Jump to content

pasipiktinimas E.S. pinigu skirstymo tvarka


Aloyzas

Recommended Posts

Ne tik buhaltėrė, bet dar ir magistrė :icon-redface: ir nemoka užpildyti paraiškos, tiksliau paskaičiuoti rodiklius galiu ir suprantu, bet ką aš žinau kas bus per 5 metus :icon-rolleyes:

Ne tik buhalteriją , bet ir miesto gerbūvį NORIU iškeisti į gyvulio subinę :D

na nebutina moket tas paraiskas pildyti uztektu apskaita vest, mokescius paskaiciuoti , koki UAB "Gita" isteigti kad ir kaime gyvenant vienas kitas Lt. nemaišo gi , su buhalteriais tai Lietuvėleje tikrai liudna, o dar like jei pabėgs karviu milzt? :eusa-think:

Pažadu, jei gausiu paramą, tai būtinai užsiimsiu buhalterija, gal gali tarpininkauti :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 96
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Ne tik buhaltėrė, bet dar ir magistrė :icon-redface: ir nemoka užpildyti paraiškos, tiksliau paskaičiuoti rodiklius galiu ir suprantu, bet ką aš žinau kas bus per 5 metus :icon-rolleyes:

Ne tik buhalteriją , bet ir miesto gerbūvį NORIU iškeisti į gyvulio subinę :D

na nebutina moket tas paraiskas pildyti uztektu apskaita vest, mokescius paskaiciuoti , koki UAB "Gita" isteigti kad ir kaime gyvenant vienas kitas Lt. nemaišo gi , su buhalteriais tai Lietuvėleje tikrai liudna, o dar like jei pabėgs karviu milzt? :eusa-think:

Pažadu, jei gausiu paramą, tai būtinai užsiimsiu buhalterija, gal gali tarpininkauti :icon-redface:

jei jau tapsi ukininke, jau nebebus kada buhalterija uzsiimti, kol karves,kiaules,vistas apeisi nebeliks laiko :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nori pasakyt patsai ponas apie pinigus negalvoji? o kas tave vercia pirkt ta uznuodyta produkcija? kas kitus zmones vercia? jei jau taip neytinka "chemizuoti" ukininkai tai yra ekologiniai, nueik i parduotuve i eko produktu skyriu ir prekinkis tens sveika produkcija, ale turbut pats kaip ir visi centus pradetum skaiciuot, kad ne koks biznis gaunas nes ekologine produkcija kaip tai brangesne nei "chemizuoti" produktai ir vel nepatenkintas butum. tai as tau turiu puiku patarima, nuspirk zemes gabala ar sodyba su zeme ir auginkis sau maista i sveikata kaip tik nori, nebus gal tada nei ligu nei pinigu trukumo, nei nervintis reikes del tu, kurie uzsidirba ta es parama

Aikšu būtų galima pasiginčyti dėl tos ekologiškos produkcijos parduodamos parduotuvėse :) Bet nemanau, kad verta :)

O dėl paryškintos vietos net gi žaviuosi. Nes tikrai ne kiekvienas supranta, kad ES parama kaip atlyginimas už nudirbtą darbą :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nori pasakyt patsai ponas apie pinigus negalvoji? o kas tave vercia pirkt ta uznuodyta produkcija? kas kitus zmones vercia? jei jau taip neytinka "chemizuoti" ukininkai tai yra ekologiniai, nueik i parduotuve i eko produktu skyriu ir prekinkis tens sveika produkcija, ale turbut pats kaip ir visi centus pradetum skaiciuot, kad ne koks biznis gaunas nes ekologine produkcija kaip tai brangesne nei "chemizuoti" produktai ir vel nepatenkintas butum. tai as tau turiu puiku patarima, nuspirk zemes gabala ar sodyba su zeme ir auginkis sau maista i sveikata kaip tik nori, nebus gal tada nei ligu nei pinigu trukumo, nei nervintis reikes del tu, kurie uzsidirba ta es parama

Aikšu būtų galima pasiginčyti dėl tos ekologiškos produkcijos parduodamos parduotuvėse :) Bet nemanau, kad verta :)

