Jump to content

Strip-till


arimas

Recommended Posts

Prieš 13 valandų, Duncia pranešimas:

Ar yra sejanciu strip till sejamosioms kalvotose vietovėse, prastesnėse žemėse iki 40 balu. Kaip ten ši technologija? Lygumose ji lyg ir puikiai veikia, bet kaip kalnuose kur yra molio sunkaus, ar slyno kur sausai ariant net pristoja traktorius ir jei plugas lengvesnis kelią ji į viršų? Domiuosi šia technologija, ir esu skaitęs kad šlapiame slyne ar molyje pasėjus kalvose nesudygo, nes sėkla grioveliuose lieka atvira, ir neuszizeria gerai žemėmis. Čia jau netinkamas dirvožemis strip tillui ar sejamosios trūkumai kažkokie?

Gerai sakai esmė yra technologijoj bet ne sėjamojoj. Sėjamoji tik viena iš dedamūjų sėklą iterpt, o daugiau jau ne prie ko ji

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2021-03-03 at 20:05, Rimvydas1 pranešimas:

Rapidui kas antra uzdares seklavamzdi?

Trasu kas antra:) seklos du seja ties nagu du neseja. Pirmi metai kokia 30 ha pasejau antrais apie 50 2020. Pupu 60 ir virs 100ha rapso. Focusa irgi bandem. Derliaus priedas del striptillo apie 2 proc. Stabiliai. Bet didesne tikymybe kad sudigs rapsai, mazesni kastai ,nes 1 vaziavimas. Ir zemei sveikiau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, paulius radvila pranešimas:

Trasu kas antra:) seklos du seja ties nagu du neseja. Pirmi metai kokia 30 ha pasejau antrais apie 50 2020. Pupu 60 ir virs 100ha rapso. Focusa irgi bandem. Derliaus priedas del striptillo apie 2 proc. Stabiliai. Bet didesne tikymybe kad sudigs rapsai, mazesni kastai ,nes 1 vaziavimas. Ir zemei sveikiau

2% priedą galima vadint stabiliu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano supratimu tai tiek strip-till tiek no-till technologijų finansinis pranašumas yra taupymas ant dirvos nedirbimo (su tam tikrais niuansais). derliau priedo manau nebus nei vienos technologijos naudai, vienais metai viena bus pranašesnė kitais kita.

bet iš mano pusės aš nematau didelių taupymu nes didelė dalis yra darbuotojų kaina, jeigu aš lyginu savo ūki aš savo turimų 2,5 normalių darbuotojų net ir pakeites technologija iš beariminės  į no-till ar strip-till jų pamažinti negalėsiu nes visi jie reikalingi kūlimo metu (aš kuliu, 1,5 darbuotojo veža grudus, vienas sandėlį prižiūri).

technikos požiūriu irgi kažko labai nepamažėtu. nes dabar žemės dirbimui Magnum370, sėjimui puma195, trešimas puma160, purkštuvas savaeigis + skutikas820 diskinis, rapid400, noraginis560, plūgas 5k.

aš galėčiau atsisakyti tik skutiko diskinio ir norąginio ir plugo, sėjamoji tiesiog būtu kita. traktoriai lieka tie patys nes puma195 ir puma160 veža grudus nuo kombaino o magnum370 sėtu su strip-till, no-till'e jo gal ir nereiktu, gal sėjamąją patemptu puma195.

vėlgi ūkyje vistiek reiktu pasilikti skutika diskini ir pluga nes buna visokiausiu kliurku (naujų plotu, kasinėjimu ir t.t.).

 

tiem kam reikia atnaujinti technikos parką ir žemės plotai jau yra stabiliai tie patys turbūt verta žiūrėti į tas technologijas, bet kai technika yra atsipirkusi ir dar puikiai tarnaujanti tada tiesiog keisti ir investuoti pinigus mano supratimu neapsimoka, nes kokio tos investicijos būtų jos savo kaina turi ir turės iš naujo atsipirkti, be to dėvėtų variantu pakolkas nelabai yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 29 minutes , swe pranešimas:

mano supratimu tai tiek strip-till tiek no-till technologijų finansinis pranašumas yra taupymas ant dirvos nedirbimo (su tam tikrais niuansais). derliau priedo manau nebus nei vienos technologijos naudai, vienais metai viena bus pranašesnė kitais kita.

bet iš mano pusės aš nematau didelių taupymu nes didelė dalis yra darbuotojų kaina, jeigu aš lyginu savo ūki aš savo turimų 2,5 normalių darbuotojų net ir pakeites technologija iš beariminės  į no-till ar strip-till jų pamažinti negalėsiu nes visi jie reikalingi kūlimo metu (aš kuliu, 1,5 darbuotojo veža grudus, vienas sandėlį prižiūri).

technikos požiūriu irgi kažko labai nepamažėtu. nes dabar žemės dirbimui Magnum370, sėjimui puma195, trešimas puma160, purkštuvas savaeigis + skutikas820 diskinis, rapid400, noraginis560, plūgas 5k.

aš galėčiau atsisakyti tik skutiko diskinio ir norąginio ir plugo, sėjamoji tiesiog būtu kita. traktoriai lieka tie patys nes puma195 ir puma160 veža grudus nuo kombaino o magnum370 sėtu su strip-till, no-till'e jo gal ir nereiktu, gal sėjamąją patemptu puma195.

vėlgi ūkyje vistiek reiktu pasilikti skutika diskini ir pluga nes buna visokiausiu kliurku (naujų plotu, kasinėjimu ir t.t.).

