdirbėjų kooperatyve. 
Neturiu aš čia daugiau komentarų man atrodo toks veiklos modelis yra net labai perspektyvus ir sveikintinas, ir jis tikrai bus populiarus iki tol kol pradėsime valgyti dirbtinę mėsą. 
 
O jei dar toliau pažiūrėtumet, apie kokį maistą kalba mokslas, tai yra molekulinis maistas. 
Mums nereikia mėsos, duonos, žuvies daržovių. Mums reikia tam tikrų molekulinių struktūrų kaip amino rūgštys, riebalai, angliavandeniai, baltymai. Bus laikas kada suvalgysime tabletę ir jausimės geriau nei šiandien jaučiamės po baliaus. :D
PS tokios temos yra sunkios suvokimui todėl siūlau apie jas daugiau neišsiplėtoti. Nes tai priimti kaip ateities normą šiandien dar nesame pasiruošę. 
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viska AG Paulius vien pamirsai paminet zmogu, jo mastynas, genetika reiks pakeist, bus robotas, stiprus, bejausmis, nemastantis.

Stalino laikais buvo pradet moksliniai tyrimai kaip pakeisti zmogu, pasaulis ta uzdraude, sia tema siulau nediskutuot.

Viskas eina ratu, kai europa stambejo, kure kooperatyvus, ka mes tuo laiku darem, draskem kolukius, kurem smulkius ukius.Reikejo kolukius pertvarkyt, pastatai, bazes , fermos buvo pastatytos, ta linkme ejo, dabar butumem tureje kooperatyvus, buvo pasiriktas kitas kelias.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paklausk jaunosios kartos ar jie gailisi?

Nė vienas nesigaili kolūkių, tame tarpe ir aš, burokų vagoj mano vaokystės vasaros praėjo.

Kai nuravi burokus nuo 4 ryto iki kokios 11, pamiegi pora valandų ir varai šieno krauti, ir savo ir kolūkio.

Kada tėvai miegodavo aš išvis nežinau, bet ko jau ko, kolūkių tikrai nepasiilgau.

Atsirado galimybė žmonėm savo turėt ir ačiū Dievui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...