Jump to content

Verslo sinergija ūkyje.


AG Paulius

Recommended Posts

prieš 31 minutes , AG Paulius pranešimas:

Tu esi velniškai teisus, ir visi tą supranta. Agritechnikoje kalbėjau su technikos gamintojais aiškinausi kodėl technika stambėja, kokios tendencijos, kokios technikos pardavimo kryptys. Vienas iš žinomų brendų atstovų dėl reklamos sumetimų jo neįvardinsiu, pasakė europos ūkininkai yra avinai kuruos viena ranka šeria ES lėšomis kita ranka mauna kelnes. Sako jei mes ir toliau orentuosimės į tuos pašalpinius ūkininkus tiesiog tapsime nekonkurencingais. Dabar rinkos Brazilija, Argentina, JAV, Kanada, Australija, Rusija. Europoje iš 9 mln. ūkininkų apie 10% pajėgūs kažką savom lėšom nusipirkti, jei ES prisuktų pinigų kranelį. Štai Jums ir realybė. 
    Galima daug ta tema filosofuoti, bet kad žemės ūkis keičiais tai faktas ir tą reikia pripažinti. Supranti seniau visi buvo lygūs, visi žinojo tiek pat, kad reikia sėti, pjauti, paberti kažkiek trąšos, o nuėmus derlių laukus suarti. Dabar viskas kitaip, ūkiai labai įvairūs ir ta poliarizacija yra akivaizdi.. Vieni dar plūgą naudoja kaip šventą maldą, o kiti orientuoti mažiau judinti žemę, saugoti sliekus, treti skaičiuoja kiekvieną minutę ir ją paverčia pinigais. Galėčiau ir daugiau įvardinti tų skirtumų kurie yra matomi, bet ne man reikia tave įtikinėti. 
    Ūkininkas yra instrumentas verslui daryti šaibas, ir jei niekas nesikeis taip ir bus toliau kol išnys visi kurie nebepaveža tos naštos. 

 

Taip.Mudu esam oponentai,bent jau šiame forume.Bet tai nereiškia kad reikia aklai prieštarauti kito nuomonei,kuri pačiam nepatinka.Aš tą dalyką senei sakiau,(nežinau pastebėjai tai ar ne),grūdų era Lt jau baigėsi,patinka mums tas ar ne,tai yra realybė.Ir ūkiams kurie investavo į tą sritį matydami viską rožinėm spalvom,tikrai yra problemų,kurios bus l.sunkiai sprendžiamos.Mes tikrai nepajėgsim konkuruoti su Rusija,Ukraina,jų savikaina visai kita.Tą reikia suprasti,kad ir kaip tas nepatiktų.Ir manau kad visa šita žalia EU beletristika tikrai ne be reikalo daroma,ne kvailiai ten sėdi.Supraskim,mes NEKONKURENCINGI grūdų rinkoj.O EU nenusiteikus mus daryti konkurencingais.Taigi šitoj vietoj respect Pauliau,o kitoj gal vėl susikirsim😀.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 25 minutes , AG Paulius pranešimas:

@agronoms Jei aš tau pasiūlyčiau įsigyti produktų 5% pigiau nei rinkos kaina, ką tu man atsakytum? jei aš tau pasiūlyčiau visą technologinę seką ką reikia daryti nuo A iki Z kad padidintum derlių 10 proc. su mažesnėmis investicijomis nei gali pats pasiekti ką tu man atsakytum ? ir jei ligų pronozavimo modelis pasakytų kuriuo metu tikslingiausia altikti purškimą kad būtų maksimaliai apsaugotas pasėlis ir išlaikytas laikotarpis tarp purškimų, ką tu man atsakytum ? Dar pie to pridėčiau CO2 kaupimo programą kurioje tau nieko daryti nereiktų, veiktum kaip įprastai ir už tai dar gautum nuo 10 iki 30 eur/ per ha/ metams. Be viso to  dar gautum geriausią pasėlių draudimo pasiūlymą, kur vieno mygtuko paspaudimu apsidraustumei pasėlius ir nereikėtų vargti su dokumentų pateikimais, pildymais, kompensacijomis. Viskas būtų padaroma už tave automatiškai. O aš iš tavęs paimčiau tik 5 eur/ha simboliškai, ką tu man tada pasakytum. Kokie tavo argumentai būtų prieš ? 

Visi argumentai būtų tik UŽ,jeigu ir atsakomybę mudu dalintumės per pus...Tik tiek.Tiesiog viskas l.paprasta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , agronoms pranešimas:

Visi argumentai būtų tik UŽ,jeigu ir atsakomybę mudu dalintumės per pus...Tik tiek.Tiesiog viskas l.paprasta.

