Jump to content

Ekologinis ar chemizuotas ukis?


drapox

Recommended Posts

I uzsieni, ypatingai svedija, tikrina tik du dalykus, tai glifosatai ir reguliatoriai.. Kiek man teke vezt i svedus, jiems pofig ar eko ar ne, svarbu, kad nebutu naudoti augimo reguliatoriai, kuriuos lengva istirt, ir kita kad grudai nebutu glifosuoti pries kuliant. Sertifikato dar nera ne karto prase realiai.. Vokieciai reikalauja sertifikato, bet irgi realiai iesko tik augimo reguliatoriu.

del reguliatoriu, tai itariu, kad jei naudoji reguliatorius, tai vadinas tresi daugiau nei "protinga", o del glifosatu, matyt visgi nera jie tokie sveiki kai purskia pries kuliant, kaip musu gerb. mokslininkai per laikrascius trimituoja, kad vos ne vitaminas C.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 143
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Na matai rondapuot pries pat javapjute jau sioks toks apsileidimas , kad nesukovota su pikzolemis savu laiku. Beje yra dar tokiu kurie ir reglona pavaro pries pat javapjute ir priduoda kaip maistinius :( , o kas sukontroliuos , taigi niekas . Paimkim eco puse , siemet del lietu ziauriai daug fuzariozes atsirado , kurie nepurske folikurais tai isvis siaubiakas o ir purksti buvo uzsikrete ir net pasariakui nebetiko o tik spiritui (gali tekt ir jo paragaut baltosios forma :icon-wink: ) . Kas liecia svedus tai ten reguliatoriai uzmirsti o azota praktiskai vysa 150 veikliaja sukala pavasari.

Apibendrinant eco ar intensivus tai ir vienu ir kitu atveju reikia dirbti protingai ir laikytis nustatytu normu , o jei jas ignoruoji savo naudai ir isvedziojimams tai nieko doro ir nebus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ta konfrontacija tarp eko ir kitų ūkių tikrai niekam nenaudinga, nebent kaip kažkas pasakė: skaldyk ir valdyk, arba kitaip sakant, kuo daugiau kiršinimosi tarpusavy, tuo mažiau matomos valdžios aferos.

Šiokį tokį nuomonių sukonkretinimą matau tokį:

chemizuotiems ūkiams nepatinka, kad eko ūkiai platina piktžoles, nors jas platina ir kai kurie paprasti ūkiai, ypač iš smulkesnių,

eko ūkiams gi atrodo, kad chemizuoti ūkiai reiškia pretenzijas iš pavydo pastarųjų didesnėms išmokoms, nors pats miescionis tą kaip ir paneigė, teigdamas, kad už produkciją gauna daugiau nei išmokų.

Kad būtų objektyviau, juo lab kaip sakiau nesu iš tų kur griaužtų krumplius iš pavydo, norėčiau paklausti savęs ir kitų, kodėl man ir kitiems chemizuotiems nesiimti eko ūkio? :):eusa-think:

Chemizuotų ūkių ateitis irgi gerokai miglota. Vis daugiau piktžolių tampa rezistentiškos herbicidams, ta pati situacija su insekticidais, fungicidais. Prisitaikymas ant tiek spartus, kad mokslininkai nebespėja sukurti naujų veiklių medžiagų. Manau, kad po kokių 10 metų prieisim liepto galą ir visa chemija tiesiog taps nebeveiksminga. Darbo sąlygos eko ir chemizuotam ūkyje, visgi kažkiek tų brudų ir mes prisikvėpuojam, nemačiau dar pildančių purkštuvus su OZK. Kitas gi klausimas, ką valgom? Ar dėl viso to dar ne laikas pereiti prie eko ūkio? Juo lab jei ekologai teigia, kad ten uždirbti irgi galima padoriai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kas is to kad mes pradesime auginti eko grudus eko mesa vistiek duona is parduotuves pirksim kuri bus iskepta is siuklliu arba geriausiu atveju pasariniu grudu o desreles vistiek valgysim prikimstas toletinio popieriaus, o ta musu uzauginta produkcija valgys eilinis vokietis ir juoksis kad uz geros kokybes produkta kapeikas sumokejo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai nebukim avinu banda - auginam eko produkcija, steigiam kooperatyva, perdirbimo cechus, firmines parduotuves, atidarom bandymu stoti, darom eksperimentus, galu gale dvetos technikos prekyba. Utopija?

pats paklausei - pats atsakei.

nebukit tokie kritiski, viskas prasideda musu galvose !!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai nebukim avinu banda - auginam eko produkcija, steigiam kooperatyva, perdirbimo cechus, firmines parduotuves, atidarom bandymu stoti, darom eksperimentus, galu gale dvetos technikos prekyba. Utopija?

