Jump to content

Žemės nuoma, kaina, mokesčiai


Recommended Posts

Keistai jūs čia mąstot su tuo pirmumu. Tada gautųsi taip, kad turėdama ir nuomodama butą, sugalvojus jį parduot pirmiausia nuomininkams turiu pasiūlyt? :eusa-think: Na logiką nors kiek įjunkite.

Normalūs žmonės taip elgiasi :)

Nei jiems naujo būsto ieškot ir kraustytis, nei pačiai laukt tris mėnesius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keistai jūs čia mąstot su tuo pirmumu. Tada gautųsi taip, kad turėdama ir nuomodama butą, sugalvojus jį parduot pirmiausia nuomininkams turiu pasiūlyt? :eusa-think: Na logiką nors kiek įjunkite.

Tai gi apie zemes nuoma kalbu o ne buto nuoma zemes nuomininkas turi pirmumo teise tokie dabar istatymai tada kaimynai pirmumo teise turi pirkt...Apie butu ir nekelnojamo turto statinius nekalbu as ten kas kita.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keistai jūs čia mąstot su tuo pirmumu. Tada gautųsi taip, kad turėdama ir nuomodama butą, sugalvojus jį parduot pirmiausia nuomininkams turiu pasiūlyt? :eusa-think: Na logiką nors kiek įjunkite.

Tai gi apie zemes nuoma kalbu o ne buto nuoma zemes nuomininkas turi pirmumo teise tokie dabar istatymai tada kaimynai pirmumo teise turi pirkt...Apie butu ir nekelnojamo turto statinius nekalbu as ten kas kita.

Tai kad ne keistai Jie mąsto, o taip numato įstatymas nuo š. m. sausio 1d. Tačiau jeigu nuomininkas neįregistravęs nuomos sutarties viešajame registre / Registrų centre/ notaras tos sutarties nemato ir įformins sandorį. Bet pirmumą pagal naująjį žemės pardavimo įstatymą po naudotojo turi dar ir kaimynai. Vienas iš varijantų būtų Jums sudaryti panaudos sutartį su pardavėja, tada Jūs tampate naudotoju ir įgaunate pirmumo teisę. Šis varijantas įmanomas jei neregistruota sutartis, jei sutartis registruota, nuomotojas turėtų tą sutartę kokiu tai būdu nutraukti, pvz. gražiuoju arba galima prašyti, kad nuomininkas atsisakytų pirmumo pirkimo teisės raštu. Mainų sutartys yra įmanomos. Dar gali savininkas padovanoti, šiuo atveju pirmumo netenka net turto bendrasavininkai, tačiau dovanos gavėjui tai jau pajamos, bet jei vertė nedidelė, tai kaip ir nieko tokio. Jei vertė didelė, galima dovanoti dalį, pvz.: 1/2. :icon-neutral:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 3 savaičių...

Šiandiena gava laišką iš VMI kur prašo pateikti duomenis apie dirbamos žemės savininkus, na ir pagal kokį pagrindą aš naudojuosi ta žeme pagal nuomos sutartį ar palei panaudos. Čia aš pirmas toks ar yra ir daugiau.Įdomu būtų išgirsti nuomonę žmonių kurie jau buvo susidūrę su tuo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandiena gava laišką iš VMI kur prašo pateikti duomenis apie dirbamos žemės savininkus, na ir pagal kokį pagrindą aš naudojuosi ta žeme pagal nuomos sutartį ar palei panaudos. Čia aš pirmas toks ar yra ir daugiau.Įdomu būtų išgirsti nuomonę žmonių kurie jau buvo susidūrę su tuo.

VMI pritruko pinugu, nori issiaiskinti kokiu pagrindu mokama nuoma ir gal jie galetu dali atsiriegti, kolkas dar tokiu laisku negirdejau kad kas gavo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nus mūsų kraštiečius jau irgi pradėjo kaip reikiant kratyt. Tai kad prašo tik sutarčių - smulkmena. Po to jau prasideda visas žiedynas. Mūsiškius kviečiasi ant kilimėlio į 3 žmonių komisiją. Inspektoriai jau turi pasiskaičiavę pirkimų ir pardavimų santykį. Labai kabinėjasi prie ilgalaikio turto pirkimo jei pirkimai didesni nei pardavimai. Vienžo - linksma nebūna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nus mūsų kraštiečius jau irgi pradėjo kaip reikiant kratyt. Tai kad prašo tik sutarčių - smulkmena. Po to jau prasideda visas žiedynas. Mūsiškius kviečiasi ant kilimėlio į 3 žmonių komisiją. Inspektoriai jau turi pasiskaičiavę pirkimų ir pardavimų santykį. Labai kabinėjasi prie ilgalaikio turto pirkimo jei pirkimai didesni nei pardavimai. Vienžo - linksma nebūna.

