Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

klausimas o kaip yra su tuo įstatymu kad žemes  nuosavybe įgyti turintis 3metų ūkininkavimo stažą ? Tai kaip jaunam ūkininukui įgyti tuos 5 ha jei jis neturi to stažo ?  o iš tėvu periimatn bus ukio skaidymas ? :D

 

Aš nesuprantu, kaip žadat ūkininkaut, jei visai makaulės pasukt negalit?

1. Leidžiama fiziniams asmenims įsigyt iki 10ha žemės

2. Nueini į NŽT ir pateiki Ūkininko pažymėjimą, dokumentus pagrindžiančius, kad vykdai veiklą (PVM sąskaitos, nuomos sutartis....) per 1 savaitę duoda tau leidimą pirkti žemę. Leidimas vieneriems metams.

paskui rėkia , didieji viską susigrobė. Niekas, ant padėkliuko nenešioja, reikia dirbt!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,man cia toks klausimas iskilo,pretenduosiu gaut parama,nusipirkau zemes ir dbr galvoju man set pavasari ar ne,nes galvoju ar man reiks sita zeme deklaruot pavasari ar cia jau tik kitais metais man reiks deklaruot? Ir dar klausimas turiu 10h zemes,tai as galesiu viska uzset kvieciais ar reikia daryt sejomaina? Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

XI. PROJEKTŲ ATRANKOS KRITERIJAI

 

39. Projektų atrankos vertinimas atliekamas Administravimo taisyklių nustatyta tvarka.

40. Atrankos kriterijai:

40.1. kuriamas gyvulininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės arba mišrusis ūkis, kuriame viena iš veiklų yra gyvulininkystė ir pajamos iš gyvulininkystės veiklos, įgyvendinus verslo planą, turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų veiklos pajamų (suteikiama 20 balų);

40.2. ūkis kuriamas iš nepadalytų valdų (suteikiama 15 balų);

40.3. pareiškėjas turi ne mažiau kaip 5 ha nuosavybės teise valdomų žemės ūkio naudmenų (suteikiama 10 balų);

40.4. pareiškėjas turi žemės ūkio srities aukštąjį ir (arba) profesinį išsilavinimą (suteikiama 10 balų);

40.5. pareiškėjas yra jaunesnio amžiaus (pagal amžiaus kategorijas suteikiamas atitinkamas balų skaičius):

40.5.1. iki 30 metų suteikiama 20 balų;

40.5.2. nuo 30 metų iki 40 metų suteikiama 15 balų;

40.6. pareiškėjo ūkio grynasis pelningumas, įgyvendinus verslo planą, bus didesnis kaip 4 proc. (suteikiama 10 balų);

40.7. projektas įgyvendinamas vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių (pagal tuo metu galiojančius teisės aktus) (suteikiama 15 balų).

41. Privalomasis mažiausias projektų atrankos balų skaičius – 35 privalomieji balai. Jeigu projektų atrankos vertinimo metu nustatoma, kad projektas nesurinko privalomojo mažiausio 35 balų skaičiaus, paramos paraiška atmetama.

 

 

3.16. žemės ūkio valdos padalijimas (toliau – valdos padalijimas) – žemės ūkio valdos sudarymo būdas, kai asmenys, pretenduojantys gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“, iš artimojo giminaičio (tėvo, mamos, senelio, senelės, brolio, sesers, sūnaus, dukros) žemės ūkio valdos išregistruotus (-ą) žemės sklypus (-ą) įsigyja nuosavybės teise, įregistruoja jų (jo) pagrindu vieną ar kelias valdas ir ten įsikuria;

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esame diskatuvę, kas tinkami. Tad belieka pasitikrinti kada valdą esate įregistravę, nes paprastai valdą įregistruojama anksčiau.

Pagal gaires, nes taisyklės dar nėra patvirtintos:

"Pirmą kartą įsisteigia žemės ūkio valdoje ir ūkyje kaip ūkio valdytojas. Žemės ūkio valda ir ūkis turi būti registruoti jo vardu ne anksčiau kaip 1 metai iki paramos paraiškos pateikimo dienos."

Sveiki.Neturiu kol kas nei valdos nei ukio,kova gausiu ukininko pazymejima.Ar tai reiskiasi,kad galesiu ir valda ir uki uzregistruoti pries pat paraisku rinkima?

aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.Neturiu kol kas nei valdos nei ukio,kova gausiu ukininko pazymejima.Ar tai reiskiasi,kad galesiu ir valda ir uki uzregistruoti pries pat paraisku rinkima?

aciu

Eligtor,ne tik, kad galėsi dar iki tada, bet net ir po paraiškų teikimo, t.y. verslo plane įsipareigosi per kiek laiko tai turėsi įvykdyti.

