Jump to content

Dzūkija

Moderatoriai
 • Pranešimai

  2.117
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  8

Dzūkija paskutinį kartą gavo apdovanojimą Spalio 31 2017

Dzūkija paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie Dzūkija

 • Rangas
  Moderatorius

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling

Miestas

 • miestas
  Alytus

Paskutiniai lankytojai

1.383 profilio peržiūros
 1. Dzūkija

  Socialinis draudimas (SODRA)

  Opa, vo čia ir pavasaris. Tai gal mokesčiai ne kaip ūkininkui, o už kitas veiklas (kurias ruošiesi išregistruot). O dėl buhalterių... Kur jau mums spėt, jei pati sodra nespėja. Įstatymo pakeitimus, kurie įsigaliojo nuo 2017.01.01, sorda tik šiek tiek sugebėjo pati išsiaiškinti tik į metų pabaigą. Jau nekalbu apie tai, kad yra niuansų dėl kurių iki šiol ginčijamės.
 2. Dzūkija

  Socialinis draudimas (SODRA)

  O gal tikrai pasisamdyk buhalterį Nes iš parašymo aš suprantu, kad pats nieko nesupranti ir dar ko nesupranti nesugebi normaliai nei paklaust nei paaiškint. Sodra negalėjo atsakyt "tai yra PSD plius pajamu mokestis pagal pateikta deklaracija", nes pajamų mokestis ne jų darbo sritis. Realiai sodra net nemato kiek tau priklauso sumokėti pajamų mokesčio. Tų, kas yra PVM mokėtojai (atitinkamai moka ir GPM), sodra mato tik apmokestinamąsias pajamas.
 3. Dzūkija

  Socialinis draudimas (SODRA)

  vaidas.p. nustok parintis. Pirmiausia reik išsiaiškinti už ką ten jos reikalauja mokėt. Nes ten sėdi tundros, kurios mato jog programa paskaičiavo. Pačios jos nemąsto ir nesigilina priklauso ar ne. O ten programa pastoviai grybą pjauna. Va vienam forumiečiui taip pat programa paskaičiavo damokėt iki lubų nors apmokestinamų pajamų pagal deklaraciją lygus nulis.
 4. Dzūkija

  Ūkio apskaitos dokumentai

  Tai kad sena dar galioja. Naujos apskaitos rekomendacijos įsigalioja nuo 2020 m.
 5. Dzūkija

  Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  GPM pakeitimas DIRBANTIEMS ūkininkams Nuo 2018 metų ūkininkai, kurie moka GPM (yra PVM mokėtojai) ir dirba pagal darbo sutartis, NPD nebetaikys. Į jų metines pajamas bus įtraukiamas ne tik darbo užmokestis, bet ir iš ūkio gautos pajamos. Pasiekus 13 920 Eur per metus pajamų sumą, NPD bus 0. NPD nuo 2018 metų neteks ir kiti pagal darbo sutartis dirbantys ir veiklą pagal pažymą vykdantys gyventojai, kurie 2017 metais nuo veiklos pajamų mokėjo 5 proc. GPM. P.S. Bent kol kas nerandu info, kokios tai pajamos - apmokestinamos ar pardavimo.
 6. Dzūkija

  Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  Tai kad nelabai žinot kas ir ką deklaruoja. Nes bet kokią nuomą deklaruoja nuomininkas, o ne nuomotojas. Nuomotojo (jei tai fizinis asmuo) pareiga yra parodyti nuomos pajamas metinėje GPM deklaracijoje. Beje, jei nuomojamas nekilnojamas turtas, tai ne tik išskaitomas GPM, jis sumokamas ir deklaruojamas, bet nuomininkas dar sumoka ir deklaruoja ir nekilnojamo turto mokestį.
 7. Dzūkija

  Socialinis draudimas (SODRA)

  Na ką, panašu, kad pasidžiaugėm ir užtenka Tik metų pradžioje džiaugėmės, kad sodra ūkininkui bus skaičiuojama nuo 50 proc. apmokestinamų pajamų. Iš štai jau naujas projektas. Grįžtam prie 100 proc. https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/5985d14043af11e8be5787c04e42c58a
 8. Dzūkija

  Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  Normali čia ta logika. Bet kokį sandorį turi kažkas deklaruot. Jūs galvojat, kad akcizų ar pan. mokesčių nieks nedeklaruoja? Visada deklaruoja viena pusė (būna atvejų kai ir abi, t.y. tiek pirkėjas, tiek pardavėjas). Šiuo atveju buvo pasirinktas variantas, kad deklaruoja nuomininkas. Nes, kaip sako manttys, kiekvienos kaimo bobutės nepriversi nusipirkt kompiuterio, išmokt juo dirbt, įsivest internetą ir t.t.
 9. Dzūkija

  Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  JCB, kalba neina apie tai, kad pakilo mokestis už nuomą. Kaip rašė grazbek, ŽŪB ir įmonės jau daugelį metų tą mokestį išskaičiuoja ir deklaruoja. Ir nemato tame problemos. Reikia jau priprast, kad ūkininkas yra tas pats verslininkas, tai kodėl jam taisyklės turi būti kitokios? O jūs galvojat, kad įmonėms ar ŽŪB nuoma nebrangsta? Antra, kaip jūs įsivaizduojat "gaudymą" tokių nuomotojų? Jei sutartis registruota RC, tai VMI duomenis gauna. O jei ne? Todėl ir buvo pasirinktas toks problemos sprendimo būdas. Trečia. Sudarykit panaudos sutartį ir mokėkit iš savo kišenės. Tada nei mokesčių, nei deklaracijų.
 10. Dzūkija

  Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  jevgenijus, o kaip kitaip galit pasiūlyt sutvarkyt? Tie, kas nuomoja žemę patys neteikia deklaracijų. Vieni dėl nežinojimo, kiti dėl nesugebėjimo, treti piktybiškai. Pajamos iš žemės nuomos yra tokios pat pajamos, kaip ir mano ar jūsų. Aš moku mokesčius, jūs mokat. O kodėl jie gali jų nemokėt? Ko gero užsienio šalyje nepraslystumėte su pasakymu "aš senas, nemoku pateikt". Mano giliu įsitikinimu, tai gana logiškas VMI reikalavimas. P.S. Prisimenu prieš kelis metus buvusį vajų, kaip ūkininkai su krūvom sutarčių ir pasiaiškinimų lakstė VMI dėl nuomos. Jums būtų geriau jei šiuo klausimu VMI "kviestų" apsilankyt kasmet?
 11. Dzūkija

  Žemės nuoma, kaina, mokesčiai

  2018/04/24 užregistruotas CK pakeitimo projektas, kuriam pritarus žemę bus galima išsinuomuoti arba gauti panaudai be jokios rašytinės sutarties (užteks žodinio susitarimo), jei yra įvykdytos 2 sąlygos: 1. sklypo dydis < 3 ha 2. nuomos (panaudos) trukmė < 3 metai https://e-seimas.lrs.lt/…/…/58f6c6a2479f11e88151f16ae94c33e2
 12. Dzūkija

  Socialinis draudimas (SODRA)

  Kai kiekvienas ne nuolankiai mokės, o parašys raštišką užklausimą kodėl yra reketuojamas, sutvarkys jie tą programą. O jei visiems daugiau nei 1000 eurų yra ne pinigai, tada neverkiam.
 13. Dzūkija

  Socialinis draudimas (SODRA)

  Rėki daug ir ilgai. Nes čia jau kova ne už visus ūkininkus, o už savo pinigus. 2017 m. VSD mokamas nuo apmokestinamų pajamų ir neliko tos sąlygos, kad įmokos būtų ne mažesnės kaip nuo 12 MMA. Kiek teko susidurt, tai jų pasakymas "programa taip skaičiuoja" ir neva jie nieko negali padaryt. Bet jei vienas nutylės, kitas sumokės (dėl šventos ramybės), tai jie ir nepasikrutins jog sutvarkyt tą savo programą. Sakot tai kontorai tiesiai, šviesiai ir aiškiai - "pagal įstatymą nepriklauso (o jei sako, kad priklauso, prašot konkretaus įstatymo straipsnio), jei nusiskaičiuosit inkasaciniu, paduosiu į teismą".
 14. manttys, sutinku tik su vienu, kad tai superinis variantas sukontroliuot kokios sąskaitos klientas nepristatė. O dėl tų pusinių ko gero bus be šansų. Jau ne kartą rašyta VMI. Buvo duotas pasiūlymas, kad galima būtų pažymėt jog ta pardavėjo pateikta SF "nedalyvauja" ūkio veikloje. Nes turiu nemažai tokių kur ir televizija, ir elektra gyvenamojo namo.
 15. Niekas nekalba apie 100 proc. asmeniniams (nors turiu tokių atvejų kai reikia). Kaip netraukt asmeniniams jei pvz telefono sąskaita viena, o veikloje leidžiama naudoti 50 proc. tas pat su lengvojo auto remonto, kuro sąskaitom. Sakai galima sutraukt kvitus? Nenervuoja raudona spalva po to? Pardavėjas tai neteikia.
×