Jump to content

Ekologinis ar chemizuotas ukis?


drapox

Recommended Posts

o eko ukiams tai pat islieka ta pati Dievulio rizika tik ne taip skaudziai kerta per kisene jei kas nepasiseka

tai jeigu as pasirinkau mazesne rizika gaminu sveikesni produkta(nors ir jo maziau bet sveikiau) netersiu aplinkos ir kaimynų sveikatos ir dėl to atsisakau didesniu pajamu kodel aš neturiu gaut didesnes išmokas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 143
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

o eko ukiams tai pat islieka ta pati Dievulio rizika tik ne taip skaudziai kerta per kisene jei kas nepasiseka

tai jeigu as pasirinkau mazesne rizika gaminu sveikesni produkta(nors ir jo maziau bet sveikiau) netersiu aplinkos ir kaimynų sveikatos ir dėl to atsisakau didesniu pajamu kodel aš neturiu gaut didesnes išmokas?

tai tu jas ir gauni

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o eko ukiams tai pat islieka ta pati Dievulio rizika tik ne taip skaudziai kerta per kisene jei kas nepasiseka

tai jeigu as pasirinkau mazesne rizika gaminu sveikesni produkta(nors ir jo maziau bet sveikiau) netersiu aplinkos ir kaimynų sveikatos ir dėl to atsisakau didesniu pajamu kodel aš neturiu gaut didesnes išmokas?

Manau, kad niekam net nekyla abejonių dėl to, kad eko ūkis turi gauti didesnes išmokas nei kiti, ir netgi gerokai didesnes nei yra dabar. Kadangi esam dideli egoistai globaline prasme ir nelabai užjaučiam milijonų alkanų afrikiečių ir kt., tai vis tik ateitis ne produkcijos kiekybė, bet kokybė. O kokybė kaip ne kaip matyt eko arba tausojančiuosiuose ūkiuose. Klausimas tik kaip sukontroliuosim tuos ūkius, kad ta produkcija iš tikro būtų ekologiška, kas darysis su piktžolių kontrole, augalų kenkėjų ir ligų kontrole ir tt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Panasu i tai, kad pagal 2011-10-12 bent europoj laimi ekologines idejos, zemes savininkai, ir t.t.

http://ec.europa.eu/news/agriculture/111012_en.htm

man supratimu valdzia koncentruosis i ismoku klausima, kas manau yra labai teisinga, bet maziau gincys "zalinimo"" (kaip ministerija isverte :)) punktus, pagal ZUM.lt isdestyta ministerijos pozicija, tai net juokas imi ant kiek musu valdzia neimli :)

ar yra kas girdejas p. Stancika kalbant naturoj? man uztenka 10 sek. paklausyt jo balso, kad uzmigt :) riekia lauzti macijauska, kad imtu kokia grazia "referente" (kaip dabar madoj ministerijose) ir vaizuotu i Briuseli reikalu derint, nes kitaip tiek eko, tiek ne eko, visiems mums reikes dirbti 2x sunkiau, kad uzdirbti ta pati :)

man tai ima juokas apie ZUM papezejimus, apie "aktyvaus ukininko" apibrezima.. Negi jie ant tiek buki, kad galvoja, kad gali Europos mastu pakeisti visi remimo schema? sofos ukininku, ar kaip ten juos vadina, buvo visoje ES ir bus, visa graikija, puse italijos, visa malta ant sofos sedi. O ju itaka tikrai didesne nei sudejus visu musu baltu valstybiu ministrus ir pakelus kubu.

manau realu issidereti fiksuota 250 EUR/ha ismoka, kuri nei didetu nei mazetu per visa laikotarpi, ir butu nuo 2014 metu. bet jeigu deresis del 8 punktu is 10 tai negaus nei vieno. geriau deretis del 1 ar 2 bet is esmes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Panasu i tai, kad pagal 2011-10-12 bent europoj laimi ekologines idejos, zemes savininkai, ir t.t.

