Jump to content

drapox

Nariai
 • Pranešimai

  4.501
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  55

drapox paskutinį kartą gavo apdovanojimą Sausio 26 2020

drapox paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie drapox

 • Gimtadienis 1961.03.18

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling
 • Pomėgiai
  Geriau būti truputėli bepročiu, nei tokiu kaip visi.

Miestas

 • Miestas
  Kupiškio raj.

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

drapox pasiekimai

Senbuvis

Senbuvis (5/5)

651

Reputacija

 1. Per 14 tūkstančių jau pakeistos granatų gumos neseniai, bet tikrai taip negali būti, kad jos susidėvėtų nuolatos. Jei plyšta reiškia jau problemos su granatom, turi laisvumo. Nereguliariai tepėt. Likas keisti kryžmes.
 2. Tai jūs tą dėžę sukišot gilyn pusę metro ar kaip? Nes jei ne tai eksperimentas niekinis, viskas susigėrė į šonus.
 3. Ten prieš lietų pora valandų dirbant dar kilo debesys durpių nesimatė kur traktorium važiuoti. O lietaus metu jau gerai matos kaip viskas apsemta, ežeras. Aišku sausoj durpėj vanduo geriasi gerai, bet kai į ten subėgo iš 3-4 kartus didesnio ploto, tai gavosi per 200 mm kritulių. Nesunku įsivaizduot kaip atrodo 20 cm vandens visame durpyne per nepilną valandą.
 4. Geriau jau nenorėk. Pas mane vakare per valandą 66mm, naktį dar 30 mm ir dar dieną 5mm. Viso labo nuo vakar 17 val. per parą 101mm.
 5. Jei servisą atliks dileris, tai jo ir problema kokį tepalą ar filtrus pilti. Jei kas nutiks kaltė aiški. Jei pats pripilsiu ko pakliuvo, jau niekam nepasiskūsi, pačiam teks ir srėbt.
 6. Čia neturėtų būti jokių kitų minčių. Galima prisiklausyti visokių paistuoklių ir nekeisti, bet ne jie tau remontą po to apmokės. Geriau paklausyk mano patirties ir nedvejok. 724 praėjęs 5000MV, 714 jau 14000 MV. Tepalai keičiami dilerio pagal manualą. Jokių variklio, dėžės, tiltų ir pavarų gedimų nebuvo. Viskas veikia be problemų. Lemputės, rėlės, davikliai, vamzdukų pora dar gal kokia smulkmena, ir visi gedimai. Tikrai ne ta vieta eksperimentams, čia ne koks sudrožtas bimbalas už gabalą €.
 7. Galima naudoti alternatyvius plūgo noragus ar kaltus, dar kokias padargų dalis, bet tikrai ne traktorių tepalus.
 8. Na esu daręs dirvožemio mišinį tam tikrai kultūrai ir matavęs smėlio pH, tik dabar jau nepamenu tiksliai, bet jis tikrai didesnis nei durpės, todėl tikrai ne pH čia problema, o tame, kad ten tiesiog nieko nėra, nei NPK, nei kokių nors mikroelementų, nei humuso. Galima viską padaryti, pas arabus dykumose oazės žaliuoja, bet mes tikrai ne arabų šeichai, kad leistumėm sau tokią prabangą. Verslas yra verslas, svarbiausia finansinė pusė, kitaip tai jau nebe verslas o bala žino kas. Tik vėl gi nepamirškit kad aš kalbu apie savo vietovę, ne apie Kauno, Kėdainių, Pasvalio ir panašių vietų žemes.