O dėl paryškintos vietos net gi žaviuosi. Nes tikrai ne kiekvienas supranta, kad ES parama kaip atlyginimas už nudirbtą darbą :)

sakot atlyginimas? :eusa-snooty: as sakyciau paskola kuria reikes ViSiEMS grazinti,o gal ir su palukanom... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sakot atlyginimas? :eusa-snooty: as sakyciau paskola kuria reikes ViSiEMS grazinti,o gal ir su palukanom... :eusa-think:

Na jei nedirbsit savo deklaruojamų plotų ir gausit ilgalaikes sankcijas - piktinsitės? (ok, pamirškim, kad kaimynas nedirba ir gauna). Ir ieškosit savo teisybės - o kodėl nemoka? Taigi jei Jūs dirbate ir leidžiate pinigus įdirbimui ir pan, ir net jei Jums gavus išmokas, lieka lygiai nulis, sakyčiau jau yra gerai. Nes bent jau į minusą neįlindot.

O dėl to, kad teks grąžinti ir netgi su palūkanom..Nežinau..Tikrai nežinau...Logiškai galvojant, juk nieko šiaip sau ir už dyka neduodama...Taigi nemanau, kad ES savo pinigėlius duoda šiaip....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nes jeigu kiekvienam uzsinorejusim dalins tai greit tuos pinigelius pravalgisim, cia is miesto atlekes kibitka susirentes ant triju hektaru kiekvienas noretu gauti parama, o kas toliau, atgal i miesta?

Ar tu tiki, ką sakai, ar daug savo draugų , o dar svarbiau jų draugių tarpe rastum tokių, kurie mestų reikalus mieste, ir turėdami 3ha žemės, traktorių(atseit parama)...persikeltų į kaimą?

Tarp saviskių nežinau nei vieno, tik aš balta varna :icon-rolleyes:

O ir valgysim gi savo rankom užaugintus,kiek laiko praeis kol VALGYSIM, turėsim darbo(malonaus), neprašysim valdžios malonės...ant to gi ir sėdi valdžioj mokyti, kad surastų saugiklius, kad nereikt iš kaimo "pravalgius" atgal grįšt.

Savo nuomone as jau susidares is jusu pasisakimu ir jos cia nerasysiu nes Jums ji visiskai nepatiks, zmoniu miesta iskeitusiu i kaima zinau nemazai beveik visi nesugebejo islaikyti butu(pagrinde del alkohokio vartojimo) dar keletas bando ukininkauti, atsiima zemes susikala passiure, prisodina medziu, dazniausiai apleidazia piktzolem laukus( tuos kur kazkada peniuksliai ar kaip ten juos vadinat, graziai priziurejo) ir svarbiausia niekada nepamirsta pasidomet apie pasinaudojima paramom. Visa laime yra siokie tokie saugikliai, o tie kurie kantriai ir rimtai dyrba tai manau ir ta parama gaus be problemu(kai kurie suzinos kaip lengvai ji gaunama, negalvokit kad ja taip lengvai gavo ir tie peniuksliai, tik gal jie taip nedejavo, vaikai tu ukininku daugumoi ant keliu pas tevus sededami pradejo traktorius vairuoti, savo akimis maciau kaip 8-9 metu vaikai laukus gairiuoja(itariu ne visi norintys gauti parama zino ka tai reiskia) vat kai tiek padirbesite tada parama be problemu gausite arba uzdyrbsite ja savo vaikams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad mes jau gražinam tą paskolą ar kaip jus ją vadinat. Grubiai: 40lt duoda ES, 60lt moka pats žemdirbys. Tuose 60lt dalyvauja dar ir ES išmokos, kurias gaunam. 20lt sėda lietuvos technikos ,įrangos gamintojų, ar vadybininkų kišenėsė, jei ne daugiau. O pagrindinė lietuvių perkama technika iš ES, tai pirkdamas traktorių tu tuos pinigus gautus iš ES ir dar praktiškai pridėdamas tiek pat gražini (80lt) į ES senbuves šalis, praktiškai kaip bumerangas, išmetė pinigėlius o jie grįžo su grąža. Negalima neigti , kad mums tai nenaudinga, gauname naują, našią technika - modernizuojames. Jeigu patys turėtume daugiau technikos gamintojų ir iš jų pirktume, daugiau es pinigų cirkuliuotų lietuvos rinkoje. Niekas niekad už dyką nedalina, sako sūris spąstuose už dyką, bet kad ne, ir tai už gyvybę

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nes jeigu kiekvienam uzsinorejusim dalins tai greit tuos pinigelius pravalgisim, cia is miesto atlekes kibitka susirentes ant triju hektaru kiekvienas noretu gauti parama, o kas toliau, atgal i miesta?

