Jump to content

Už kiek perkate žemę?


trifke

Recommended Posts

VŽ laiškai redakcijai

Ūkininkai maunasi kilpą

Dėl gero praėjusių metų derliaus papildytos ūkininkų sąskaitos tapo spekuliantų grobiu. Pastaruoju metu vis

dažniau gaunama pasiūlymų pirkti žemės sklypų, už kuriuos prašoma kaina gerokai didesnė nei rinkos, o dėl

tokių siūlymų gali neadekvačiai padidėti rinkos kainos.

Iš notarų vis dažniau gauname siūlymų įsigyti šiuo metu nuomojamą žemę už išpūstą kainą. Tokie pasiūlymai

pagal 2012 m. atliktus valstybės vertinimus dažnai rinkos kainą viršija daugiau nei 200%. Net pagal dabar

susidariusią rinkos padėtį spekuliantų siūloma kaina dažnai yra 150% didesnė nei pagal mūsų atliktas rinkos

analizes prognozuojama kaina.

Šiuo atveju nukenčia žemės sklypą ir besinuomojantys, ir jį perkantys ūkininkai. Viena vertus, pagal žemės

įstatymą kaip žemės naudotojai turi pirmumo teisę į sklypo įsigijimą, tačiau kaina neadekvati nuomos kainai:

sąlygos ir nuomotis, ir įsigyti sklypą yra prastos.

Rinkoje nusistovėjusios nuomos kainos yra 3–4% sklypo įsigijimo vertės, arba 80–100% nuo gaunamų Europos

Sąjungos išmokų palankiose ūkininkauti vietose (50–80% nepalankiose vietose). Taigi jei gaunamas pasiūlymas

siekia 15.00–20.000 Lt už hektarą, minimali nuomos kaina tampa apie 600 Lt už hektarą. O tokio sklypo rinkos

kaina galėtų siekti iki 400 Lt.

Tikėtina, kad tai gali iškreipti visą žemės ūkio paskirties sklypų rinką, nes vienam sklypo savininkui

siūlant žemės sklypą už tokią kainą aplinkinių žemės sklypų savininkai taip pat pradeda reikalauti didesnių

sumų.

Tiesa, ūkininkai patys veržiasi kilpą ant kaklo – po gerų praėjusių metų pinigų turintys ūkininkai perka ir

nuomojasi žemę už gerokai per didelę kainą, tačiau negalvoja, kad kitais metais derlius gali būti kur kas

prastesnis, o už žemę reikės mokėti pačių išpūstas sumas.

Lietuvoje rinka tokia nestabili, kad po derlingų metų pavieniai žemės paskirties sklypų pardavėjų išsišokimai

pradeda kelti chaosą visoje rinkoje, tačiau ūkio subjektai vis dėlto galėtų padėtį pataisyti, nes rinką

formuoja ne tik pasiūla, bet ir paklausa. Jei jie sutiks mokėti siūlomą nuomos kainą ar pirkti sklypą už

neadekvačią sumą, rinka išsikreips. Tai gali pakenkti visam šalies žemės ūkiui.

Ingrida Dumčiutė

Žemės ūkio paskirties nekilnojamojo turto valdymo bendrovės „Agro Management Team“ direktorė

Plačiau: http://laikrastis.vz.lt/index.php?act=m ... z2JxAulsZq

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

VŽ laiškai redakcijai

Ūkininkai maunasi kilpą

Dėl gero praėjusių metų derliaus papildytos ūkininkų sąskaitos tapo spekuliantų grobiu. Pastaruoju metu vis

dažniau gaunama pasiūlymų pirkti žemės sklypų, už kuriuos prašoma kaina gerokai didesnė nei rinkos, o dėl

tokių siūlymų gali neadekvačiai padidėti rinkos kainos.

Iš notarų vis dažniau gauname siūlymų įsigyti šiuo metu nuomojamą žemę už išpūstą kainą. Tokie pasiūlymai

pagal 2012 m. atliktus valstybės vertinimus dažnai rinkos kainą viršija daugiau nei 200%. Net pagal dabar

susidariusią rinkos padėtį spekuliantų siūloma kaina dažnai yra 150% didesnė nei pagal mūsų atliktas rinkos

analizes prognozuojama kaina.

Šiuo atveju nukenčia žemės sklypą ir besinuomojantys, ir jį perkantys ūkininkai. Viena vertus, pagal žemės

įstatymą kaip žemės naudotojai turi pirmumo teisę į sklypo įsigijimą, tačiau kaina neadekvati nuomos kainai:

sąlygos ir nuomotis, ir įsigyti sklypą yra prastos.

Rinkoje nusistovėjusios nuomos kainos yra 3–4% sklypo įsigijimo vertės, arba 80–100% nuo gaunamų Europos

Sąjungos išmokų palankiose ūkininkauti vietose (50–80% nepalankiose vietose). Taigi jei gaunamas pasiūlymas

siekia 15.00–20.000 Lt už hektarą, minimali nuomos kaina tampa apie 600 Lt už hektarą. O tokio sklypo rinkos

kaina galėtų siekti iki 400 Lt.

