Jump to content

Strip-till


arimas

Recommended Posts

prieš 13 minutes , Martynas.K pranešimas:

Kaip manote, kas mažesnė blogybė strip till'e sėjant po kviečių  rapsą - aukštesnė ražiena bei mažiau smulkintų šiaudų ar kuo žemesnė ražiena, bet daugiau susmulkinto šiaudo?

Yra daug niuansu, kombaino smulkintuvas, siaudu kiekis, dirvos sunkumas. Jei kombainas smulkina gerai, tada galima ir zemiau, grazesnis mulčas gausis. Bet jei kulama su jd arba rusisku tai tada geriau nevargti, ilgesneje razienoje maziau reikalu su strip till'u, be to geriau ziemoja rapsas. tik nereikia persistengt 15-20 cm riba nes sniego tiek nebuna

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 41 minutes , Martynas.K pranešimas:

Kaip manote, kas mažesnė blogybė strip till'e sėjant po kviečių  rapsą - aukštesnė ražiena bei mažiau smulkintų šiaudų ar kuo žemesnė ražiena, bet daugiau susmulkinto šiaudo?

Kodėl pavadinai Blogybė? Mano nuomone čia yra vienas iš privalumų nejudinta ražiena ir nesumaišyti šiaudai su žemėm.  Ražiena turėtu būt apie 20-30 cm. Tai rapso užuovėja o jam augt tai netrugdo , tik laukas iš rudens nelabai gražiai atrodo iš šono.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , arimas pranešimas:

Kodėl pavadinai Blogybė? Mano nuomone čia yra vienas iš privalumų nejudinta ražiena ir nesumaišyti šiaudai su žemėm.  Ražiena turėtu būt apie 20-30 cm. Tai rapso užuovėja o jam augt tai netrugdo , tik laukas iš rudens nelabai gražiai atrodo iš šono.

Blogybe išsireiškiau turėdamas omenyje dėl strip till'o kišimosi problemų, apie kurias  buvo diskutuota šioje temoje  :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, Martynas.K pranešimas:

Blogybe išsireiškiau turėdamas omenyje dėl strip till'o kišimosi problemų, apie kurias  buvo diskutuota šioje temoje  :)

Kišimosi problema tiesiogiai susijus su agregato techniniais sprendimais. teisinga sėjamoji turėtu be problemų gerai sėt,  nepriklausyt su kokiu kombainu kūlei,  nepriklausomai pasėlis buvo stačias ar sugulęs, sausa ar šlapia, nemanau , kad su ta pačia sėjamąja galima taip pat sėkmingai sėt kviečius. Kviečiam tarpai per platūs, žemės dirbimas tokio gylio nereikalingas ir šiaudų kiekis būna mažesnis arba daugiau sukritęs. Sakysit turėt dvi sėjamas prabanga? gal būt, bet tas kas daro viską, ne viską daro gerai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , Martynas.K pranešimas:

Jeigu neklystu - @vrimvydas tokią turi

Fokusas, farmeris, spiritas ST, priklauso tai pačiai pakraipai tipo strip till, aišku iki tikro striptilo jom toli gražu, bet jei duotume joms tą patį lauką,  na tarkim iš po žirnių, tai pirma sustotu spiritas ST paskui fokusas ir ant galo farmeris,  Grėblys yra grėblys kuo dantys aukštesni tuo toliau važiuoja. Jei joms parinkus ką iš po ko sėt, sėjamos geros, gerai kokybiškai sėja. Čia vėlgi mano nuomonė, nieko prieš neturiu, jei Jūs, manote kitaip.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rimai, vis kelintą kartą užmeti apie tą filosofiją.

Iš kur tu žinai kokia ta tikroji striptill'o filosofija?

Kad tai tavo nuomonė, taip sutinku, bet ta tikroji filosofija ji niekam nežinoma.

Vieni bando vienaip, kiti kitaip ir kur ta tiesa pagal, tarkim, šventą raštą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, voras pranešimas:

Rimai, vis kelintą kartą užmeti apie tą filosofiją.

Iš kur tu žinai kokia ta tikroji striptill'o filosofija?