Ar tu tiki, ką sakai, ar daug savo draugų , o dar svarbiau jų draugių tarpe rastum tokių, kurie mestų reikalus mieste, ir turėdami 3ha žemės, traktorių(atseit parama)...persikeltų į kaimą?

Tarp saviskių nežinau nei vieno, tik aš balta varna :icon-rolleyes:

O ir valgysim gi savo rankom užaugintus,kiek laiko praeis kol VALGYSIM, turėsim darbo(malonaus), neprašysim valdžios malonės...ant to gi ir sėdi valdžioj mokyti, kad surastų saugiklius, kad nereikt iš kaimo "pravalgius" atgal grįšt.

Savo nuomone as jau susidares is jusu pasisakimu ir jos cia nerasysiu nes Jums ji visiskai nepatiks, zmoniu miesta iskeitusiu i kaima zinau nemazai beveik visi nesugebejo islaikyti butu(pagrinde del alkohokio vartojimo) dar keletas bando ukininkauti, atsiima zemes susikala passiure, prisodina medziu, dazniausiai apleidazia piktzolem laukus( tuos kur kazkada peniuksliai ar kaip ten juos vadinat, graziai priziurejo) ir svarbiausia niekada nepamirsta pasidomet apie pasinaudojima paramom. Visa laime yra siokie tokie saugikliai, o tie kurie kantriai ir rimtai dyrba tai manau ir ta parama gaus be problemu(kai kurie suzinos kaip lengvai ji gaunama, negalvokit kad ja taip lengvai gavo ir tie peniuksliai, tik gal jie taip nedejavo, vaikai tu ukininku daugumoi ant keliu pas tevus sededami pradejo traktorius vairuoti, savo akimis maciau kaip 8-9 metu vaikai laukus gairiuoja(itariu ne visi norintys gauti parama zino ka tai reiskia) vat kai tiek padirbesite tada parama be problemu gausite arba uzdyrbsite ja savo vaikams.

Joooooooo :eusa-clap: , mes baigiam PRAGERTI savo auštojo mokslo diplomus, butą, dviejų ūkių sodybą, dvi mašinas, du vaikus, du gyvūnus, garažą ir kitą techniką, net kompą ir internetą :icon-twisted:

Dabar liko tik laukti malonės iš ES.

Suprantu, kad mane tuoj užsipuls kai kurie, bet esi visiškas kvailys, nes nesugebi perskaityti ankstesnių arba visų žinučių, jei jau tokią nuomonę susidarai apie žmogų :D

Supranti, žmonės DŪSTA mieste, o tu turbūt pavydi, kad pats neturi mieste buto savo jaunikliams, tenka nuomoti :D

Dar kartą pasikartosiu, kad JŪ ir turi pradėti nuo nulio, o ne nuo tėvo ūkio 5 traktorių :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

klystat Gita, JŪ turi pradeti nuo issilavimo ir praktikos pazangiame ukyje. Geriausia, kad tas ukis butu ne Lietuvoje, o tiem kurie bando savo malonumui eksperimentuoti zemes ukyje ES parama nereikalinga.

O kodel ne Lietuvoje. Juk cia tiek geru ir moderniu ukiu ir tikrai pasimokysi kaip pagal "musu salygas" isgyvent.