Tikėtina, kad tai gali iškreipti visą žemės ūkio paskirties sklypų rinką, nes vienam sklypo savininkui

siūlant žemės sklypą už tokią kainą aplinkinių žemės sklypų savininkai taip pat pradeda reikalauti didesnių

sumų.

Tiesa, ūkininkai patys veržiasi kilpą ant kaklo – po gerų praėjusių metų pinigų turintys ūkininkai perka ir

nuomojasi žemę už gerokai per didelę kainą, tačiau negalvoja, kad kitais metais derlius gali būti kur kas

prastesnis, o už žemę reikės mokėti pačių išpūstas sumas.

Lietuvoje rinka tokia nestabili, kad po derlingų metų pavieniai žemės paskirties sklypų pardavėjų išsišokimai

pradeda kelti chaosą visoje rinkoje, tačiau ūkio subjektai vis dėlto galėtų padėtį pataisyti, nes rinką

formuoja ne tik pasiūla, bet ir paklausa. Jei jie sutiks mokėti siūlomą nuomos kainą ar pirkti sklypą už

neadekvačią sumą, rinka išsikreips. Tai gali pakenkti visam šalies žemės ūkiui.

Ingrida Dumčiutė

Žemės ūkio paskirties nekilnojamojo turto valdymo bendrovės „Agro Management Team“ direktorė

Plačiau: http://laikrastis.vz.lt/index.php?act=m ... z2JxAulsZq

Tiesa akivaizdi, bet kas man iš to straipsnio jei man paskambina mano nuomojamos žemės savininkas ir sako va ukininkas ar bendrove (N) skambina ir siūlo 15 000lt už ha ir 600 už nuomą.Ir ką aš darau nieko neskaičiuoju nieko neskaitau ir niekam jokių rinkos kainų nebandau įrodinėti ir žeme perku, nes suprantu kad po 10 metų jos kaina bus 3-5 kartus didesnė.

O kas apie kilpą tai jei nepirksi irgi užsimausi ją.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesa akivaizdi, bet kas man iš to straipsnio jei man paskambina mano nuomojamos žemės savininkas ir sako va ukininkas ar bendrove (N) skambina ir siūlo 15 000lt už ha ir 600 už nuomą.Ir ką aš darau nieko neskaičiuoju nieko neskaitau ir niekam jokių rinkos kainų nebandau įrodinėti ir žeme perku, nes suprantu kad po 10 metų jos kaina bus 3-5 kartus didesnė.

O kas apie kilpą tai jei nepirksi irgi užsimausi ją.

O ką mes čia Lietuvoje auginsime, kad kažkas po 10 metų už 1 ha mokės 50 000? Ar čia infliacija prognozuojama kaip Zimbabvėje? Atrodo geri metai, ūkininkai galėtų pasidžiaugti, bet išeina taip, kad tas derlius ir geros kainos atsisuka kitu galu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesa akivaizdi, bet kas man iš to straipsnio jei man paskambina mano nuomojamos žemės savininkas ir sako va ukininkas ar bendrove (N) skambina ir siūlo 15 000lt už ha ir 600 už nuomą.Ir ką aš darau nieko neskaičiuoju nieko neskaitau ir niekam jokių rinkos kainų nebandau įrodinėti ir žeme perku, nes suprantu kad po 10 metų jos kaina bus 3-5 kartus didesnė.

O kas apie kilpą tai jei nepirksi irgi užsimausi ją.

O ką mes čia Lietuvoje auginsime, kad kažkas po 10 metų už 1 ha mokės 50 000? Ar čia infliacija prognozuojama kaip Zimbabvėje? Atrodo geri metai, ūkininkai galėtų pasidžiaugti, bet išeina taip, kad tas derlius ir geros kainos atsisuka kitu galu...

Siūlyčiau pasidomėti kokia kaina yra kaimyninėje lenkijoje, tada manau būtų kita kalba.Prie ko čia ta infliacija žemė yra toks turtas kuris nei dega nei pavogsi nei išgaruos nei suges.

Tai varyk tada į zimbabve ir ten investuok, tavęs ten tikrai laukia vietiniai juodašikniai kurie atims tavo dolerius.Tiesa žemės kaina tarkim kaimyniniam kaliningrade tris kart mažesnė nei LT, bet dėl valdžios ir berniukų reketo dirbti ten leituviams nelabai įmanoma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siūlyčiau pasidomėti kokia kaina yra kaimyninėje lenkijoje, tada manau būtų kita kalba.Prie ko čia ta infliacija žemė yra toks turtas kuris nei dega nei pavogsi nei išgaruos nei suges.

Tai varyk tada į zimbabve ir ten investuok, tavęs ten tikrai laukia vietiniai juodašikniai kurie atims tavo dolerius.Tiesa žemės kaina tarkim kaimyniniam kaliningrade tris kart mažesnė nei LT, bet dėl valdžios ir berniukų reketo dirbti ten leituviams nelabai įmanoma.

