Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja


Algis...

Recommended Posts

On 2020-02-17 at 09:26, Zvanas pranešimas:

Kažkas ne taip tame video abra dirvožemis ne toks, ar dar kažkas. Aš pats sėjau, jau du metus, su Avataru įvairiom sąlygom, ir į sausą, kietą ir į pliurzę, ir per balas, ir nieko panašaus nebuvo, ir net minties nekyla, kad galėtų reikėti po sėjos voluoti. O anksčiau turėjau minty, kad po sėjos, nebent, su peiliniais pralėkti, kad CC pribaigti ;)

Sveikas, 

Nagi placiau prasau kaip tau sekasi su avataru? Sedamas tiesiai i raziena kviecius ar rapsus neusiduri su beda kai avataro diskas siaudo neperpjauna? Kitaip sakant diskas siauda sulenkes istumia i vagute. Sekla nukrenta ant to sulenkto siaudo. Kvieciai dar dar kazkaip bet rapsas tai tragiskai sejasi del sios priezasties prastas sudygimas. Ekpertas atvaziaves bande visokius variantus reguliavo bet neisprende sios problemos. As kaip agronomas negaliu sutikti su tokia sejos kokybe. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Doncas pranešimas:

Sveikas, 

Nagi placiau prasau kaip tau sekasi su avataru? Sedamas tiesiai i raziena kviecius ar rapsus neusiduri su beda kai avataro diskas siaudo neperpjauna? Kitaip sakant diskas siauda sulenkes istumia i vagute. Sekla nukrenta ant to sulenkto siaudo. Kvieciai dar dar kazkaip bet rapsas tai tragiskai sejasi del sios priezasties prastas sudygimas. Ekpertas atvaziaves bande visokius variantus reguliavo bet neisprende sios problemos. As kaip agronomas negaliu sutikti su tokia sejos kokybe. 

Kol kas labai daug asmeninės patirties neturiu, bet kiek teko bandyti tai nematau problemos, kad vietom tų šiaudų neperpjauna. Gal dar nebuvau susidūręs su labai dideliu kiekiu šiaudų. Rudenį turėsiu daugiau patirties tai pasidalinsiu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Zvanas pranešimas:

Kol kas labai daug asmeninės patirties neturiu, bet kiek teko bandyti tai nematau problemos, kad vietom tų šiaudų neperpjauna. Gal dar nebuvau susidūręs su labai dideliu kiekiu šiaudų. Rudenį turėsiu daugiau patirties tai pasidalinsiu. 

Na supratau. Esu pjoves labai aukstai, esu pjoves labai zemai (ir smulkintuvas tikrai ne bukas jei kam kiltu mintis). Tai esmes, kad diskas prastai kerta siauda, nekeicia. Arba tas diskas turi but karpuotas arba pries ji turi eit valytuvas. Seklos kontaktas su dirva yra tiesiogiai proporcinga augaliniu liekanu gausai. Ant asfalto turbut tas diskas pjautu viska bet ne tada kai dirva po daug metu no tillo tampa amortizuojanti minksta humusinga. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Doncas pranešimas:

Na supratau. Esu pjoves labai aukstai, esu pjoves labai zemai (ir smulkintuvas tikrai ne bukas jei kam kiltu mintis). Tai esmes, kad diskas prastai kerta siauda, nekeicia. Arba tas diskas turi but karpuotas arba pries ji turi eit valytuvas. Seklos kontaktas su dirva yra tiesiogiai proporcinga augaliniu liekanu gausai. Ant asfalto turbut tas diskas pjautu viska bet ne tada kai dirva po daug metu no tillo tampa amortizuojanti minksta humusinga. 

Matysim, dabar būsiu 99 % No-till, kaip bus taip :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Doncas pranešimas:

Sveikas, 

Nagi placiau prasau kaip tau sekasi su avataru? Sedamas tiesiai i raziena kviecius ar rapsus neusiduri su beda kai avataro diskas siaudo neperpjauna? Kitaip sakant diskas siauda sulenkes istumia i vagute. Sekla nukrenta ant to sulenkto siaudo. Kvieciai dar dar kazkaip bet rapsas tai tragiskai sejasi del sios priezasties prastas sudygimas. Ekpertas atvaziaves bande visokius variantus reguliavo bet neisprende sios problemos. As kaip agronomas negaliu sutikti su tokia sejos kokybe. 

Skaičiavai lauko daigumą? Gal įmanoma, atsižvelgus į liekanų kiekį, prognozuoti lauko daigumą ir atitinkamai prisitaikyti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , niino pranešimas:

Tada visi peiktu dauguma no till sejamuju, kiek ziurejau pas dauguma sejamuju tokie diskai. Vieniem gerai, kitiem blogai. Sky easy drill karpuotas diskas, ten irgi vieniem geras, kitam blogas ....