Kad tai tavo nuomonė, taip sutinku, bet ta tikroji filosofija ji niekam nežinoma.

Vieni bando vienaip, kiti kitaip ir kur ta tiesa pagal, tarkim, šventą raštą?

pabandom pasiaiškit apie striptilo filosofiją, daugumos žmonių propaguojančių striptilo tehnologija mintis ta, kad tarp sėklos eilučių liktu iš vis nejudinta žemė tame tarpe ir augalinės liekanos nesumaišytos su žeme. Taip? ar ne?  sekantis akcentas, kad dirbimo kaltas neverstu ir nemaišytu žemės su augalinėm liekanom. kad tas dirbimo kaltas turetu apačioje strėlini noragėlį, kad pakeltu žemę koki 1-2cm ir gražintu ja atgal, taip į dirvą ileisdamas oro. Jei tų procesu neįgivendini savo agregatu tai kažin ar tai galima vadint striptilu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, K_Nerijus pranešimas:

Koks priedas derliaus su skystomis trasomis? Ir esme kad jos paduotos ten kur reikia ar galima ir su purkstuvu?

Koks trasu poveikis glifosato veikimui? Jei maisyti viska kartu?

atsakau paeiliui i pačio klausimus. ne per derliaus priedą gaunamas pelnas. neisivaizduoju kaip su purkštuvu galima prie sėklos paduot trašas ir dar jas iterp. Aš glifosatų su trašom nemaišau,todėl negaliu pakomentuot. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , arimas pranešimas:

atsakau paeiliui i pačio klausimus. ne per derliaus priedą gaunamas pelnas. neisivaizduoju kaip su purkštuvu galima prie sėklos paduot trašas ir dar jas iterp. Aš glifosatų su trašom nemaišau,todėl negaliu pakomentuot. 

Supratau kad nei viena mintis negera

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , K_Nerijus pranešimas:

Supratau kad nei viena mintis negera

i derliaus priedą investuot yra labai rizikinga, pernai investavai minimaliai ,derlius rekordinis. priinvestavai daug, užėjo sausra, kuo daugiau idėjai tuo mažiau liko.  reikėtu eit i derliaus stabilumą ir technologinį taupimą, nevažiuoji su barstytuvu ,taupai, nevažiuoji su kultivatorium taupai, kai ruošies ką nors daryt su žeme tu visada savęs paklausk dėl ko tai bus daroma ar dėl tradicijų, ar dėl kaimynų ar dėl technologinio būtinumo. Toks trumpas mano moralas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , arimas pranešimas:

i derliaus priedą investuot yra labai rizikinga, pernai investavai minimaliai ,derlius rekordinis. priinvestavai daug, užėjo sausra, kuo daugiau idėjai tuo mažiau liko.  reikėtu eit i derliaus stabilumą ir technologinį taupimą, nevažiuoji su barstytuvu ,taupai, nevažiuoji su kultivatorium taupai, kai ruošies ką nors daryt su žeme tu visada savęs paklausk dėl ko tai bus daroma ar dėl tradicijų, ar dėl kaimynų ar dėl technologinio būtinumo. Toks trumpas mano moralas.

Del kaimynu tikrai nedarau ir nedarau taip kaip buvo ar yra madinga nes manau kad man netinka. Nera vienodu metu metrologiskai ir nezinai kaip geriau pasielgti. Kaip ir su kokiu padargu dirbti. Cia panasiai kaip kad jei griutum pagalve pasidetum.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, arimas pranešimas:

pabandom pasiaiškit apie striptilo filosofiją, daugumos žmonių propaguojančių striptilo tehnologija mintis ta, kad tarp sėklos eilučių liktu iš vis nejudinta žemė tame tarpe ir augalinės liekanos nesumaišytos su žeme. Taip? ar ne?  sekantis akcentas, kad dirbimo kaltas neverstu ir nemaišytu žemės su augalinėm liekanom. kad tas dirbimo kaltas turetu apačioje strėlini noragėlį, kad pakeltu žemę koki 1-2cm ir gražintu ja atgal, taip į dirvą ileisdamas oro. Jei tų procesu neįgivendini savo agregatu tai kažin ar tai galima vadint striptilu?