Pats juk minėjai, kad po 15k perki ir prognozuoji dar 3-5 kartų augimą, su, kaip suprantu, šių dienų pinigų verte... Tai vat ir klausiu, ką reiktų auginti ar kiek užauginti, kad apsimokėtu tokią žemę pirkti, nes jei grūdus, tai tu geriau žinai, kiek iš ha uždirbi ir kiek metų reikėtų, kad išeitum į pliusą... O ko man į Zimbabvę tai nelabai supratau, aš tiek žemės neperku, kad daryčiau įtaką jos kainai ;) o beto ten tikriausiai jau kinai supirkę...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikėtų pritarti staugai. Žemės pirkimas yra tikrai gera investicija, dar geresnė buvo tik atkūrus nepriklausomybę, kai už centus protingi dėdės susipirko didelius plotus. Hektaro kaina tik didės, ypač tai sąlygoja buvimas Europos sąjungoje. Pažiūrėjus kokios kainos Danijoje, toje pačioje Vokietijoje... Ir Lietuvoje link to artės. O infliacija nebent minimaliai veiktų kainas, juk žemės nesukursi daugiau kaip kokių kitų produktų, jos yra tiek, kiek yra, ir tai yra stabilumo garantas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakaruose kur kosmine zemes kaina apie apie atsiperkamuma niekas neskaiciuoja, arba tu turi zeme arba ja nuomuoji, tik tiek kad kapitalistinese valstybese zemes savininkai nusistoveje ir nevyksta tokiu spekuliaciju kaip pas mus, kad jei pasiulo pirkti ir turi pirkti, nes kitaip konkurentas nupirks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su zeme gali atsitikti ,kaip buvo su nekilnojamu turto burbulu.. :)aisku negrys i tuos laikus po 2000lt uz ha. jeigu tokiais tempais kils kuro kaina ,trasos ,nuoma ,emigruos darbo jega ir t.t-tai nevienas ukis isirs.Liks tie kas tikrai moka ir zino ka daro..

protingo ukininko ukis isliks visada :eusa-naughty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su zeme gali atsitikti ,kaip buvo su nekilnojamu turto burbulu.. :)aisku negrys i tuos laikus po 2000lt uz ha. jeigu tokiais tempais kils kuro kaina ,trasos ,nuoma ,emigruos darbo jega ir t.t-tai nevienas ukis isirs.Liks tie kas tikrai moka ir zino ka daro..

Sakyčiau nevertėtų lyginti nesulyginamu dalykų, žemės plotas yra nekintamas vienetas.

Šiandien jau daug ūkininkų gailisi kad nepirko žemės po 5000lt jau nekalbu apie tuos kurie galėjo pirkti po kelis šimtus.Taip kad susvyravimas kainų gali būti bet totalaus kritimo iki 2000lt /ha neverta tikėtis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ir nevertetu bet cia groja daug faktoriu .laikas parodys :)as gi nesakiau ,kad bus po 2000lt uz ha.kazkaip nesitiki kad bus h 30 000lt ir tik kils i virsu..

Manau ir kaimyninių Europos šalių žmonės nesitikėjo, kad žemės kainos taip iškils, bet taip jau įvyko, senose šalyse hektaro kaina prasideda nuo keliasdešimties tūkstančių ... :eusa-hand:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš taip pat suprantu, ir matau, kaip daugelis cia, sitame forume apie žemes kainos pagristuma sneka daugiau remdamiesi emocijomis ir naiviais svaiciojimais apie ilgalaike investicija. Taciau toks mąstymas-tiesus kelias į aklavietę. Bankui palukanas teks moketi realiais, nuo žemes pakeltais litais, o ne sapalionemis apie "ilgalaike investicija"... Nemanau, kad sumokėti, 20 ar jau cia minimi 30k Lt kada nors atsipirks.. Ta ilgalaikė investicija labai greitai gali virsti ilgalaikė skola vaikams ir anūkams. Nuo tokios bedos, mano supratimu, skiria kokie du nepalankus ukininkavimui sezonai-tereikia, kad produkcijos kainos nukristu 20-30%.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm...tai europoj jau krenta zemes kainos? Bet tai kaip klysta agrokoncernas, grazu ziuret :D Perkam ir mes, viska ka pasiulo... ir visiskai nesvarbu tas atsipirkimo laikotarpis. Nuomuojasi zeme, pasiulo pirkt, neperki, kaimynas ar koks pasalietis ar galu gale agrokoncernas nuperka, plotas mazeja, pajamos mazeja, prie mazesniu pinigu zemes kaina dar baisesne atrodo..... ir tada vel pasiulo pirkt kita tavo nuomuojama gabaliuka... ir t.t. Algoritmas panasiai toks, ar as kazkur klystu ?...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai zinoma juk jie pinigu nespausdina, o is musu milijonus kraunasi, nuo trasu ir grudu, prisipirks zemiu prades lietuvoj tirineti skalunines dujas, taigi reikes tartis su zemiu savininkais, o kai visur bus agrokoncerno plotai, tai karbauskis vartysis tarp milijardu jau

jei kur duju yra, tai ten jos valstybes, t.y. visu musu, o zeme lygtais tokiais atvejais isperkama.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...