Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja


Algis...

Recommended Posts

prieš 40 minutes , grazbek pranešimas:

su garinimu sunkiau yra pavasari su noraginiu pagrindinė problema yra kad pridarai kelbasu kurios labai greitai virsta grumstais nes iš apačios jei dirbi giliai verčiasi šlapia žemė.

Jei gerai sudirba zeme tiks jausmas kad iki pavasario nsktimis kazkad isvoge ta masa . O kas liecia dirbima noreciau suzinoti nors viena priezasti kodel pavasari dirbama giliau nei sejama . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-09-22 at 10:58, Mantas2342 pranešimas:

Geras priešsėlis avižoms, bulvėms,  rugiams, v rapsui , vidutriniškai  ankštiniams.

Avižos su grikiais nedera labai labai! Avižos ir grikiai naudoja panašias medžiagas iš dirvos, todėl po grikių avižų normalaus derliaus nereikėtų tikėtis, ir atvirkščiai (nebent pritręši be saiko). O dar ir grikius iš avižų išprašyti bus galvos skausmas. Visa kita ką vardinot tinka, o ankštiniai man pačiam labiausiai patinka po grikių. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, vrimvydas pranešimas:

Jei gerai sudirba zeme tiks jausmas kad iki pavasario nsktimis kazkad isvoge ta masa . O kas liecia dirbima noreciau suzinoti nors viena priezasti kodel pavasari dirbama giliau nei sejama . 

Kas turi meslo tas dirba giliau na tiksliau ne per daug giliau.jei is rudens giliai susiskutes tai pavasari uzvezus mesla dazniausiai vaziuoju su kultivatoriu arba diskiniu skutiku.nes noraginis pridaro nesamoniu.nebent turi detis placius 120-150 mm plocio kaltus verstuves arba sparnus ir negiliai ledziant gal kas ir gautusi bet as nebandziau taip dirbti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , grazbek pranešimas:

Kas turi meslo tas dirba giliau na tiksliau ne per daug giliau.jei is rudens giliai susiskutes tai pavasari uzvezus mesla dazniausiai vaziuoju su kultivatoriu arba diskiniu skutiku.nes noraginis pridaro nesamoniu.

Aisku nesiulau isigyti bet maciau kaip su meslu tvarkosi kapitalistai . Jie iskrato mesla su kazkokiu smulkintuvu ir paskui iterpia su ClaydonTerrastar minimalei judindami dirva. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, vrimvydas pranešimas:

Tik misinis ir min keturios veisles . Aisku pirmineme etape gali pakakti ir mono kulturos jei reikia tik mases humuso ir maisto gamybai . Kaip sakiau pirma ziuri ko reikia ir ko nori ir pagai tai renki kulturas ir normas . 

Kokius augalus dedat į mišinį jeigu 5 skirtingi, ir kiek kg kiekvieno? Į vidutiniškai sunkias ir lengvas priesmėlio dirvas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 26 minutes , Zvanas pranešimas:

Kokius augalus dedat į mišinį jeigu 5 skirtingi, ir kiek kg kiekvieno? Į vidutiniškai sunkias ir lengvas priesmėlio dirvas.

Pas mane lunkios todel man dar reikia mases . Dejau 5 eg dobilo 5 faselija  7 garst 7 al ridikas . Cia tam ka suguldau rudeni . Ziemas vietoje al ridiko dejau saknini . Bet man nepatiko ir konsultuojos kitiem metam  . Jie siulo pagalvoti apie saulegrazas grikius lubina  ir tt . Pakolkas domuosi toliau nes kiek supratau pts neismastysi reikia specu kad butu tobula .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 48 minutes , vrimvydas pranešimas:

Pas mane lunkios todel man dar reikia mases . Dejau 5 eg dobilo 5 faselija  7 garst 7 al ridikas . Cia tam ka suguldau rudeni . Ziemas vietoje al ridiko dejau saknini . Bet man nepatiko ir konsultuojos kitiem metam  . Jie siulo pagalvoti apie saulegrazas grikius lubina  ir tt . Pakolkas domuosi toliau nes kiek supratau pts neismastysi reikia specu kad butu tobula .