Pagal tave negalima, ko gero, o pagal mane taip.

Jeigu auga ir užauga, aš net nesuku galvos dėl filosofijos. Nežinau kaip tų daugelio žmonių kurių ta filosofija tokia kaip paties, kuo labai abejoju, bet mano gyvenimas tikrai pertrumpas tam, kad ieškot tiesos. Neslėpsiu, mažiausiai galvojau apie aplinkosaugos aspektą renkantis agregatą. Viskas kas buvo aktualu tai kaštai ir tik kaštai. Ir taip esame stipriai žalesni už daugelį vakarų šalių žemės ūkį.

Nei nežmoniškų srutų kiekių, nei amoniakų, nei dumblo iš megapolių valymo įrenginių.

Dėl ko sutinku, kad daugelio filosofija tokia, kad 4 tonos kviečių iš ha tai čia ne derlius, čia išmalda.

Ir žiūrint filmukus kur skaičiai sukasi nuo 1,5 iki 3,5 t iš ha reiktų įsijungti labai skeptišką vertinimo filtrą.

Nesame šalis su blogiausiomis sąlygomis žemės ūkiui, kodėl lygiuotis į P. Afrikos, Š. Amerikos ir kitų šalių giga ūkius su visomis jų technologijomis.

Esame visiškai kitoje lygoje su kur kas geresnėmis sąlygomis ir tas sujudintas tarpueilis, ar pakutentas šiaudas tikrai nėra katastrofa.

Turime ir tos drėgmės ir orų ganėtinai gerų.

Tą paliudija lasmet didėjantis eksportas su superine kokybe.

Tad filisofija nelygi filosofijai, vien dėl to, kad nė viena javų sėjamoji nebuvo pagaminta Lietuvoje ir dar ilgai nebus.

Mes net neturime teisės formuot filosofiją, jei manęs paklaustų apibrėžimo tai atsakyčiau maždaug taip:  - pagal arimo filosofiją ir t.t.

Nes, sutik, apart tavo išsakytos nuomonės kitos nuomonės išsakytos garsiai tiesiog nėra!

Vat ir striptill filosofija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , voras pranešimas:

Pagal tave negalima, ko gero, o pagal mane taip.

Jeigu auga ir užauga, aš net nesuku galvos dėl filosofijos. Nežinau kaip tų daugelio žmonių kurių ta filosofija tokia kaip paties, kuo labai abejoju, bet mano gyvenimas tikrai pertrumpas. Neslėpsiu, mažiausiai galvojau apie aplinkosaugos aspektą renkantis agregatą. Viskas kas buvo aktualu tai kaštai ir tik kaštai. Ir taip esame stipriai žalesni už daugelį vakarų šalių žemės ūkį.

Nei nežmoniškų srutų kiekių, nei amoniakų, nei dumblo iš megapolių valymo įrenginių.

Dėl ko sutinku, kad daugelio filosofija tokia, kad 4 tonos kviečių iš ha tai čia ne derlius, čia išmalda.

Ir žiūrint filmukus kur skaičiai sukasi nuo 1,5 iki 3,5 t iš ha reiktų įsijungti labai skeptišką vertinimo filtrą.

Nesame šalis su blogiausiomis sąlygomis žemės ūkiui, kodėl lygiuotis į P. Afrikos, Š. Amerikos ir kitų šalių giga ūkius su visomis jų technologijomis.

Esame visiškai kitoje lygoje su kur kas geresnėmis sąlygomis ir tas sujudintas tarpueilis, ar pakutentas šiaudas tikrai nėra katastrofa.

Turime ir tos drėgmės ir orų ganėtinai gerų.

Tą paliudija lasmet didėjantis eksportas su superine kokybe.

Tad filisofija nelygi filosofijai, vien dėl to, kad nė viena javų sėjamoji nebuvo pagaminta Lietuvoje ir dar ilgai nebus.

Mes net neturime teisės formuot filosofiją, jei manęs paklaustų apibrėžimo tai atsakyčiau maždaug taip:  - pagal arimo filosofiją ir t.t.

