Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Konkretus pavadinimas: Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

Postuose daug kalbama apie įsikūrimo problemas ir esamas kliūtis bei nelygybes, ką reiktų daryti, kad įsikurti būtų lengviau. Bet tiek to, tebūnie jie kitoje temoje (nors jos nelabai kas ir skaito) :)

Pakeliam akytes į viršų. Šita tema yra forume "ES parama". 

Jei mano sprendimas tamstų netenkina, kreipkitės į mano viršininką, t.y. puslapio administratorių. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įsikūrimo procesą sudaro: žemės ūkio valdos ir ūkio įregistravimas pareiškėjo vardu, minimalios ūkininkavimo pradmenų programos baigimas (baigimo dokumentai pateikiami Mokėjimo agentūrai), pareiškėjo, kaip ūkio valdytojo, paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti pateikimas. Teikdamas paraišką paramai gauti pareiškėjas turi būti pabaigęs bent vieną iš išvardintų įsikūrimo proceso etapų. Įsikūrimo procesas laikomas užbaigtu, kai pareiškėjas pirmą kartą, kaip ūkio valdytojas, pateikia paraišką tiesioginėms išmokoms gauti.

Dabar paaisinkit ta man ar pateksiu jai jau deklaravau paselius?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įsikūrimo procesą sudaro: žemės ūkio valdos ir ūkio įregistravimas pareiškėjo vardu, minimalios ūkininkavimo pradmenų programos baigimas (baigimo dokumentai pateikiami Mokėjimo agentūrai), pareiškėjo, kaip ūkio valdytojo, paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti pateikimas. Teikdamas paraišką paramai gauti pareiškėjas turi būti pabaigęs bent vieną iš išvardintų įsikūrimo proceso etapų. Įsikūrimo procesas laikomas užbaigtu, kai pareiškėjas pirmą kartą, kaip ūkio valdytojas, pateikia paraišką tiesioginėms išmokoms gauti.

Dabar paaisinkit ta man ar pateksiu jai jau deklaravau paselius?

Sveiki. Esu bitininkas, tad ši parama mane domintų taip pat. Kaip suprantu, jeigu turiu ūkio valdą, 5ha žemės, esu gavęs paramą aviliams ( ar parama aviliams galima laikyti tiesiogine išmoka???), tačiau nesu pabaigęs dar ūkininko kursų, todėl dar mano įsikūrimas nesibaigė ir į šią paramą pretenduoti galiu?

 

P.S. ūkio valda registruota prieš mažiau nei metus, t.y. tai nekliudys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įsikūrimo procesą sudaro: žemės ūkio valdos ir ūkio įregistravimas pareiškėjo vardu, minimalios ūkininkavimo pradmenų programos baigimas (baigimo dokumentai pateikiami Mokėjimo agentūrai), pareiškėjo, kaip ūkio valdytojo, paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti pateikimas. Teikdamas paraišką paramai gauti pareiškėjas turi būti pabaigęs bent vieną iš išvardintų įsikūrimo proceso etapų. Įsikūrimo procesas laikomas užbaigtu, kai pareiškėjas pirmą kartą, kaip ūkio valdytojas, pateikia paraišką tiesioginėms išmokoms gauti.

Dabar paaisinkit ta man ar pateksiu jai jau deklaravau paselius?

 Negali pretenduoti į paramą, nes esi užbaigęs įsikūrimo procesą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Esu bitininkas, tad ši parama mane domintų taip pat. Kaip suprantu, jeigu turiu ūkio valdą, 5ha žemės, esu gavęs paramą aviliams ( ar parama aviliams galima laikyti tiesiogine išmoka???), tačiau nesu pabaigęs dar ūkininko kursų, todėl dar mano įsikūrimas nesibaigė ir į šią paramą pretenduoti galiu?

 

P.S. ūkio valda registruota prieš mažiau nei metus, t.y. tai nekliudys.

Tiesioginės išmokos irgi parama, kaip bitininkui parama už avilius, mano manymų pretenduoti negalėsi.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesioginės išmokos irgi parama, kaip bitininkui parama už avilius, mano manymų pretenduoti negalėsi.

Hmm, įdomu. Situacija tokia- paramą dėl avilių aš dar tik pateikiau, t.y.paraiškų rinkimas buvo nuo 2014-12-01 iki 2014-12-31, jei neklystu, parama dar dabar net nepatvirtinta, t.y. tų avilių aš dar negavau, tačiau esu beveik užtikrintas, jog gausiu. Taigi kai teiksiu paraišką dėl jaunųjų ūkininkų įsikūrimo paramos, jeigu nekliudys kiti reikalavimai, aš avilius jau būsiu gavęs, tačiau juos būsiu gavęs ką tik, tad ir įdomu, kaip traktuotų šitoj situacijoj. Tiesa, kad gautum avilius, reikia turėti registravus bent 1 bičių šeimą, tad galbūt ir galima sakyti, kad tu jau buvai seniau įregistravęs ją, t.y. tu neįsikuri, bet aš įsikuriu kaip jaunasis ūkininkas, jog tą vieną bičių šeimą, kaip pavyzdys, aš turėčiau, net jei nebūčiau teikęs paraiškos dėl paramos, tai kaip tada būtų šią situaciją vertinę? T.y. kadangi neėmei paramos, gali pretenduoti? Įdomu... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar dar kiek pagalvojau, negali juk paramos avilių įsigijimui skaityti kaip tiesioginės išmokos. Juk aš teikiu paraišką, vyksta konkursas, vieni gauna, kiti ne, tiesiog supaprastinta parama, o jei būtų tiesioginė išmoka- gaučiau pinigus vien už bičių šeimų deklaravimą. Tad manau atkrenta šis klausimas :)

