Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Gedas gerai pasake. Ner ko verkslenti. Yra ir pazystamu. Verkia kombainas neisseina ar traktorius. Tai kai pasakai dasidekit is savo kisenes tai jiem sokas....

man tai visai sauniai

Vienais metais ikuriau uki, sako kurk bus saukimas, tais metais nebuvo. Kitais metais gyvulininkus reme. Nusispjoviau per peti ir toliau sukuos kaip pats isgaliu. Pasvajoju kartais apie nauja traktoriu, bet pakolkas yra svarbesniu dalyku i kuriuos investuoju ;) kam blogai tam ir naujas kombainas nepades verks jie ir toliau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

65 balai idomu ar nma leistu pirkti padargus nes uz 40k euru geriau isigyti inventoriaus negu plika traktoriu tik klausimas kaip jie i tai reguotu.

as uz 60k padargus pirkausi ir nelabai suprantu koks cia klausimas turi buti, kaip tik lengviau ziuri kad padargus perki o ne traktoriu ir dar kokio 150ag :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

65 balai idomu ar nma leistu pirkti padargus nes uz 40k euru geriau isigyti inventoriaus negu plika traktoriu tik klausimas kaip jie i tai reguotu.

jei esi kad ir gyvulininkas, gali pirkt ir plūgą ir kultivatorių, ir purštuvą ir barstytuvą ir sėjalką, nes gyvuliams reikia juk ir pievas atnaujint ir pašarą augintis. aišku, jei numatysi augint 5 ha grūdų ir imsi 6m pločio sėjalką su pagrindu, kad greičiau apsėt, tai manau NMA gali kilt klausimų nemažai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, stipriai susidomejau ukininkavimu, pries du metus ikuriau braškyna, norsi plėstis.... Susidomejau ES parama, truputi pasiskaičiau.. noreciau įkurti ir šilauogyna, tačiau kiek supratau is informacijos internete, kad reikia per du metus gauti tiek pajamų, kiek sudaro 50% paramos dydzio... O realiai šilauogynas pradeda atsipirkti penktais metais, tai taip išeina jog negalėsiu įvygdyt įsipareigojimu? Šilauogynu ES gal nefinansuoja išvis? 

 

Planas toks: 

plotas iki 1ha

3000 sodinuku

laistymo sistema

atvežtinės durpės.

 

žemės turiu 17ha, puse jos nuomojama kitam ukiui, yra vieta kuri puikiai tiktu šilauogems

 

Tik va mane neramina tas isipareigojimas su pajamomis, per du metus bešansu pajamu gaut 50%, paramos dydzio.... ???? 

Arba aš kažko nesuprantu? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gal yra kam tekę susidurti su paskola/apyvartinėmis lėšomis jaunajam ūkininkui? Kur geriausios sąlygos imti paskolą ? Bankai ar ūnijos? Ar yra galimybė gauti paskolą, jei neturi daug turto įkeisti, bet turi NMA patvyrtintą paraišką jaunojo ūkininko? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gal yra kam tekę susidurti su paskola/apyvartinėmis lėšomis jaunajam ūkininkui? Kur geriausios sąlygos imti paskolą ? Bankai ar ūnijos? Ar yra galimybė gauti paskolą, jei neturi daug turto įkeisti, bet turi NMA patvyrtintą paraišką jaunojo ūkininko? 

ne ūnijos o unijos,ne patvyrtintą o patvirtintą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gal yra kam tekę susidurti su paskola/apyvartinėmis lėšomis jaunajam ūkininkui? Kur geriausios sąlygos imti paskolą ? Bankai ar ūnijos? Ar yra galimybė gauti paskolą, jei neturi daug turto įkeisti, bet turi NMA patvyrtintą paraišką jaunojo ūkininko? 

paskola ir apyvartinės skirtumas yra.

apyvartinėm, kad gaut reiks kažką įkeist, būsimą derlių ar išmokas, bet kad jas įkeist turi turėt  ilgametę stabilią praeitį ūkyje, arba rimtą ūkį, kuris laiduos už tave. 

paskolai iš oro neduos, reikės kažką įkeist, pvz techniką geriausiai naują, nes kitaip seka turto vertinimai, notarų patvirtinimai kas gali kainuot ir 1000eurų. geriausios sąlygos bankuose, lengviausiai unijose, bet brangiau. 

