Jump to content

No-till


linas78s

Recommended Posts

prieš 3 minutes , manttys pranešimas:

man tai kaip tik priešingai atrodo. Atrodo, kad žmogus bandau jau daug metų ir nieko stebuklingo nepamatė, kiti gi pasėjo vienus metus ar užaugino vieną derlių ir jau svaigsta kažką :D Agronoms tiesiog labai diplomatiškas :P

 

Na žinai jei bandai daug metų tai turėtų ir gerų pastebėjimų ka darut ko nedaryt kas paėjo kas ne. No till ne tik sėjamoji ;) Kas rimtai žiuri į šią technologija rimtai ir dirba o ne bando ;)

Bis matyt kaip tu dirbsi strip tille, galvą pasukt reikės ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 12 minutes , Vilius pranešimas:

Na žinai jei bandai daug metų tai turėtų ir gerų pastebėjimų ka darut ko nedaryt kas paėjo kas ne. No till ne tik sėjamoji ;) Kas rimtai žiuri į šią technologija rimtai ir dirba o ne bando ;)

Bis matyt kaip tu dirbsi strip tille, galvą pasukt reikės ;)

o kas kur iškalė ant akmens, kad iškart reikia rimtai dirbti, o ne bandyti? :) ta prasme, nėra niekur jokių taisyklių. Jeigu vienas iškart šoka į ežerą ant galvos, tai kitas ramiai įlipa nuo kranto. Taip ir su pasekmėm, vieni nusilaužia sprandą, kiti tiesiog nepatiria to smagumo ir naudos taip greit.

Manau reikia visiems suprasti, kad visi žmonės skirtingai suvokia pasaulį ir tikslus. Jeigu vienam tikslas yra gyvas dirvožemis, tai kitam yra ūkio plėtra ir pelnas, trečiam mažiau darbo ir t.t. Kaip ir visur, nauji dalykai sulaukia daug priešiškumo ir kritikos, bet užuot menkinus ir ironizavus, galima dėstyt faktais. Bet faktų nėra, nes niekas dar ilgai nedirba, gaunas tiesiog, kažkas kažkur skaitė ir mano, kad taip bus. Arba pasėjo vienus metus, pasisekė ir dabar mano, kad taip bus visada.

Manau pati geriausia iliustracija yra sliužai rapsuose. Vieną metą pasėji strip till ar no till, viskas pasiseka ir jau svajoji kaip šitą technologiją taikysi ir kokia ji afigena. Bet tada išlenda iš kanalo šliužai ir parodo jos minusus. Tai po to ir pagalvosi, gal geriau išleist ta 30 eur ant arimo ,nei 50 ant vieno pabarstymo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 27 minutes , manttys pranešimas:

man tai kaip tik priešingai atrodo. Atrodo, kad žmogus bandau jau daug metų ir nieko stebuklingo nepamatė, kiti gi pasėjo vienus metus ar užaugino vieną derlių ir jau svaigsta kažką :D Agronoms tiesiog labai diplomatiškas :P

 

Ką konkrečiai bandė? Kur bandė? Kaip bandė? Kas pavyko/nepavyko? Ką siūlytų keisti? Kaltas kombainas, sėjamoji, pesticidų blogas parinkimas ir t.t.? Nemanai, kad taip normali diskusija turėtų vystytis, ypač, jei tą technologiją bandė. O gal visai nebandė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , manttys pranešimas:

o kas kur iškalė ant akmens, kad iškart reikia rimtai dirbti, o ne bandyti? :) ta prasme, nėra niekur jokių taisyklių. Jeigu vienas iškart šoka į ežerą ant galvos, tai kitas ramiai įlipa nuo kranto. Taip ir su pasekmėm, vieni nusilaužia sprandą, kiti tiesiog nepatiria to smagumo ir naudos taip greit.

Manau reikia visiems suprasti, kad visi žmonės skirtingai suvokia pasaulį ir tikslus. Jeigu vienam tikslas yra gyvas dirvožemis, tai kitam yra ūkio plėtra ir pelnas, trečiam mažiau darbo ir t.t. Kaip ir visur, nauji dalykai sulaukia daug priešiškumo ir kritikos, bet užuot menkinus ir ironizavus, galima dėstyt faktais. Bet faktų nėra, nes niekas dar ilgai nedirba, gaunas tiesiog, kažkas kažkur skaitė ir mano, kad taip bus. Arba pasėjo vienus metus, pasisekė ir dabar mano, kad taip bus visada.

