Jump to content

Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei


drapox

Recommended Posts

Ką tik, virgis807 pranešimas:

O ka tie prašalaičiai apie pamanys apie tokius kurie bando kitam įkasti ? Nepagalvojai ? 

Kurioj vietoj matai įkandimą??? Čia “sveika” kritika, kad Vrimvydas truputėlį pasitemtų ir pradėtų rašyti taip, kad kiti laisvai galėtų skaityti ir nereiktų šifruoti ką jis nori pasakyti. Tkr nieko blogo Zilvis55 nepasakė ... tik teisybę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , Ukmin pranešimas:

Kurioj vietoj matai įkandimą??? Čia “sveika” kritika, kad Vrimvydas truputėlį pasitemtų ir pradėtų rašyti taip, kad kiti laisvai galėtų skaityti ir nereiktų šifruoti ką jis nori pasakyti. Tkr nieko blogo Zilvis55 nepasakė ... tik teisybę.

Teisybė tokia lad nėra ant šio margo svieto teisybės . Žmogus rašo taip kaip kalba  . Suvesk tikra žemaiti su dzuku pasikalbėti tai netik patys nesusikalbes bet ir vertėjas nežinos kaip vienam ar kitam išversti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, shaulinis pranešimas:

Bijau, kad vieno seminaro neužteks. Reikia pastoviai domėtis, bendrauti (šiais laikais ryšys ir kontaktai ne problema) 

Vien agronomo taip pat turbūt neužteks, be technologų neapsieisit.

 

Ray Archuleta pasakė: aš agronomas konsultantas. Aš daug metų neteisingai jus(ūkininkus) konsultavau. Dabar bandau ištaisyt savo klaidas. 

Kuris iš mūsų mokslo vyrų išdrįstų taip pasisakyt? Su kuo Lietuvoje galima būtų palaikyt ryšį? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 32 minutes , jevgenijus pranešimas:

Kuris iš mūsų mokslo vyrų išdrįstų taip pasisakyt? 

Pernai ASU pripažino kad apie ekologišką ūkininkavimą jų žinios praktiškai nulinės nes paimtos iš bendro supratimo apie žemės ūkį, bet visiškai neparemtos praktika. Pažadėjo kad daugiau bus praktinių bandymų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , sole pranešimas:

Pernai ASU pripažino kad apie ekologišką ūkininkavimą jų žinios praktiškai nulinės nes paimtos iš bendro supratimo apie žemės ūkį, bet visiškai neparemtos praktika. Pažadėjo kad daugiau bus praktinių bandymų.

nu jau šis tas... tik tą reikia dabar ir šiandien daryt. Viltys tik į jaunąją kartą, jei tokia išvis yra, nes "korifėjai" patys savo disertacijom ir mokslinėm publikacijom tikrai neprieštaraus. Bitės neina prieš medų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, sole pranešimas:

Pernai ASU pripažino kad apie ekologišką ūkininkavimą jų žinios praktiškai nulinės nes paimtos iš bendro supratimo apie žemės ūkį, bet visiškai neparemtos praktika. Pažadėjo kad daugiau bus praktinių bandymų.

Negali būti :-D gal patikslink asu agronomijos fakultetas pripažino, o mišku ir ekologijos fakultetas su žekoniene ir ko, mirs bet nepripažins, netikiu :-D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mus vakar  nulijo gal pusvalandį, apie 3 mm, šiandien sakau reik nuvažiuot iki žirnių lauko pasižiūrėti, už kokių 3km laukas  nuo namų, baisiai nenorom dygsta, tai tiek prilyta, kad žirnių lauke slėniuose dar vanduo stovi, nu nors vienam laukui pasisekė, dabar jau pilnai sudygs. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turejau ir as vakar vojaza . Tai susidariau nuomone kad profesionaliu ukininku yra bet ju neprudai . Nes jei laukai atstume per kelis simtus metru o pas viena sausra pas kita vaizdelis superinis . Kai salygos normalios tai betkas gali uzsiimti zemdirbyste. Kai sausra ar liutis tada ir pasirodo kas yra kas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 16 minutes , vrimvydas pranešimas:

Turejau ir as vakar vojaza . Tai susidariau nuomone kad profesionaliu ukininku yra bet ju neprudai . Nes jei laukai atstume per kelis simtus metru o pas viena sausra pas kita vaizdelis superinis . Kai salygos normalios tai betkas gali uzsiimti zemdirbyste. Kai sausra ar liutis tada ir pasirodo kas yra kas. 

Tai vienas stengiasi pasiekti kiek imanoma didesni derliu, o kitas megina uzdirbt kuo daugiau euru. Jei laukas superinis, o tam lauke belarusas su purkstuvu 20 metu senumo tai cia jau profesionalus ukininkas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , Quattro pranešimas:

Tai vienas stengiasi pasiekti kiek imanoma didesni derliu, o kitas megina uzdirbt kuo daugiau euru. Jei laukas superinis, o tam lauke belarusas su purkstuvu 20 metu senumo tai cia jau profesionalus ukininkas?

Zinok yra logikos. Kas investuoja i grozi kas i versla . Gal tas belarusinis viska daro nuosekliai ir po keliu metu vazuos su fendu. As auginu ne tonas o eurus ir man pofik kiek tonu man svarbu kiek liko nuoviru ir ka as padariau zemei kad tureciau kitu metu derliu . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , vrimvydas pranešimas:

Zinok yra logikos. Kas investuoja i grozi kas i versla . Gal tas belarusinis viska daro nuosekliai ir po keliu metu vazuos su fendu. As auginu ne tonas o eurus ir man pofik kiek tonu man svarbu kiek liko nuoviru ir ka as padariau zemei kad tureciau kitu metu derliu . 