kad patvirtino paraišką paramai NMA, bankam giliai dzin, nes neįvykdęs projekto, pirma pinigus gražinsi NMA, o vėliau jau banko eilė, todėl bankas savaime lieka ant ledo, todėl jiems ta parama nėra kažkoks užstatas ar saugumo garantas... nebent imi parama per 3 etapus ir gražini paskolą dar iki projekto įgyvendinimo pabaigos, tada gali mėgint kalbėt su bankais, kad jie nepatirs rizikos, bet vėlgi be technikos perkamos įkeitimo jie nieko tau neduos. bankui visi dokai ir paskolos rengimas kainuos +- 200eurų + palūkanos, notaram dar nuo įkeičiamos technikos skaičiaus ir vertės 200-300eurų. todėl šitu atveju reikia surinkt savo pinigų per visą projektą bent 20% nuo projekto vertės.. aišku savaime dar PVM susmokėt iš savo kišenės

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

projektuotojai projekte raso nuosavu lesu likutis, tai prasyk kad kuo maziau rasytu, bankas paskolins. dirbu su nordea finance. bankui reikejo ikeist perkama technika, kaip minejo pas notarus man kainavo apie 200 e. laiduotojas dirbanti zmona. bankas nelieka ant ledo, juk technika ikeista jam. nuosavu pinigu kaip minejo reikia notaram, banko sutarciai, draudimams, registracijai tech, man dar reikejo is savo kisenes dasimest tiekejams, nes komerciniuose viena rasem, po to dar prilipdem kai ka. pvm taip pat bankas paskolino, atsigrazinu pvm ir atiduodu bankui, mazeja palukanos. man nuosavu lesu reikejo prisidet nuo projekto sumos apie 5proc. palukanas taip geros papuole, nes tipo akcija kazkokia buvo parodos metu. bet girdejau yra toks bankas kuris be laiduotojo ar stambaus ukio sone, duoda paskola, gaila tik kad po to pasisnekejom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

paskola ir apyvartinės skirtumas yra.

apyvartinėm, kad gaut reiks kažką įkeist, būsimą derlių ar išmokas, bet kad jas įkeist turi turėt  ilgametę stabilią praeitį ūkyje, arba rimtą ūkį, kuris laiduos už tave. 

paskolai iš oro neduos, reikės kažką įkeist, pvz techniką geriausiai naują, nes kitaip seka turto vertinimai, notarų patvirtinimai kas gali kainuot ir 1000eurų. geriausios sąlygos bankuose, lengviausiai unijose, bet brangiau. 

kad patvirtino paraišką paramai NMA, bankam giliai dzin, nes neįvykdęs projekto, pirma pinigus gražinsi NMA, o vėliau jau banko eilė, todėl bankas savaime lieka ant ledo, todėl jiems ta parama nėra kažkoks užstatas ar saugumo garantas... nebent imi parama per 3 etapus ir gražini paskolą dar iki projekto įgyvendinimo pabaigos, tada gali mėgint kalbėt su bankais, kad jie nepatirs rizikos, bet vėlgi be technikos perkamos įkeitimo jie nieko tau neduos. bankui visi dokai ir paskolos rengimas kainuos +- 200eurų + palūkanos, notaram dar nuo įkeičiamos technikos skaičiaus ir vertės 200-300eurų. todėl šitu atveju reikia surinkt savo pinigų per visą projektą bent 20% nuo projekto vertės.. aišku savaime dar PVM susmokėt iš savo kišenės

 

 

Sveiki, dėkui už atsakymą. Jo man reikia apyvartinių lėšų. Problema, kad pas mane nėra labai daug ko įkeist. Aš statau uogų verslą, tai technikos jokios nepirkau viską nuomoju, statau ūkinį, tvorą, tvenkinį, laistymo sistemą, gręžinį. Vienintelis dalykas ką galima užstatyti tai būsimas ūkinis ir jo sąmata(nors neaišku kaip ją įvertins bankas ar vertintojai) kurią galiu įkeisti ir nuosava žemė. o dėl to, kad bankui rizikai tai nesuprantu, bankas juk gali supirkti viską(tiesiogiai pervedant pinigus tiekėjams) ko man reikia tiesiogiai aš tik susistatau/susisodinu, pateikiu sąskaitas nma ir gauną išmokėjimą ar ne taip?. Pinigėliu prikaupiau šiek tiek, bet va šitoj vietoj problema su apyvarta..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