Poziuro klausimas, kaip sakiau vieni su tuo taikstosi kiti iesko kazkokiu budu per aplinkui,  kitam gal geda pasakyt kad ne to tikejosi ir tt ir pan. Bet kaip sakiau faktai matosi laukuose

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , jevgenijus pranešimas:

Skaičiavai lauko daigumą? Gal įmanoma, atsižvelgus į liekanų kiekį, prognozuoti lauko daigumą ir atitinkamai prisitaikyti?

Visokie variantai jau apgalvoti ir visi jie yra situacijos pritaikymas sejamajai, kas mano supratimu yra nesamone. Didinti seklos norma, seti tik linijas, gal dar pasiulysi mazesni derliu augint :) ir tt. Cia tokios laikinos butaforines, kai klausimas yra toks kodel razienine sejalka vadinasi razienine.?

Noriu pasakyt kad visa kita joje yra puiku mane tenkina net labai kai su ja dirbi min till. Bet no till ja reik tobulinti ir sioje vietoje gamintojas ipareigotas pardavejo turetu deti pastangas problemai isspresti. Gaila kol kas tylu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , Doncas pranešimas:

Visokie variantai jau apgalvoti ir visi jie yra situacijos pritaikymas sejamajai, kas mano supratimu yra nesamone. Didinti seklos norma, seti tik linijas, gal dar pasiulysi mazesni derliu augint :) ir tt. Cia tokios laikinos butaforines, kai klausimas yra toks kodel razienine sejalka vadinasi razienine.?

Noriu pasakyt kad visa kita joje yra puiku mane tenkina net labai kai su ja dirbi min till. Bet no till ja reik tobulinti ir sioje vietoje gamintojas ipareigotas pardavejo turetu deti pastangas problemai isspresti. Gaila kol kas tylu. 

Pirkėjas teisus tik kol nesusimoka. Manau visi čia esam tą patyrę. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , jevgenijus pranešimas:

Pirkėjas teisus tik kol nesusimoka. Manau visi čia esam tą patyrę. 

Nesakau kad vyrai nebande, bande kiek suprato patys, konsultavosi, reguliavo konstravo, galiausiai pripazino tai kas buvo akivaizdu. Ir dar prasitare kad gamintojas zino sia problema. O gal sukure istorija. Bet kuriuo atveju O klausimas kas toliau? 

Sita problema siaip viesa uzsienio forumuose. Galvoju kad gamintojas turetu zinot. Na bent jau is manes tada suzinos, nes mano tikslas turet daikta kuriuo darbu nereiktu abejot

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Doncas pranešimas:

Na supratau. Esu pjoves labai aukstai, esu pjoves labai zemai (ir smulkintuvas tikrai ne bukas jei kam kiltu mintis). Tai esmes, kad diskas prastai kerta siauda, nekeicia. Arba tas diskas turi but karpuotas arba pries ji turi eit valytuvas. Seklos kontaktas su dirva yra tiesiogiai proporcinga augaliniu liekanu gausai. Ant asfalto turbut tas diskas pjautu viska bet ne tada kai dirva po daug metu no tillo tampa amortizuojanti minksta humusinga. 

Gaspardo Gigante yra galimybė dėt karpuotus, įdomu kaip su ja liaudžiai sekasi dirbti, su kokiom ten problemom susiduriama. Bandėt gal su ja dirbt kas? Kaina tai per pusę nuo Avataro. Ir nemanau, kad blogiau ji ten sėtų, principas identiškas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 34 minutes , dumoju pranešimas:

Gaspardo Gigante yra galimybė dėt karpuotus, įdomu kaip su ja liaudžiai sekasi dirbti, su kokiom ten problemom susiduriama. Bandėt gal su ja dirbt kas? Kaina tai per pusę nuo Avataro. Ir nemanau, kad blogiau ji ten sėtų, principas identiškas.

Gaspardo joniškyje dirbs jau pilnumoj galės pažiūrėt rezultatus. Sėti laukai jau šy rudeni yra, ūkininkas pabandė 3m demine ir dabar 4m nusipirko.

Doncas o trip till mzuri claudon nebandei?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , Vilius pranešimas:

Nejauti spaudimo iš kaimynu ? :D

kai atsisakiau plugo užėdė o kai oradedi minėt kas tas strip till glušu laiko :D

Iš kaimynų kol kas ne, bet einant į diskusiją tai gal visko būtų. Fb tai turbūt  trenktu laiko kaikurie :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...