O kas uzsienyje. Pernai rudeniop buvau Vokietijoj visa savaite, kasdien i du tris ukius veziojoparodyt naujoviu tai pamaciau AKMENS AMZIU. Vat tik ju profesine mokykla patiko, baze tai GALINGA, pas mus visas mokyklas sudejus ir universiteta tokios bazes nei puse nepasiektume. Na ir dar valstybinis zemdirbystes institutas turi nemazai technologiju ir technikos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

koki vrieda cai keli zmones varo.. tik nereikia aiskint, kad normalus "miescionis" nesugeba ukininkaut. jiegu nepasiseke mieste ir eini i kaima - nepasiseks ir kaime. o jei mieste normaliai, tai kaime - lengviau. kokiam dar versle asilelis pasejas 200 kg, gali gauti 2000 kg su minimaliais idejimas per 5-6 men (500%). tik visiskas asilas sugebetu susimaut :)

zinau ne viena ir ne du miestiecius baigusius mokslus, kurie gryzo pas tevus, senelius i kaima ir "ikrete" tiems seniesiems taip vadinamiems ukinkams i kaulus "kvadratu". moka skaiciuot, nesiskaito su buvusiais kolchozu pirmininkais, ir siandie perka dzipus pagal parama po 1/25/2010 isakymo :)

Susiduriu su nemazai ukininku, ir tikrai galiu pasakyti, kad yra tokiu kuriem sveika apsilauzyti ego ragus ir pripazinti, kad yra jaunu protingu zmoniu, kurie juos apnesa ir protu, ir energija, ir visuom kituom.. na ne esme..

o jauna ukininka ir siaip ne bet kas gali padaryt. 12 ha nuosavos yra gan auksta kartele.. o bet kas pripazins, kad pradedant nuo 0, uz 138k neiseina "komplektas", kad galetum ir tuos 40 ha apdirbt.

peace.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o jauna ukininka ir siaip ne bet kas gali padaryt. 12 ha nuosavos yra gan auksta kartele.. o bet kas pripazins, kad pradedant nuo 0, uz 138k neiseina "komplektas", kad galetum ir tuos 40 ha apdirbt.

peace.

12 ha aukšta kartelė? Pvz javams? O ką tada kalbėt specializuotiems ūkininkams? 4 ha gėlėms, daržovėms, vaistažolėms ir uogoms, 8 ha sodams... Beje mano dekoratyviniai sodinukai irgi prie sodų papuolė, matai gėlininkystei priskiriami tik vienmečiai augalai (tuo vadovaudamiesi ir atmetė mano JŪ su 5,5 ha). Kviečių ir medelynų standartinis gamybinis pelnas (SGP) skiriasi 31 kartą, o minimalaus ūkio ploto kartelė tik 1,5... Tegu ir parama hektarui ne 1000, o 2000 eurų, bet ir tai neatsveria minimalių plotų skirtumo ir pirmų pajamų tik po 3 metų.....Galėjau aišku pasiorganizuot dar trihektarį, bet to nedariau iš principo ir sportinio intereso.

Teko Lenkijoj lankytis medelynuose... 21 ha vienas didžiausių Lenkijoj, 7 ha - kontorėlė su 4 darbuotojais, pulkas darbininkų.... O čia min 8 ha...

Net ir stebėtis nereikia, kad grūdus eksportuojam, o vaisius, daržoves, gėles, sodinukus daugiau importuojam. Ir NMA lengviau, susigaudyt, kai tik kelios kultūros auginamos....

Beje taip pat galėtų piktintis ir grybininkai, sraigininkai, kai kurių sričių gyvulininkai, kuriems nereikia didelio ploto gyvybingam ūkiui sukurti, bet investicijos į ha reikalingos daug didesnės nei javų augintojams. Pikta, kai dirbi ir į jokius rėmus neįtelpi, o atsiranda visokie netinkamame dirvožemyje įveisti šaltalankynai, kurie niekad produkcijos neduos, ir yra skirti tik paramai susirankiot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Perimu vienas tėvo ūkį. Žemes jis man padovanojo ir pasitraukė iš aktyvaus ūkininkavimo. Po mėnesio tėvas savo vardu nusipirko valstybinės žemės lopinėlį (2,5ha). Kad nestovėtų dykas išnuomojo man (taip pigiau, atkrenta notaro mokesčiai). Tas gabalėlis man pasikabino NMA. Tai yra valdos padalijimas. Aš perimdamas ūkį negaliu nuomotis žemės iš perdavėjo. Kad tas lopinėlis buvo įsigytas pasibaigus perdavimo procedūroms, niekam neįdomu.