Kol kas tikriausiai utopija, bet dėl eko produkcijos, verta susimastyt. Vėl gi, tai ką gali miescionis, kolkas ne mūsų nosiai, nes kaip supratau žmogus pramynęs plačius kelius į užsienį savo eko produkcijai. Matyt surenka tos produkcijos stambias partijas, kas pavieniams paprastiems mirtingiesiems nelabai įmanoma, nes ne keli čia LT ūkiai gali pasigirti tūkstančiais ha. Atsiduriam į kooperaciją, kas mūsuose sunkiai įmanoma dėl pavydaus ir egoistiško lietuvio būdo. Arba ieškom tarpininko, kad ir to paties miescionio, kuris vėl gi atsikąs tokį kąsnį, kad mums nieko gero ir ne liks iš tokio ūkininkavimo. Vėl gi be gero "stogo" vargu ar sugebėsim laikytis GAAB reikalavimų prie tokio piktžolių paplitimo. Tuo matyt ir baigiasi mano svajos apie eko ūkį. :lol:

P.S. Su mielu noru ūkininkaučiau ekologiškai, jei tik būtų įmanoma tą daryti ir kažką užsidirbti dirbant sąžiningai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai nebukim avinu banda - auginam eko produkcija, steigiam kooperatyva, perdirbimo cechus, firmines parduotuves, atidarom bandymu stoti, darom eksperimentus, galu gale dvetos technikos prekyba. Utopija?

Kol kas tikriausiai utopija, bet dėl eko produkcijos, verta susimastyt. Vėl gi, tai ką gali miescionis, kolkas ne mūsų nosiai, nes kaip supratau žmogus pramynęs plačius kelius į užsienį savo eko produkcijai. Matyt surenka tos produkcijos stambias partijas, kas pavieniams paprastiems mirtingiesiems nelabai įmanoma, nes ne keli čia LT ūkiai gali pasigirti tūkstančiais ha. Atsiduriam į kooperaciją, kas mūsuose sunkiai įmanoma dėl pavydaus ir egoistiško lietuvio būdo. Arba ieškom tarpininko, kad ir to paties miescionio, kuris vėl gi atsikąs tokį kąsnį, kad mums nieko gero ir ne liks iš tokio ūkininkavimo. Vėl gi be gero "stogo" vargu ar sugebėsim laikytis GAAB reikalavimų prie tokio piktžolių paplitimo. Tuo matyt ir baigiasi mano svajos apie eko ūkį. :lol:

P.S. Su mielu noru ūkininkaučiau ekologiškai, jei tik būtų įmanoma tą daryti ir kažką užsidirbti dirbant sąžiningai.

Lietuvoj kooperacija neimanomas dalykas, mano poziuriu :) Net su broliu ar tevu nevisada iseina koperuotis, o ka kalbeti apie visiskai nesusijusius zmones, kurie dar galbut ir konkuruoja del tu paciu zemiu, darbininku ir t.t. faktas vienas, reikia mastyt savo galva ir stengtis mokytis is kitu pasisekimu.. kiekvienam rajone yra bent vienas, du ukininkai, kurie daro kazka tikrai inovatyvaus, tik reikia suprast ar ta imonama daryti "didesniu mastu" nei jie ir "dar kazkaip patobulint".

jei atvirai, as bet kokio ekoagros, nma patikrinimo laukiu kaip sventes :) Kodel? todel, kad gaunu galimybe pabendrauti su zmogum, kurio darbas pervaziuoti daug daug ukiu per metus, ir kuris turi daug visokios idomios info, kuri galbut jam paciam nera iki galo aiski.. Nors galeciau siusti ka nors is savo zmoniu, _visada_ vaziuoju pats. Nes man paprasciausiai idomu. Ir dauguma geru ideju gimsta is to..

