Jump to content

Dirvų kalkinimas !


Lexionas

Recommended Posts

Prieš 11 valandų, axe pranešimas:

Kalkini po 5 tonas? Koks ph? 

ivairus, bet pagrindas apie 6 arba biski truksta. kalkinu daugiau ,nes nes visad truksta laiko, o bert 5 ar 3 realiai tiek pat sugaisti. isties nemazai laiko praejo nuo tyrimu darymo, jau viska prasivaziavau pirmu ratu, butu gerai pasidaryti vel tyrimus. jei su ph butu ok, bandyciau judet su meslu.

Beje, dauguma zemiu nuomojamos. bet nieko nedaryt man kainuoja brangiau, nei susitavrkyt dirvozemi ir turet stabilu gera derliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, manttys pranešimas:

ivairus, bet pagrindas apie 6 arba biski truksta. kalkinu daugiau ,nes nes visad truksta laiko, o bert 5 ar 3 realiai tiek pat sugaisti. isties nemazai laiko praejo nuo tyrimu darymo, jau viska prasivaziavau pirmu ratu, butu gerai pasidaryti vel tyrimus. jei su ph butu ok, bandyciau judet su meslu.

Beje, dauguma zemiu nuomojamos. bet nieko nedaryt man kainuoja brangiau, nei susitavrkyt dirvozemi ir turet stabilu gera derliu.

Pas mane PH 4.8-5.4 taip pat nuomuojamuose laukuose, tai už 90eur/t prabanga tiek prikalkint. Reikėtų pamislyti apie nedidelį kalkintuvą, lenkuose daug visokių tritonių, už padorią kainą🤔

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , edviuks pranešimas:

Reikia kalkes berti ten kur reikia…. O ne vientisa norma visame lauke .  Cia nuo 10 iki 28t/ha vidurkis beresi kalcito kalkiu. 
kalkinimo efektas ir nauda akivaizdu . 

IMG_7172.jpeg

Pirmas ratas vientisa norma puikiai tinka, o antru jau galima pasilygint kiek reikia  :)

kažką ne taip pasakoji. žaliai spalvai 10 ton tikrai nereikia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , edviuks pranešimas:

Tinka kuom ? Gal geriau viena rata iskart sukti kintama ? 
zalia ir melyna isvis neberiama :)

tai kad rasai šiame lauke nuo 10 iki 28 tonų. tai gal nuo 0 iki kažkiek :)

Man asmeniškai nerekomendavo berti daugiau 5-6 t, todėl tiek ir prasibėriau. o pasikartojes tyrimus padarysiu išlyginamaji kalkinimą.

Trūkumo kalkinant daline kintama norma trūkumą matau tame, kad kur mažiau reikia, vis tiek nepasieki optimalaus ph, nes nepaduodi tiek kalkių. kitaip sakanat, jeigu būtų pusę lauko 5 t, kita puse 10 t, o kalkini atsizvelgęs į rekomendacijas (5 t max, pavyzdziui), užbersi 2,5 t ir 5 t. Manau, kad dirvožemiui tai prastesnis variantas, nei 5 vientisai. ir po poros metų extra 5 tik ant probleminės dalies

bet čia tik mano filosofija :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-12-05 at 17:27, edviuks pranešimas:

Reikia kalkes berti ten kur reikia…. O ne vientisa norma visame lauke .  Cia nuo 10 iki 28t/ha vidurkis beresi kalcito kalkiu. 
kalkinimo efektas ir nauda akivaizdu . 

IMG_7172.jpeg

Dariaus ir aš tyrimus pas juos. Kalkinimo medžiagų reikia taip pat gan daug, bet niekas nerekomendavo tokio didelio kiekio iškart. Tai planas per tris metus tą kiekį susiduoti ir kartoti tyrimą. Po pakartojimo dar kokį kartą berti kintama norma,.samdant paslaugą,.nes dabar beriuos pats problemines vietas. 

Greit pasijautė ant derliaus po tokio kiekio kalkių?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , tadasjo pranešimas:

Dariaus ir aš tyrimus pas juos. Kalkinimo medžiagų reikia taip pat gan daug, bet niekas nerekomendavo tokio didelio kiekio iškart. Tai planas per tris metus tą kiekį susiduoti ir kartoti tyrimą. Po pakartojimo dar kokį kartą berti kintama norma,.samdant paslaugą,.nes dabar beriuos pats problemines vietas. 

Greit pasijautė ant derliaus po tokio kiekio kalkių?

Antrais metais labai pasijaute . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
On 2023-12-04 at 20:40, axe pranešimas:

Jei 90eur uz tona tai brangiai irgi gaunasi. Su tona vis tiek nezaisi, tai po kokias tris tonas beriant 270eur/ha 🙄

Truputį suklydo Marijus, nes viena tona kainuoja su išbėrimu 75 eur/t. Reikia turėti omeny, kad beria džiovintas ir maltas kalkes, tai reiškia kad nėra kalkėse nei vandens, už kurį bereikalingai reikėtų mokėti pinigus, nei stambesnės frakcijos, kuri gali tirpti ir labai ilgai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Freonas pranešimas:

Truputį suklydo Marijus, nes viena tona kainuoja su išbėrimu 75 eur/t. Reikia turėti omeny, kad beria džiovintas ir maltas kalkes, tai reiškia kad nėra kalkėse nei vandens, už kurį bereikalingai reikėtų mokėti pinigus, nei stambesnės frakcijos, kuri gali tirpti ir labai ilgai.

Kiek domėjaus miltuose daug yra magnio, kurio mums ir taip nebereikia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Freonas pranešimas:

Truputį suklydo Marijus, nes viena tona kainuoja su išbėrimu 75 eur/t. Reikia turėti omeny, kad beria džiovintas ir maltas kalkes, tai reiškia kad nėra kalkėse nei vandens, už kurį bereikalingai reikėtų mokėti pinigus, nei stambesnės frakcijos, kuri gali tirpti ir labai ilgai.

Kiek domėjaus miltuose daug yra magnio, kurio mums ir taip nebereikia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vyrai, baisiai neišjuokit mano klausimo, bet kiek tekę matyti ir girdėti, jog dar įmanoma palaidas klintis (ar kokias kitas birias kalkinimo medžiagas), paskleisti su mėšlo kratytuvu. Bet čia greičiausiai tik su dviem vertikaliais volais ir su dozavimo skydu prieš volus kur būna? Su rusišku horizontaliais volais, greičiausiai nelabai?🧐

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...