 

P.S. turiu klausimą- esu žemdirbys, įsikūriau žemės ūkio valdą ant žemės, padalytos iš tėvo, tad 15 balų prarandu pagal kriterijus. Ar įmanoma pakeisti žemės ūkio valdą į kitą ir vis tiek pretenduoti į paramą? Lyg radau parašyta, jog turi būti pirmą kartą registravęs valdą, tad toks variantas atkrenta?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kaip suprantu, Tommee komentaras buvo skirtas ir man, tad gali būt ramus, galiu paaiškint situaciją- mano tėvas turi 5ha žemės, gavo ją paveldėjimo budu iš tėvų, pats ūkininkas tikras nėra, dirba valstybinį darbą. Aš pradėsiu ūkininkaut nuo visiško nulio, t.y. nei jokios technikos, nei pastatų neturiu, viską teks pirkti, tad man parama gyvybikai reikalinga, t.y. su ja arba galiu pradėti ūkininkaut, arba jos negavęs ne, viskas gana paprasta. O iš tėvo persirašiau žemės ūkio valdai, nes naujos įsigyjimas man yra tikrai ne toks paprastas, kaip persirašymas, o apie tokį taškų praradimą sužinojau, aišku, tik po to.

 

P.S. tikriausiai suklaidinau parašydamas aukščiau, jog esu žemdirbys- toks dar nesu, tik daug domiuosi ir skaičiuoju ekonomiškai, kas labai svarbu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tommee, nebūk taip pesimistiškai nusiteikęs. Tikrasis JŪ ar gavęs paramą, ar negavęs vistiek dirbs. Paskaičius forumą, net gaila pasidaro tų, kurių tėvai ūkininkai. Baikit pirštais badyt, planuokim pavasario darbus. Gausim tas paramas. 

:)

Mano nuomone, jeigu tėvas stambus, tai gal kurkis ne per JŪ, o per investiciją į žemės ūkio valdas (ten jauniems didesnis proc. skiriamas). JŪ palik tiems, kurie neturi galimybių imti paramą per investiciją į žemės ūkio valdas..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kaip suprantu, Tommee komentaras buvo skirtas ir man, tad gali būt ramus, galiu paaiškint situaciją- mano tėvas turi 5ha žemės, gavo ją paveldėjimo budu iš tėvų, pats ūkininkas tikras nėra, dirba valstybinį darbą. Aš pradėsiu ūkininkaut nuo visiško nulio, t.y. nei jokios technikos, nei pastatų neturiu, viską teks pirkti, tad man parama gyvybikai reikalinga, t.y. su ja arba galiu pradėti ūkininkaut, arba jos negavęs ne, viskas gana paprasta. O iš tėvo persirašiau žemės ūkio valdai, nes naujos įsigyjimas man yra tikrai ne toks paprastas, kaip persirašymas, o apie tokį taškų praradimą sužinojau, aišku, tik po to.

 

P.S. tikriausiai suklaidinau parašydamas aukščiau, jog esu žemdirbys- toks dar nesu, tik daug domiuosi ir skaičiuoju ekonomiškai, kas labai svarbu. 

Aš irgi pradėjau ūkininkauti nuo nulio, taip pat neturėjau ūkinių pastatų, net tų penkių hektarų neturėjau, o nuosava žemė buvo išvis stebuklas. Pradėjau ūkininkauti krizės pradžioje ir taip šešis metus, iki dabar, be jokių paramų. Ir be tų paramų sugebėjau sukurti normalų ūkį: 50ha(15 nuosavos), 20 galvijų, 100 avių, radau ir ūkinį pastatą, kuriame talpa visa banda. Taigi, nenumiriau, išgyvensite ir jūs be tos paramos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

40.7. projektas įgyvendinamas vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių (pagal tuo metu galiojančius teisės aktus) (suteikiama 15 balų).

 

Gal kas zinot koki zemelapi,kurios vietoves turi gamtiniu ir specifiniu kliuciu?

Pasiimkite gamtinį žemėlapį ir matysite, dar geriau, nueikite į mokyklą, suraskite geografijos mokytoją ir ji ar jis paaiškins kaip skaityti gamtinį žemėlapį. Šiaip, jeigu gyvenate žemumoje - šių balų galite negauti, nes ten žemė gera, jeigu aukštumoje - galite gauti, nes ten žemė nederlinga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...