Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Dar norėčiau pridurti, kad kiekvienas iš mūsų gali pasidomėti, kiek projektų rašo ta įmonė, kurią jūs pasirinkote. Juk klientui informacija atskleisti gali. O mes pasidaline forume šia informacija turėtume realesnius skaičius. Jei pavyktų surinkti nemažai info, mes laimėtume, nes galėtumėme pakeist intensyvumą ir turėti geresnes projekto sąlygas. P.s. vienybės reikia, pieninkai juk iškovojo bent ši tą ir tas laimėjimas, vien dėl solidarumo. O jei kažkiek daugiau domitės žemės ūkiu, verslo galimybėmis, patys juk žinot, kad solidaruma turi tiek supirkėjai, tiek perdirbėjai, tiek prekybininkai. Ir nesvarbu kokia sritį paimsi ar pieno kainas, ar paslaugų, ar technikos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar norėčiau pridurti, kad kiekvienas iš mūsų gali pasidomėti, kiek projektų rašo ta įmonė, kurią jūs pasirinkote. Juk klientui informacija atskleisti gali. O mes pasidaline forume šia informacija turėtume realesnius skaičius. Jei pavyktų surinkti nemažai info, mes laimėtume, nes galėtumėme pakeist intensyvumą ir turėti geresnes projekto sąlygas. P.s. vienybės reikia, pieninkai juk iškovojo bent ši tą ir tas laimėjimas, vien dėl solidarumo. O jei kažkiek daugiau domitės žemės ūkiu, verslo galimybėmis, patys juk žinot, kad solidaruma turi tiek supirkėjai, tiek perdirbėjai, tiek prekybininkai. Ir nesvarbu kokia sritį paimsi ar pieno kainas, ar paslaugų, ar technikos. 

Mąstai teisingai, bet pvz. aš pats rašau ir klausimas kiek iš visų šiemet teiksiančių lankosi šiame forume, todėl sudėtinga bus surinkti tokią info. O ką sako tavo apskambinti konsultantai su kokiais balais šiemet pretenduoja dauguma? Kiek pats balų surenki?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, dėkui už atsakymą. Jo man reikia apyvartinių lėšų. Problema, kad pas mane nėra labai daug ko įkeist. Aš statau uogų verslą, tai technikos jokios nepirkau viską nuomoju, statau ūkinį, tvorą, tvenkinį, laistymo sistemą, gręžinį. Vienintelis dalykas ką galima užstatyti tai būsimas ūkinis ir jo sąmata(nors neaišku kaip ją įvertins bankas ar vertintojai) kurią galiu įkeisti ir nuosava žemė. o dėl to, kad bankui rizikai tai nesuprantu, bankas juk gali supirkti viską(tiesiogiai pervedant pinigus tiekėjams) ko man reikia tiesiogiai aš tik susistatau/susisodinu, pateikiu sąskaitas nma ir gauną išmokėjimą ar ne taip?. Pinigėliu prikaupiau šiek tiek, bet va šitoj vietoj problema su apyvarta..

pastatai ir žemės įkeičiamos nuo vertės rodos 0,6 registro centro įvertinimo verte, tai ta įkeitimo suma tampa labai mažutė. 

bankui rizika, ne kad nusuksi pinigus, o rizika, kad jei neįgyvendinsi projekto ir NMA paprašys, gražinti 100% gautos paramos. įsivaizduok, už 40 štukių pasistatai tvartą, tvoras, vamzdžius išvedžioji, ir pyst NMA paprašo gražint 50% išmokėtos paramos ir neduoda 50% likusios, nes tavo braškės per gaisrą sudegė, ir neturėjai iš ko naujai užsėt lauko ir paskutinais metais neįvykdei įsipareigojimų. taigi parduodi žemes, tvartą, ir galbūt surenki tuos 20k eurų. ko pasekoje dar lieki skolingas bankui 20k eurų, viską jau esi pardavęs, o iš ko dar bankui atiduodi 20k eurų? va čia ir rizika. 