O kam cia taip, nelabai suprantu, tai juk imi paskola perki ir pletiesi, ar taip negalima?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nus mūsų kraštiečius jau irgi pradėjo kaip reikiant kratyt. Tai kad prašo tik sutarčių - smulkmena. Po to jau prasideda visas žiedynas. Mūsiškius kviečiasi ant kilimėlio į 3 žmonių komisiją. Inspektoriai jau turi pasiskaičiavę pirkimų ir pardavimų santykį. Labai kabinėjasi prie ilgalaikio turto pirkimo jei pirkimai didesni nei pardavimai. Vienžo - linksma nebūna.

kvieciasi jei pastoviai (3-4kartus) prasai kad grazintu PVM. zodziu mokesciam tokie zmones nenaudingi ir net meta is PVM moketoju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nus mūsų kraštiečius jau irgi pradėjo kaip reikiant kratyt. Tai kad prašo tik sutarčių - smulkmena. Po to jau prasideda visas žiedynas. Mūsiškius kviečiasi ant kilimėlio į 3 žmonių komisiją. Inspektoriai jau turi pasiskaičiavę pirkimų ir pardavimų santykį. Labai kabinėjasi prie ilgalaikio turto pirkimo jei pirkimai didesni nei pardavimai. Vienžo - linksma nebūna.

kvieciasi jei pastoviai (3-4kartus) prasai kad grazintu PVM. zodziu mokesciam tokie zmones nenaudingi ir net meta is PVM moketoju

cia kokia teise turi mest is moketoju?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kam cia taip, nelabai suprantu, tai juk imi paskola perki ir pletiesi, ar taip negalima?

Tai man ir keisčiausia, nes jie užsikabino už ūkio pajamų ir visiškai nekreipia dėmesio nei į paskolas, nei į tiesiogines išmokas. Tipo jei pardavimai mažesni už pirkimus tu neturi iš ko pirkt. O jei neturi iš ko, vadinasi slepi mokesčius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kam cia taip, nelabai suprantu, tai juk imi paskola perki ir pletiesi, ar taip negalima?

Tai man ir keisčiausia, nes jie užsikabino už ūkio pajamų ir visiškai nekreipia dėmesio nei į paskolas, nei į tiesiogines išmokas. Tipo jei pardavimai mažesni už pirkimus tu neturi iš ko pirkt. O jei neturi iš ko, vadinasi slepi mokesčius.

kazkada buvo prie manes prisiknise, bet isaiskinau (gal ant norincio klausytis papuoliau) jog jei as neslepiu nieko (nelegaliu neturiu, vokeliais nieko niekam nemoku) ir man asmeninėm islaidom metams reikia maziau nei gaunu ismoku tai pvm turi buti tik grazintinas , zinoma jei likusius pinigus visus investuoji i uki.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandiena gava laišką iš VMI kur prašo pateikti duomenis apie dirbamos žemės savininkus, na ir pagal kokį pagrindą aš naudojuosi ta žeme pagal nuomos sutartį ar palei panaudos. Čia aš pirmas toks ar yra ir daugiau.Įdomu būtų išgirsti nuomonę žmonių kurie jau buvo susidūrę su tuo.

Reikia daugiau duomenu, deklaraciju, nes ju nurodyti ha neatitinka, kiek nuosavos, kiek nuomos panaudos, savininku vardu asmens k. Ismoketu litu, bei sutarciu laikotarpiu

Su laiku praeis dauguma ukininku

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mus (dzūkija) ūkininkai irgi gauna panašaus turinio laiškelius, keli jau buvo nuvykę pas mokesčių administratorių, tai netik kad duomenis pateikti už balai žin kokio senumo laikus, bet dar ir grąsina GPM mokesčiu nuo SUMOKĖTŲ nuompinigių!!! :o Kai man šitą papasakojo pirmas ūkinikas nurašiau, kad kažko ryškiai nesuprato, bet kai tą patį ėmė pasakot stambūs ūkininkai su pripaišytu nesumokėtu GPM nuo išmokėtų nuompinigių, pasidarė neramu. Bet vistiek niekaip nerandu pagal kokį įstatyminį ar poįstatyminį teisės aktą prievolė GPM nuo B klasės pajamų apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti pereina ne pinigus gaunančiai, o pinigus išmokančiai pusei?

Apskritai toje mokesčių inspekcijoje dirba žmonės visiškai nesusigaudantys kas tas žemės ūkis, kaip jame gaunamos pajamos ir kaip pripažįstamos sąnaudos :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...