Paklauskit ar gime nors viena gera ideja is pokalbiu su trasu pardaveju vadybininkais? Bent man ne, net juokas buvo kazkada paemes, kai man bande suskaiciuoti kokius as kalnus uzdirbsiu pritreses kaip jiems atrodo..

Mano supratimu galima _tiek pat_ uzdirbti tiek is vienokio ukio, tiek is kitokio.. svarbu, ka augini ir dar svarbiau, kur ir uz kiek realizuoji.. kaip pvz. kaip gali skustis eko ukininkas, kuris seja kad ir ta pacia garstycia, prisikulia meslo, nors neturi nei kur isvalyt nei kur padziovint??? o geros kokybes _bet ko_ visada reikejo ir reiks.. Kaip pvz pries 3 metus garstycios seklos kaina pavasari svyravo nuo 6000 - 12000 lt/t +PVM. Pernai Kmynai 12000 lt/t apie naujus vokietijoj.. Grikiai irgi paskutiniai po 3500/t si pavasari isejo.. Siemet jau irgi matyti viena kultura, kuri turi galimybiu buti zvaigzde :) Nebuvo tokiu metu, kuriais kokia nors kultura veztu visu kitu. Pernai pas mane buvo 2. Siemet - pakolkas, ne vienos, bet matysim kaip bus pavasari. Siemet ir uz vasarinius kviecius pavasari mokejo 1200/t svarbu kad daigus.

lygiai taip pat, kaip gali skustis chemologas, kad issalo, rapsus gamta nukule, piktzoliu ekologai prinese ir t.t. arba kad supirkejai zulikai, ir nuvezus slapius grudus, kaip nori taip rusiuoja.. tai paruoskit produkta, zinokit jo kokybe, o geram produktui pirkejas visada atsiras..

Butu smagu jei kas Macijauskui pasakytu, kad tai ka jis daro dabar yra labai negrazu, ir viena diena visiems mums labai atsirugs. Geriau jau naudotu savo entuziazma ir intelekta (o ji sutikes isitikinau, kad jis nors ir daug mokslo nekandes yra pakankamai gudrus, tik gal kiek pasiputes) ismusti geriausias 2014 - 2020 biudzeto ES remimo salygas mums visiems.. Bet kokiu atveju, jis kovoja su eko, kuri siam pavidale bus dar maks 2 metus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

manyciau pats laikas miescioniui butu surengti tipo lauko diena , manau butu nemazai norinciu bent jau ekologu tai tikrai tuo paciu mintimis pasidalintume , gal drapox pasikviestume gyvai padiskutuoti :D , kaip jums mano pasiulymas?

Kuo aš čia taip nusipelniau, kad asmeninį kvietimą siūlai? :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ka daryti tiems eko ukiams kuriems dar liko keletu metu isipareigijimu ir padare sejomainoj klaidu su ir piktzolem nesukovoja, kaip pasitraukti, gal dabar jiems purksti pradet, bus mazesne tikimybe kad uzrauks. Cia dabar i vienus vartus, eko suristi isipareigojimais su gautom ismokom, o chemizuotas laukui ant tu GAAB reikalavimu nusvilpt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerb. Miescioni tureciau asmeniskai pazinoti. Bet is rasliavos neatpazystu. Visus didziuosius ir nelabai didelius ukius pazystu asmeniskai (kalbu apie eko). Pirmasis Lietuvoje pradejau ekologiniu grudu eksporta jura, ir ne tik, i uzsieni. Nera ten klondaikas kaip jus manot, oj nera :) O jei manot kitaip. visuomet prasom, galim bendradarbiauti :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

apie iskentejima 5 metus ir jokiu investiciju tai cia tokie kuriem ekologinis tik pasipelnimo saltinis.Asmeniskai visai nebijau nes nedarau to del ko galeciau buti smarkiai nubaustas ar nesertifikuotas.I ekologini ūki žiuriu su perspektyvomis ir kiek galima stengiuosi investuoti.Gal tikrai kaip viena žinoma asmenybė pasakė kad prieš pradedant ekologiškai ūkininkauti reiktu specialius mokslus pabaigti o ne keles valandas kursu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerb. Miescioni tureciau asmeniskai pazinoti. Bet is rasliavos neatpazystu. Visus didziuosius ir nelabai didelius ukius pazystu asmeniskai (kalbu apie eko). Pirmasis Lietuvoje pradejau ekologiniu grudu eksporta jura, ir ne tik, i uzsieni. Nera ten klondaikas kaip jus manot, oj nera :) O jei manot kitaip. visuomet prasom, galim bendradarbiauti :D