O tai kurioje vietoje norėtum, kad būtų mano atsakomybė ? Atrodo kuriamos naudos ir piniginės vertės yra galėtinai aiškios ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 16 valandų, agronoms pranešimas:

Visai ne,tai manau kad tu gobšus.Kažką parduosi,ir jau turi,o tu durneli lauk,bus kas ar ne.Tai jau ne,laukiam abu tadu😀

Bet supranti, kad visai tai įmanoma pasiekti tik turint vieną bendrą tikslą ir vieningą požiūri, jei būtų žiūrima ne kas sau o labai koordinuotai ir koncentruotai tai rezultatai iškarto pasirodytų. Šiai dienai verslas veikia skaldyk ir valdyk principu, net kooperatyvai sunkiai randa naudų kurias galėtų pasiūlyti savo ūkinikams nes stambus verslas gali sau leisti dempinguoti pasiūlymus vienam kitam ūkininkui ir taip pakeisti ūkininkų požiūrį į bet ką. Kai geri laikai ir galima kažką pakeisti, nei vienam ūkininui tas nerūpi nes ir taip gerai kam čia reikia naujo galvos skausmo, o kai ateina blogi laikai, tada netik egzistencinės problemas reikia spręsti, bet ir naujus galvos skausmus priiminėti. Gal tokia yra ta žmonių priigimtis. Laukti iki paskutinio momento viską ignoruojant o poto ieškoti šiaudo už kurio būtų galima griebtis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 16 valandų, agronoms pranešimas:

Visai ne,tai manau kad tu gobšus.Kažką parduosi,ir jau turi,o tu durneli lauk,bus kas ar ne.Tai jau ne,laukiam abu tadu😀

Tai gerai imk mano technologija ir naudokis nemokamai ir laukiam abu rezultato. O po metų galėsi viešai pasakyti, ar buvo verta 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, AG Paulius pranešimas:

Tai gerai imk mano technologija ir naudokis nemokamai ir laukiam abu rezultato. O po metų galėsi viešai pasakyti, ar buvo verta 

 

Kad tas ,,stebūklingas,, technologijas dauguma tikrai žino patys, tik nesiryžta arba nesugeba pritaikyti savo ūkyje. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-11-24 at 18:54, UkininkasA pranešimas:

Kad tas ,,stebūklingas,, technologijas dauguma tikrai žino patys, tik nesiryžta arba nesugeba pritaikyti savo ūkyje. 

Taip sunkiausia yra pakeisti įsitikinimus, todėl ir sunku taikyti naujesnias technologijas , šiaip greičiau pradeda taikyti jas tie kas kažkiek gavo padirbti užsienyje ir priprato prie naujesnių ūkininkavimo metodų bei pamatė jų taikymo naudą. O kiti bando taikyti tik dalinai ir tikisi gauti pilną naudą iš naujų metodų,  bet ir nauda buna tik dalinė tad ir nusivilia tais naujais metodais. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip tie verslo planai yra niekas ir jokie konsultantai nepadės,  jei nemoki gerai pardavinėti savo produkcijos čia daugelio ūkininkų ypač smulkių problema nes kas moka ar išmoko prekybos neužsiima žemės ūkiu nes dirba žemės ūkio produkcijos supirkejais kam vargti jei visa tai galima gauti paprasčiau nupirkti ir perparduoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Arunas Sarapinas pranešimas:

Keista, bet į ž.ū. paslaugų sferą,nemažai ateina ne ūkininkai. Perka kombainus ir pirmyn. Lig šiol geriausias ko gero biznis buvo šieno rulonavimas,bet panašu......baigsis. Taip,kad smulkiems ar stambiems kurie turi vadybos sugebejimų yra ką veikti....

Geriau nei Marijampolėje mašinas ant turgaus stumdyti, kas verslumo turi greitai pagauna kur yra pinigais pasitaškoma. 
     Tokia tiesa ūkininkai savo šaibas iš rankų paleidžia labai dažnai, neteisingai susidėliodami prioritetus. O gal ir dėl to kad sunku įvertinti naudos svorį, kai niekada apie tai nesi pagalvojęs. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 23 valandas, Alvydas 1 pranešimas:

Šiaip tie verslo planai yra niekas ir jokie konsultantai nepadės,  jei nemoki gerai pardavinėti savo produkcijos čia daugelio ūkininkų ypač smulkių problema nes kas moka ar išmoko prekybos neužsiima žemės ūkiu nes dirba žemės ūkio produkcijos supirkejais kam vargti jei visa tai galima gauti paprasčiau nupirkti ir perparduoti.

