Jump to content

dirvožemio tyrimai


gbandinis

Recommended Posts

Prieš 2 valandas, gerasukis pranešimas:

Gavau paramą konsultavimo paslaugoms ir norėčiau pasidaryti žemės tyrimus. Prisipažinsiu su tuo susiduriu pirmą kartą, todėl gal kas apšviestų, ar čia normali kaina ir kokį variantą rinktis, norėčiau tyrimų 1 ėminys iš 1 ha (32,50€), nes laukai nėra dideli ir nevienalyčiai, bet tokiu atveju 1500€ užtenka tik pusei ūkio. Tai gal rinktis 1 ėminys iš 2 ha (19€) ir kelių laukų atsisakyti ir pan. Ar darytis puse laukų dabar, kitą pusę vėliau. Kaip niekad su tuo nesusidūrus, kaina iš pirmo žvilgsnio atrodo kosmosas už keleta mėginių, nors tai man ir nieko nekainuos.

IMG_20240222_144032.jpg

O ką tirs ? Jeigu ph P ir K tik, tai brangokai skamba. 

 

Ir dar ar tu planuoji trešti su žemėlapiais kintama norma ? Jei ne, tai užtektų ir 1 meginio iš 5ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 45 minutes , AgroP pranešimas:

O ką tirs ? Jeigu ph P ir K tik, tai brangokai skamba. 

 

Ir dar ar tu planuoji trešti su žemėlapiais kintama norma ? Jei ne, tai užtektų ir 1 meginio iš 5ha.

Tai čia kiek suprantu už bazinius, PH, humusą, P K ir ten paskui visa ataskaita. Konsultavimo tarnybos tokie įkainiai. Man irgi atrodo brangokai. Kad žemės ne vienalytės ir patys laukeliai mažoki todėl norėčiau iš tankiau daryti, tai ir kyla klausimas ar puse laukų darytis ar retinti tyrimus ant ha + atsisakyti kokių panašių mažesnių ir artimų laukų tyrimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , gerasukis pranešimas:

Tai čia kiek suprantu už bazinius, PH, humusą, P K ir ten paskui visa ataskaita. Konsultavimo tarnybos tokie įkainiai. Man irgi atrodo brangokai. Kad žemės ne vienalytės ir patys laukeliai mažoki todėl norėčiau iš tankiau daryti, tai ir kyla klausimas ar puse laukų darytis ar retinti tyrimus ant ha + atsisakyti kokių panašių mažesnių ir artimų laukų tyrimo.

Pabandyk čia kreiptis http://agrolab.lt/, čia Kaune, aš mėginius imu pats savarankiškai ir vežu čia daryt tyrimus, jie taipogi gali ir patys paimti, pabandyk pasiklaust, gal pigiau bus ir kaip sakau jei neplanuoji kintama norma tręšt, tai užteks ir 1 iš 5ha arba 1 iš zonos, tarp lauko gali buti 2-5 zonos skirtingos pagal daugiameti produktyvumo žemėlapi.

va pvz iš šito lauko 4 mėginiai gavosi pagal zonas, 18ha

 

Paveikslėlis1.png

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2024-02-23 at 17:35, gerasukis pranešimas:

Pas mane eko ūkis, tikslas pažinti žemių potencialą. Sužinoti kalkinimo poreikį. Tręšti vis tiek negalėsiu, sėjomaina ir taip ribota. Tai taip tyrimai tik dėl paramos, nes iš esmės šiai dienai jie mažai ką pakeis. Ateityje gali viskas ir pasikeisti, o jau tada turėsiu nuo ko atsispirti.

Dėl trašu,jei neklystu galima kalio sulfatą(K+S) ankščiau 100%buvo sertifikuotas Ekoagros,ir kažkas iš fosforo buvo galimą iš šitu mandru firmu tipo Nutrena ar panašiai,o dėl PH tai pirmoje vietoje nr.1kreida ir toliau kitos kalkės,čia pagal dirvos poreikį 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2024-02-23 at 16:19, gerasukis pranešimas:

Gavau paramą konsultavimo paslaugoms ir norėčiau pasidaryti žemės tyrimus. Prisipažinsiu su tuo susiduriu pirmą kartą, todėl gal kas apšviestų, ar čia normali kaina ir kokį variantą rinktis, norėčiau tyrimų 1 ėminys iš 1 ha (32,50€), nes laukai nėra dideli ir nevienalyčiai, bet tokiu atveju 1500€ užtenka tik pusei ūkio. Tai gal rinktis 1 ėminys iš 2 ha (19€) ir kelių laukų atsisakyti ir pan. Ar darytis puse laukų dabar, kitą pusę vėliau. Kaip niekad su tuo nesusidūrus, kaina iš pirmo žvilgsnio atrodo kosmosas už keleta mėginių, nors tai man ir nieko nekainuos.

IMG_20240222_144032.jpg

Imčiau rečiau tyrimus ir visiem laukam. Kiek suprantu dar neesi daręs dirvožemio tyrimu savo laukam? Pirma susidarysi bendra vaizdo ko trūksta laukam. Per kelis metus pasitvarkysi pH, kali, fosfora ir tada matysi ar reikia išsamesnių duomenų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-08-17 at 08:29, Agruonuoms pranešimas:

Lammc agrocheminių tyrimų labaratorija Kaune, galima nuvežti arba nusiųsti

Sveiki, gal biski daugiau info galetumete. Kokio dydzio imti megini, kiek mazgaug vienas meginys kainuoja, kada geriausiai imti megini, per kiek laiko padaro. Ar duoda popieriu ar galima kazka skaimeninio tiketis? Dekui labai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...