Jump to content

stirnas

Nariai
 • Pranešimai

  61
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  4

stirnas paskutinį kartą gavo apdovanojimą Kovo 7

stirnas paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie stirnas

 • Rangas
  Narys

Miestas

 • miestas
  k

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. stirnas

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Tikrai taip, kol ūkininkų atstovais dėsis tokie debilai kaip Talmantas (LŪS), kurie tik mato prekinius ūkius, tol gero nebus. O dar blogiausia tai, jog vieną kartą tie socialiniai partneriai pasistengia sudėlioti paramos programas pagal save ir tada ūkininkai visus šešis kaimo plėtros programos metus turi gyventi pagal jų prastumtas rėmimo taisykles.
 2. stirnas

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Praėjąs laikotarpis 2007-2013 buvo skirtas vien augalininkystės ūkiams remti, tą rodo ir pateiktos paraiškos. O dabartiniu laikotarpiu reiktų prisiminti 2014 metus, kuomet stambūs augalininkystės ūkiai prikūrė net po kelis fiktyvius jaunųjų ūkininkų ūkius. Prieš kelis metus augalininkystės ūkiai puikiai įsisavino paramos pinigus, tad ne vien gyvulininkystė ėmė pinigus. Beje teisybės dėlei augalininkystė ir gyvulininkystė nėra visas žemės ūkis, yra ir kitų sričių kurias reikia remti ir kurios imlesnės darbo vietų kūrimui..
 3. stirnas

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  kiek žinau vakar ŽŪM vyko posėdis, kuriame nutarta skirti papildomai lėšų ir finansuoti visas 60 balų rinkusias paraiškas, nes lig šiol ne visoms užteko. Kas svarbiausia, tai ši paramos priemonė parama smulkiems ūkiams, sumušė visus rekordus, paraiškų pateiktą virš 160 %, o piinigų skirta trupiniai. Va taip gyvename ŽŪM šiais metais jau du kartus rems stambius ūkius ir jiems skirs milžiniškas sumas, o va smulkiems ūkias keli milijonai skiriami, nors populiarumas rodo jog labiau remti reikia smulkius ūkius. Prisiminkit pernai smulkiems ūkiams jokių paramų išvis nebuvo, smulkūs tyli, tad jie visas lėšas stambiems ūkiams remti nukreipia, nes jokios priešpriešos nejaučia iš smulkiųjų..
 4. stirnas

  Šilauogės

  Danijoj įprasta šiltnamiuos auginti šilauoges, tačiau Lietuvoje abejoju ar yra tokių plantacijų. Nes ekonomiškai neapsimokėtų, nebent jaunus ūglius..
 5. stirnas

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  tai taip, bet smulkiems numeta kelis milijonus kas antrus metus remti, o stambiems šiemet net du kvietimus ukiui modernizuoti darys, o istasko simtais milijonu modernizavimo priemonese. Teisybes nera, smulkus tyli, tad jiems ir keliu milijonu uzteks..
 6. stirnas

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Praeinamas balas 60, ir tai grubiai 17 pareiškėjų surinkusių 60 balų trūksta lėšų. Tai administruojant arba dalis atkris paraiškų arba pridės trūkstamą sumą. Kažkokiu būdu turės padaryti, nes taisyklėse to nenumatyta. https://www.nma.lt/uploads/files/dir1981/dir99/dir4/12_0.php
 7. stirnas

  Šilauogės

  šiomis trąšomis birželį tręšiau. Tiek kad gana brangios jei didesnio kiekio reikia, pigiau apsimoka pirkti sausas trąšas, ir tirpinti vandenyje. Šiame tirpale procentinė medžiagų dalis gana maža.
 8. stirnas

  Šilauogės

  Kaip su šilauogių tręšimu po derliaus nuėmimo, papildomai tręšite? Kokias naudojate ir kokiu tikslu? Per lapus purkšti jau gal per vėlu, nes nespės sumedėti iki rudens jauni ūgliai..
 9. stirnas