Nes, sutik, apart tavo išsakytos nuomonės kitos nuomonės išsakytos garsiai tiesiog nėra!

Vat ir striptill filosofija.

   Aš  visiškai sutinku su pačio požiuriu į gamtosauginius klausimus, mes tuo klausimu esame europoij ir ne tik ,vėliavnešiai , Lietuvos karvės teršia? tegu pažiuri i kaimynų  šilumines elektrines, viena elektrinė išmeta co tiek kiek visa Lietuva....... Aš nieko bendro neturiu su politika

  toliau galima padiskutuoti " jeigu jie užauga" . daug  firmu gan sėkmingai atrado klasika, diskai, ratai, išsėjimas. kodėl prisireikė lyst gilyn? privertė gyvenimiškos problemos, pradėjo laukai plaukt.  Arimo padas iš 20 cm persikėlė į 10cm.  šlapiais metais sunkiose dirvose ta problema pasidarė labai aktuali. ir prasidėjo kurmių era, nes be jų kai kurie augalai nebe labai pradėjo užaugt. jei augini  kultūras su kuokštinėm šaknym, tai viskas gerai, bet jai kultūros su liemeninėm šaknym? jos paprašciausiai pasidarė bukos.  Čia galima rašyt ir rašyt, aš studijuoju, daug metų augalo  poreikius, ko reikia , kad jis smagiai augtu minimaliais idėjimais. Apie bakterijas išvis tyliu, elementarus dalykas ,nevartykim  žemės i saulę, nesuminkim, ileiskim oro, šiaudus palikim viršui ir nereiks pirkt tu bakteriju.  O kai kas parašo kokią žemę paliksim anūkams? galiu drąsiai pareikšt kad paliksim žymei kokibiškesnę nei mes ja nupirkom. Bet čia vėl prasideda politika

  Tą ką aš čia rašliavoju daug kam gali ir netikt, nes viskas priklauso nuo dirvožemio strukturos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, po šituo posmu rašau "TAIP" 

nes nekalbi apie striptill, kaip apie kažkokią dogmą su nusistovėjusiom taisyklėm.

Nėra tų taisyklių, o mes, daugeliu atvejų, esame tik vartotojai.

Perkam tai ką kažkas sukūrė kitam pasaulio gale ir t.t.

Rašau net ne vienetai tokių, o vienas toks kaip tu kuris perdarinėja kažką.

Tam reikia visų pirma suvokimo, antra sąlygų ir trečia noro!

Pažįsti dar vieną tokį?

Aš ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl striptil filosofijos. Jei kiekvienas dirbantis traktoriuj ūkininkas išsakytu savo pastebėjimus ir be kardinalios kritikos visi kiti ja priimtu arba ne, tai ir gimtu lietuviška striptilo technologija, o dabar jei kažkas parašo kitaip tai jį reikia sudaužyt į šipulius ir kad pasirodytum koks esi krutas.  Dėkui  Vorai už normalią diskusija O kas dėl lietuviškos sėjamosios??? Lietuviai dakaro nelaimi, bet jie vis tiek važiuoja. Gerbiu tuos žmones kurie turi tikslą

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , voras pranešimas:

Taip, po šituo posmu rašau "TAIP" 

nes nekalbi apie striptill, kaip apie kažkokią dogmą su nusistovėjusiom taisyklėm.

Nėra tų taisyklių, o mes, daugeliu atvejų, esame tik vartotojai.

Perkam tai ką kažkas sukūrė kitam pasaulio gale ir t.t.

Rašau net ne vienetai tokių, o vienas toks kaip tu kuris perdarinėja kažką.

Tam reikia visų pirma suvokimo, antra sąlygų ir trečia noro!

Pažįsti dar vieną tokį?

Aš ne.

     Rimvydai, tokių kaip aš tikrai yra ir ne vienas, Lietuvoj yra sukurta tokių unikalių agregatų, savom rankom, galėčiau įkelt jų foto, bet turiu atsiklaust jų pačių , nes jie čia nedalyvauja

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...