http://ec.europa.eu/news/agriculture/111012_en.htm

man supratimu valdzia koncentruosis i ismoku klausima, kas manau yra labai teisinga, bet maziau gincys "zalinimo"" (kaip ministerija isverte :)) punktus, pagal ZUM.lt isdestyta ministerijos pozicija, tai net juokas imi ant kiek musu valdzia neimli :)

ar yra kas girdejas p. Stancika kalbant naturoj? man uztenka 10 sek. paklausyt jo balso, kad uzmigt :) riekia lauzti macijauska, kad imtu kokia grazia "referente" (kaip dabar madoj ministerijose) ir vaizuotu i Briuseli reikalu derint, nes kitaip tiek eko, tiek ne eko, visiems mums reikes dirbti 2x sunkiau, kad uzdirbti ta pati :)

man tai ima juokas apie ZUM papezejimus, apie "aktyvaus ukininko" apibrezima.. Negi jie ant tiek buki, kad galvoja, kad gali Europos mastu pakeisti visi remimo schema? sofos ukininku, ar kaip ten juos vadina, buvo visoje ES ir bus, visa graikija, puse italijos, visa malta ant sofos sedi. O ju itaka tikrai didesne nei sudejus visu musu baltu valstybiu ministrus ir pakelus kubu.

manau realu issidereti fiksuota 250 EUR/ha ismoka, kuri nei didetu nei mazetu per visa laikotarpi, ir butu nuo 2014 metu. bet jeigu deresis del 8 punktu is 10 tai negaus nei vieno. geriau deretis del 1 ar 2 bet is esmes.

Nežiūrint kai kurios konfrontacijos, paskutinei pastraipai pritariu pilnai. Visam postui, na... labai jau liberalus jis. Pats esu liberalas, bet ne anarchistas. Vis gi kažkokia tvarka turi būti. Svarbu surasti tą aukso vidurį tarp tvarkos ir anarchijos, žodžiu liberalizmas su protu. Žemę sugadinti prisėjant joje milijardus piktžolių sėklų, labai lengva, pakanka vienų metų. O pasekmės visiems 80 metų. Ir jų išnaikinti jokiom priemonėm nebeįmanoma, nes nėra 100 % veikiančių priemonių, net ir cheminių. o jei kas nors tode žemėse ar aplinkui norės ūkininkauti taip pat ekologiškai tik tvarkingai? Tiek eko tiek ir chemizuoti ūkiai tiesiog privalo manau kažkaip išspręsti bent jau piktžolių kontrolę, be to nei iš vietos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežiūrint kai kurios konfrontacijos, paskutinei pastraipai pritariu pilnai. Visam postui, na... labai jau liberalus jis. Pats esu liberalas, bet ne anarchistas. Vis gi kažkokia tvarka turi būti. Svarbu surasti tą aukso vidurį tarp tvarkos ir anarchijos, žodžiu liberalizmas su protu. Žemę sugadinti prisėjant joje milijardus piktžolių sėklų, labai lengva, pakanka vienų metų. O pasekmės visiems 80 metų. Ir jų išnaikinti jokiom priemonėm nebeįmanoma, nes nėra 100 % veikiančių priemonių, net ir cheminių. o jei kas nors tode žemėse ar aplinkui norės ūkininkauti taip pat ekologiškai tik tvarkingai? Tiek eko tiek ir chemizuoti ūkiai tiesiog privalo manau kažkaip išspręsti bent jau piktžolių kontrolę, be to nei iš vietos.

ar visi chemizuoti ukininkai taip ir apsipjauna vietiniu keliuku pakeles, kad neprinestu piktzoliu seklu i lauka? nes tose pakelese daugiau tu kieciu, usnu ir kitokio brudo yra nei ekologiniame lauke. Man atrodo kad retas kuris nusipjauna, nes nemaiso. Bet jei ekologinis laukas yra salia, tai butinai trukdys ir i salia esanti chemizuota lauka sukris visos piktzoliu seklos...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežiūrint kai kurios konfrontacijos, paskutinei pastraipai pritariu pilnai. Visam postui, na... labai jau liberalus jis. Pats esu liberalas, bet ne anarchistas. Vis gi kažkokia tvarka turi būti. Svarbu surasti tą aukso vidurį tarp tvarkos ir anarchijos, žodžiu liberalizmas su protu. Žemę sugadinti prisėjant joje milijardus piktžolių sėklų, labai lengva, pakanka vienų metų. O pasekmės visiems 80 metų. Ir jų išnaikinti jokiom priemonėm nebeįmanoma, nes nėra 100 % veikiančių priemonių, net ir cheminių. o jei kas nors tode žemėse ar aplinkui norės ūkininkauti taip pat ekologiškai tik tvarkingai? Tiek eko tiek ir chemizuoti ūkiai tiesiog privalo manau kažkaip išspręsti bent jau piktžolių kontrolę, be to nei iš vietos.

ar visi chemizuoti ukininkai taip ir apsipjauna vietiniu keliuku pakeles, kad neprinestu piktzoliu seklu i lauka? nes tose pakelese daugiau tu kieciu, usnu ir kitokio brudo yra nei ekologiniame lauke. Man atrodo kad retas kuris nusipjauna, nes nemaiso. Bet jei ekologinis laukas yra salia, tai butinai trukdys ir i salia esanti chemizuota lauka sukris visos piktzoliu seklos...