p.s. nei bankas nei nma nesuinteresuotas nei mūsų traktoriais nei žemėm, nei tvartais. jiems geriausia, kad žmogus gauna pinigus be rizikos, jie gauta savo paskolos mokestį, ir dar kas mėnesį atkatus už paskolą. ir dieve apsaugok, kad su visais taip būtų, bet deja, krenta meteoritai, būna šalnos, ligos, žmonės serga bei miršta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reiktų atsiminti, kad mes esame pavydi ir nevieninga tauta, nelinke dalintis informacija. Na manau gal bent 10 žmonių yra śiam forume. Ir jei visi 10 rašom skirtingose įmonėse, tai galim nemažai info surinkti. Iš apskambintų įmonių niekas konkrećių skaićių nepasakė, dėl balų nesileido į kalbas. Ten kur aš rašau nesiekia 40 projektų skaičius. 1 įmonė atskleidė, kad tik 1 projekta rašo, dar 6 įmonių skaićius svyruoja tarp 20-30 projektų vienoje. 2 visai info neatskleidė, tai padariau prielaida, kad jei kitose maži skaićiai, tai anose 2 max iki 50 kiekvienoje. 4 (įskaitant mano, bando spėt, kad norinćių bus ne daug). Aš surenku 69 su 80% intensyvumu, jei su 100% 59. Turiu 2 variantus, pagal ketvirtadienio statistika žiūrėsiu rizikuot ar ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

faktas tik tas, kad šiemet sąlygos šūdinų šudiniausios, lyginant su anais metais, ir faktas tas, kad pretendentų skaičiaus gerokai sumažėjo. ir šiaip forumas gana pasyvus šiemet, ne taip kaip pirmais metais. šiemet nemažai kad imė smulkių ūkių paramą, tai gal jaunų mažiau bus, nes kas norėjo imt tas jau pabandė imt, nebent liko paėmusių dar broliai ir seserys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jei smulkio parama ėmė, nebuvo pretendentas, nes smulkaus parama pririšta prie VED. Jei ved yra logiška, kad plotai deklaruoti, reiškia jau įsikūręs. P.s. nuo 2015m. Paraiškos lyginant š.m. tai suma sumažėjo iki 40000 ir skirta 2 kart daugiau, nei 2015m. Antram šaukimui, kur balai praeinami bw 71. Pataisykite, jei klystu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Aš surenku 69 su 80% intensyvumu, jei su 100% 59. Turiu 2 variantus, pagal ketvirtadienio statistika žiūrėsiu rizikuot ar ne.