projektuotojai projekte raso nuosavu lesu likutis, tai prasyk kad kuo maziau rasytu, bankas paskolins. dirbu su nordea finance. bankui reikejo ikeist perkama technika, kaip minejo pas notarus man kainavo apie 200 e. laiduotojas dirbanti zmona. bankas nelieka ant ledo, juk technika ikeista jam. nuosavu pinigu kaip minejo reikia notaram, banko sutarciai, draudimams, registracijai tech, man dar reikejo is savo kisenes dasimest tiekejams, nes komerciniuose viena rasem, po to dar prilipdem kai ka. pvm taip pat bankas paskolino, atsigrazinu pvm ir atiduodu bankui, mazeja palukanos. man nuosavu lesu reikejo prisidet nuo projekto sumos apie 5proc. palukanas taip geros papuole, nes tipo akcija kazkokia buvo parodos metu. bet girdejau yra toks bankas kuris be laiduotojo ar stambaus ukio sone, duoda paskola, gaila tik kad po to pasisnekejom.

 

Tai jo su technikos įkeitimu gal ir galima, bet pas mane tik ūkinis su žeme lieka, neaišku kokios vertės. Laiduotoją rasti būtu galima taip pat. O koks bankas jei ne paslaptis ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, forumiečiai!

 

Ar daug iš jūsų šiemet teikia projektus pagal įsikūrimo paramą? Kada planuojate priduoti? Kiek teko domėtis, tiek įmonės, kurios rašo projektus, tiek NMA susilaukia nemažai skambučių dėl įsikūrimo programos. Teko domėtis ir rašančiųjų skaičiumi, didžioji dauguma apskambintų įmonių, atskleidė, kad rašančiųjų skaičius sumažėjo (keletas visiškai nenorėjo dalintis informacija). Viena iš įmonių, kuri dažniausiai parašo iki 1/3 visų priduotų projektų į NMA, atskleidė, kad pas juos taip pat liūdni skaičiai, t.y. tik iki 100 projektų. Susistėminęs informacija, preliminariai paskaičiavau, kad iš įmonių(10) su kuriom bendravau, turėtų susidaryti iki 280 projektų. Atsižvelgiant į tai, kad programai šiemet skirta beveik 22,8mln. eu, turėtų praeiti ~ 600 projektų. Iškyla klausimas ar susirinks daugiau, nei 600? Jei ne, tai kam tada mums visiems mažintis intensyvumą, kad surinkt balus? Jei nesusirinks daugiau norinčių, praeisi ir su 50 balų, svarbu projektas būtų tvarkingas. P.s. reiktų nepamiršti, kad kasmet nudega nemaža dalis pretendentų. Kas praėjo, jau ne konkurentas, nes kitamet nedalyvaus. Manau yra ir tokių, kurie tikėjosi praeit, uždeklaravo plotus ir nepraėjo, taip pat atkrito, nes skaitosi jau įsikūręs. Kitiem praėjo 12 mėnesių terminas nuo valdos įregistravimo, taip pat akrito. O kas šiaip nusivylė ir emigravo. Tai manau iš 2015m. įsikūrimo pretendentų skaičiaus, galima drąsiai 350 atimt. P.s. manau atsirado šiemet ir tokių, kad pabijojo nesurinkt balų ir net nebando( sąlygos juk ne kokios), kiti neturi pinigų pradiniam įnašui įsikūrimui (kaštai, kurie neįeina į įsikūrimo finansavimą). 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar mačiau, kažkas negali surasti pateiktų paraiškų statistikos (kasdien atnaujinama).

 

Nuoroda ----> https://www.nma.lt/index.php/parama/lietuvos-kaimo-pletros-20142020-m-programa/statistika/9156#res

Statistikoje įdomus skaičiai, priduotos 27 paraiškos ir prašoma paramos suma yra 1269425 EUR, vidutiniškai viena paraiška prašo virš 47tūkst. EUR paramos, o max paramos suma projektui yra 40tūkst. Kaip taip gali būti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...