Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

Prieš 3 valandas, wydas63 pranešimas:

Šventą teisybę , byloji :eusa-think:   .... , Aš tai sakyčiau taip : " kuom didesnį žemės gabalą apžiojęs , tuom sąžiningesnis žmogysta . A vot tie visi runkeliniai-pašalpiniai , tai vagys į sukčiai nuo prigimima , ot . " 

supratau kad su ironija parasei, bet yra ir tiesos tavo zodziuose. 

Daznai buna taip kad zemes savininkas pasako: Tam ir tam tai tikrai zemes nenuomosiu/neparduosiu nes jis toks ir toks (nesaziningas, laiku nesumoka, lipa per galvas).

Tad didesni zemes gabala apziot turi tas kas taip nesielgia. NORS ZINAU IR PRIESINGU VARIANTU. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Zilvis55 pranešimas:

supratau kad su ironija parasei, bet yra ir tiesos tavo zodziuose. 

Daznai buna taip kad zemes savininkas pasako: Tam ir tam tai tikrai zemes nenuomosiu/neparduosiu nes jis toks ir toks (nesaziningas, laiku nesumoka, lipa per galvas).

Tad didesni zemes gabala apziot turi tas kas taip nesielgia. NORS ZINAU IR PRIESINGU VARIANTU. 

yra paprasta patarlė ,,kaip šauksi-taip ir atsilieps" ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš vienos pusės mum bruka kad turim ateitį dirbt pagal trumpąsias grandines nuo lauko iki stalo, gaminsim iš savo grūdų duonytę bandeles, iš pieno sūriukus gaminsim viską pardavinėsim namų šeimininkėm iš kitos pusės prognozuoja kad būsim kibernetinio verslo manageriai. Bent kolkas nelabai suderinamai šios dvi kryptys man skamba .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del tu trupuju grandiniu, kazkoks mazas procentas ukiu gal taip ir gali veikt. Kazkodel naftos platformom niekas nesiulo tiesiai benzino kanistrais pardavinet su dronais vartotojams:). Arba akmenes cenentas uzuot cementa gamines galetu vilniuje dangoraizius statyt. Visur sveikas protas ir kazkokia pusiausvyra ir harmonija turi but.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, AG Paulius pranešimas:

Buvo tos trumposios  grandinės prieš 20-30 kol neatėjo vvmt, ŽŪM  ir "tvarka padarė ".Dabar ratas apsisuko- tipo panacėja siūlo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 38 minutes , Minduksx pranešimas:

Būtum iškart parašęs taip, tai gal tema nebūtų šiukšlyne atsidūrus. https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/zeme_lietuviui__ir_turtas_ir_vargas/

Ar nuo to, kai sužinojot kas tas Paulius, pasikeis jo išdėstytos mintys ? :)nemanau. Nebent skaitančiųjų požiūris į jas.. toks jausmas, kad tai daug ką pasako, kad ir apie tą pačią kooperaciją. Čia aplamai, Minduksx:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 14 valandų, AG Paulius pranešimas:

Malonu susipažinti :)

Sveiki gerbiami kolegos ūkininkai, manau pasidalintas straipsins turėjo išsklaidyti visus mitus ir baimes kurios gaubė mane nuo pat pirmų forumo dienų. Kadangi jau mane pažįstate bent iš dalies tikiuosi, suprantate kad šiame forume nuo pat pradžių kalbu ne šiaip sau apie konsultacijas ir  technologines fantazijas o apie realius dalykus kurie yra kuriami ir pritaikomi praktikoje. Sprendimai kurie leidžia pažvelgti į smulkmenas ir mažas detales formuojant bendrą ūkio vaizdą. Ne veltui yra posakis kad "velnias slypi detalėse".