Manau pati geriausia iliustracija yra sliužai rapsuose. Vieną metą pasėji strip till ar no till, viskas pasiseka ir jau svajoji kaip šitą technologiją taikysi ir kokia ji afigena. Bet tada išlenda iš kanalo šliužai ir parodo jos minusus. Tai po to ir pagalvosi, gal geriau išleist ta 30 eur ant arimo ,nei 50 ant vieno pabarstymo

Čia ir yra bėda nėra ilgai  dirbančių ir sudėtinga dalintis informacija. Bet kritikuoti juos tai, dauguma dar nesuoranta net kas tas no till. Tik pereinant prie no till neisivaizduoju kaip turi atrodyt pabandymas. Nes kiek tenka matyt jei nori rezultatų rimtai reikia ir dirbt ;)

O dėl šliužu nebijok pas arimininkus ir užklysta jie rečiau bet.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , manttys pranešimas:

o kas kur iškalė ant akmens, kad iškart reikia rimtai dirbti, o ne bandyti? :) ta prasme, nėra niekur jokių taisyklių. Jeigu vienas iškart šoka į ežerą ant galvos, tai kitas ramiai įlipa nuo kranto. Taip ir su pasekmėm, vieni nusilaužia sprandą, kiti tiesiog nepatiria to smagumo ir naudos taip greit.

Manau reikia visiems suprasti, kad visi žmonės skirtingai suvokia pasaulį ir tikslus. Jeigu vienam tikslas yra gyvas dirvožemis, tai kitam yra ūkio plėtra ir pelnas, trečiam mažiau darbo ir t.t. Kaip ir visur, nauji dalykai sulaukia daug priešiškumo ir kritikos, bet užuot menkinus ir ironizavus, galima dėstyt faktais. Bet faktų nėra, nes niekas dar ilgai nedirba, gaunas tiesiog, kažkas kažkur skaitė ir mano, kad taip bus. Arba pasėjo vienus metus, pasisekė ir dabar mano, kad taip bus visada.

Manau pati geriausia iliustracija yra sliužai rapsuose. Vieną metą pasėji strip till ar no till, viskas pasiseka ir jau svajoji kaip šitą technologiją taikysi ir kokia ji afigena. Bet tada išlenda iš kanalo šliužai ir parodo jos minusus. Tai po to ir pagalvosi, gal geriau išleist ta 30 eur ant arimo ,nei 50 ant vieno pabarstymo

Tik primenu, kad diskusija vyksta Notill temoje, ne Tradicinio žemės dirbimo :) Notill šalininkai savo nuomonės niekur neperša, bet į notill su išankstiniais nusistatymais kiti subėga greit :)

 

Šliužai kontroliuojama problema, todėl to reiktų nesureikšminti. Tam ir yra ši tema, kad padidalinti patirtimi, kaip tai kontroliuoti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 23 minutes , manttys pranešimas:

o kas kur iškalė ant akmens, kad iškart reikia rimtai dirbti, o ne bandyti? :) ta prasme, nėra niekur jokių taisyklių. Jeigu vienas iškart šoka į ežerą ant galvos, tai kitas ramiai įlipa nuo kranto. Taip ir su pasekmėm, vieni nusilaužia sprandą, kiti tiesiog nepatiria to smagumo ir naudos taip greit.

Manau reikia visiems suprasti, kad visi žmonės skirtingai suvokia pasaulį ir tikslus. Jeigu vienam tikslas yra gyvas dirvožemis, tai kitam yra ūkio plėtra ir pelnas, trečiam mažiau darbo ir t.t. Kaip ir visur, nauji dalykai sulaukia daug priešiškumo ir kritikos, bet užuot menkinus ir ironizavus, galima dėstyt faktais. Bet faktų nėra, nes niekas dar ilgai nedirba, gaunas tiesiog, kažkas kažkur skaitė ir mano, kad taip bus. Arba pasėjo vienus metus, pasisekė ir dabar mano, kad taip bus visada.