 

 

EDIT: Gerai, Povilai, tikrai galėjau taip padaryti, ateityje taip ir darysiu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar dar kiek pagalvojau, negali juk paramos avilių įsigijimui skaityti kaip tiesioginės išmokos. Juk aš teikiu paraišką, vyksta konkursas, vieni gauna, kiti ne, tiesiog supaprastinta parama, o jei būtų tiesioginė išmoka- gaučiau pinigus vien už bičių šeimų deklaravimą. Tad manau atkrenta šis klausimas :)

Norint papildyti pranešimą yra toks mygtukas "Redaguoti".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar paaisinkit ta man ar pateksiu jai jau deklaravau paselius?

_______________________________________________

Del sito teiginio dar nera aisku, buvau šiandien pas konsultantę, tai sakė, kad už savaitės ar dviejų turetų buti aišku, ar kažka dar keis, ar paliks taip kaip yra (kaip buvo prieš tai rašyta.)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagal šią programą, kiek reikės turėti nuosavos žemės, pasibaigus projektui? Gal kas galėtų paaiškinti, kaip su lėšom bus? Nes skolintis reiks, o kas skolins jaunam vargšui?

Kaip supratau, paramos 50proc duos pradžioje, o likusius po projekto užbaigimo. Tai jei įsipareigojimus įvykdau per metus, man likusią dalį ir gražintų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bitinėlis,

dėl bičių paramos būk ramus. Ji neturi jokio ryšio su Jaunausiais ar Modernizavimu, nes čia kitas visai sektorius - "Parama bitininkystės sektoriui" . Esu dėl šio varianto skambinęs NMA, tai šį faktą patvirtino. Svarbiausia, kad tavo valda ir ūkis būtų įkurtas ne anksčiau 1 metai, teikiant paraišką pagal Jaunųjų paramą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bitinėlis,

dėl bičių paramos būk ramus. Ji neturi jokio ryšio su Jaunausiais ar Modernizavimu, nes čia kitas visai sektorius - "Parama bitininkystės sektoriui" . Esu dėl šio varianto skambinęs NMA, tai šį faktą patvirtino. Svarbiausia, kad tavo valda ir ūkis būtų įkurtas ne anksčiau 1 metai, teikiant paraišką pagal Jaunųjų paramą.

Ačiū :) Tokiu atveju bent jau pateikti paraišką turėtų pavykti, o kaip viskas vystysis po to- bus matyt :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano atveju, tai aš turiu žemės ūkio valdą, 5ha žemės, viskas užrašyta mažiau nei prieš metus, esu pradėjęs eiti ūkininko kursus, tačiau kaip tik dabar jų nebaigiu, nes kaip suprantu, jeigu juos pabaigsiu iki paraiškos teikimo, skaitysis, jog jau įsikūriau kaip ūkininkas ir pretenduoti į paramą negalėsiu, teisingai supratau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano atveju, tai aš turiu žemės ūkio valdą, 5ha žemės, viskas užrašyta mažiau nei prieš metus, esu pradėjęs eiti ūkininko kursus, tačiau kaip tik dabar jų nebaigiu, nes kaip suprantu, jeigu juos pabaigsiu iki paraiškos teikimo, skaitysis, jog jau įsikūriau kaip ūkininkas ir pretenduoti į paramą negalėsiu, teisingai supratau?

Svarbiausia kad nebūtum deklaravęs savo pasėliu, kursus pabaigsi ir po paraiškos pateikimo, tam duoda net 36 mėn. laikotarpį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svarbiausia kad nebūtum deklaravęs savo pasėliu, kursus pabaigsi ir po paraiškos pateikimo, tam duoda net 36 mėn. laikotarpį.

Taip, pasėlių deklaravimas mačiau yra "mirtinas",t.y. panaikina visas viltis kovoti dėl šios paramos, tačiau mano atveju- laikant bičių šeimas- tai kaip ir atkrenta :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinot, užeinu, paskaitau aš jūsų postus ir galvoju - na kada jūs pasimokinsit.  :icon-twisted:  Nustokit tikėt VBS agentūra. Lekiat, skubat, darot net nežinodami kas ir kokiom sąlygom bus. Kažkas pasakė, kad turi būti deklaruota - valio, visi lekiam. Praktika rodo, kad kartais gana nemažai keičiasi vieno etapo taisyklės nuo kito. O čia gi išvis naujas paramos laikotarpis. 

Netaikau jums konkrečiai, bet visada savo vaikams sakau - "protingas mokinasi iš svetimų, o kvailas iš savų klaidų". 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...