Tu teisus produkcija yra rezultatas, bet planas yra kelias link to rezultato, jei nežinosi kiek turi įdėti į gamybą tai kaip gali žinoti už kiek tau yra naudinga arba nebenaudinga parduoti savo derlių. :)

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-11-23 at 22:25, AG Paulius pranešimas:

@agronoms Jei aš tau pasiūlyčiau įsigyti produktų 5% pigiau nei rinkos kaina, ką tu man atsakytum? jei aš tau pasiūlyčiau visą technologinę seką ką reikia daryti nuo A iki Z kad padidintum derlių 10 proc. su mažesnėmis investicijomis nei gali pats pasiekti ką tu man atsakytum ? ir jei ligų pronozavimo modelis pasakytų kuriuo metu tikslingiausia altikti purškimą kad būtų maksimaliai apsaugotas pasėlis ir išlaikytas laikotarpis tarp purškimų, ką tu man atsakytum ? Dar pie to pridėčiau CO2 kaupimo programą kurioje tau nieko daryti nereiktų, veiktum kaip įprastai ir už tai dar gautum nuo 10 iki 30 eur/ per ha/ metams. Be viso to  dar gautum geriausią pasėlių draudimo pasiūlymą, kur vieno mygtuko paspaudimu apsidraustumei pasėlius ir nereikėtų vargti su dokumentų pateikimais, pildymais, kompensacijomis. Viskas būtų padaroma už tave automatiškai. O aš iš tavęs paimčiau tik 5 eur/ha simboliškai, ką tu man tada pasakytum. Kokie tavo argumentai būtų prieš ? 

Turėdamas toki velniskai gera konkurencini pranašu pries kitus eini i banka imi 10 mln pradziai ir perki uki bent 2000-3000 ha. Per 2-3 metus kazkiek bankui atiduoti ir eksponentiskai kaip girteka, maxima ir panasus verslai pletiesi. Deja zemes ukis turi 2 mazas neprognozuojamas smulkmenas, orus ir birzos zaliavu kainas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-11-23 at 22:25, AG Paulius pranešimas:

@agronoms Jei aš tau pasiūlyčiau įsigyti produktų 5% pigiau nei rinkos kaina, ką tu man atsakytum? jei aš tau pasiūlyčiau visą technologinę seką ką reikia daryti nuo A iki Z kad padidintum derlių 10 proc. su mažesnėmis investicijomis nei gali pats pasiekti ką tu man atsakytum ? ir jei ligų pronozavimo modelis pasakytų kuriuo metu tikslingiausia altikti purškimą kad būtų maksimaliai apsaugotas pasėlis ir išlaikytas laikotarpis tarp purškimų, ką tu man atsakytum ? Dar pie to pridėčiau CO2 kaupimo programą kurioje tau nieko daryti nereiktų, veiktum kaip įprastai ir už tai dar gautum nuo 10 iki 30 eur/ per ha/ metams. Be viso to  dar gautum geriausią pasėlių draudimo pasiūlymą, kur vieno mygtuko paspaudimu apsidraustumei pasėlius ir nereikėtų vargti su dokumentų pateikimais, pildymais, kompensacijomis. Viskas būtų padaroma už tave automatiškai. O aš iš tavęs paimčiau tik 5 eur/ha simboliškai, ką tu man tada pasakytum. Kokie tavo argumentai būtų prieš ? 

Šiemet pirkau kviečiams vieną fungicida ant veliavos, bet nepanaudojau, nes tikrai jo nereikėjo nes palyginus su kaimynų naudotais dviem purškimais fungicidu nesiskyre nei žalinimo efektas, nei derlingumas. Kaip pačio hikos, ar visur rekomendavo ar leido taip pat sutaupyti? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 14 valandų, AG Paulius pranešimas:

Tu teisus produkcija yra rezultatas, bet planas yra kelias link to rezultato, jei nežinosi kiek turi įdėti į gamybą tai kaip gali žinoti už kiek tau yra naudinga arba nebenaudinga parduoti savo derlių. :)

 

Rezultatas yra ne produkcija , o už kiek ja sugebi parduoti kaip pvz. už  ta meninį  surudijusi vamzdį Vilniuje 200 tūkstančių . Na kai apima godumas turėti daugiau tada prireikia visokių verslo planų ir konsultantų kad apskaičiuotu kiek tų tūkstančių ar milijonų gali gauti .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Alvydas 1 pranešimas:

Rezultatas yra ne produkcija , o už kiek ja sugebi parduoti kaip pvz. už  ta meninį  surudijusi vamzdį Vilniuje 200 tūkstančių . Na kai apima godumas turėti daugiau tada prireikia visokių verslo planų ir konsultantų kad apskaičiuotu kiek tų tūkstančių ar milijonų gali gauti .