Stengiuos, kad manes nepazinotu :) Apskritai, lietuvoj, toks jausmas, kuo maziau zino tuo geriau. jau su garstyciom buvo padaryta siokia tokia klaida, nes ja, mano ziniom, vieni pirmuju kartu su manim pradejo auginti ukmergiskiai, sirvintiskiai (bet tylejo kaip zeme pardave), bet lyg buvo mete. Po metu kitu "pasidalino" patirtimi vienas mano partneris su keliais zmonemis - ir paziurek, kiek garstyciu dabar, ir kaip i tai reaguoja valdzia. Aromatiniu 2007, 2008 metais buvo kiek ha? :) Mano supratimu tai buvo nisa, ekologiniai pinigai buvo nenaudojami (ir vis dar nepanaudojami), tada atrode - tai negi gaila? tai dabar, jeigu as ka gudraus esu sumastes, as tikrai nenoriu, kad vel taip atsitiktu. Beje, tada ir uz pacia garstycia buvo galima po 2500 - 3000 /t gaut is kanadieciu, o siemet? kainos numustos iki begalybes, nes garstycios lietuvoj mano skaiciavimu yra apie 3000 t siemet, jeigu imant, kad puse nekula (arba kulia va dabar :)). Visa laime, kad lietuviskos garstycios del kazkokiu priezasciu dagu geresne nei ukrainieciu, tai bent perka.

i "kooperacija" visada ziurejau su sypsena. Lietuvoj kooperacija neimanoma. O jeigu reikia "kooperuotis", kad surinkti maziausia imanoma siunta, t.y. 24t, tai tik darbas del darbo tada. "Kooperacija" imanoma tik "vektorine" kaip man atrodo. T.y. stipresne puse sutinka atsisakyti tam tikru funkciju, mainais i kitas, jai lengviau suvaldomas funcijas. abiem pusem gerai = kooperacija, bet viena puse is tokios "kooperacijos" visada gali pabegt..

bet kokiu atveju, reiktu tiek eko, tiek ne eko dirbti savo darba, moketi nuomas laiku, ir gerbti savo zemvaldzius, nesvarbu jie turi 1 ha ar 100 ha, ir tada bus viskas ok. Per daug metu dar neteko susidurti su zmogumi, kuris perleistu zeme kitam ukininkui/supirkejui, jeigu pirmasis su tuo zemvaldziu garbingai elgesi. uz bet kokia siuloma kaina, NETEKO.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

buvau ekologas ... aciu , uzteko jau vien ekoagros ismislus studijuoti , patys nezyno kaip turi buti o is taves reikalauja

Apie ką ir kalbu. kad be "stogo" atitinkamoj organizacijoj nei iš vietos manau su tuo.

sneki nesamones ir tiek. kaip ekologai visi gyvena, ir su ekoagros, ir su nma susibendrauja ? ir uzsidirba tu pinigu. ir kas ten per reikalavimai ? turbut labiausiai piktzoles dabar cia populiariausios. o daugiau popieriai formalumai, eko sandelys.. ka sunku sandely pazymet kur kas kieno yra ? nekyla mum del to problemu, o cia snekat kad tragedija. visi savaip masto, bet pasigincyt galima

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

buvau ekologas ... aciu , uzteko jau vien ekoagros ismislus studijuoti , patys nezyno kaip turi buti o is taves reikalauja

Apie ką ir kalbu. kad be "stogo" atitinkamoj organizacijoj nei iš vietos manau su tuo.

sneki nesamones ir tiek. kaip ekologai visi gyvena, ir su ekoagros, ir su nma susibendrauja ? ir uzsidirba tu pinigu. ir kas ten per reikalavimai ? turbut labiausiai piktzoles dabar cia populiariausios. o daugiau popieriai formalumai, eko sandelys.. ka sunku sandely pazymet kur kas kieno yra ? nekyla mum del to problemu, o cia snekat kad tragedija. visi savaip masto, bet pasigincyt galima

Kiekvienas turim savo nuomonę. Priklausomai nuo to kaip su visais tais dalykais susiduri, taip ir manai žmogus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...