Manau pati geriausia iliustracija yra sliužai rapsuose. Vieną metą pasėji strip till ar no till, viskas pasiseka ir jau svajoji kaip šitą technologiją taikysi ir kokia ji afigena. Bet tada išlenda iš kanalo šliužai ir parodo jos minusus. Tai po to ir pagalvosi, gal geriau išleist ta 30 eur ant arimo ,nei 50 ant vieno pabarstymo

Šioj diskusijoje juokingiausia atrodo tai, kad No-till grupėje labiausiai paskutine maike plėšosi bandydamas įrodyti savo žinias ir patirtį tas, kas dar tik puse sezono turi STRIP-TILL sejamaja... Aš už Strip-till, bet su no-till tai nesulyginami dalykai.... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , dumoju pranešimas:

Ką konkrečiai bandė? Kur bandė? Kaip bandė? Kas pavyko/nepavyko? Ką siūlytų keisti? Kaltas kombainas, sėjamoji, pesticidų blogas parinkimas ir t.t.? Nemanai, kad taip normali diskusija turėtų vystytis, ypač, jei tą technologiją bandė. O gal visai nebandė?

Niekas nepaklausė, iškart liepė nesvaigt ir varyt iš temos :D

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , manttys pranešimas:

Niekas nepaklausė, iškart liepė nesvaigt ir varyt iš temos :D

 

Niekas ir neturėjo klaust, čia ne tardymas,nu nuvylė žmogų no-tilas tai nuvylė,bet kiek procentų tikimybė kad visus pasaulyje irgi nuvils, kažkaip vis tiek tikiu kad nors vienas procentas džiaugsis rezultatais:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Virgis. pranešimas:

gerai pastebėjai, kad tik kristelis, Teko iš po eko pradeti dirbti tradiciškai, ligų buvo tiek, kad apie gerą derlių tik pasvajot buvo, kol neišmokau naudoti fungicidų. Taip kad ligos yra naturali dirvožemio dalis, ir reikia nepamišti kad jos juk kaip grybai miške, kur be jokios chemijos auga :D

Palyginimas visai ne į temą,padėkit po mikroskopu užartą šiaudą ir iš stovinčios ražienos  ir gal suprasit apie ką čia žmonės kalba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, linas78s pranešimas:

Palyginimas visai ne į temą,padėkit po mikroskopu užartą šiaudą ir iš stovinčios ražienos  ir gal suprasit apie ką čia žmonės kalba.

Čia dauguma  strip-till praktikuoja ir diskusija truputį painiojasi no till su tiesiogine sėja. Tikram no till tikiu kad kai kurių ligų sporos prie sauso klimato negali pakilti ant javų nuo augalinių liekanų kurios dengia dirvos paviršių(nors ir tradicinių būdu išsiverčiama kuo puikiausiai su vienu purskimu, kai sausos salygos), bet kaip teigiama kad no tillas padarys sveiką dirvožemį ligų atžvilgiu manau nėra teisinga. Pvz: 20-30m Neartoje pievoje tradiciniu būdu išdirbus ir pasejus javus ligų taip būna. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu šeimoj agronomą. Kadangi buvau visai žalias, tai visur kaip uodega iš paskos, parodos, seminarai, kitokie susitikimai. Tai kištelėjau ir savo rankelę ne vienam agronomui, ir šeip inžinieriams su didele agronomine patirtimi. Ir klausydavau ausis pastatęs, akis ispūtęs. Niekas, įskaitant mano paties agronomą, niekas nekalbėjo apie tai kas žemiau dirvos paviršiaus. Niekas. Tarsi tai neturi jokios reikšmės. Nuo pat pradžių tai atrodė keista. Be fungicidų yra agronomas? Yra. Be herbicidų irgi. Be trąšų, be visko, agronomas vistiek gali dirbti. Tik ne be dirvos. Bet apie dirvą niekas nekalba. Nu a ne keista? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 19 minutes , jevgenijus pranešimas:

