Jump to content

drapox

Nariai
 • Pranešimai

  4.488
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  53

drapox paskutinį kartą gavo apdovanojimą Lapkričio 22 2018

drapox paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie drapox

 • Rangas
  Senbuvis
 • Gimtadienis 1961.03.18

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling
 • Pomėgiai
  Geriau būti truputėli bepročiu, nei tokiu kaip visi.

Miestas

 • miestas
  Kupiškio raj.

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Maniau kad visoj LT sausra buvo, bet pasirodo kažkam rekordai byra. Pas mane kaip ir tikėjaus blogiau nei pernai, kol kas vienas laukas po 6,2 t/ha Emil. Kai reikia kulti, tai dabar lyja. Per liepą prilijo jau daugiau, nei per balandį, gegužę ir birželį kartu sudėjus. Kai tokios anomalijos tai nėr ko ir tikėtis stebūklų. O hibridiniai kviečiai Hylux, kurie pasak vadybos mėgsta ir lengvas žemes, atseikėjo po 3,7 t/ha, š.... gatavas.
 2. drapox

  žiemkenčių buklė

  Skaičiuojant svarbiausiai neapgaudinėti pačiam savęs. Jei prieisi pačią gražiausią lauko vietą ir ten paskaičiuosi tankumą, gal dar ir varpą paimsi nuo viršaus pačią gražiausią ir grūdo tikėsiesi stambaus, tai ir apgausi save mažiausiai 2 kartus. Kuo daugiau mėginių iš kuo įvairesnių vietų, ir iš vizualiai gerų ir iš blogų, ne didžiausia bet vidutinė varpa, grūdas pagal gamtą, šiemet ko gero labai smulkus ir skaičiuoji. Atmeti ant nuostolių bent 7 ar daugiau procentų ir gauni kažką daug maž realaus.
 3. Nežinau nei kas begalvot. Kaip užkeikta pas mane, nelyja, tik 2 mm prilašėjo. Ar čia apie bažnyčią apėjus keliais, kokiais varpais paskambinus naktį, neviltis. Viskas geltonuoja, reikia ruošt kombainą, jei tik grūdas koks bus.
 4. drapox

  žiemkenčių buklė

  Klysti. Jeigu gula, tai ir duoda. Prisiminkim 2012 metus, kai ir pas mus vaizdas panašus buvo ir byrėjo beveik po 10 t/ha. Su paėmimu ir su kokybe tik blogiau.
 5. Na yra ir šiemet kažkiek plotų kur geriau būtų atsėti, bet jau užkniso tie atsėjimai nuo pernai metų, tai paliksim kaip yra, ar taip ar taip nuostolis, tik darbo bus mažiau. Jei vertinant atsėjimus ir bendrą situaciją, tada taip, pernai situacija buvo blogesnė, bet jei vertinant pasėlių būklę, šiemet prasčiau atrodo, bent jau žieminės kultūros, o dėl vasarinių pasimatys ateityje.
 6. Iš foto nesimato ar durpė ar smėlis, bet pas mane durpynuose vaizdas dar liūdnesnis, nes susidėjo ir sausra ir šalnos. Bijau net dėl deklaravimo ar praeis. Apie kažkokius atsipirkimus neina net kalba, nuostolis.
 7. Nelabai supratau apie kokius pasėlių išmirkimus eina kalba? Žieminiai uždžiuvo, neišsivystė šaknys, neišsikrūmyjo, nepaimė trąšų, tai žymiai prastesnė situacija nei pernai, tą rodo ir pasėlių tankumas laukuose. Gal kai kur situacija ir geresnė, kalbu už savę. Pernai sausra prasidėjo gegužės mėnesį, šiemet apie pusantro mėnesio anksčiau, kovo pabaigoje ir dar ne pabaiga. Žieminiams didžioji žala jau padaryta, jei bus sausa nebent per grūdų dydį kirs ir atmetimų padaugės, o štai vasarojuj dar daug negandų prieš akis, jei bus taip sausa kaip prognozuoja. Apie pernykštį derlių tikrai nesvajoju, bus prastesnis. Reiktų būti neužmušamu optimistu kad tokioje situacijoje galvoti kitaip. Galim tik pasidžiaugti, kad gavom pakankamai kritulių, kurių užteks kuriam laikui augalams sustiprėti.
 8. Pas mus lietaus nebuvo nuo kovo pabaigos, vis praeidavo tai už 10 tai už 5 km. Dabar, per tas kelias dienas viso prilijo 43 mm, tai tikrai padoriai palaistė. Dirva atmerkta panašiai per arimo gylį. Bent jau baigs ištirpti trąšos, kas dar iš jų buvo likę. Pasidžiaugėm ir baigta, sausra grįžta su trenksmu. Ateinanti savaitė su minimalia kritulių prognoze, nebe karštis bet kaitra iki 30 ir silpni vėjai, tai bus dušna. Vėliau vėjai suksis į Š kryptis, tai tuo tarpsniu gali kiek palyti, bet ilgalaikėj perspektyvoj greičiausiai stos aukštas slėgis su ilgai išsilaikančiais sausais orais. Čia tokia situacija man paišosi pasidairius po įvairius orų tinklapius. Turbūt neapsiriksiu sakydamas, kad iki Joninių reikšmingo lietaus nebebus, nebent kas laimės loterijoj ir teks koks debesiukas su žaibais.
 9. drapox

  Pudymai

  Lygtai taip, tik abejoju, kad prieš deklaravimą jie ten ką stebi, o Rubin jau savo darbą dirba. Kitas dalykas tai ražieninis buvo irgi iki kažkada negalima judint. Tai čia tų reikalavimų ant reikalavimų milijonas, galima pasiklysti ir kaip daryti. Todėl ir stengiuos per daug neskaityt nes išprotėt galima nuo viso to biurokratizmo.
 10. drapox

  Pudymai

  Suprantamas dalykas, tik reikia jį turėt.
 11. drapox

  Pudymai

  Gal pradėsiu nuo Rubin, nes su plūgu kai žolės iki pažastų, bus sunkoka.
 12. drapox

  Pudymai

  Tai mano žalinimui ir skirtas. Turėsiu daug darbelio kol dabar mechaniškai viską susitvarkysiu. Bet žalinimo prarast tikrai nenoriu, tad teks.
 13. drapox

  Pudymai

  Velnias kai prisidirbau. Laukas buvo ražieninis, tai niekas nedaryta nuo pernai javapiūtės. Dar laukiau kol atlis, o dabar jau žolės iki kaklo. Turėsiu reikalų...
 14. drapox

  Pudymai

  Gal kas susidūrėt, ar galima naudoti glyfosatus juodajame pūdyme skirtame žalinimui? Niekur nerandu info.
 15. drapox

  Miežių auginimas

  Ne esmė koks herbicidas, o žema vieta, todėl stipri šalna. Prisidėjo sausra ir herbicidas. Po kiekvieno ryto su šalna nukentėję plotai plečiasi.
×
×
 • Create New...