Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja


Algis...

Recommended Posts

Neploni tie virbai, tokie kaip Claidon, gi nebūtų lenkas, nukopinę viską.

Kokybė išties gera, tik dažymas toks nlb, bet kaina skiriasi vos ne ant puse.

Už saviškes berods 13 k€ kažkas apie tą suderėjau. Traukiu su case 310 ag tai tą greitį pasiekiam ore. Labai patinka mano vyram šitas darbas. Traktorius galingas, sparčiai einas,  tiltas amortizuojantis, tai tik spėk suktis. Mano galva šitos aketėlės tikslingos betkurioje technologijoje.

Pavasarį pabandysiu nuakėt kviečių gabalą, peragresyvios jos tam, bet pabandysiu visvien

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, voras pranešimas:

Neploni tie virbai, tokie kaip Claidon, gi nebūtų lenkas, nukopinę viską.

Kokybė išties gera, tik dažymas toks nlb, bet kaina skiriasi vos ne ant puse.

Už saviškes berods 13 k€ kažkas apie tą suderėjau. Traukius su case 310 ag tai tą greitį pasiekiam ore. Labai patinka mano vyram šitas darbas. Traktorius galingas, sparčiai eina darbas, tiltas amortizuojantis, tai tik spėk suktis. Mano galca šitos aketėlės tikslingos betkurioje technologijoje.

Pavasarį pabandysiu nuakėt kviečių gabalą, peragresyvios jos tam, bet pabandysiu visvien

Beda kai nera mazesniu traktoriu....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausimėliai strip tille. Ar sudėtinga vėl pataikyti į tas pačias eilutes? Ar be gps net nepradėti?

Pvz tarkim pridygo visokio brudo po vasarinio derliaus nuėmimo, be glifosato, nei pro kur, ar yra kiti būdai? Jei ne varpis, tai dauguma chemijos viskas ok. Glifosatas daug kur skaitinėjau, labai dirvozemio organizmams per galva duoda, jei daznai naudojamas. Iš kitos puses varpis nemėgsta pavėsio, tai gal net ir neauga sioj technologijoj, jei pastoviai liekanom padengta žemė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš kolkas su kultivatorium vietoj aketelių dirbu, bet jos bus būtinai. Su rapsu 2 metai strip till. Jau kaip ir pramokau dirbti.

Su kviečiais rudenį meginsime. Tik pas mane 25 cm tarpai bus. Praeitais metais neišdrysau dėl to sėt strip tillu. Su Aurimu pažystami,  malonus ir protingas žmogus. Sekmės strip till intojiems atrandant save.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-01-25 at 10:03, Vilius pranešimas:

Buvo rašyta. Ten spec sėjamosios. Kurios gali tą padaryt. Esmė grūdui atsidurt ant švarios vagutės be šiaudų liekanų o tu su diskiniu skutiku sumaišai ir pasiskirsto per visą 10cm sluoksnį plius yra ir daugiau niuansu pasiskaitinėk ;)

Tokia situacija, nedidelis ūkis su vidutinio derlingumo dirvomis, pereit prie no till kolkas per brangu. Per sausras suarus molį sunku išdirbt arba net suart, todėl šiemet bandžiau du kartus lėkštėm ir kartą kultivatorium, vaizdas neblogas sėjant, tik įdomu ar nebus per mažai aeracijos ar turės kur plėstis šaknys kviečių? Todėl galvoju įsigyti noraginį, kad bent 15cm įdirbti, turbūt mažiau dirva gadintusi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, linas78s pranešimas:

Jei norite mažiau gadint dirvą tai ją reikia mažiau gadin,o jei rimtai tai žieminiams žiema viską sutvarkydavo,o dabar jei nebus įšalo tai nežinia kuo baiksis ta aeracija:)

Nebus įšalo ;) 

Zydrūnas na beariminė žemdirbystė geriau  nei plugas(tradicinė) nereik užsiciklint ties no till manau pilnos laimės strip till. Tiesa betkuriuo atvėjų sėjamosios brangios. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, Vilius pranešimas:

Nebus įšalo ;) 

Zydrūnas na beariminė žemdirbystė geriau  nei plugas(tradicinė) nereik užsiciklint ties no till manau pilnos laimės strip till. Tiesa betkuriuo atvėjų sėjamosios brangios. 

Čia tas geriau ar blogiau, priklauso kokiu kampu žiūrėsi. Nėra taip, kad arimas visiškas blogis o beariminės absoliutus gėris. VIsur savi įpatumai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , Bulvinykas pranešimas:

Čia tas geriau ar blogiau, priklauso kokiu kampu žiūrėsi. Nėra taip, kad arimas visiškas blogis o beariminės absoliutus gėris. VIsur savi įpatumai.

Tikrai taip.   Kaip sakant reik dirbt taip kaip reik, pasižaist ar beleką daryt bus duobė su tuo skutimu 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Azotą iš oro dirvoje fiksuoja ir palieka tik gumbelinės bakterijos. Nereikėtų klaidint žmonių.

Jeigu cower crop ankštiniai tuomet dėstai teisingai, o jei visi kiti augalai tai tu netreši, o suriši tai kas yra dirvoje. Neduodi nusėst į gilesnius sluoksnius, išsiplauti ar būti išpūstytam vėjo. Ir ta "žalia trąša" jokia ji ne trąša, tai tiesiog priemonė neprarasti to ką jau atidavei dirvai.

Trąša tik tuo atveju jei tai ankštiniai, visi kiti atvejai jau išdėsčiau, nes jie neatneša, o auga iš to kas yra ir palieka ten kur rado

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tada kaip belieka seti, seniau prie skutiko sekladeze dedavo, bet cia netinka del filosofijos. Tada ekologines akecios su smulkiaja sekladeze, gaunasi placiai. Su barstytuvu nieko nesigaus arba su sejamaja vel seti.

Mane ir domina kaip paprasciau coveri iseti. Ka praktikoje naudojate?

Strip tillas kiek suprantu paprastesnis naudojimas, bet no tillas didesne nauda dirvozemiui ir daugiau darbo, bet vistiek gerokai maziau  darbo nei tradicinis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, niino pranešimas:

Tada kaip belieka seti, seniau prie skutiko sekladeze dedavo, bet cia netinka del filosofijos. Tada ekologines akecios su smulkiaja sekladeze, gaunasi placiai. Su barstytuvu nieko nesigaus arba su sejamaja vel seti.

Mane ir domina kaip paprasciau coveri iseti. Ka praktikoje naudojate?

Strip tillas kiek suprantu paprastesnis naudojimas, bet no tillas didesne nauda dirvozemiui ir daugiau darbo, bet vistiek gerokai maziau  darbo nei tradicinis.

Nautile sėji  su  sėjamaja ir bėdos baogsis.

O kad nautile darbo daugiau nei strip tille tikrai ne. Sakyčiau mažiau net, nes sėjama trauki daug lengviau nei striptile.

Youtubėj isiveskit Saulius Jasionis -gamtinė žemdirbystė  prasiplės mastymas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...