Turiu šeimoj agronomą. Kadangi buvau visai žalias, tai visur kaip uodega iš paskos, parodos, seminarai, kitokie susitikimai. Tai kištelėjau ir savo rankelę ne vienam agronomui, ir šeip inžinieriams su didele agronomine patirtimi. Ir klausydavau ausis pastatęs, akis ispūtęs. Niekas, įskaitant mano paties agronomą, niekas nekalbėjo apie tai kas žemiau dirvos paviršiaus. Niekas. Tarsi tai neturi jokios reikšmės. Nuo pat pradžių tai atrodė keista. Be fungicidų yra agronomas? Yra. Be herbicidų irgi. Be trąšų, be visko, agronomas vistiek gali dirbti. Tik ne be dirvos. Bet apie dirvą niekas nekalba. Nu a ne keista? :)

manau daugeliui agronomu finansiskai nepatrauklu buna pagal ju darba kalbeti apie sveika dirvozemi ir panasius dalykus kas yra zemiau dirvos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, manttys pranešimas:

man tai kaip tik priešingai atrodo. Atrodo, kad žmogus bandau jau daug metų ir nieko stebuklingo nepamatė, kiti gi pasėjo vienus metus ar užaugino vieną derlių ir jau svaigsta kažką :D Agronoms tiesiog labai diplomatiškas :P

 

Mano dabartinis suvokimas toks - esmė - žemės dirbimo padargus turi pakeisti tarpiniai pasėliai savo šaknimis + dirvos gyventojai - t.y. BENT JAU purenimą (nekalbant apie visą kitą). Jei sėjomaina bent iš 4, problemų su šiaudais neturėtų kilti (?).

'jau daug metų bandyti' iš esmės reikštų - nuolatinis eksperimentavimas su tarpiniais ir biotechnologijų taikymas.  

Aš žinau vieną, pas mane bent kas 3-4 metus reikia flatlinerio, kol tarpiniai tik pavadinimas :D

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 23 valandas, agronoms pranešimas:

Gal pats ir teisus.Bet visus taškus ant i sudėstys laikas.Už liežuvio niekas netraukė-''arti mes nespėjam''...Ir kas dėl konkurencingumo,čia pats taip nusprendei,ar skaičiavimus darei?Ps.Aš ir ne viską ariu.

Tai, kad rimtai, dirbam mes 750ha, mes tiesiog fiziškai nespėdavome arti ir taip savaime gavosi, kad suskutam antrą kart prieš sėją ir sėjam. O kokie čia dar skaičiavimai? Jeigu derlius tas pats, o nereikia daryti vieno darbo? Ką galiu pasakyti, kad visada gazuolio normą išnaudodavom, o dabar Liepą mokėjau pinigus gazuolio pardavėjams, kad pasaugotų 10 tonų gazuolio ir atvežtu tik rugpjūtį, nes neturėjau kur susipilti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, jevgenijus pranešimas:

Turiu šeimoj agronomą. Kadangi buvau visai žalias, tai visur kaip uodega iš paskos, parodos, seminarai, kitokie susitikimai. Tai kištelėjau ir savo rankelę ne vienam agronomui, ir šeip inžinieriams su didele agronomine patirtimi. Ir klausydavau ausis pastatęs, akis ispūtęs. Niekas, įskaitant mano paties agronomą, niekas nekalbėjo apie tai kas žemiau dirvos paviršiaus. Niekas. Tarsi tai neturi jokios reikšmės. Nuo pat pradžių tai atrodė keista. Be fungicidų yra agronomas? Yra. Be herbicidų irgi. Be trąšų, be visko, agronomas vistiek gali dirbti. Tik ne be dirvos. Bet apie dirvą niekas nekalba. Nu a ne keista? :)

Niekas ir dabar nekalba apie dirva. Tik naujų produktų pasiūla ūkininkui. Tiesa ten nėra agronomu tik vadybininkai. Nėra teke matyt "agronomo" su kastuvu, tik peiliuka nustatyt bbhc32 stadija ir viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , Vilius pranešimas:

Niekas ir dabar nekalba apie dirva. Tik naujų produktų pasiūla ūkininkui. Tiesa ten nėra agronomu tik vadybininkai. Nėra teke matyt "agronomo" su kastuvu, tik peiliuka nustatyt bbhc32 stadija ir viskas.