 

tiem kam reikia atnaujinti technikos parką ir žemės plotai jau yra stabiliai tie patys turbūt verta žiūrėti į tas technologijas, bet kai technika yra atsipirkusi ir dar puikiai tarnaujanti tada tiesiog keisti ir investuoti pinigus mano supratimu neapsimoka, nes kokio tos investicijos būtų jos savo kaina turi ir turės iš naujo atsipirkti, be to dėvėtų variantu pakolkas nelabai yra.

dėl darbuotojų, aš kažkaip vis mąstau, ar ne geriau samdyti už brangiai mėnesį ar 2 kai labiausiai reikia. tada kažkiek daugiau logikos atsiranda. bet jei be paramos, tai ekonomiškai niekad nesusiskaičiuos tos naujos technologijos..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 59 minutes , manttys pranešimas:

dėl darbuotojų, aš kažkaip vis mąstau, ar ne geriau samdyti už brangiai mėnesį ar 2 kai labiausiai reikia. tada kažkiek daugiau logikos atsiranda. bet jei be paramos, tai ekonomiškai niekad nesusiskaičiuos tos naujos technologijos..

Mėnesiui ar dviem tai darbuotojas su gerai pamėlusia nosim turėtu būt nors ir už brangiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, manttys pranešimas:

dėl darbuotojų, aš kažkaip vis mąstau, ar ne geriau samdyti už brangiai mėnesį ar 2 kai labiausiai reikia. tada kažkiek daugiau logikos atsiranda. bet jei be paramos, tai ekonomiškai niekad nesusiskaičiuos tos naujos technologijos..

Samdyti paslaugą ar darbuotoją? Nes sunkiai įsivaizduoju  mad tvarkingi darbuotojai laukia to darbo tik dviem mėnesiams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 23 minutes , Remse pranešimas:

Samdyti paslaugą ar darbuotoją? Nes sunkiai įsivaizduoju  mad tvarkingi darbuotojai laukia to darbo tik dviem mėnesiams.

aš žiūriu anglijos pavyzdi.  ten labai daug darbuotoju reikia liepos viduriui - spalio viduriui. esu daug kartų važiavęs. uždirbdavau apie 2000 i men. aisku buvau jaunas piemuo, bet technika greit ivaldydavau. tipo lt negalima tokiu rasti? manau galima. imliu, technikai gabiu vyruku, galima apgyvendint ar pan. ir kodel tokiem nemokejus kokio 1500 eur i men? bele dirbtu saziningai ir atsakingai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , swe pranešimas:

šiaip man normalus darbuotojas kainuoja 1500eur į menesį apskritus metus. Tai nežinau ar rasi normalų darbuotoja ir už 2000eur per mėnesi į rankas.

manau nustebtum. reikia pažiūrėti tie kurie dirba firmose mechanizatoriais, turi galimybe pasiimti atosrtogu. juk cia net i uzsieni nereikia vaziuoti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienas oligarchas klausia kito: - kiek kainuoja išlaikyti nuosavą lėktuvą? Tas atsako: - jei to klausi, vadinasi tau dar per anksti tau įsigyti nuosavą lėktuvą. 

Tai taip ir čia. Vieniems tiesiog per anksti, kitiems niekada net nereikės. 

P. S. visi šitie pokalbiai, diskusijos, svarstymai, dažnai net aistros, jie visur tie patys ir tik vienam planetos žemyne visą tai ne aktualu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Toks durnas klausimas. Tarkim pavadari mestelejau  nemazaa dozes p ir k pagal dirvis tyrimus. Sios medziagos labai silpnai judrios, toder dar ilgai gules dirvozemio virsuje. Ka tokiu atveju daryti norint seti strip tillu? Koks 10 cm skutimas pirma rudeni?  Nes kitu atveju naudos nelabai jausiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 26 minutes , manttys pranešimas:

Toks durnas klausimas. Tarkim pavadari mestelejau  nemazaa dozes p ir k pagal dirvis tyrimus. Sios medziagos labai silpnai judrios, toder dar ilgai gules dirvozemio virsuje. Ka tokiu atveju daryti norint seti strip tillu? Koks 10 cm skutimas pirma rudeni?  Nes kitu atveju naudos nelabai jausiu

Skutimas seklus. Dalis fosforo pavirs į neprieinama dalis augalam. Arba sėji su strip tilu dedi fosforiuko o per laika fosforas pasislinks 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...