L.teisingai.GALI gauti,bet gali ir negauti,o konsultantas už savo beletristiką jau bus gavęs iš tavęs,ir tavo produkcijos savikaina bent jau ta suma kur sumokėjai jam,jau pakilus...Nesakau kad nereik naujovių ir konsultacijų,tik sakau kad reik l.atsargiai su tuo elgtis,nes dabar daugumos tikslas yra kaip vienam kitą a...ist...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, agronoms pranešimas:

L.teisingai.GALI gauti,bet gali ir negauti,o konsultantas už savo beletristiką jau bus gavęs iš tavęs,ir tavo produkcijos savikaina bent jau ta suma kur sumokėjai jam,jau pakilus...Nesakau kad nereik naujovių ir konsultacijų,tik sakau kad reik l.atsargiai su tuo elgtis,nes dabar daugumos tikslas yra kaip vienam kitą a...ist...

Nuo vilko ant meškos... Bėgdamas nuo konsultanto pardavėjo   mokėsi konsultantui influenceriui kuris pasiims nuo tavęs ir pardavėjo... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 22 valandas, paulius radvila pranešimas:

Turėdamas toki velniskai gera konkurencini pranašu pries kitus eini i banka imi 10 mln pradziai ir perki uki bent 2000-3000 ha. Per 2-3 metus kazkiek bankui atiduoti ir eksponentiskai kaip girteka, maxima ir panasus verslai pletiesi. Deja zemes ukis turi 2 mazas neprognozuojamas smulkmenas, orus ir birzos zaliavu kainas.

Todėl verslas mieliau, techniką nuomuoja nupirkę už 10 mln, ūkininkams nei patys merkia čia pinigus. Turėjau labai geros patirties vadovaujant tokiems ūkiams kur dėdės pinigų turi tiek kiek reikia, bet rezultatas ateidavo tik iš NT turto vertės pokyčio o gamyba sukosi kaip karuselė, visi darbo turėjo, vienais metais sausra, kitais metais lietūs, trečiais metais šalnos, ketvirtais metais kainų nebuvo, penktais metais trąšos pabrango, taip ir sukasi gyvenimo ir vilties karuselė. Bet tą gali sau leisti tik tie kas gyvena ne iš žemės ūkio. O Šeip yra geresnių vietų kur investuoti pinigus ir gauti geresnę grąžą nei žemės ūkis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 22 valandas, Virgis. pranešimas:

Šiemet pirkau kviečiams vieną fungicida ant veliavos, bet nepanaudojau, nes tikrai jo nereikėjo nes palyginus su kaimynų naudotais dviem purškimais fungicidu nesiskyre nei žalinimo efektas, nei derlingumas. Kaip pačio hikos, ar visur rekomendavo ar leido taip pat sutaupyti? 

HIKOS kolkas nieko nerekomenduoja, jei pavyks derybos su Danų kompanija kuri dirba su ligų modeliais prognozuojant ligas ir turi 30 metų tyrimų patirtį, tik tuomentu atsirastų ligų modelio įskepis kuris parodytų konkrečiai tavo pačio ūkio ligų protūkio situaciją ir koks yra rizikos laipsnis, kada liga tikrai potencialiai pradeda plisti. Tačiau galutinį sprendimą teks priimti pačiam. 
    O kalbant apie ligų purškimus kiekvienas situaciją reikia vertinti individualiai, pradedant nuo veislės, pasėlio tankumo, tręšimo intensyvumo, meteorologinių sąlygų ir planuojamo derliaus potencialo. Aš visada laikausi tokios nuomonės, kad jei viską profesionaliai darai, 50 eur/ha veikia kaip pasėlio draudimas kuri naudoji prevenciškai. Nes kitu atvėji gali prarasti 1- 2 tona derliaus kuris kainuos -400- 500 eur./ha

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Alvydas 1 pranešimas:

Rezultatas yra ne produkcija , o už kiek ja sugebi parduoti kaip pvz. už  ta meninį  surudijusi vamzdį Vilniuje 200 tūkstančių . Na kai apima godumas turėti daugiau tada prireikia visokių verslo planų ir konsultantų kad apskaičiuotu kiek tų tūkstančių ar milijonų gali gauti .

Jo tas vamzdis tai gera afera, kaip ir daug kitų valstybinių projektų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, agronoms pranešimas:

L.teisingai.GALI gauti,bet gali ir negauti,o konsultantas už savo beletristiką jau bus gavęs iš tavęs,ir tavo produkcijos savikaina bent jau ta suma kur sumokėjai jam,jau pakilus...Nesakau kad nereik naujovių ir konsultacijų,tik sakau kad reik l.atsargiai su tuo elgtis,nes dabar daugumos tikslas yra kaip vienam kitą a...ist...

Žinai tokį posakį kaip išsirinksi tą vienintelę nepabandęs kitų :)  taip ir su konsultantais turi prasukti ratelį, kol atrasi tokį su kuriuo bus malonu bendrauti ir juo galėsi pasitikėti. Bet kas keiščiausia dažniau suveikia emocijos nei loginis mastymas šioje situacijoje. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...