Nežinau ar visi šienauja pakeles, bet aš taip ir jei reikia net 2 kartus, pagriovius bent jau kas 2 metus, kad labai neįsivešėtų ir ten piktžolės. bet yra vienas dalykas, dėl pakelių ir pagriovių. Ten įsigalėjęs varputis ir šiaip varpinės žolės, kurios gerai nustelbia kitas piktžoles. Kiečių ir panašių kitų "įkyrių" piktžolių ten būna minimaliai ant pačios lauko ribos. Tad čia lyginam visai skirtingus piktžolių mastus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...seku tą temą nuo pirmo puslapio ir...neiškenčiau ... čia yr tikrai aktuali , įdomi , galėtų kolegų pasisakymus NMA ,ŽŪM...paanalizuot...bet (kaip sakė Miesčionys:-vienoj valty)...taigis prieš kokius 5-6 m steigiau ekologinį ūkį (pereinamojo pažymėjimas.. yr ir šiandie)...anuo metu sutarėm 4-ri ūkininkai -EKOLOGIŠKAI-...kaip ir minėjau ,išlaikėm"testą " , bet...dviese pasitraukėm , atsiprašėm NMA ,ekoagros ...kad mums nereik tų ekologiškų pinigėlių , o va mano kaimynai ...šaunuoliai , ir tikrai negali sakyt,kad jų laukai labiau apžėlę už cheminius , bet kaip ir drapox sako :-nu blyn "ekologam imitaciniems" kombaino tikrai nereik ,net ir sėjamoji tik kas treti metai reikalinga...ir ..nusvyra rankos ...nėr teisybes :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

senokai rasiau, ir neradau kur tiksliau butu galima parasyt :)

Na mano "peraugusias pievas" paskutiniu gerb. pav. ZUM ministro Gedimino Kazlausko isakymu "patvarke". Eko-ukiai kurie pradejo iki 2010 m. gali mest eko, pagal isipareigojimus, be ismoku grazinimo, bet prie "pauksciuku pievu" pereit nebegali. Genealu, reiks pradet jiems grudus augint :) Peraugusiu pievu nebus, VALIO!

siaip is paskutiniu pastebejimu, labai pikta, kad labai daug _paprastu_ zmoniu eilini karta ministerija (ir toks jausmas, kad galu gale ekoagros rado ta ciulpinuka, kuri galejo pateikti ministerijai) apgavo su produkcijos sertifikavimu ir pardavimais.. tikrai teko nemazai sneketi su ukininkais, kurie dirba paprastai ir parduoda savo uzauginta produkcija, bet del vienokiu ar kitokiu "grynai popieriniu" priezasciu vienos ar kitos kulturos realizacijos dokumentu NMA "neskaiciuoja" del to, kad Ekoagros neirase i nutarimo israsa ar sertifikata -- dauguma tu ukiu yra misrus, t.y. eko ir ne eko ir dazniausiai su gyvuliais (viskas eko apart gyvuliu) ir turi paraleliniu kulturu ir t.t. arba seja sekla be sertifikato, ko pasekoje gauna sankcija.. skaitau, eiline kostiumuotu valdinikeliu "kumstukeliu" dantu pagriezimas.. aisku isakymas primtas 2011-03 ar kada, bet nieks dorai zemdirbaims nieko neaiskino, o ir pats isakymas toks dviprasmiskas, kad net as perskaites galiu gincyt abi puses vienodai sekmingai.. mano supratimu, ant sito kabo nemazai pinigu, ir galbut visgi zemdirbiai nuspres gintis :) as imciaus, bet grudininkai ir 100% ekologai neuzkliuvo, o garstytininkai isvis neuzkliuvo nes dauguma pradejo prie metus ar max du, ko pasekoje, sankciju dar neprisirinko. eilini karta valdzia baudzia "tepaluki" (tepaluota ukininka) :)