O gal galima kontaktus su kuo ten konsultuojatės?

Aš bandžiau, grikius, garstyčias ir saulegrazas, tai visai neblogai gavosi tik semku per mazai idejau :) Kitamet bandysiu dar kazko imaisyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Zvanas pranešimas:

O gal galima kontaktus su kuo ten konsultuojatės?

Aš bandžiau, grikius, garstyčias ir saulegrazas, tai visai neblogai gavosi tik semku per mazai idejau :) Kitamet bandysiu dar kazko imaisyti.

man kleidonistas is anglu dave tel ne ir bendravau telefonu . Kai gausiu ju elektronini laiska imesiu kas ten per zavidenija . ju specelizacija tarpiniu kulturu parinkimas . Pirmai prazei sake duos preliminale rekomendacija nemokamai paskaui teks barabules moketi .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, vrimvydas pranešimas:

Pas mane lunkios todel man dar reikia mases . Dejau 5 eg dobilo 5 faselija  7 garst 7 al ridikas . Cia tam ka suguldau rudeni . Ziemas vietoje al ridiko dejau saknini . Bet man nepatiko ir konsultuojos kitiem metam  . Jie siulo pagalvoti apie saulegrazas grikius lubina  ir tt . Pakolkas domuosi toliau nes kiek supratau pts neismastysi reikia specu kad butu tobula .

Toks misinys nieko gero. Sakyciau netgi nelabai subalansuotas ir augalai ne pagal dirva ir sejos laika dalinai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, Zvanas pranešimas:

Kokius augalus dedat į mišinį jeigu 5 skirtingi, ir kiek kg kiekvieno? Į vidutiniškai sunkias ir lengvas priesmėlio dirvas.

Geriausias posėlis  iš mikorizei draugiškų augalų. Rapsas, ridikas nelabai tinkami. Svarbu ne kas ant žemės, o žemėje. Darant mišinį, reiktų ir varpinių

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, Uk. Jomantas pranešimas:

Bepigu jam taip kalbėti. Juk cia Joniskio zemes, kur dirvos sunkios. Retai kada sausra cia paveikia. Jie nieko netresdami gali gauti 5 t/ha kvieciu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Remse pranešimas:

Bepigu jam taip kalbėti. Juk cia Joniskio zemes, kur dirvos sunkios. Retai kada sausra cia paveikia. Jie nieko netresdami gali gauti 5 t/ha kvieciu. 

Tas pats joniškis šiemet trešdamas savo 50-60balu žemes vos rinko kviečiu 5t.... taip, kad sausros metais  nepanacėja joniškis 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, Uk. Jomantas pranešimas:

Tie patys gąsdinimai kaip ir čia, vrimvydas stilius visu gražumu. Besaikis, hidropinika ir panašųs bla bla bla.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Vilius pranešimas:

Taip. Bet žinant kaip gražiai pavasari atrodė ir kiek pritrešėm jiem tai... su besaikiu azoto vartojimu išdegina humusa 

Bet tai pats ir pili ta azota ,ar kazkas tau jo pripyle?Manau jeigu butum siemet kules 9-10 tonu ,kaip visada sitos eilutes butai ir neparases...Kaip ir brolis plugas  numestas i kampa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , ramas 1 pranešimas:

Bet tai pats ir pili ta azota ,ar kazkas tau jo pripyle?Manau jeigu butum siemet kules 9-10 tonu ,kaip visada sitos eilutes butai ir neparases...Kaip ir brolis plugas  numestas i kampa.

Organiniam azote mineralinio yra tik 2 proc. Sausom sąlygom dirvožemis nesugeba paversti greitai ir daug į nitratinį. Tokiomis sąlygomis bet kokia azotinė trąša panaudota ne nitratinės formos yra dirvos niekinimas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...