Jump to content

MTZokas

Nariai
 • Pranešimai

  180
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Miestas

 • Miestas
  Raseiniai

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MTZokas pasiekimai

Dažnas dalyvis

Dažnas dalyvis (3/5)

4

Reputacija

 1. MTZokas

  Pievu atsejimas

  Sveiki, norėjau paklausti, ar kas bandė pievas į artą dirvą sėti rugpjūčio mėnesį? Gal tada iškart pavasarĮ prasidėjus vegetacijai užaugtų tais pačiais metais didesnis derlius negu, kad sėjant pavasarį ir tuos metus prarandant? Norėčiau pasėti mišinį, kuriame vyrautų liucerna.
 2. Skubus klausimas dėl neužšąlančių burbulinių girdyklų. Kokius vamzdžius naudojat į girdyklą iškylančiam vandentiekio vamzdžiui apgaubti? Amerikos pardavėjai siūlo izoliuotus dviejų sluoksnių plastiko su viduryje izoliacinės medžiagos sluoksniu, bet Lietuvoj nerandu tokio pirkti. Ar būtinas toks, ar užtenka dvisluoksnio neapšiltinto gofruoto ar kokio kito? Kokio diametro?
 3. Sveiki. Statysiu vidury lauko mėsiniams galvijams neužšąlančią girdyklą žiemai. Vandens tiekimas bus iš už 30 m esančio šulinio vamzdžiais po žeme. Pasidalinkite patirtimi, kaip viską įrengti, kad nereiktų paskui šalčiams paspaudus gailėtis. Reikia apšiltinti arba šildymo kabeliu apjuosti visą po žeme einantį vamzdį, ar pakanka apšiltinti tik tą, kuris iš žemės į girdyklą išeina? Kokio gamintojo burbulinės girdyklos pasiteisino? Ar nebus per daug 2-ų burbulų ~80 l girdykla 25 galvijams? Kokį vamzdį (apšiltintą storasienį, ar ploną) apjuosiantį į girdyklą iškylantį vandentiekio vamzdį naudojote? O gal geriau ne burbulinės, bet atviros šildomos girdyklos? Labai laukiu atsakymų.
 4. Finansai apie 130000, todėl ieškau kaip pigiau, vietą bandau sutaupyti. Karves laikyčiau ant šiaudų kraiko pusiau giliai, šalinamas traktorium, melžimą irgi bent kolkas paprastai kaip nors pačiam susikombinuoti paprastą aikštelę. Statyčiau didžiausią, kokia išeitų; už tuos pačius pinigus dar gerai būtų ir tranšėją mėšlui pasidaryt, šulinį nuotekom.
 5. Sveiki. Planuoju statyti melžiamoms karvėms fermą ir susidomėjau tokiomis, su vienu galu atviru ir šėrimo taku lauke. Ar tiktų toks variantas, ar nebūtų per šalta, neišpūstų vėjas pašaro, kaip galvojate?
 6. Sveiki. Noriu pirkt krautuvą, sakiau metal-fach ar inter tech, bet vadybininkas sako imti Agromasz L-106 sako ant vakarietiškų traktorių deda, kad geras, tvirtas. Kaip jūs galvojate, gal kas dirbat su tokiu, kaip laiko?
 7. Kas gali būti, jei tinkliuko nukirpimo peilis savaime įsijungia kai beveik prisipildo kamera, nors tinkliuko dar nebūni net padavęs?
 8. MTZokas

  Ūkio pirkimas

  Tai, kad dabar jau pagal naują tvarką pardavėjas nebegali reikalauti pirmumo teisę įsigyti kurį nors sklypą turinčio asmens pirkti visus sklypus kaip kompleksą.
 9. Sveiki. Mažai yra informacijos internete apskritai apie šį svarbų procesą. Žemei brangstant, besiplečiant jau seniai gyvuojantiems ūkiams vis sunkiau tampa įsikurti nieko neturintiems asmenims, darbą pradedant nuo tariamo nulio. Bene vienintelė galimybė lieka pirkti jau įkurtą ūkį, o tokių parduodamų pastaruoju metu atsiranda vis daugiau. Taigi, kreipiuosi visų pirma į tuos, kurie galbūt yra pirkę ūkį, ir į tuos, kurie nusimano apie ekonomiką, bankų požiūrį šiuo klausimu. Ar įmanoma gauti paskolą ūkiui beveik nieko neturint, t.y. užstatant tik perkamą turtą? Ar bankų praktikoje tokių situacijų pasitaiko, ar skolina, kokios pagrindinės, specifinės sąlygos? Kokie yra derybų procesai, kaip paruošiami verslo planai, kas juos gali paruošti?
 10. Sveiki. Po ilgos pertraukos grįžtu į forumą. Pernai nesant laiko paramos imti nepavyko, tačiau šiemet bandysiu. Iškilo klausimas dėl šio punkto: 40.5. pareiškėjas yra asocijuotos žemdirbių savivaldos organizacijos, kurios veikla apima visą Lietuvos Respublikos teritoriją ir veiklos trukmė yra ne mažesnė kaip 5 metai, narys (pateikiamas patvirtinimo dokumentas) – suteikiami 5 balai; Klausimas toks: kokios konkrečiai yra tos organizacijos ir ar sunku tapti jų nariu, t.y. - ar spėčiau tai padaryti iki paraiškų paramai surinkimo?
 11. Nemanau, kad galėtų kuo netikt, bet sakau paklausiu, nes nežinau iki galo ar skirtumas tų miežių tik kokybiniuose rodikliuose, ar gal yra ir kokių netinkamų medžiagų.
 12. Sakykit, ar tinka galvijams šerti salykliniai miežiai?
 13. Norėjau pasikonsultuot su jau gavusiais paramą ar pateikusiais paraiškas. Kaip jūs perėmėt ūkį su žeme, technika ir viskuo kitu (iš tėvų ar senelių pavyzdžiui)? Pirkot, dovanojo, perėmėt valdą su tiesioginių išmokų įsipareigojimais?
 14. Sakykit, ar jūsų nuomone apsimoka rizikuoti ir bandyti gauti jaunojo ūkininko paramą (tikėtis palankių balų nauju rinkimu) tam, kuris dabar renka 66?
 15. O famulus į ekstra klasę ėjo? Vakar sėklos užsisakiau.
×
×
 • Create New...