Kitas dalykas, kuris mano nuomone, labai patraukia demesi, yra visiskas valdzios nesupratimas apie pati ukinikavima.. Po siai dienai nera priimtos eko taisykles 2012 metams. Ka tuo noriu pasakyti, jeigu vadaovausies tai kas dabar galioja, ir ministerija sugalvos kazka naujo 2012 - 04 menesi, viska ka dabar sugalvojai ir uzsisakei (kulturu seklos, sejomainos planavimas ir kiti dalykai, kuriuos prasidejus darbams pakoreguoti ganetinai sunku) bus, dengi na veter :) Man tai keista, kaip galima taip neukiskai galvot. siaip netgi sakyciau parazitiskai.. valdininkai parazituojanciai veikia lietuvos uki :) sakyciau turetu buti taisykles priimamos pries ukiniu metu pradzia, kas yra pries tai buvusiu metu javapjute.. arba butu aiskiai pasakoma - sios taisykles galios, ir tikria nieko nekeisim, o jei keisim tai galios nuo kitu metu, nes kitaip neimanoma dirbt..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai ka i jusu rasliavos supratau, bet idomu pasidare kas 2011- 04 pasikeite ir kas to pasekoje nutiko?Ir pacios pirmos pastraipos nesupratau ar nebebus krastovaizdzio tvarkymo ar kaip cia?

Tikriausiai sugriežtėjo GAAB reikalavimai. Tuo klausimu pilnai pritariu miescionis, kad nenormalu jog reikalavimai priimami tada, kai jau reikia sėti. Ūkiui viskas planuojama daug anksčiau. Todėl kažkokie svarbūs pakeitimai turėtų vykti sezono pabaigoj apie lapkričio mėn.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Krastovaizdzio tvarkymas bus, bet nebus galima itraukti lauku, kurie per paskutinius 5 metus "pries itraukiant" i programa buvo arti arba perseta pieva. Kur didesnis kuriozas, tai, jeigu itruakei laukai 2011 m. deklaracijoj, kai tai buvo leidziama, ir laukas buvo artas tarkim 2009 m., tai gryn pagal istatymo raide ziureint NMA gali ne tik kad nemoketi uz ta lauka Krastovaizdio ismokos, bet dar gali nubausti ir ant kitu (priklauso nuo procentu ir t.t.). Zodziu, esme tokia, kad vel isipreigojimu atsisakyt be paramos grazinimo neiseis, o bausti atgalinem datom gales :) Bent jau taip galima spresti pagal siu metu EKO raganu medziokle.

O del produkcijos, tai 2011-03 pasikeite is esmes pakeite 2007 m. balandžio 6 d. Nr. 3D-152 isakymo (tarp kita ko) 8.18.3 punkta.. Turbut dar nemazai zmoniu paprasciausia nezino, kad yra uzkliuve, na bet pagyvensim pamatysim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

del krastovaizdzio tai gryna tiesa is esmes taip ir buvo.Ir as manau kad tai yra logiska kadangi programa skirta del pauksciu o kai zole atseta naturalu kad bent kelis metus tu pauksciu ten nebus.Labiau nelogiska kita sito dalyko puse jei deklaravai pievas ir ganyklas virs 5 metu tai pagal Nma tu ju negalesi uzarinet kitais metais ar dar veliau o jei uzarsi nma pareikalavus pieva atset teks ja atsejinet.Kiek suprantu tai vyksta del to kad lietuva yra isipareigojusi kaskoki kieki laikyt ganyklu.

Gal tiksliau del ekologiniu taisykliu pakeitimu ir nesusipratimais galyt paaiskint su pavizdziais kas kam kaip nutiko.Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na nežinau dėl to eko ūkio. pabuvom ekologais 5 metus ir pabaigėm: žolės laukus užėjo nežmoniškai, derliaus mažai. o kai žemės derlingos pas mane tai nematau tikslo tęst eko ūkininkavimą. pvz šiais metais išmokos sudarė didesnę pajamų dalį negu parduota produkcija, tai kažkaip nelabai matau tolimesnį tokį ūkininkavimą. darbo įprastiniam ūkyje gal ir daugiau ir išlaidų daugiau bet bent jau laukai gražūs ir kombainui nereikia dejuot įvažiavus į usnyną :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...