Jump to content

drapox

Nariai
 • Pranešimai

  4.419
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  52

drapox paskutinį kartą gavo apdovanojimą Rugpjūčio 28

drapox paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie drapox

 • Rangas
  Senbuvis
 • Gimtadienis 1961.03.18

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling
 • Pomėgiai
  Geriau būti truputėli bepročiu, nei tokiu kaip visi.

Miestas

 • miestas
  Kupiškio raj.

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. drapox

  žiemkenčių buklė

  Šaunu. Reikia eksperimentuoti ir žiūrėti kas kiekvienam pagal jo žemes ir technologiją tinka. Jei visiems patiktų vienodai, tai visi susimuštumėm dėl vienos moteriškos. Aš šiemet eksperimentavau su veislėm, o dėl kitų metų žadu irgi daryti sėjos normos eksperimentą.
 2. drapox

  kada sėti žiemkenčius?

  Kur kalvos ir molis varom pirma su giluminiu 30 cm, tik po to plūgas eina, nes kitaip be šansų plūgą įkišt kaip jį ten bevartytum, nors ir rakum pastačius. Giluminio kaltai atlaikė apie 60 ha, tai čia 15 ha vienam. Plūgo kaltai laiko 25 - 30 ha, tai maximum iki 3 ha vienas. Tai čia dilimas gaunasi daugiau nei 2 kart didesnis nei įprastai ir plius dar greitis mažesnis, nes akmenys tai kaip įbetonuoti. Atrodo liepą ir rugpiūtį jau gavom tų kritulių normaliai, bet žemei tas nieko nepadėjo, nes perdžiuvus jau matyt iki pat mantijos.
 3. drapox

  kada sėti žiemkenčius?

  Blogiausia, kad pusė sudygs dabar, o kiti po mėnesio kai gaus lietaus. Prognozėse lietaus bent 10 dienų nesišviečia, nekas.
 4. drapox

  Traktoriaus navigacija

  Nori išlaikyti vagis? Vien LT paskutiniu laiku kiek elektronikos iš JD pavogta. Ar tau pofig, sąžinė negraužia kad važinėsi gal net kurio forumiečio navigacija? Gerų ir nevogtų daiktų už padorią kainą nebūna.
 5. drapox

  Kaip tręšti žieminius kviečius

  Taip, su tuo sutinku. Todėl mano žemėse nebuvo nei vienų metų be NPK. Vienais metais daugiau, kitais mažiau, bet visada gauna, kad palaikyti žemės įtręšimo lygį. Tame lauke kur dirbu jau skaityk 30 metų, net gi nemažai pakilo BB.
 6. drapox

  Kaip tręšti žieminius kviečius

  Kam ta ironija. Kam ne kam bet kad tau turėsiu tai rašyti nesitikėjau. Pats supranti, kad evoliucijos eigoj išsilaiko -iausi, stipriausi, greičiausi, protingiausi ir tt. Su augalais tas pats. Evoliucija ir natūrali atranka privedė prie to, kad augalai turi tropizmo savybes. Tai fototropizmas, hidrotropizmas, chemotropizmas ir aibė kitų. Tie augalai kurie leido šaknis tiesiog kur pakliuvo tiesiog išnyko užleisdami vietą tiems kurie leido šaknis ten kur daugiau vandens, trąšų, vietos ir kt., leido šakas ten kur daugiau šviesos, erdvės, nuo kliūčių ir tt. Tik mums atrodo kad augalai yra ,,kvaili'' kaip akmenys.
 7. drapox

  Kaip tręšti žieminius kviečius

  Geriausiai abu variantai. Nerasit niekur normalių mokslo žmonių rekomendacijų lokaliai tręšti 200, 300 ar dar daugiau. Augalui startui reikia 70 - 150 kg NPK. Aišku kad tokį kiekį paduoti lokaliai yra geriau nei pakrikai. Bet visa kita geriau pakrikai. Augalo šaknys ieško maistinių medžiagų ir į jas stiebiasi, todėl susiras tas trąšas. Kai trąšos paskleistos ir šaknys auga į visas puses, jei viskas lokaliai manau gali būti net gi žalinga, nes šaknys koncentruosis vienoj vietoj. Kai drėgmės trūkumas vienoj vietoj trąšos gali prasčiau tirpti nei pasiskleidusios didesniam plote. Kitaip tariant augalui geriausiai manau abu varijantai, o ūkininkai darom taip kaip kiekvienam patogiau, kas lokaliai, kas abu variantus, kas pakrikai.
 8. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Jau pasėjau, lauksim kas sudygs ir kas gausis iš jų. Sausa žemė nesveikai.
 9. drapox

  žieminių kviečių veislės

  12 ha 3000€ su PVM gavosi. Tai kažkur 207 €/ha be PVM/ha. Tikslas pažiūrėti kaip jie auga lengvoj žemėj ir ką iš jų galima išspausti.
 10. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Dar neskaičiavau normos, bet bus apie 70 kg matyt, o dėl kainos geriau nei ne klausk. Bet eksperimentuoti reikia.
 11. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Taip, pirmi. Gaila kad niekas nepasidalino patirtim forume, tai net nežinau ko tikėtis. Sėsiu labai margam lauke, ir sunkaus priemolio ir lengvesnio ir durpės ir priesmėlio, tai žiūrėsim kaip jis ten su lengva žeme susigyvena. Sakė kad tinka lengvoms žemėms.
 12. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Geriau anksčiau nei niekada. Matyt visi po pernykščių pamokų dabar glušuoja. Tik vargu ar vėl pasikartos toki pat situacija. Panašiau į ilgą ir šiltą rudenį, o tada iš tos ankstyvos sėjos jau daug bereikalingų problemų dėl piktžolių ir iššutimų. Neketinu kviečių sėti anksčiau nei rugsėjo 10, išskyrus hibridinius aišku. Hibridą sėsiu ko gero poryt. Kvietrugius iki rugsėjo 10.
 13. drapox

  žiemkenčių buklė

  Nieko nesprendžiu, tiesiog kurminu ir tiek, galulaukes ir technologines.
 14. drapox

  Vasarinis rapsas

  Glyfosuojasi kai vidutiniškai priėjusi ankštara vyniojasi apie pirštą ir neprasidaro. O reglonuojasi matyt kiek vėliau.
 15. drapox

  žiemkenčių buklė

  Čia aišku mano asmeninė nuomonė, bet manau, kad tas vietas jau reiktų išimti iš žemės ūkio naudmenų ir priskirti keliams. Tos vietos jau neatsikurs per tūkstančius metų ir yra pasmerktos neatsistatyti. Nepritariu tokiai nesąmonei ir manau, kad geriau jau kas met daryti vėžes vis kitur. Derlius per vėžes sumažės, bet nebūtinai, kai sausra būna atvirkščiai kaip šiemet. Akivaizdžiai matės kad kur traktoriaus pravažiuota visai normalūs javai. Aš savo ūkyje su priekabom ir šiaip pravažiuojant per lauką draudžiu važiuoti du kart ta pačia vieta. O po javapjūtės technologines stengiamės sudirbti su giluminiu.
×