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Ministro Surplio patarėjas yra Alvydas Aleksandravičius, kuris vadovauja šiltnamių asociacijai. Taip kad jei jo nebūtų šiame poste, abejoju ar tokio dydžio paramas leistų taškyti šiltnamiams. Kada būną didesnis efektas, parėmus 400 šeimos ūkių ar vieną įmonę su šiltnamiais, kur pelnas nusėda pas vieną žmogų?? Kas liečia paramos pinigus, procentaliai stambieji yra susišlavę beveik visas es paramos pyrago dalį. Ministerija šio dalyko neviešina, ji geriau viešina pareiškėjų skaičių, kuriame suplakama ir smulkus gavęs 15000 eur ir stambus gavęs 10000000 eur paramą kaip kietaviškiai.. Nors dėl kietaviškių gautos paramos nei produkcija atpigo nei algos darbuotojams pakilo, efekto visuomenei nulis nuo tokios paramos vienam subjektui..
 10. stirnas

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Statistika vidurio dienos. Penktadienį nuo 11:30 nebeatnaujinta. Dar minimum kokia plius 50 ir daugiau
 11. stirnas

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Tikrai reikia trijų komercinių. Tiek kad sertifikato neprivalo turėti
 12. stirnas

  Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Edit. Tikriausiai apsižiūrėjau, nes jau dabar atsidaręs paraiškų rinkimo lapą, 6 eilutėje nebematau datos. Žodžiu, nebus kaip ir planuota
 13. stirnas

  Šilauogės

  Šilauogės sodintos smėlingoje vietoje, ir tokio dalyko kaip skruzdėlynas nėra, tiesiog maži urvai smėlyje, o jų daugybė. Skruzdės tos juodosios. Kažkur pusė žiedų jau žydi ir atsivėrę pilnai, tad jau šių žiedų žiedadulkes su stiebukais visos nuėstos ir skrudžių išneštos. Prisegu nuotrauką su žiedu, tai pas mane kur yra dulkinė su priedais, tai konkrečiai skruzdės jas iš nuėda įlindę į vidų. O pati uoga formuojasi kaip suprantu ties vidine mezgine?
 14. stirnas

  Šilauogės

  Kaip kovojate su skruzdėmis šilauogėse? Esmė, jog skruzdžių skaičius milžiniškas. Ir jos sulindę į šilauogių žiedus, ir išneša visas žiedadulkes iš žiedų pumpurų. Ar dar verta kovoti skruzdėmis ar jau per vėlu, ir šiųmečiam derliui jau per vėlu kažką pakeisti?
 15. stirnas

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Manau ūkių skirstymas pagal ha, tikrai nėra tinkamas mūsų šaliai. Pagal ha skaičių galima nebent augalininkystės ūkius skirstyti. Kaip ir dauguma mokslininkų, aš pritarčiau tik ūkių dydžių skirstymui pagal VED (valdos ekonominis dydis). Šiuo atveju nebūtų nuskriausta nei viena ūkio šaka, išskyrus atvejus kai kurioms ūkio šakoms yra nustatyti nelogiški VED dydžiai, bet čia jau smulkmenos, palyginus buvusį paramų skirstymo etapą pagal ha skaičių. Ūkius skirstant pagal VED atitinkamai ir mokesčių grupės yra tam yra, kam išradinėti dviratį iš naujo. Maldeikienę su 100 ha kiekvienas supranta pagal save. Vieniems ji priešiškai atrodo nusiteikus prieš jų ūkių grupes, kitiems jau užtarėja, tad nėra prasmės ginčytis. Esmė ta jog pradžia buvo kova prieš stambius ūkius, kad jie finansiškai daugiau prisidėtų prie valstybės biudžeto. Tačiau stambūs pasitelkdami visus būdus, ėmė visuomenę nuteikinėti jog ji apskritai nusiteikus prieš visas ūkių grupes bei apskritai žemės ūkį. O lengvatų stambūs ūkiai gauna tikrai per daug. Prisiminus kiek jie paramos susižėrė, jie turėtų valstybei duoti daug didesnę grąžą. O jei neišgali duoti tos grąžos, tai koks tikslas buvo remti stambius ūkius, kad smulkieji ūkiai už stambiuosius remtų? Jie ir taip yra skriaudžiami didžiųjų, o jei dar ir valstybė papildomai prisidėtų, tai dar blogiau būtų jiems.
×