O gal ir toliau su belarusu, bet uztad laukai grazus :D Kadangi ziuri i pelna tai supranti, kad grazus laukas nereiskia didelis pelnas. Atsimenu dar litais vadybininke pasiule z kviecius auginimo technologija, kur vien is jos butu reikeja pirkt prekiu uz ~3k lt vienam ha, tai net neabejoju kad toks laukas atrodytu superinis. Laukiam rytojaus lietaus :pray:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Quattro pranešimas:

Jei laukas superinis, o tam lauke belarusas su purkstuvu 20 metu senumo tai cia jau profesionalus ukininkas?

Kažkada man vienas pazystamas sake Galetum nauja traktoriu nusipirkti Aš jam sakau jei nori matyti nauja traktoriu ant mano kiemo gali ji nusipirkti ir pastatyti mano kieme as tau be problemu isnuomuosiu 6m/2. Nieko nebesake.  Ta pati ir tamstai siulau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Quattro pranešimas:

Tai vienas stengiasi pasiekti kiek imanoma didesni derliu, o kitas megina uzdirbt kuo daugiau euru. Jei laukas superinis, o tam lauke belarusas su purkstuvu 20 metu senumo tai cia jau profesionalus ukininkas?

ukininko profesionaluma nusako jo technika?  :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, virgis807 pranešimas:

Kažkada man vienas pazystamas sake Galetum nauja traktoriu nusipirkti Aš jam sakau jei nori matyti nauja traktoriu ant mano kiemo gali ji nusipirkti ir pastatyti mano kieme as tau be problemu isnuomuosiu 6m/2. Nieko nebesake.  Ta pati ir tamstai siulau.

Va ir didžiausia bėda,kad mūsų ūkininkai lenktyniauja vienas su kitu kuris geresnį,modernesnį traktorių nusipirks.Tiems traktoriams išleidžia krūvas pinigų,o kai užeina sunkmetis šaukia,kad bankrutuosim,prašo vyriausybės padėti,o miestiečiai pastoviai putojasi ant ūkininkų.Teko būti daugelyje europos šalių,tai ten dar dirba su tokiomis lupenomis,kokių prie mūsų nė su žiburiu nerasi,nes pas mus modernus traktorius-prestižo reikalas.Aišku,čia netaikau visiems,bet susidaro įspūdis,kad traktorius pas mus pagrindas,nes žinau daug atvejų kada su moderniais,galingais traktoriais tampo sukiužusius padargus,kurie neatitinka to traktoriaus galios.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 48 minutes , Artojus pranešimas:

Va ir didžiausia bėda,kad mūsų ūkininkai lenktyniauja vienas su kitu kuris geresnį,modernesnį traktorių nusipirks.Tiems traktoriams išleidžia krūvas pinigų,o kai užeina sunkmetis šaukia,kad bankrutuosim,prašo vyriausybės padėti,o miestiečiai pastoviai putojasi ant ūkininkų.Teko būti daugelyje europos šalių,tai ten dar dirba su tokiomis lupenomis,kokių prie mūsų nė su žiburiu nerasi,nes pas mus modernus traktorius-prestižo reikalas.Aišku,čia netaikau visiems,bet susidaro įspūdis,kad traktorius pas mus pagrindas,nes žinau daug atvejų kada su moderniais,galingais traktoriais tampo sukiužusius padargus,kurie neatitinka to traktoriaus galios.

as tai esu uz nauja ar modernu traktoriu nesakau kad prestizo reikalas bet man atrodo kad viena svarbiausia technika, pirmiausia saugai savo sveikata,tegul buna ir padargas pakiuzes bet sedi svariai be dulkiu, neuostai nei chemijos nei salietros ,kondicionierius malonu ir dirbti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

prieš 56 minutes , Artojus pranešimas:

Va ir didžiausia bėda,kad mūsų ūkininkai lenktyniauja vienas su kitu kuris geresnį,modernesnį traktorių nusipirks.Tiems traktoriams išleidžia krūvas pinigų,o kai užeina sunkmetis šaukia,kad bankrutuosim,prašo vyriausybės padėti,o miestiečiai pastoviai putojasi ant ūkininkų.Teko būti daugelyje europos šalių,tai ten dar dirba su tokiomis lupenomis,kokių prie mūsų nė su žiburiu nerasi,nes pas mus modernus traktorius-prestižo reikalas.Aišku,čia netaikau visiems,bet susidaro įspūdis,kad traktorius pas mus pagrindas,nes žinau daug atvejų kada su moderniais,galingais traktoriais tampo sukiužusius padargus,kurie neatitinka to traktoriaus galios.

Tai gal neapsimoka pirkt naujo modernaus traktoriaus del kokiu 10 ha, todel ir dirba su lupenom. Lietuvoj irgi pilna visokiu senu traktoriu, kombainu senoviniu is vakaru parveztu, nes nyvos jau supuvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , wildfire pranešimas:

 

Tai gal neapsimoka pirkt naujo modernaus traktoriaus del kokiu 10 ha, todel ir dirba su lupenom. Lietuvoj irgi pilna visokiu senu traktoriu, kombainu senoviniu is vakaru parveztu, nes nyvos jau supuvo.

Pas tvarkingą ūkininką tos “lupenos” kaip “ledas” t.y. stovi po stogu, išvalyta, nuplauta ir t.t. Aš ir už naują, bet kartais ir be tų senų neapsieini ;) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...