 9. Pilnai pritariu jei kalbam apie nedidelę lauko dalį. Mūsų krašte nerasi lauko kuris neturėtų kažkiek durpyno, žvyryno ar smėlyno, tad jei nedirbtum tai realiai iš vis nebūtų ką dirbti. Bet dėl to dalinam laukus į kelias dalis ir sėjam skirtingas kultūras pritaikant prie dirvožemio. Bet jei kalbant apie Dzūkiją ar kitas vietas kur paplitę ištisi priesmėlio laukai nėr abejonės, kad tokius laukus geriau nedirbt nei dirbt žiūrint iš finansinės pusės, na nebent kai kam žemės ūkis yra hobis, tai čia jau nieko nepadarysi, hobis yra brangus malonumas. Aš pats irgi atsisakiau jau ne vieno lauko kurie mažesni, mažo našumo žemė, trikampės ar kitokios nepatogios konfigūracijos, pilna stulpų ir kitų kliūčių ir dėl to tik džiaugiuosi, nes be visa to kad jie nuostolingi arba mažai pelningi, jie dar ,,ryjantys'' daug laiko, kurį geriau panaudoti poilsiui, hobiams, šeimai ar panašiai. O jei kalbant apie žinojimą ką sėti, tai turiu pora vietų tokio smėlyno, viso gal 3 ha, bet jie įeina į didesnių laukų sudėtį, kur neauga net piktžolės. Ta vieta tiesiog išlieka plika kaip Sacharos dykuma per visą sezoną. Iš man žinomų augalų ten galėtų augti nebent pušys ir tai abejoju.
 10. Facebook kuo platesnės grupės tuo daugiau chernios. O šiaip kas liečia hobi uždaras grupes ar šiaip kokių dalykų kas labiau domina, tai visai rimtos diskusijos ir daug geros info galima gauti ir gerai padiskutuoti. Gyvenimas ne vien žemės ūkis, yra ir kitų interesų. Jei į temą, tai manau, kad ūkininkai kol kas esam visai nepasiruošę tam kas vyksta su gamta. Nėra ir mokslo kuris galėtų ką patarti. Faktas, kad javų auginimas jau pakankamai ilgoje krizėje.
 11. Kai persimečiau į Facebook apie čia buvau primiršęs. Reiks kada prisėsti paskaitinėt kas per metus naujo čia įvyko. O šiaip manau kad su gamta ne kas vyksta. Viskas tik ekstremalėja, kenkėjams sąlygos gerėja, o chemijos mažėja. Tai gi tie iššūkiai tik vis labiau smaugia, teks kažkaip keistis ir prisitaikyt.
 12. Į tokius laukus reikia sėti ,,nieką''. Kitaip sakant geriau tokių nedirbti, o jei jau labai neramu ir nėra kuo užsiimti, tai galima su traktorium pasivažinėt vietoj keturačio, galima ir sėjalką prisikabint pripiltą ,,nieko''. Garantuoju, kad nuostolio bus gerokai mažiau nei ten kažką pasėjus. Į tą pačią temą, pasakysiu kada ūkininkai buvom protingiausi. Ogi prieš kokius 20 metų kai pusė žemių dirvonavo, o dirbom tik geriausias. Jei kai kas skaičiuojat pelną bendrą, ar pagal kultūras, patarsiu pradėti skaičiuoti kiekvienam laukui atskirai. Vat tada ir suprasit ką norėjau pasakyti. Ne į temą, bet į postą.
 13. Maniau kad visoj LT sausra buvo, bet pasirodo kažkam rekordai byra. Pas mane kaip ir tikėjaus blogiau nei pernai, kol kas vienas laukas po 6,2 t/ha Emil. Kai reikia kulti, tai dabar lyja. Per liepą prilijo jau daugiau, nei per balandį, gegužę ir birželį kartu sudėjus. Kai tokios anomalijos tai nėr ko ir tikėtis stebūklų. O hibridiniai kviečiai Hylux, kurie pasak vadybos mėgsta ir lengvas žemes, atseikėjo po 3,7 t/ha, š.... gatavas.
 14. drapox

  žiemkenčių buklė

  Skaičiuojant svarbiausiai neapgaudinėti pačiam savęs. Jei prieisi pačią gražiausią lauko vietą ir ten paskaičiuosi tankumą, gal dar ir varpą paimsi nuo viršaus pačią gražiausią ir grūdo tikėsiesi stambaus, tai ir apgausi save mažiausiai 2 kartus. Kuo daugiau mėginių iš kuo įvairesnių vietų, ir iš vizualiai gerų ir iš blogų, ne didžiausia bet vidutinė varpa, grūdas pagal gamtą, šiemet ko gero labai smulkus ir skaičiuoji. Atmeti ant nuostolių bent 7 ar daugiau procentų ir gauni kažką daug maž realaus.
×
×
 • Create New...