 Detalės kurios daugumai atrodo nereikšmingos turi neįkainojamą vertę, jos kuria istoriją, ir formuoja standartą. Aš iš savo patirties ir sukauptų kompetencijų tikiu 100 proc. kad proveržį žemės ūkyje galime pasiekti dar didesnį, svarbiausia sukurti šioje srityje tvarumą. Maistas visos žmonijos išlikimo garantas, fundamentalus dalykas. Mes turime mokėti auginti,gaminti maistą tvariai ir kaip įmanoma labiau išsaugant savo gamtą. Tvarumas ir ekonomika ne visada kartu suderinami siekiai, todėl ES siekiai ir Lietuvos politikai tvarumą formuoja kažkieno sąskaitą (Manau jei dar nesuprantate tai greitai suprasite kieno sąskaita). 
Todėl mano siekis kurti technologijas pirmiausia yra dėl ūkininkų stabilumo, dėl senstančio kaimo ir kartų kaitos kuriant ekonominį stabilumą, saugumą ir eliminuojant elementarias galimybes suklysti. 
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Sveiki, forumiečiai su šv. Velykomis ! 

Kol pilvai pilni, papasakosiu istorija iš savo asmenines patirties....

Rapsai viena iš pelningiausius ir dažniausiai auginamu kultūrų Lietuvos ūkiuose. Dažnas ūkininkas sutinka kad jie yra puikus priešselis žieminiams kviečiams, ir sunku būtu turėti tvarią ekonomiškai pelningą sėjomaina be jų. Tačiau ši istorija yra ne apie tai kokie yra šaunus ir pelningi rapsai o kaip apsisaugoti nuo pačios pavojingiausios rapsu ligos šaknies gumbo ir jo sukelėjo (Plasmodiophora brassicae). 

Mano istorija prasidejo tada kai pradejau atlikti žemės ūkio darbu, ir sėjos paslaugas. Technika važiavo, per ūkininku laukus vieniem atlikdama sėjos paslaugą, kitiems derliaus nuėmimo. Kartu su paslaugomis prasidejo ir visokios nesąmones mano pačio laukuose. Laukams nebūdingos piktžoles kurių iki tol niekada nebudavo, ligos kurios vėl plito kažkur kitur bet ne pas mane. 

Štai šiemet esu nemaloniai nustebintas kad iki 50 proc visu mano turimų rapsų pasėlio skirtinguose laukuose yra užsikrėtęs šaknies gumbu. Pradėjau aiškintis kaip ši liga pas mane galėjo atsirasti kokiu keliu ir kokiais būdais, pasikalbėjau su ūkininkais kuriems atlikau paslaugas ir radau problemą viename ūkyje. Prieš 5 metus turėjo šaknies gumbą, tame lauke jau rapso neaugina kituose laukuose pasireiškė pernai pavieniai simptomai. O man teko garbė prieś du metus jam padeti apdirbti tuos laukus su skutiku. 

Taigi išvada tokia ūkininkai, būkite protingi ir išmintingi stebėkite kas vyksta jūsų laukuose ir paslaugų tiekejams kelkite aukščiausius reikalavimus kad nebutu pernešamos ligos ir piktžoliu sėklos iš vieno lauko i kitą. Ir jei turite problema jos neslėpkite o akcentuokite. Tas pats galioja ir vadybininkams konsultantams kurie per laukus su tais pačiais batais vaikšto, jei laukas turi užkratą reikia keisti batus, o ne eiti per visus laukus.

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...
prieš 4 minutes , agronoms pranešimas:

Ir kas toj vietoj naujo?Ir tikriausiai pats pasiryžęs padėti mums sukovot su gamta ir netgi nugalėti ją?

:) Na kova prieš gamtą gal per daug skambiai pasakyta. Gal geriau tai įvardyčiau kaip ūkininkų klubą kuris jungiasi į įnovatyvią bendradarbiavimo platformą. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 28 minutes , AG Paulius pranešimas:

Sveiki forumiečiai rudens darbų sezonas jau įpusėjo, kaip nuotaikos ir rezultatai ? 

buvo likę kūlimo 2-3 dienos, dėl lietaus nusitempė į dvi savaites, ėmėm padygusius nors buvo likę geriausi laukai, liko sėjos 2-3 dienos, greit savaitė kaip stovim manai normalu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , ceck pranešimas:

buvo likę kūlimo 2-3 dienos, dėl lietaus nusitempė į dvi savaites, ėmėm padygusius nors buvo likę geriausi laukai, liko sėjos 2-3 dienos, greit savaitė kaip stovim manai normalu?

Kaip žemės ūkis be nuotykių CECK :)

Girdėjau juokaujant kad šias metais yra tik dvi žmonių grupės kurios skundžiasi šia vasara, Palangos verslininkai ir Ūkinikai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...