Man timaco naujus( kas pusmetį vis naujas)  patinka prigaudinėti, kai paklausi. Kaip vasarinį nuo žieminio atskirti kvietį :D 

Tyla būna iš jų pusės

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , Witalikas pranešimas:

Man timaco naujus( kas pusmetį vis naujas)  patinka prigaudinėti, kai paklausi. Kaip vasarinį nuo žieminio atskirti kvietį :D 

Tyla būna iš jų pusės

O čia geras. Iš gyvenimo. Docentas mano studentui agronomui. Kaip atskirti pašarinių ir cukrinių burokų sėklą ? Tas - mygt mygt, nežinau. Docentas - žinok ir profesorius Pavardenis nežino. Nes nesiskiria niekuo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Witalikas pranešimas:

Man timaco naujus( kas pusmetį vis naujas)  patinka prigaudinėti, kai paklausi. Kaip vasarinį nuo žieminio atskirti kvietį :D 

Tyla būna iš jų pusės

Čia stipru :D timaciniai naujieji bent Joniškio pusėj gan agresyvi jų metodika. Per prievarta veržiasi i ūkius. Dabar siaučia su savo tonikais skystimėliais ir liaudis perka vis pabandymui graudu darosi 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, Virgis. pranešimas:

Čia dauguma  strip-till praktikuoja ir diskusija truputį painiojasi no till su tiesiogine sėja. Tikram no till tikiu kad kai kurių ligų sporos prie sauso klimato negali pakilti ant javų nuo augalinių liekanų kurios dengia dirvos paviršių(nors ir tradicinių būdu išsiverčiama kuo puikiausiai su vienu purskimu, kai sausos salygos), bet kaip teigiama kad no tillas padarys sveiką dirvožemį ligų atžvilgiu manau nėra teisinga. Pvz: 20-30m Neartoje pievoje tradiciniu būdu išdirbus ir pasejus javus ligų taip būna. 

Kuo puikiausiai būtų išsivertę ir be jokio purškimo kai sausa:) jei ta pieva 20-30 metų nearta būtų ir nešienauta ir neganyta ir netręšta vėl būtų kitas vaizdas, dar turite pagilinti žinias apie sveiką dirvožemį,sviekas dirvožemis būna tada kai,vaikiškai kalbant, būna balansas tarp blogų ir gerų mikroorganizmų,o kas jį padaro tikrai ne fungicidai:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 16 minutes , tadasjo pranešimas:

o kaip po tarpinių sekasi pasėt? nebūna kimšimosi?

Pernai buvo bėda ten kur posėlis gerai įkibęs. Prieš sėją turiu glifosuoti bent 10 dienų iki atvykimo į lauką.

Šiemet ryte nupurškėm su silikono pagrindu klijais, o po pietų važiavom skusti. Nebebuvo kada laukti, nes posėlis baigėsi tik spalio 15 dieną. Šiai dienai viskas atrodo gerai ir gražiai.

Po tarpinių manau nebūtų bėdos, per žiemą viskas sukristų ir pasėtum be jokių kišimųsi. Tarpiniu aš neturiu, nespėjau įšokti į tą traukinį, o garstyčių išvis nebeauginu, kryžmažiedžiui nematau prasmės dirvoj sėdėt, užtenka rapso.

Posėliui avižų žirnių mišinys, plius kultūra kuri buvo. Rezultatas visai neblogas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, voras pranešimas:

Pernai buvo bėda ten kur posėlis gerai įkibęs. Prieš sėją turiu glifosuoti bent 10 dienų iki atvykimo į lauką.

Šiemet ryte nupurškėm su silikono pagrindu klijais, o po pietų važiavom skusti. Nebebuvo kada laukti, nes posėlis baigėsi tik spalio 15 dieną. Šiai dienai viskas atrodo gerai ir gražiai.

Po tarpinių manau nebūtų bėdos, per žiemą viskas sukristų ir pasėtum be jokių kišimųsi. Tarpiniu aš neturiu, nespėjau įšokti į tą traukinį, o garstyčių išvis nebeauginu, kryžmažiedžiui nematau prasmės dirvoj sėdėt, užtenka rapso.

Posėliui avižų žirnių mišinys, plius kultūra kuri buvo. Rezultatas visai neblogas.

zirniai, grikiai, mieziai misinys?? gal kas bande?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...