Kadangi tik dabar susidūriau su nauja išlaidų kompensavimo tvarka (ES parama pagal JŪ įsikūrimo programą), tai susidaro toks įspūdis, kad NMA dirba ne Lietuvos ūkininkų naudai, bet kitų šalių spec agentūroms ir jos pagrindinė užduotis žlugdyti jaunuosius ūkininkus. Kompensuoja faktines išlaidas iki 40000 eurų. Kuris jaunasis ūkininkas įsikurdamas turi 138000LTL? Dabar turiu tuos pinigus skolintis, sumokėti pardavėjams, ir tik tada po kelių mėnesių, o gal ir pusmečio jie man kompensuos išlaidas... O palūkanų bankui nekompensuoja. Bankas reikalauja užstatyti perkamą techniką, bet to jiems mažai. Dar jiems reikia užstatyti žemę, kurią įvertina visur vienodai 4800LTL/ha. Gudrūs sukčiai sėdi toj valdžioj. Gerai, kad gudresnių atsiranda. Tie patys pardavėjai pamatė, kad čia tuoj užsilenks pardavimai. Patys pradėjo skolinti pinigus pirkti iš jų išsirinktą techniką. Daugiau popierizmo, kiek pakyla sąnaudos, bet esmė išlieka ta pati - faktiškai gaunasi mokėjimų atidėjimai, kol NMA perves paramą. Prikaišiojo pagalių į ratus, bet esmės nepakeitė. Bankų lobistai prasukę tokį pakeitimą (kad skolintųsi tie, kurie garantuotai atiduos) vėl nagus graužia. Niekas neina pas juos. Dabar kiekvieną dieną laukiu naujo kompensavimo tvarkos "patobulinimo". Kad pardavėjų skolintos lėšos jiems netiks...

idiotizmas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bankų lobistai prasukę tokį pakeitimą (kad skolintųsi tie, kurie garantuotai atiduos) vėl nagus graužia.

Patikėk manimi, lobistai dėl tokių sumų tikrai nedirba.:) Ir aplamai bankelyje jaunasis ūkininkas nėra pats geidžiamiausias klientas. Bo paprastai bankeliai nori matyti bent vienerių metų kliento patirtį.

Čia siūlyčiau strėlikes nukreipti į NMA. Nes būtent jai ženkliai sumažės darbo bei sumažės rizika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Kažkaip jus čia prie tų JU programos užsikabinot. Aš manau, kad pati rėmimo sistema yra negera. Kodėl aš turiu pildyt kažkokius popierius, lankstytis prieš biurokratus, kad gaut parama, už kurią dar negaliu pirkt kas man atrodo tinkama. Arba kažkokia žalia moteriškė iš mokėjimo agentūros man aiškina girdi tavo pūdimas nelaiku suartas, kiba ji žino geriau, nes taip popieriuj parašyta. Pagal mane turetų remt pagaminamą produkciją. Nuvežiai grudų į supirktuve tau išmokos, užauginai gyvulį, tau išmokos. Pieną parduoji, tau išmokos. Va tada butum pats sau ponas.Koks jiems skirtumas kaip aš tą atlieku, kuo aš žemę ariu, jei man tinka aš galiu ir arkliu art. O dabar ne, pirk matai traktoriu, kuris tikrai nevertas tokiu pinigų kiek už ji prašo. Pagalvokit kiek išlaidų sutaupytų valstybė. Nereiktu jokiu deklaraciju, jokiu tikrinimų, ir sąlygos butu tikrai visiems lygios.

Iš manes technikos žinovas nekoks, bet kaip gali kainuot diskinis skutikas metalinis remas su lėkštėm ir voliukais 130 tūkstančių. Nu niekaip nesuprantu kodėl? O kur dar nevykusi žemės reforma, žemės sklypai išdalinti betkaip. Apie jokį racionalų žemės dirbimą tokiuose sklypeliuose negali būt net kalbos. Prie tokių sąlygų aš neįsivaizduoju kaip galima "gaspadoriškai" ūkininkaut.

Taigi man peršasi išvada, kad reikia ne žemės ūkio produkcijos, o išlaikyt žemes neapaugusias krūmais ir skatint žemės ūkio techikos gamybą bei relizavimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...