Arba esi suklaidintas, arba neteisingai išsireiškei. Balai duodami ne už intensyvumo mažinimą, o už prašomos paramos sumos mažinimą. Jeigu nesumažindamas surenki 59 tai susimažinus max 30 proc. gauni plius 15 balų ir gali surinkti max 74. Bet tada kyla klausimas ar verta įsipareigoti sukurti nemažą ūkį už 28K EUR? Manau, kad nemažą dalį pretendentų šis klausimas ir privertė gerai pamąstyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Intensyvumo mažinimas tai ir yra prašoma mažiau pinigų. T.y. projektas vertas 40k eu, jei prašau 80%, tai 32k eu gaunu paramos ir 8k eu dasiduriu pats. 1% = 0.5 balo. Manau abu apie ta pati kitaip išsireikšdami. Na ćia jau priklauso kokį ūkio ved pririšinėji. Jei veikla ne daržininkystė, tai baisiai sunku pasiekt ved(spv) daugiau nei 10k eu. O kiek supratau mažai kas turi didelį ved, todėl ir mažina intensyvumą. Nes kas dalyvavo modernizavime, kur 50k eu max. Tai pvz 50k europos(70%), o 21k eu ukininko (30%). Ir prie sito dasideda pvm. Tai bendroj sumoj 85910 su pvm, pvm susigražini, jei pvm mokėtojas. P.s. skaičiavimai nėra euro tikslumo, tik kad pvz aiškesnis būtų. Esmė ta pati su įsikūrimu, tik kad intensyvumą mažindamas, mažini nuo 40k eu, o ne taip, kad susimažines gausi visvien 40k eu. Nepatogu per tel rašyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Intensyvumo mažinimas tai ir yra prašoma mažiau pinigų. T.y. projektas vertas 40k eu, jei prašau 80%, tai 32k eu gaunu paramos ir 8k eu dasiduriu pats. 1% = 0.5 balo. Manau abu apie ta pati kitaip išsireikšdami. Na ćia jau priklauso kokį ūkio ved pririšinėji. Jei veikla ne daržininkystė, tai baisiai sunku pasiekt ved(spv) daugiau nei 10k eu. O kiek supratau mažai kas turi didelį ved, todėl ir mažina intensyvumą. Nes kas dalyvavo modernizavime, kur 50k eu max. Tai pvz 50k europos(70%), o 21k eu ukininko (30%). Ir prie sito dasideda pvm. Tai bendroj sumoj 85910 su pvm, pvm susigražini, jei pvm mokėtojas. P.s. skaičiavimai nėra euro tikslumo, tik kad pvz aiškesnis būtų. Esmė ta pati su įsikūrimu, tik kad intensyvumą mažindamas, mažini nuo 40k eu, o ne taip, kad susimažines gausi visvien 40k eu. Nepatogu per tel rašyt.

 

Arba esi suklaidintas, arba neteisingai išsireiškei. Balai duodami ne už intensyvumo mažinimą, o už prašomos paramos sumos mažinimą. Jeigu nesumažindamas surenki 59 tai susimažinus max 30 proc. gauni plius 15 balų ir gali surinkti max 74. Bet tada kyla klausimas ar verta įsipareigoti sukurti nemažą ūkį už 28K EUR? Manau, kad nemažą dalį pretendentų šis klausimas ir privertė gerai pamąstyti.

 

Ezeru krastas teisus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

modernizavime intensyvumas , taip teisingai išsireiškei, JŪ paramoj joks ne intensyvumas, o paramos prašoma suma. susimažini paramą 10% gauni 36k euro, ir tų 4 k eurų, iš savo kišenės neprivalai dėt, gali išleist tik 36 k euro ir būsi įvykdęs įsipareigojimus, aišku jei nepriprognozavai, kad pirkimų atliksi už N sumų. pvz aš kai rašiau anais metais, man dėl komercinių painiavos gavosi, kad išnaudojau 58k eurų iš 60k galimų, tai man tiek ir skyrė kiek prašiau, tiek ir išleidau, nors projektą rašant galėjau prašyt 60 k, bet savanoriškai paramą susimažinau ant 2 k eurų.. čia tas pat, tik dar ir papildomų balų už tai duoda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolega Mindaugai, kada ir kurioje apskrityje pridavinejote? Mano ziniomis puse 4, buvo surinkta paraisku ant 7mln eu ir dar eileje Vilniuje lauke maziausiai 25 zmones. Be to projektus el. Budu galima bw teikti iki 24h. P.s. manau neturetu susirinti daugiau pareiskeju, nei skirta lesu(viliuosi). Pridaviau su 59. Optimistiskai viliuosi grriausio varianto. Ezeru krastas kaip paciam pasiseke su balais? Atsiprasau del lietuvieku rasmenu nenaudojimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 val buvo priduota apie 250 paraisku, per zuma bus dar kazkiek iki 24 val priduoda bet labai daug nebus nes labai nepatogus tas zumas. Max bus 400 paraisku ir isnaudota apie 16 mln. Taigi jei mano duomenys geri tuomet visiems uztek. pas mane buvo 54. tikrai ramus gali buti kas surinko virs 60 balu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...